Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
6. dec 2012

@suezana len ja som sa zaprisahala, ze ja im uz volat nebudem 😅 😅 😅
ja mozem lyzovat len kym mi poprve nepovoli moje nestastne koleno a potom lyze odkladam ...co su taK 3 dni.... potom uz skor len prechadzky a wellness...
ja neviem, asi zostaneme doma, neviem co sa deje... 🙄

123sabrina
7. dec 2012

dievcata niektora s kosic bude mat pekne vianoce http://najmama.aktuality.sk/clanok/231970/v-kos...

123sabrina
7. dec 2012

a uz to tu bolo az teraz som si vsimla a nevadi este raz 🙂

123sabrina
9. dec 2012

@goralenka ja by som zavolala tak co ta po nich aby si vedela na com ste ked uz ste niekde na 4mieste tak by som ostala doma ba ide rychlo podla toho co citam a do vianoc uz mozete mat babatko..skus im zavolat , aj ked ta chapem aj ja nerada volam k nam na urad sama neochota nic sa nikdy nedozviem ,ale to je ich robota a oni mi musia povedat akurat teraz ked sme volali som nemama s nimi 1x problem lebo nikedy sme sa nic nedozvedeli az teraz .

fontana
9. dec 2012

@vesticka od kedy ste v poradovníku,ak to nie je tajné?
@lillik3,@vikad aj mi budeme volat pred vianocami,som zvedava,co sa dozviame. 🙂

vikad
9. dec 2012

@vesticka Si ma celkom potešila 🙂. Ja budem volať toho 19.12., možno skôr 🙂 a podám info 🙂 Držkám nám palce, dievčatá 🙂

vikad
9. dec 2012

@fontana Juj, ja viem, že Vianoce u nás ešte nehrozia v trojici, ale tak jar by to clekom spravila 🙂 Nám sa tisnú na uváženie najmä chlapčenské mená, nejako mám ciťák, že dostaneme chlapčeka, alebo dokonca dvojčatka. Uvažovali ste už niektoré o menách detičiek? 🙂

lillik3
9. dec 2012

@fontana ... Strasne by som chcela vediet ako na tom sme,ale mam aj strach..mam v plane tam volat koncom tohto tyzdna,len nie som na 100% presvedcena,ze to chcem vediet pred vianocami..bojim sa ze budem sklamana 😒

lillik3
9. dec 2012

@vikad ....jjjj s manzelom sme uz na 90,9% 😀 rozhodnuti pre chlapcenske meno 😝 aspon nieco som mohla vybrat vpred co netreba skladovat a co by ma nelakalo kazdy den vyberat,rozobray a opat odlozit 😀

juriva
9. dec 2012

drzim palce baby....

@vikad
@lillik3

suezana
9. dec 2012

@vikad my sme mali pripravené asi tri dievčenské - také čo mi boli sympatické roky..... ale keď sme malinkú prvýkrát videli, vôbec sa k nej tie mená nehodili 🙂 🙂 vybrali sme úplne iné a všetci boli prekvapení 🙂 🙂 😵 😵

lubka1709
9. dec 2012

@vikad pre chlapčeka mame 100% meno ale pre dievčatko sa rozhodujeme medzi 4 menami

lubka1709
9. dec 2012

Ja si počkam ešte take troje Vianoce a možno už budeme rodinka ako sa patri. 😉

ginalu
9. dec 2012

@lillik3 presne viem ako sa citite ked treba zdvihnuť telefon a zavolať a dozvedieť sa jedno čislo,na ktoré čakate aktorého sa neviete dočkať.my sme tým prešli dva krat a vždy to bolo plne očakavania a nádejí ktoré sa napokon celkom v dobrom čase splnili a teraz mame synčeka a dcerku a sme radi a šťastní že ich máme sú to naše slniečka a srdiečka... to očakavanie naozaj za to stojí 😉 .. prajem vám aby to bolo čo najskor 🙂

lubka1709
9. dec 2012

@ginalu presne tak oplati sa čakať

ginalu
10. dec 2012

ahojte žienky, rada by som sa opýtala vás ktore už mate ratolesti domka, aka bola vaša cesta k dietatku.
či ste niekedy boli sklamane z uradov a uradničiek na socialke a tak isto ako k vam pristupovali či už na urade alebo v detskych domov a ako dlho ste čakali na sud na predosvojitelsku a a osvojenie a tak isto by ma zaujimalo či mate niektora detičky aj viac osvojených dve tri či z detských domov alebo profi roodiny.
my máme synčeka a dcerku a je to rozdiel ked je dietatko umiestnené v detskom domovoe a v profi rodine...
dajujem vám ak sa mi ozvete...

yukki
10. dec 2012

@ginalu ja mám, a mám aj z DD aj z profi. A veľa báb má....a iste ti odpíšu
počuj, si na ktorú svetovú stranu od Brezna...reku či nie sme susedy kus.... 😉

cairka
10. dec 2012

@ginalu , je to rozdiel obrovský, moje prišli v cca. rovnakom veku (staršia 8m - z DeD, menšia 9m- profi) a je to vidno dnes a denne. Hoci staršia má oveľa vyššie IQ, ale EQ a sociálne správanie mám občas pocit, že nedoženie rovesníkov nikdy. Pritom patrí k deťom s menšími prejavmi deprivácie, sú tu deti na tom ďaleko horšie. Menšia ako som už naznačila má to IQ asi v pásme nižšej normy (dúfam 😝 ) , ale za to sociálne správanie a EQ hádam lepšie, ako o 3apol roka staršia sestra...

dioliana1
10. dec 2012

rozdiel je obrovský aj u nás, najmladšia je z profi u nás od 4,5m., teraz má 15m. a od nej staršia mala 22m. ked prišla k nám, a teraz by som povedala že tá mladšia predišla staršiu o dva roky emočne a sociálne, aj čo sa týka motoriky, IQ neviem posúdiť uvidíme keď začne zrozumiteľne rozprávať 😀

ginalu
10. dec 2012

@yukki ja som priamo z brezna a ty z kadial??? možno že aj sme

yukki
10. dec 2012

@ginalu nooo ta...kus východnejšie keby ste bývali, reku nejaký Telgárt abo tak...ja z Mlyniek 🙂

ginalu
10. dec 2012

@cairka myslela som že to je len u nas taky problem ale ako tak čitam nie som sama čo nakoniec zistila že deti z DD su na tom ak to môžem tak povedať emočne horšie aj naš malý je to presne tak , myslela som že domovy su nato aby sa detom plne venovali od prvej chvilky ale niekedy je opak pravdou. aj my sme to zacitili a je nam z toh z mojou polovičkou zle, pretože tak povediac strádaju na tom deti a vela musime dohanať a celkovo stoji to dosť namahy a aaj tak to ešte nie je take ako by to malo by na ten vek, zato mala dcerka to je živel a aj emočne je to super , maly zase ide s IQ viac ako jeho rovesnici len emocie, motorika atd . strada

yukki
10. dec 2012

len k tomu či bolo v profi či v Dd sa ešte pridáva hromada významných faktorov, či bolo zanedbávané, týrané, či sa ho matka počas tehu nepokúšala zbaviť, aký bol pôrod, choroby a hospitalizácie v prvých mesiacoch života, vrodené predpoklady-a to, či bolo v profi abo v DD je jeden z nich, z najvýznamnejších...ale nie jediný, ktorý ovplyvňuje EQ a IQ a motoriku a tak.... 🙄 😖 😒

jaron
10. dec 2012

@ginalu možno to ale nemusí znamenať, že by v DD robili pri výchove nejaké chyby, že by tie "tety" deti dostatočne neľúbili a pod., ale môže v tom byť jednoducho to, že rodina a jedna stála mama je jednoducho rodina a jedna mama

Rozdiel medzi DD a profi však porovnávať zo skúsenosti nemôžem, lebo máme iba jedno dieťa z profi, možno ale trochu tiež hovorí skúsenosť, že keď prišla Simonka do profi, mali to s ňou nejaký čas (zopár týždňov) veľmi ťažké, mala hnev a pod., to sme čakali pri zmene aj my, lenže u nás to už tak, vďaka Bohu, nebolo, čiže profi mama a rodina jej dali veľmi veľa a prešlapali nám trochu cestičku, po ktorej teraz môžeme ďalej kráčať my. Čiže musím (a chcem 🙂) profi mame len ďakovať.

zdenulala
10. dec 2012

@ginalu Máme len jedno dieťa z DD. Dostali sme ho vo veku 2,5 mesiaca. Aj ked bolo v domove len kratúčko, prejavy boli znateľne odlišné od nášho bio-dieťaťa. Neplakalo, nesmialo sa, neprejavovalo že je hladné, mokré, pokakané, vyzeralo, že mu je úplne jedno, či sa s ním rozprávame, hráme, spievame mu... Žiadne reakcie. Nič. Bola to tvrdá makačka z našej strany a v 12 - 18 mesiacov sa už začínalo prejavmi podobať na normálne dieťa. V 3 rokoch by už asi nikto nepoznal, že je z domova (ak nerátam vzhľad samozrejme 😉 )

vesticka
10. dec 2012

@fontana 🙂 tak tajne to nie je ani nahodou...Sme v poradovniku od 6.10.2011. Tak tajne som dufala, ze na nase dievcatko nebudeme cakat skoro 2 roky, ako nam vravela tetuska, ze to moze tak dlho trvat. Ale asi mala pravdu. Dievcatiek je fakt malo. Ale vsak chvala Bohu, ze su pri svojich vlastnych maminach. Nuz a ked sme sa uz rozhodli pre tuto dlhsiu cestu tak si to uz nejako odcakame 🙂.
@vikad neboj sa ani sa nenazdas a budete mat chlapceka domka 😵 Vsak ak to bambinko z hniezda nepojde naspat k svojej mamine, tak ste uz zase o krok vpred 🙂 Velmi drzim palce.
@lillik3 urcite nebudes sklamana, vsak teta vravela, ze chlapci su 😵

A s tymi menami, tak to bola celkom sranda. My sme nasli meno v rozsirenom kalendari mien. Tam su take strasne mena, ze sme sa s manzelom az do slz nasmiali. Ale myslim, ze sme vybrali pekne meno. Uz ju tak aj volame, ked sa rozpravame s mm, ze ci je uz v brusku a aka je velka 😀

ginalu
10. dec 2012

@jaron presne tsak aj my mame dcerku Vivku z profi rodiny a je to veľmi vidieť nevravim že možu za to panie z DD ale maju na tom veľky podiel, niekolko raz sme tam prišli namatkove a to bola jednoducho katastrofa ked vidite že vaše nádejne dietatkoje same odstrčene v inej izbe same a plače je pocikane a pokakané a ked sa spýtate prečo odpoved bol zly a plakal.tak to je sila aspon pre mna to bolo hrozne... a ani nečakala a už sa ponahlala ku ostatným paniam piť kavu a fajčiť...

ginalu
10. dec 2012

@zdenulala práve o tom hovorim že ked sme ho mali prvý krát domka tak to bolo slniečko a to hovorili aj panie z DD potom sme ho z vymenneho pobytu vratioli pretože nam dovolili len 1 týžden a ked sme prišli nabuduce pre neho tak tp bolo uplne ine dietatko ato mal 11 mesiac celkom apaticke záumčive, nechcel papať, proste uplne iný chlapček. ked sme ho už konečne dostali na predosvojitelsku tak to bola naozaj makačka ako hovoriš a s tým že on bol starši ked sme ho dostali lebo u nas nejestvuje dostsat malinke aspon čo viem tak t nechalo viacej na nom odozvi.

cairka
10. dec 2012

@ginalu , ono to nie je ani tak tým, že by sa v domove tety chovali vyslovene zle...ono to je o tom, že celý ten systém je zlý...tá "teta" , keď tam má na skupine 6 bábätiek, tak sa rozkrájať nemôže, ani keby chcela a nikdy nedostane to dieťa toľko, ako v profi, ado, pestu, či bio-rodine... Ináč aj moju staršiu podľa IQtestu delí od "nadaných detí" pár bodíkov , lenže to nič nemení na tom, že sa nevie zaradiť do kolektívu a keď sa o to snaží väčšinou skúša nie najlepšie chodníčky 😝 celkovo by sa asi dala zaradiť k mimoňom 😅 Ale dnes dostala pochvalu, že je cieľavedomá 😎 (v piatok som dostala od tej istej vychovávateľky pre zmenu kapky kvôli správaniu 😝 😅 ) . A v čom je malý iný? Koľko majú rokov detváky tvoje?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre