Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

raza
3. máj 2012

@magimary v BA, už piaty rok učím 🙂

magimary
3. máj 2012

@raza aj ja,
ja som vonku zo školy (už neuveriteľných, počkaj musím to rýchlo zrátať 😅) 8, resp. asi 9 rokov 😨 😅
ty asi menej, však?

irriss
3. máj 2012

@najjulinka
len 4 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😔 😔 😔 🤐 🤐 🤐
hodne stesti😉

raza
3. máj 2012

@magimary ja vlastne piaty rok, lebo hneď po škole som šla učiť

najjulinka
3. máj 2012

@irriss a miestami len 3, lebo pri jednom sa striedame s biologickou rodinou v starostlivosti.... a tri su total pohoda... ale 4 ma tiež vyhodu... lebo mame 2 velkáčky, ktore sa zahraju spolu a lubia sa a dvoch malačov, čo ešte nechodia, takže nezdrhnu 😀 😀 😀 a ked velkačka je len jedna , tak sa nema s kým hrať..... takže či 3 a lebo 4, tak je to super... dobre vekovo su a tak.... už len keby malý nebol vreskúň.. ale tak to by už bolo total ideálne až rozprávkové... a to nejde v reali mať dokonalú rozprávku 😀

irriss
3. máj 2012

@najjulinka
Ja mam momentalne take jen 3 😀 😀 ☹

ale 3 zensky + - vekove priblizne stejne neni spravne cislo 😉 🙂

najjulinka
3. máj 2012

@irriss my 3 ženske a 1 chlapa.. .no vekovo tiež nie su až tak vzdaielne, ale na to ako sme to mali na husto, tak furt mam pocit, že teraz mame velkačky a malačov..... malači ale su preto malači, že su pozadu... malači maju +/- 2 roky , ale nechodia ešte... a velke kočky 3 a pol a takmer 5 😉

najjulinka
3. máj 2012

my ked sme mali prvýkrát 5 deti, tak vekovo boli od 11mesiacov po 27mesiacov... takže pekne na husto.. takmer ročne najmladšie a najstaršie cez 2 roky... 😀 😀 😀

irriss
3. máj 2012

@najjulinka
Jesteze existuji mamy jako jsi Ty.. 😉

a kdyz mate stridacku s bio..nejsou problemy?''
pokud nechces, neodpovidej😉 chapu

najjulinka
3. máj 2012

@irriss ku podivu sa celkom da... celkom dobre sa to zvlada... jasne, že sa snaži pri každej priležitosti ked zvyšim hlas hned palakať, že ona chce bio... a tam zas tak isto vydiera, že chce nas... ale kedže s biorodinou sa da normalne dohodnuť a robime všetko pre malú a rozpravame sa navzajom, tak sme malú rýchlo prekukli 😝 😀 😀 😀 Je u nas najdlhšie v profi a biorodina to chápe a doslova povedali, že aj ked už bude ich , tak nech prideme na navštevu a tak... a aj ked teraz je dlhšie u biorodiny na navšteve, tak tam ideme na navštevu... pomaly to vyzerá ako keby sme boli manželia po rozvode a mali dieťa v striedavke... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dokonca boli taký zlatí, že nam ju nechali na Vianoce u nas a ja zas na oplatku som im ju dala na celý zvyšok Vianočných prazdnin, ked nam ju nechali na taký vyznamny deň v roku 😉 Proste sme ludia a dohodneme sa...

irriss
3. máj 2012

@najjulinka
Uplna idylka..znam i jine pripady... 😉

Takovy bio rodic, ktereho popisujes-idealni..kteremu bylo odebrano dite, jake melo odebrani priciny?
Jen pro srovnani se zdejsim stavem, diky 😉

najjulinka
3. máj 2012

@irriss nemožem podrobne k pripadu,a le podla mna to bude precedens.... a podla mna je to na strassburg..... 🤐 fakt ani ja som nečakala, že raz sa takto budem baviť na urovni s biologickou rodinou dieťaťa a že ked budem odovzdavať späť do bio, že to prežijem bez väčšej ujmy.. proste bez strachu či prežije a či bude mať jesť a nezamrzne.. lebo tiež viem skor o takýchto pripadoch...... proste toto je total iný pripad.....
sa smejem, že maju doma väčší poriadok ako my lebo nemaju doma 5 deti ako my 😀 😀 😀

irriss
3. máj 2012

@najjulinka
myslela jsem si, ze pujde o vyjimku. 😉 .protoze uz to, ze byste si vysli navzajem v upravovani "stridacky" neni jen tak.. 🙂

Tady se deji praveze skoro same takove strassburgove situace... 😎

kanhwa
3. máj 2012

@beba1902 tak som si dobre pamatala, ze ta nasa "kamoska" je tvoja sesternica 😉 ja jej len prajem, nech dozreje trosku, snad k tomu pride jedneho dna.

beba1902
3. máj 2012

@kanhwa nie,nie to nie je moja sesternica tá si to s adopciou rozmyslela to je byvala anakonda ak si pamatas dobre ma uz pourazala v IP, z FC som ju vyhodila vzdy aj tam som pocuvala tu istu pesnicku dookola 😉 podla nej sme vsetky sialene tu na MK a mame same cigancata ,ale uz ma prechadza trpezlivost 😠

kanhwa
3. máj 2012

@beba1902 heeeej, pamatam si anakondu, pamatam 😉 😉 😉 😉 😉 😉
a viem, ze aj nejaka tvoja sesterka tu bola a tato sabrina ta potom spominala, ze ake mas pre nu pochopenie, tak to ma zmiatlo 😉

beba1902
3. máj 2012

@kanhwa to bolo dakedy 😅

cairka
3. máj 2012

Už pár dní mi prezváňa niekto z čísla +421232112671 , hodila som ho do googla a našlo mi len stránku Markízy, tam to niekto dal ako tip na preskúmanie, je tam viac ohlasov, že aj im prezváňajú...tak si ho radšej uložte, nech viete, že ho nemáte dvíhať 😝 dúfam, že mi to po dvihnutí nestiahlo nejaké koruny 😠

najjulinka
3. máj 2012

@cairka dvihať s amože hocičo.. len nevolať späť... 😉

cairka
3. máj 2012

@najjulinka , tak fajn, späť nevolávam, len známym 😅 😝

123sabrina
3. máj 2012

😀 😀 😀 😀 😀

kanhwa
3. máj 2012

Baby oni ju nazablokovali tu veselu dievcinu ???
xi xi xi, tak to tu bude zase vysmiate nase forum 😀

beba1902
3. máj 2012

@kanhwa to sa smiala mne mali sme vymenu nazorov cez IP 😉

tortelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beba1902
3. máj 2012

@tortelinka ale skoda reci vyhrazala sa ako vzdy a sme tu blbe baby uz som to tu aj pisala 😉

tortelinka
3. máj 2012

@beba1902 klasika ... 🙂

beba1902
3. máj 2012

@tortelinka presne tak mi mame ,len same romske deti a sme rasisti podla nej a ona len potrebuje vediet kolka je v poradi a kolko bude presne cakat a pise mi , ze aj ja som bola taka ...ano kazda sme netrpezliva ,ale ona sa pyta milion krat to iste dookola a nechce prijat realitu 🙂

tortelinka
3. máj 2012

@beba1902 jasne, vzdy sa prezradi...

beba1902
3. máj 2012

@tortelinka a nikdy neponauci 😉

raza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre