Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenka_21
27. okt 2012

@lalus Prave si mi pripomenula mna ... kedze som bola po sekcii a babetko som v nemocnici videla z rychlika (napriek BFH statusu 😠 ) tak som ho musela rozkojit presne ako pises ... cievka niekolko dni na prste, potom prse a potom to uz islo. 😀
Tiez som mala super laktacnu z Mamily ... tie baby su perfektne 🙂

lenka_21
27. okt 2012

@vesticka Neboj, urcite to zvladnes ... ak by ta bradavky velmi boleli doporucujem naplaste Multi mum compress. Su fakt supeeer i ked su dost drahe 😀 😀 😀 Ja som to pouzivala tak, ze som sa rano osprchovala, hodila naplaste a mala 24 hod. Zo zaciatku som musela spat v podprde, lebo som mala citlive bradavky a velmi naliate prsia 😎

vesticka
27. okt 2012

@kanhwa @lalus dakujem 🙂

vesticka
27. okt 2012

@lenka_21 fuha tak to mi pripomenulo, ze raz som si nejakym zazrakom tak zosuchala bradavky v jednej nesikovnej podprsenke, ze ma to bolelo az mi zadok stiskalo, ked sa mi obtrelo o ne oblecenie. No toto bude zrejme tiez dost neprijemna bolest, ale som odhodlana aj na toto 😉 Dakujem za radu, urcite to vyskusam, ak bude treba.
Velmi dufam, ze geneticku vybavu na kojenie som zdedila po mojej mamine, ta krmila aj cudzie deticky. 😵

mysiak001
29. okt 2012

Jooooj až v stredu bude predbežné rozhodnutie súdu. ☹ ☹

vikad
29. okt 2012

@mysiak001 A to potom kedy dostanete malého domkov?

vikad
29. okt 2012

Ahojte. Kto je tu ešte z KE ? Neviete ako sa to teraz hýbe?

mysiak001
29. okt 2012

@vikad no hneď v stredu im ho bereme 🙂 . Zatiaľ sa to nepohlo.

lilih
29. okt 2012

Ahojte ... tak dnes nám volala pani ... s manželom sme sa boli informovať ohladom maličkej .. potom nás poslala do porodnice na navštevu za malú .... ,ale primárka bola taká milá, že nás za ňou nepustila ....Takže sme ju nevideli ani nam ju nechcela ukázať ... Takže sa najprv musí umiestniť do domova a až tak ju možeme navšítviť a dozvedieť sa o jej zdravotnom stave a o všetkom ostatnom... Tak sme sa tešili a teraz musíme ktovie ako dlho čakať pokial ju uvidíme ...

fontana
29. okt 2012

@vikad ahoj,aj mi sme KE,len vobec neviem ako sa to hýbe.Sme zaradení len od augusta a ani nevieme kolkí sme v poradí.Volat budeme až okolo vianoc,skor sa to asi neoplatí...

karkana
29. okt 2012

@lilih no to je čo za prístup, 😒 brrrrr,ja by som sa určite sťažovala na primárku ,ked ste mali povolenie,to je sila samá ochota

tortelinka
29. okt 2012

@lilih tomu nerozumiem, mali ste papier zo socialky ze ju mozme navstivit? ak ano, tak vam nemoze robit problem! 😠

lilih
29. okt 2012

Ano ... išli sme tam s papierom ...natešení ,že uvidíme maličkú ....Tak nás odradila ,že to sa zmenilo atd... ale ako viem tak to je len v nemocnici FN L. Pasteura Košice,..

vesticka
29. okt 2012

@lilih fuj az mi zle prislo 😠, je toto normalne? Takze este stale su ludia, co nemaju stipku citu v sebe. Je mi to luto lilih, ale neprestavajte verit a skuste este nejako zabojovat! Vsak inde v pohode dietatko ukazu a dovolia aj ho navstevovat a tak. Ved je to v zaujme malickej...No drzim Vam velmi palce a na druhej strane sa tesim, ze sa Vam uz ozvali. Nech len, co najlepsie dopadne a prave toto dievcatko bude to Vase! 😵 A daj vediet ako to prebieha...

cairka
29. okt 2012

@lilih , akože na sociálke vám dali povolenie na interakciu a v nemocnici vás nepustili? Si volala sociálke, že čo ona na to? Keby to bola bežná prax, tak hádam by sociálna nekontaktovala teraz, ale až keď bude malá reálne voľná... 😒 skúste to zajtra obvolať, možno niečo vybavíte, za pokus nič nedáš.

lilih
29. okt 2012

Keďže primárka nepovolila návštevu , tak sme telefonovali p.Ďatelinkovej vzápätí sme išli za nou povedali čo sa udialo a spisala záznam ...Zároveň už vybavovala prenos malej do pestúnskej starostlivosti ... Takže maličkú uvidíme až ked bude v pestúnskej starostlivosti alebo v profi rodine ako to Vy píšete ... V tedy ju prvý krát uvidím , zatial nevieme ani jej zdravotný záznam kedze primarka nám nič neposkytla ...Mala ma len 4 dni tak pani Ďatelinková toho vela nevedela ,len s kadial pochádza atd.
Myslela som ,že to bude jednoduchšie ,ale stále sa nám niečo komplikuje ... Neviete mi povedať ,že ako dlho to trvá pokial sa dostane k nám domov z pestúnskej starostlivosti ?

lilih
29. okt 2012

@vesticka Ďakujem ... určite dám vedieť ...

maznacik007
29. okt 2012

@lilih ide do profesionalnej rodiny ... ak by sla do pestunstva tak by potom nemohla ist k vam... k vam sa moze mala dostat aj do dvoch tyzdnov od umiestnenia ale aj dlhsie to moze trvat 2 mesiace a viac kedze dieta je uz v profirodine tak sud nemusi schvalit predbezne opatrenie...
takze trvajte na tom ze chcete ihned interakcie su povinne tri ... hned den po dni nech cim skor podate navrh na sud.. ja by som dala aj na predbezko ...

najjulinka
29. okt 2012

@lilih a čo povedala, že sa zmenilo??? ja len či sa tam neozval otec alebo čosi podobne.. či sa nezmenila situácia dieťaťa.... 😒
a či ju teraz budu nukať... či nepočkaju na osvojitelnosť.... a to kým babo bude mať 6 týždnov minimalne..... lebo ine je riešiť rýchlo z porodnice umiestnenie a iná ochota je riešiť dieťa, ktoré "neponahla" (mne je jasne, že ponahla každe dieťa, ale z ich pohladu je postarané)

lilih
29. okt 2012

@maznacik007 nie do pestunstva ,ale profesionalnej rodiny... , ale ako mam trvať na návšteve ak nás tam nechcú pustiť ... Že to je príkaz z právneho odd....
až ked bude v profi rodine tak možeme navštevovať malú ... a ako to dlho trvá pokial ju preložia do profi rod. ?

milenka74
29. okt 2012

@lilih no musis hned kontaktovat prislusny detsky domov kam ide mala a hned interakciu. My sme tak mali v lete ze v utorok drobcek prisiel ku nam a vo stvrtok som s nou isla na interakciu s adoptivnymi rodicmi a do 2tyzdnov boal u rodicov 😉

maznacik007
29. okt 2012

@lilih no podla mna tam pojde rychlo... pokial je zdrave babo tak ju v nemocke dlho drzat nebudu...

ano trvajte co najskor na interakciach... ked ich absolvujete tri vypracuje vam psych. DeD spravu a mozete si dat navrh na sud.. medzitym si vybavujte papiere.. znovu ako ku ziadosti papiere o prijme zdravotny stav... mysiak to ma cerstvo zazite ... a chystajte si uz navrh na predbezne opatrenie... hned ako ukoncite tri zo zakona povinne interakcie a vypracuju vam spravu mozete dat navrh na sud..

lilih
29. okt 2012

@milenka74 uvidíme čo bude .... keby to trvalo 2 týž. tak ešte dobre ...

vikad
29. okt 2012

@mysiak001 Teším sa s vami 🙂 a verím, že sa to konečne rozbehne 🙂 Držkaj sa a informuj nás o všetkom 😀

vikad
29. okt 2012

@fontana Aj my budeme takto volať, pred Vianocami 🙂

mysiak001
30. okt 2012

@lilih Tak nás za Matejom pustili hneď ako sme mali papier je fakt že pustili len mňa a Martinku ale zas majú pravdu len my dvaja sme boli na papieri.

Ja chcem nech je zajtra 😵

raza
30. okt 2012

@mysiak001 veď už to vydrž, už len 1 deň a budeš tatkom!! 😵 😵 😵

dadenka1
30. okt 2012

@mysiak001 a nemôžeš za ním aspoň ísť? my sme mohli za Domkou chodiť každý deň 2x.. nakrmiť, pomojkať.. a ja som tam teda bola varená pečená... a čo tak pofotiť nám, čo ste už nachystali? ešte máš čas.. zajtra už nebude...

cicimotinka
30. okt 2012

@mysiak001 gratulka... aj švagrovci majú ado Matejka... pekné meno... a neboj, zajtra bude, ani sa nenazdáš... 😉

tortelinka
30. okt 2012

@mysiak001 neboj, este stihas vyupratovat doma 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre