Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
15. aug 2012

@milenka74 , @lenkove , veď ja som len napísala, ako to bolo u nás. Ja som mala veci pochytané, takže mne to nejak extra nechýbalo vtedy a určite mi to nechýba dnes. 😉 a hlavne viem, že si toho doniesla ešte celkom dosť v porovnaní s inými 😉

milenka74
15. aug 2012

@cairka ja ked som odovzdavala prve babo a ta jeho mama si doniesla komplet veci tak som riadne oci vypliestala,lebo ona vravela ze ked brali z dojcaku tak si museli doniest komplet oblecenie.
Teraz ked som odovzdavala surodencov tak s nimi isli cele vrecia a skatule veci co sa im pokupilo. Ale zavisi to od pokynov DeD.
A co sa tyka kocikov tak nie kazdej profi mame kupi kocik DeD ,su aj mamy co si musia za svoje kupit . 😖
dievcata berte to tak ako keby ste porodili 😀 😀 😀 tiez my ho dali hole v podstate aj plienky som si musela doniest svoje 😀 😀 😀
hlavne nech sudy netrvaju dlho a deticky su tam kde maju byt 😉 😎 😀

maznacik007
15. aug 2012

@milenka74 no u tych novorodencov a malinkych sa to da ale ked ti takto vyzlecu a daju vacsie dieta ? ale je to fakt najma na domove....
ja osobne ale povazujem za svinstvo ak sa toto urobi vacsiemu dietatu 3, 4, 5 rokov a nedaju sa mu ani jeho vianocne darceky co dostalo v profi samozrejme kupene za peniaze co dostalo ako prispevok od statu.

ale tiez nechcem k tomuto sa vracat popisalo sa o tom uz vela a tiez je to prilezistost na zlepsenie systemu, rovnako ako to porodne....

kacena4
15. aug 2012

@maznacik007 kedze profi dokladuje blockom vsetko co kupi dietatu a odovzdava to ded (blocky) tak je uz len na ded ci dieta posunie s vecami. u nas je to tak ze vsetko ide s vecami dietata vlastne o tom rozhodnem ja co dam dietatu - urcite ak posuvam rocne dietata tak nenabalim mu vsetky veci co nosil ako 3 mesacny ale dostane aj balik oblecenia od narodenia na pamiatku, prve topanocky, prva lyzicka, prvy hrncek,.... a hlavne vsetko oblecko co prave nosi + nakupim aj nejake o cislo vacsie nech sa nemusia rodicia hned stresovat a tiez vsetky hracky, plienky, mlieko, vyziva, proste vsetko co som kupila za jeho korunky, sak su jeho a dalsiemu dietatku kupim co bude ono potrebovat - inak pri kociku je rozdiel ci ho kupuje ded alebo z prispevku na dieta!!!
napr. mam viac deti tak potrebovala som aj dvojickovsky tak ten mam svoj a golfac z ded - takze co ide s dietatom je hlavne na rozhodnuti ded a hovorim u nas super

matax
15. aug 2012

@najjulinka 5alebo 6 tusim , ze 6 za 9 mesiacov v ded, potom bol v profi-odtail ich mám viac, len tie bábatkovske fotky nemáme ziadne ☹ ☹ 😀
ja som videla jeden album z cz a je super, veru, mohli by sa nase ded inspirovat .no teraz uz profirodiny hádam fotia aj u nas miminka,len moj malý bol v dedzo zaciatku 😖

malu mam vela pofotenu, ale ju tiez nemám na fotke ako miminko, bo bola s mamou, cize nemám doma ani jednu bábatkovsku fotku mojich deti 😖

tortelinka
15. aug 2012

fiha, ked to citam, to uz fakt tie deticky pomaly zabalia do novin a tak daju... ☹

najjulinka
15. aug 2012
matax
15. aug 2012

@najjulinka a to je jedina fotka?
my sme dostatali tych 5-6 fotiek v jeden den fotených len z ineho uhla, mal asi 8 mesiacov a pritom bol v ded od mesiaca a obdobie je za 9 mes,tých 5-ci 6 fotiek, kukám, ze som to divne napisla, lebo sa nahlim popri vareni :D

mám ale nastastie aj fotky od pracovnicky z ded, z jej mobilu, mal asi 6 mesiackov, no stále to nie je mesacne bábo, ktore prislo do ded ☹

a ozaj, my sme doslali aj vianocný darcek, co dal pre ded sponzor, maleho sme brali právoplatne na konci novembra a potom mi volali, nech pridem pre darcek(oblecenie v nom bolo)

najjulinka
15. aug 2012

@matax Lucinka sa narodila v maji, do domova prišla v juli, foto z domova ma v septembri a k nam prišla v januári. Nika sa narodila v marci, do domova došla v maji , foto z domova ma v juni a potom sme my ju odfotili v domove spiacu v auguste cez sklo a potom v septembri prišla k nám...

a ano Lucka ma tuto jedinú foto z domova... najsamjedinejšiu za 7mesiacov a 7 dni svojho života...

matax
15. aug 2012

@najjulinka 😔 noo a my máme tie z mobilu do tých 8 mes asi 4 fotky od tej zamestnankyne ded.
. inak oficialne foto 6 za 9 mes zivota.
ale pod polroka nemám ani jednu.
a u malej mám prvu asi 9 mesacnu

je to smutne, nic nenarobime:(

najjulinka
15. aug 2012

@matax moje dve kočeny z nemocky priamo do decáku, takže stihli mať aj do pol roka fotky... ale mali sme prfičata aj z bbiorodiny a to je smola.... to proste foto nie su...... žiadne.. ani rozmazane ani neviem ake, proste nie su...

lillik3
15. aug 2012

@vikad ahoj, my sme s mm tiež u pani Salajovej :D pripravu sme skoncili cca 9.12.2011 a po navšteve na UPSVARE sme sa zaradili do databazy 7.2.2012 😝

matax
15. aug 2012

@lillik3 to preco vas tak dlho zaradovali, nevies? 😕 😕 nás do 14 dni zaradili

vikad
16. aug 2012

@lillik3 Ahojky. To fakt? Prečo to trvalo tak dlho? Asi sa vykašlali robiť správu, lebo sociálna mi povedala, že tak asi do týždna by sme mohli od skončenia byť zaradení. Juj a aké ste si dali požiadavk na dieťatko?

vikad
16. aug 2012

@lillik3 A koľkí ste v poradí?

karkana
16. aug 2012

@vikad nás zaradili hneď v ten deň,keď sme ukončili prípravu,ako sme podpísali papiere,psychologička išla o poschodie vyššie zaniesť papiere,a povedala,že sme už zapísaní,,bola zlatá 😉 ,že načo to má zdržovať

vikad
16. aug 2012

@karkana Uau, tak to by mohlo byť aj u nás takto, lebo psychologička sedí o pár dverí ďalej od pani, ktorá nás má na starosti ... 😉

lillik3
16. aug 2012

@matax ... nooo lebo tetušky z UPSVARu chodili k nám neohlásene a nik nebol doma, pretože ja aj mm pracujeme 😀 kto by to bol povedal 😀 a tak tetuška mi jedneho dňa zavolala že už u nás bola cez týždeň 2x a nik nebol k dispozícii, tak sme si museli dohodnuť presný termín, nooo a potom manžel išiel na pracovnú cestu tak sa to opäť natiahlo 😎

lillik3
16. aug 2012

@vikad nooo hej, aj tú správu trošku dlho robili :D požiadavky? 0-1r, biele... a ty si už prípravu skončila či končíte?

lillik3
16. aug 2012

@vikad koncom 06/2012 sme boli 11, ale nemyslím že sme sa nejako pohli :D keďže aj Mysiak001 stojí 😒

matax
16. aug 2012

@lillik3 aha, takze nemali návstevu u vas a potom mali cas.. cize neuzavreli prípravu ...no hlavne, ze uz ste v poradi
ja som sa preto pýtala, lebo sa mi zdá, ze v zákone je do 14 dni po ukonceni pripravy zaradenie do poradovnika (ale neoverovala som to, len sa mi zdá, ze je to tak )

lillik3
16. aug 2012

@matax ja tie zákony nesledujem 😀 ale áno, konečne sme v poradovníku a teraz už len čakáme a čakáme a ....

mysiak001
16. aug 2012

@lillik3 Aj ty co su pred nami stoja este nemaju :(

lillik3
16. aug 2012

@mysiak001 snaaaad to september rozbehne 😉 ale ved raz, raz to musi prist 😀

mexx
17. aug 2012

Nebojte sa, rozbehne sa to. U nas v decaku velmi dlho takmer vobec neboli deto, a ako sa blizi september, je ich zrazu tooooooooolko... Na kazdeho pride rad. 😉 😵

mysiak001
17. aug 2012

@mexx jasne ved ja stale vraim ze za to moze silvester ;) a zima. :D 😵

vikad
17. aug 2012

@lillik3 Prípravu ukončíme v septembri, kedy máme posledné sedenie so psychologičkou. Tiež máme do roka, biele a je nám jedno aké bude pohlavie ...

vikad
17. aug 2012

@lillik3 a už máte niečo kúpené? Ja som myslela, že ked už kbudeme tak pol roka v poradovníku, pomaly môžeme začať riešiť detskú izbičku : vymalovať, kupiť postielku, kočiarik ... všetko v neutrálnych farbách, aby sa to hodilo aj dievčatku, aj chlapčekovi ... poradíte, kedy sa zaoberať takými vecami?

lillik3
17. aug 2012

@mysiak001 dlhá, tuhá a mrazivá zima 😀 😀 😀

lillik3
17. aug 2012

@vikad ... no ja rada pozerám kočíky ale ešte nič nie je kúpené, neponáhľam sa lebo viem že kebyže to mám doma tak každý deň sa v tom šprtám 😀 tak len pomaličky odladám šušky do prasátka a potom vytiahnem keď to príde 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre