Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
1. júl 2013

@karkana Tak to je super 🙂 Ale vyberaj neutrálny lebo vieš ako to chodí 🙂 Vidíš, vidíš nedočkavec jeden a už o mesiac tu nebudeš ani stíhať písať 🙂 Teším sa veľmi 🙂

dorota23
1. júl 2013

@vargatomas1 Podla veku dietata - mne sa velmi paci: http://www.nahradnirodina.cz/files/File/psychic...

vargatomas1
1. júl 2013

@dorota23 no malý bude mať 14 mesiacov a kde si ju zohnala?

fontana
1. júl 2013

@vikad nič nové,stále čakáme.síce som od januara nevolala.lebo som mala prehlad od vás.budem vola t po roku,t.j. 6.8.Dovtedy to hadam vydržím....

dorota23
1. júl 2013

@vargatomas1 ahoj, na tejto je super to, ze je zadarmo - kliknes, vytlacis a citas 🙂 super, ze je taka moznost 🙂

cairka
1. júl 2013

@dorota23 , dobrá knižočka, som ju prebehla, začítala sa na najzaujímavejšom pre mňa, musím sa k nej vrátiť niekedy ešte 🙂

iwusa
2. júl 2013

@karkana úúúžasný posun! júúúújha ako sa teším, tak len teraz aby už bol drobec pre Vás, už nech to netrvá dlho. držím pästičky 😉

nana39
2. júl 2013

@karkana My sme pred viac ako rokom tiež mali takú istú situáciu, už sme si boli istý ,že budeme mať chlapčeka, ale osud to zariadil ináč a máme Alžbetku. Držím pršteky nech to čím skôr príde 😀 .

erikadodo
2. júl 2013

NR 11.8.2011......68 miesto.......1.7.2013.....17 miesto 🙂

123sabrina
2. júl 2013

@iwusa nevolala si ?uz je jul a nic ?:(

5katarina7
2. júl 2013

ukážeme aj tu ako rastie naša Karolínka 🙂

vesticka
2. júl 2013

@karkana juj to je supeeeer! My sme tiez boli tak nejak zapisani a na dievcatko sme 5ty. Takze Vam to vo vasom kraji ide velmi pekne. Velmi ti prajem nech sa uz dockate a aj ty nam napises ako si "kolabovala" z toho, ze vam volali. 😵 Tak nech uz volaju....

iwusa
2. júl 2013

@123sabrina nič moja, volala som dnes ale žiaden posun, len mi potvrdila, že sme prvi na chlapčeka a takpovediac ma utvrdila v tom, že tento rok nebudeme "riskovat" s dovolenkou pri mori, pretoze by sa to len zbytocne komplikovalo. mali nejake deticky ale to nam nevolali, lebo tam boli nejake vaznejsie problemy, nerozoberali sme to podrobnejsie. taaaaaaaakze nic, cakame, cakame, cakame 🙂 manzel hovori, ze nakoniec budeme mat drobca asi na jesen, zimu. musime sa obrnit trpezlivostou. keby nieco, ozyvam sa, neboj.

beba1902
3. júl 2013

Naša veľká škôlkárka 🙂

opicka2
3. júl 2013

@beba1902 nádherná dcérka 🙂)))

beba1902
3. júl 2013

@opicka2 dakujem je uzasna 😉

opicka2
3. júl 2013

@beba1902 a ty si úžasná mamička 🙂) / čítala som diskusie od začiatku a si veľmi sympatická maminka 🙂)/

zwalsh
3. júl 2013

Ahojte dievčatká, mohli by ste tu niekto napísať svoje skúsenosti so sociálnymi pracovníčkami pri prvých interakciách? Aby sme tak v obraze vedeli ako to prebieha a na čo si máme dať pozor? Ja som teraz s jednou z týchto tzv. "Báb sociálnych" (nie tých dobrých tiet sociálnych) hovorila a pri predstave, že by mi pri prvej interakcii mala stáť za zadkom ma vôbec nenapĺňa dobrým pocitom. Boli ste niekto pozrieť aj predčasniatko? Pustili vás k nemu aj keď ešte nemalo tzv. váhu 2200g? Ďakujem

opicka2
3. júl 2013

Ahojte všetky mamičky - čakateľky - z trenčianskeho kraja! Dnes som volala do TT, od júna sme sa posunuli o tri miesta 🙂)
kraj .......................deň zápisu ..................posledná aktualizácia ..........poradie
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
Prešovský............jeseň 2011.....................12.6.2013..........................111
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami aj pozasatavené, nerátam ich)
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca
Trenčiansky.....................18.5.2012.....................25.6.2012.............(dieťatko doma za pár dní)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
Trenčiansky .........24.9.2012......................3.7.2013.............................62
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
KOSICKY.................12.10.2011.....................7.6.2013................D-5
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
Nitriansky .....................28.7.2011......................3.6.2013...........15
Žilinský .........................január 2012...............13.6.2013.............78

opicka2
3. júl 2013

@zwalsh ahoj moja! No ako ja viem, pri interakciách vždy sú sociálne a psychologička.... a pozorujú vás. Aj mne to príde také divné ☹(, aj keď na druhej strane to chápem. Idete pozrieť nejaké predčasniatko? 🙂

opicka2
3. júl 2013

@opicka2 myslela som, že divné mi je, keď mi niekto stojí - ako si písala- za zadkom 🙂)))) Lebo je to také až intímne no nie? Plno emócií 🙂))

123sabrina
3. júl 2013

@iwusa ba, a tt isli vzdy najlepsie a zrazu velkí skrat) co je stym , tt krajom, ani neviem fajn , ze ste na rade ale uz som myslela na jar ze v zozname nebudes ,,,,nejako sa to zastavilo cele,ja uz s babom tento rok nepocitam, ale vies ze minuly rok september az november bol krasny posun dufajme ze aj teraz bude,.mozno , ze ked boli nejake deticky tak niekto mozno zobral za tebou a sme sa o to jedno dve posunuli ja budem volat pred dovolenkou auguste a dam vediet , ale dufajme ,ze ti uz budes male doma mat 🙂 drzim palce a keby nieco pissssss

123sabrina
3. júl 2013

@opicka2 volala si do tn "" nie tt 🙂 uz som sa potesila ,ze dalsia trnavackaaaaaa

opicka2
3. júl 2013

jáj, prepáčte , opravujem - Tn - trenčiansky kraj / tak som sa ponáhlala, že som hneď chybu spravila/

5katarina7
3. júl 2013

@zwalsh my sme mali pri prvej interakcii soc.pracovníčku z toho detského domova kde patrila malá a ešte tam bola taká mladá psychologička.Malá bola u profi mamy tak sme išli všetci tam.Oni tam len stáli,my sme aj zabudli že tam sú,keď sme uvideli malú 😉 .A profi mama popritom rozprávala aké vyšetrenia boli malej urobené,nakoľko bola z hniezda a všetky boli v norme.
A tá soc.teta len toľko povedala,že nech hneď nič nehovoríme,nech sa rozhodneme a na druhý deň sme mali volať.
Takže nič hrozné aj ja som mala obavy aké to bude ale v pohode sa to dalo zvládnuť. 😉

iwusa
3. júl 2013

@123sabrina veru aj ja sa teším na september, podla mna bude taký úžasný ako minulý rok. ved vieš, veľa detičiek sa rodí zo "silvestrovských" nocí a okrem iného, minulý rok mal byť koniec sveta, čo ty vieš koľko ľudí vtedy bláznilo! 😀 😀 😀 takže august - september sme v očakávaní 😉 a ako píšeš, možno za nami bol posun, o ktorom nevieme, takže vy ste sa mohli prehupsnúť bližšie k prvej desinke.

123sabrina
3. júl 2013

@iwusa jaj to by bolo skvele ze desiatka hhhhh by bolo radosti 😀 my si teda uzijeme dovolenku vyrazame 16.8 a 30 dojdeme domov ale predtym urcite budeme volal tete a uz mi je jedno ci bude alebo nebude ochotna pozret mi na cislo sak vies ze maju s tim problem,,,naposledy som volala v aprili takze dufam ze august nebude prenu skore volanie 😀 takkkk sa ozvem ,ale ja budem dufat ,ze ti skor a napises mi ze uz to je tadyyyyy 🙂

tortelinka
3. júl 2013

@zwalsh my sme nikoho pri interakcii nemali 😉

5katarina7
3. júl 2013

baby aj my máme malú zo silvestrovskej noci,no tak to vychádza 😉

najjulinka
3. júl 2013

@zwalsh neviem ako v nemocke, ale v domove je to pohoda... to nie je že pozeraju cez rameno... proste su pri tom... ked už mate deti, tak ožno si aj pokecate čo a ako deti, že každe je ine... fakt ak obe strany už deti maju, tak mi to príde ako taký nezavazny pokec pri babatku ako mamičky na ihrisku pokecaaju (čo sa im osvedčilo na prdiky ,a ke staršie deti boli, ked boli male a podobne neformalne rozhovory).... proste povedia sa info o babatku, zavola sa aj lekarka aby povedala tieto veci, a proste ste v jednej miestnosti,a el žiadna tragedia.. oni musia z toho aj spravu napisať tak napišu, že si si vzala male na ruky, alebo hladkala.. .pripadne v čase krmenia ti daju aj nakrmiť a napišu do spravy, že si aj krmila... akože oni musia napisať omačky okolo "ničoho" okolo veci, ktore človek bežne s detmi robi - nosi na rukach, hladka, krmi, prebali, rozpráva na nich, niekedy babo na rukach zaspi.. .a tieto všetky omačky musia popisať.... pri babatkach tie spravy musia vyzerať ako cez kopirak podla mna.. .lebo čo s takým babom ine robiť.... 😉 🙂 😀

socialna povie a zdorazni, že je čas na rozmyslenie, aby ste sa necitili tlačení do toho. ak sa žiadatelia boja, maju obavu s babatkom narabať, tak ich trošku postrčí... predsa len človek vidi toho človiečika prvýkrat a nema odhad čo može a čo nie, tak socialna povie že kludne možte to a to, alebo aj to (to vacsinou u bezdetných čo pridu kuknuť svoje prve dieťa).... postrčí a potom to už ide.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre