Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

severaseptima
18. okt 2011

@mysiak001 dakujem ti 🙂

severaseptima
18. okt 2011

ale ako sa blizi zajtrajsok uz zacinam mat poriadnu tremu...uz vidim ako nam pre daco povedia ze nemozeme sa zucastnit, alebo ze nam to proste nedovolia... 😕 je to normalne? 😅 😅 ja som uz asi stratila nadej, ze budeme niekedy mat dieta...

dioliana1
18. okt 2011

@severaseptima neboj oni sú šťastní, keď chce niekto byť náhradným rodičom 😉

severaseptima
18. okt 2011

@dioliana1 myslis? mam taky strach z tej byrokracie... 😢 😨 myslim si, ze mat vlastne je ovela jednoduchsie...nikoho nezaujima ci su ludia pripraveni,ci budu vhodni, ci su psychicky zreli... ☹ a clovek je taky strapeny a este sa aj musim bat, ze sa im nebudem pacit... ☹ ☹

dioliana1
18. okt 2011

@severaseptima ešte zažiješ ťažšie veci ako príprava, to je nič... 😉 , na príprave zistujú skôr váš vzťah ako manželia, vašu zohratosť a zrelosť... ktorý subjekt si vybrala na pripravu?

severaseptima
18. okt 2011

@dioliana1 este praveze ziadny...iba zajtra idem na ten upsvar a uvidime co mi tam povedia... 😔 ale s tymto si teda myslim, ze nebudeme mat problem...ako manzelsky par sme dokonale zohrati...niekedy az mame pocit, ze si citame myslienky...aj dnes sme boli kupovat fotak a z celej ponuky sme obaja naraz ukazali na ten isty s uplne rovnakym odovodnenim... 😅 a takto je to u nas zo vsetkym...🙂 manzelik je neskutocne zlaty a velmi ho lubim... 🙂

tortelinka
18. okt 2011

@severaseptima z toho uradu si nerob taku vedu...je to viac o vas ako o uradoch, ked chcete, zvladnete to

lusterka
18. okt 2011

@severaseptima podla veku sudim, ze nie ste dlho spolu..tie zaciatky su vzdy najkrajsie..aj ked...ja aj po rokoch mozem chvalit manzela...

severaseptima
18. okt 2011

@lusterka sme manzelia uz tri roky... 🙂 nie je to sice vela ale poznam pary, ktore sa po roku nemozu ani citit...ja mam fakt dobreho manzela, je to moje najvacsie zivotne stastie...vela veci sa mi nepodarili v zivote, ale manzelik je presne podla mojich snov... 🙂

lusterka
18. okt 2011

@severaseptima xixi..super...tak manzelia ste tak isto dlho ako my, ale my sme spolu dlho zili bez papiera....no je to mile, ked takto niekto pise...moj dokonca do papierov napisal na temu hodnotte svoje manzelstvo...ze jedina vyhra v jeho zivote som ja..xixixiixix..to raz povedal v praci, ked vyhral nieco tam...

lusterka
18. okt 2011

@severaseptima xi..akurat ma upozornil,ze sme uz 4 roky manzelia..xixi.. 🙂

lusterka
18. okt 2011

babenky a da sa aj nejako skor prist k babatku z adopcie?..z nemocnic, alebo tak?...este skor, ako pridu do detskeho domovu?...ako najmenej kratko vam to trvalo?...myslim, zdrave biele babo....tak do roka..inak najprv sme chceli len do pol roka..xixi

dioliana1
18. okt 2011

@lusterka zo zahraničia za 3 mesiace... u nás je to dlho

najjulinka
18. okt 2011

@dioliana1 zo zahraničia je to dlho... lebo tam treba suhlas naše krajiny, že prijme cudzieho občana ako svojho občana... proste cudzi človek tým ziska občianstvo..... takže zo zahraničia dlhšie vybavovačky ovela....

lusterka
19. okt 2011

@dioliana1 ako zo zahranicia?...zahranicne dietatko?...biele?

yukki
19. okt 2011

zelené.... ale kým sa všetko vybaví tak ono dozrie, napríklad kým by došlo z Indie sem tak bude na nerozoznanie od našich...

elinka27
19. okt 2011

ahojte, pisete vsetky ze ste poziadali o adopciu, dali vas do poradovnika a cakali ste kym sa pre vas naslo dieta.Mna zaujima, neviem ci to tu niekto uz pisal ako je to opacne?Ked chcete konkretne dieta?Jednoducho ho poznate, a chcete prave to.Kde sa mozem informovat, ci je mozne ho adoptovat?Ako postupovat?

dioliana1
19. okt 2011

@lusterka z afriky černoško za tri mesiace, jedna kočka tu s MK mi pisala

dioliana1
19. okt 2011

@elinka27 ak poznaš, tak skorej do náhradnej osobnej starostlivosti, a časom do adopcie, na UP by mali o tom vedieť najviac
alebo byť v poradovníku a pohladať to dieťa na Usmeve alebo Návrate, či je volné do adopcie, neviem ako na UP či vám dávaju možnosť pozerať spisy, prípravu treba však v každom prípade

elinka27
19. okt 2011

@dioliana1 viem ze ste to uz pisali, ale co presne obnasa ta priprava?pocula som vselijake mozne reci ohladom toho, ze sa pytali aj to kolko krat mesacne spolu manzelia spavaju a tak 😒

yukki
19. okt 2011

@elinka27 tak povieš asi 6x za deň, nepridáte sa?
Ináč "z afriky černoško za tri mesiace"
znie ako "z NAY elektrodomu skvelá LCD s uhlopriečkou XY" s dodacou lehotou 14 dní!"

elinka27
19. okt 2011

@dioliana1 nasla som, ze sa otvara novy kurz Usmev ako dar, takze tam sa treba prihlasit a absolovat ho a potom uz len medzitym obehat urady..

elinka27
19. okt 2011

@yukki tak keby mi neslo o to dieta, tak by som asi na podobne otazky neodpovedala a zvrtla sa na opatku a odisla prec, ale tak pevne verim, ze natrafim len na ochotne uradnicky 😎

yukki
19. okt 2011

@elinka27 tak ako Ti píše Dioliana, ak je to dieťa, ktoré poznáš, a je kdesi v rodine, lepšia by bola najprv NOS, náhradná osobná starostlivosť. Ak je to dieťa u niekoho v profi, tak....to asi bude lepšie nikde neprezrádzať, viac žien tu už písalo, že im úrady robili problém, ak už mali dopredu vybrané konkrétne dieťa. Potom Ti ostáva len do Dotazníka, ktorý sa vypĺňa hneď na začiatku "ušiť" podmienky tak, aby sa nenápadne hodili presne na to konkrétne dieťa a jeho možnosti (adopcia, pestúnstvo..)a dúfať, že dovtedy oň nikto druhý nebude mať záujem.

elinka27
19. okt 2011

@yukki no prave toto dietatko nieje v ziadnej rodine, ale je v domove

cairka
19. okt 2011

@elinka27 , a vy ste k nemu v nejakom rodinnom vzťahu? alebo ako ste sa o ňom dozvedeli. to je totiž dosť dôležité pre ďalší postup.

elinka27
19. okt 2011

@cairka nie niesme v rodinnom vztahu a pozname ho, lebo chodi s nasim synom do skolky.

yukki
19. okt 2011

@elinka27 tak o tom na úrade nehovor, na verejných fórach nepíš, utekaj na úrad vyplň dotazník aby naň čo najviac sedel, ak máš možnosť zisti si či je právne voľné k osvojeniu alebo len do pestúnstva aby si tie podmienky ušila fakt naň...a čo viac Ti poradiť...urobíš prípravu, ale je to HIOP alebo TROP či sa dostaneš k tomu konkrétnemu dieťatku

cairka
19. okt 2011

@elinka27 , ak je to dieťa sesternice z 3 kolena, tak môžte prísť na úrad že taká a taká porodila takéto dieťa, vy máte záujem prijať ho. Ak je to dieťa, ktoré ste spoznali náhodou, tak je asi naozaj lepšie sa tváriť, že chcete adoptovať všeobecne a až potom vyhliadať to konkrétne dieťa, ako tu už baby písali. Niektoré tety na sociálke si totiž myslia, že deti bez rodičov musia žiť vo vzduchovej bubline a nik o nich nemá nič vedieť...

elinka27
19. okt 2011

@yukki my by sme este jedno dietatko prijali, uvazujeme nad tym uz dlhsie, a toto prislo ako znak zhora.Ak by to nevyslo, budem smutna, ale samozrejme aj ine dietatko by sme zobrali.Ale ako zistit ci je pravne volne ked sa na neho menovite nemozem informovat? 😉
@cairka viem len, ze je od narodenia v ustave, ma teraz 3roky, par krat som sa s nim rozpravala, postiskala ho, a pohrala sa s nim.Nic viac mu predsa hovorit nemozem, ale raz sa ma opytal, ci by nemohol ist k nam ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre