Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
1. jún 2012

sak baby neberme to tak tragicky.... ak sa niekto neciti na dve naraz tak sa neciti ... je to jeho pravo...
a ze niekto kupuje ruzove ci bars modre so zelenymi bodkami ja myslim ze je to take no ked pride ten okamih rozhodnutia a najma teda ten telefonat tak to ze ci mam doma plnu bednu ruzovych minie mi bude uplne fuk...

ja sama som toho prikladom sak si pamatate jak som tu pisala ze vsetko mi je jedno len nech je zdrave ... 😅 a pod ho... my stare harcovnicky sa na to inak pozerame a najma ak su nase deti specialnejsie ja ponechavam sladku nevedomost a pravo na iste okuzlenie a predstavy... aj tie k tomu patria...

dievcata len snivajte chystajte... v najhorsom urobite jezkovsku burzu a povymienate podla veku pohlavia atd... a o sa tyka zdraveho dietatka...kolke sme take brali a kolko im ta nalepka zdrave ostala... a dnes by sme ich nedali za nic na svete...

bubutko
1. jún 2012

urcite nechcem nikoho kritizovat, ani som tuto temu necitala iba posledny prispevok. adopcia nie je sranda a rozhodnutie len tak ci si kupim chleba alebo rozky. je to obrovsky zavazok na cely zivot, ale hlavne citovy zavazok. pre ludi ktori nemozu mat vlastne dietatko je to obrovska psychicka zataz, vyrovnat sa s tym, ze nikdy nezaziju ten pocit ked zena oznami muzovi: drahy budes otcom, cakame nase babatko, nikdy nebude chodit pysne s bruskom, a nebude ju muz drzat za ruku so slzami v ociach u doktora pocas ultrazvuku. o to tazsie musi potom byt prijat takuto zodpovednost, aj ked verte mi ze taky clovek si mozno to dietatko (i ked adoptovane) zela a prosi on tisickrat viac ako niekto komu sa to podarilo prirodzene a bez komplikacii. rodicia, ktori ste sa dali na tuto tazku bolavu ale verim ze nakoniec stastnu cestu, obdivujem vas z celeho srdca a zelam vam vela sil a odvahy, ale hlavne nech najdete to stastie na ktore ma pravo kazdy z nas v podobe maleho pokladika.

yukki
1. jún 2012

Lebo ja chápem, že si mnohé ženy nevedia predstaviť ľúbiť hnedé dieťa, že si chcú vychutnať dieťatko od malilinka, že majú predstavu o pohlaví, farbe pleti, zdravotnom stave...len na tých posledných stránkach sa to strašne nakopilo, až je mi smutno z toho...lebo už tie deti mám doma a poznám že jediné čo potrebujú je mama, a to či majú mesiac, pol roka, rok.....to oni potrebujú nás......my ich nie až tak

najjulinka
1. jún 2012

@yukki ja to tiež chapem. .

ale že niekto si "len tak" dá do požiadaviek dvojičky a potom ich "len tak" deň zdržuje .... 😔

magimary
1. jún 2012

ja si takisto netrúfam hodnotiť rozhodnutie iných (práve naopak-schvaľujem, keď sa niekto včas rozhodne správne, je to vždy lepšie ako neskoro), ale neviem sa prehrýzť tým, že sa mnohoráz stane, že si žiadatelia napíšu do podmienok niečo a keď príde k istému, už to zrazu nie je pravda...
tak nech si to tam potom NEPÍŠU!
veď rodinná situácia-manžel neustále na cestách, študujúca dcéra atd.atd.atd- bola tá istá, ako je aj teraz...
prečo si to všetko vopred nezvážiť...
😖

bubutko
1. jún 2012

@yukki mas pravdu, a je to aj spravne ako to pises, ale na druhej strane chapem aj tich ludi, ktori iba preto chcu dietatko adoptovat co najmensie a im najpodobnejsie, lebo mozno je pre nich velmi tazke zmierit sa s tym ze nemozu mat svoje a tak potrebuju mat co najviac pocit, ze si ho "doniesli z porodnice" chapem to. na jednej strane chapem aj tie deticky, ale tak isto aj tych rodicov.

suezana
1. jún 2012

@yukki dala si mi lajk? 😅 😅 😅 vieš, v poslednom čase nonstop riešim a vysvetľujem, že si idem adoptovať dieťa - už som unavená - stále obhajovať svoje rozhodnutie pred cudzími ľuďmi 😔 😔 😔 (prečo končíte v práci? idem na materskú - áno, nevidno na vás 😕 😕 😕 pousmejem, ale nepomáha, ľudia sa pýtajú) každý má potrebu mi vylíčiť všetky negatíva, neúspechy, gény.....
tu si človek môže napísať, čo cíti ..... verím, že budem dobrá mama pre svoje dieťatko, aj keď som tete, ktorá mi volala, že majú voľného 7 mesačného chlapčeka povedala, že veď my máme v požiadavkách dievčatko do 6 mesiacov 😕 😉

5katarina7
1. jún 2012

@najjulinka nehnevaj sa,ale čo som sa mala ešte za kratší čas rozhodnúť,však to je na celý život,a teta bola rada,že hneď ráno som zavolala a nezdržovala som...

baklik
1. jún 2012

veru, tiez mi pride divne, ze niekto tu riesi taku malichernost ako su farby oblecenia?! paneboze, vsak ani pri plodeni dietata si nemoze nik urcit vopred pohlavie... ale to dieta chcem, tak nakupim neutralne oblecenie, ked uz ma niekto taku silnu chut nakupovat a este ani dieta nema. vsak na zaciatok staci par kuskov, ake velke nakupy. a najma, ked niekto nevie, ake velke dietatko dostane sancu privitat doma. ja neviem, to je k dispozicii tolko deti, ze sa takto prebera??? ja som si vzdy myslela, ze clovek, ktory tuzi po dietati az tak velmi, ze riesi adopciu, neriesi pohlavie a to, ci mu "ponuknu" 1-mes. alebo 7-mes. dieta... pride mi to cele nejake zvratene 😖
trochu posunute priority maju poniektori, cakala by som ozaj nieco ine... otras 🙄

maznacik007
1. jún 2012

@yukki jasne ze tie deti potrebuju iba mamu ale potrebuju mamu ktora ich prijme a aj tata ktory ich prijme bez vyhrad.... a tak ich budu milovat ak proste citia ze nezvladnu, tmavsie, vacsie, chore tak nech si ho neberu...
nie je nic horsie ako dieta v rodine kde nie je prijimane jednym z rodicov aj ked len v pozadi a nie nahlas...

magimary
1. jún 2012

@maznacik007 však to je úplne jasné...ale to všetko si treba zvážiť už vopred (v tých podmienkach, na základe informácií z prípravy a vlastných nastavení) a nie potom "preberať"...
akoby išlo o igelitky... 🤐 😔

yukki
1. jún 2012

@suezana hej, dala som ti...bála som sa, že sa urazíte a to som nechcela, a našťastie to hádam všetci pochopili tak ako to bolo myslené...proste sa zabúda na tie deti tam v ústave, ktoré tam aj teraz plačú až ich nadrapuje a keď nik nepríde, tak sa hodiny kývu až do odpadnutia....

suezana
1. jún 2012

@baklik nerozumieš? v spise máš požiadavky - a keď raz mám dievčatko, tak hádam, je normálne, že si kúpim ružové nie?

5katarina7
1. jún 2012

@magimary to bolo skoro pred dvomi rokmi,odvtedy sa veľa vecí mohlo zmeniť,aj u nás nastali zmeny,len nie všetko sem píšem,za to ma nemusíš odsudzovať.

bubutko
1. jún 2012

presne tak, urcite ziadna z nas nemala zivotny sen nemat vlastne dietatko ale adoptovat si, a nevybrala si dobrovolne taky osud, tak teraz nikoho nesudme ako sa s tym vyrovnava. ja vzdy hovorim, ze nikto nikdy nevie objektivne zhodnotit spravanie a reakcie ineho cloveka, pretoze nebol nikdy v presne tej istej situacii ako je on, tym padom nema pravo ho za nic odsudzovat. tymto skutkom ti rodicia neukazali nezodpovednost - je to presne naopak, doslo im aka obrovska zodpovednost by to bola a neboli si isti ci by to prave oni zvladli, a tak prenechali tuto sancu niekomu inemu, kto je na to pripraveny a ma mozno silnejsiu povahu a ine moznosti.

suezana
1. jún 2012

@yukki nie, nenahnevám 😉 😉 len ja mám "istotu" že biely chlapček neostane v ústave, mám pravdu?
Baby, ja vám rozumiem, viem veľmi dobre, čo pre tie detičky robíte - to o tých veciach bolo fakt zo srandy - bože hello kitty, minie - ja nemám 20 rokov 😉

suezana
1. jún 2012

@5katarina7 vidíš Katka, nás sa to neopýtala .... ale tak by ma to lákalo ....

bubutko
1. jún 2012

@magimary vidim ze ty sa staras o vela deticiek, gratulujem a klobuk dole, to nezvladne kazdy. a prave o tom to je, asi to ta holka nemala lahke v zivote, a to ze nieco dala do dotaznika predsa nie je este zavazne, nevidim na tom absolutne nic zle a nemorlane. prajem im nech najdu svoje vysnivane stastie.

magimary
1. jún 2012

@5katarina7 písala som, že to neposudzujem a nehodnotím, len že sa tým neviem prehrýzť 😉
rozhodne ťa neodsudzujem! 😉

suezana
1. jún 2012

@bubutko súhlas - hlavne koľko krát sa stane, že si pomyslím - toto by som ja nikdy neurobila! a keď príde iná situácia - úplne inak rozmýšľam

5katarina7
1. jún 2012

@magimary to je v tom,že ani ja,strašne by som ich chcela,však odvtedy nemyslím na nič iné 😒

mixka
1. jún 2012

@yukki tisic lajkov a klobuk dole !!!

bubutko
1. jún 2012

@5katarina7 ist do adopcie bola tvoja volba - neni to ziadna tvoja povinnost ci zavazok voci inym ludom, takze to ako si sa rozhodla nema pravo nikto odsudzovat a ani len riesit. zelam ti, aby si nasla stastie ktore hladas, lebo to si zasluzi kazdy.

cairka
1. jún 2012

A ja si myslím, že už zas sa tu diskutuje o niečom inom, ako písala @yukki ... zasa sa zabudlo na deti a rieši sa len naše ego 😅

bubutko
1. jún 2012

@suezana presne tak. ja som taka ista, tiez som si presla niecim podobnym a proste kym to clovek nezazije tak nevie objektivne zhodnotit ako by sa zachoval. mozno by prekvapil sam seba.

maznacik007
1. jún 2012

neviem baby podla mna to tu bol obycajny babsky pokec adoptivnych tehuliek... o uplne obycajnych tehulkovskych temach... ano riesilo sa tu aj to ze akej farby veci a tak ale ja neviem az take odsudenie...

ano v domovoch je vela deti najma nad 10 rokov s poruchami spravania, skupin surodencov, atd... tie mensie su hadam uz v profirodinach aj ked viem o min. 20 detoch do 6 rokov co su v domove internatneho typu a to niektore od roku zivota... co si budeme hovorit...

nechapem dovod preco urazat zeny ktore sa rozhodli si zobrat dieta do osvojenia... ved same viete ake rozne problemy tieto deti mozu mat ze je to fakt tazko povedat dopredu, toto nie su deti ktore mamy ocakavali s radostou a ponesu si to cely svoj zivot niektore viac a niektore menej... ja si myslim ze treba mat uctu pred kazdym kto sa rozhodne si vziat cudzie dieta a starat sa o neho a este vacsiu uctu pred tym kto dokaze realne ohodnotit svoje schopnosti a moznosti ... ano poziadavky sa davaju pri priprave ale tieto kocky maju uz isty cas od pripravy a to sa moze menit ...
skusme byt tolerantne ... ved nam predsa ide o tie deti

dodatok ale ak by to mal byt taky problem... tak katka, zuzka mozeme si sukromne pokecat o trendoch miminkovskeho obliekania ... ake postavicky a tak frcia

suezana
1. jún 2012

@cairka a ako by mala vyzerať táto diskusia? Ja vlastne ani neviem - túžime rozšíriť našu rodinu o dieťatko, ktorému chcem dať všetko, čo budem schopná - lásku, objatia, starostlivosť, rodinu,.... ja som zameraná len na to jedno dieťatko....

suezana
1. jún 2012

TISíC LAJKOV PRE MAZNáčIKA 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubutko
1. jún 2012

@suezana urcite budes dobra mama, uz teraz si silna zena, obdivujem ta - tie poznamky od okolia, to cloveka dokaze dost rozhadzat, poznam ten pocit bezmocnosti, neraz ma to zlozilo ale ked vzdy dokazes vstat a ist si za tym s hlavou hore, tak si neviem predstavit kto viac si zasluzi dietatko ako ty.

suezana
1. jún 2012

@bubutko no to si trošku prehnala 😀 😀 😀 😀
Ja som si fakt myslela, že si tu normálne nezáväzne pokecáme, lebo fakt doma vo svojom okolí sa len obhajujem a už začínam aj vrčať, keď mi niekto začína rozprávať do toho..... a cudzííííí ☹ ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre