Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
25. jan 2014

@lenkove chceli niečo originálne zpod Zobora 😅 😅 Tuším je sv. Gorazd Zvonický ak sa nemýlim.....

mana85
25. jan 2014

@suezana
@5katarina7
@lenkove

To ste mali super náš bol z normálneho pôrodu a mal aj meno a priezvisko 😝 a teda žiadnu výhodu som s toho nevidela a ani nevidím nedostali sme žiadnu anamnézu bio-rodiny jedine že slečna fajčila počas tehu. 😠 sme sa dozvedeli nič viac a teda meno adresu a to nám je zbytočné nejak nemienime vešať takéto malému na nos ...
Najväčšiu nevýhodu som videla v tom že aj keď som u lekárov alebo v nemocnici povedala ako malého voláme a že sa tak bude volať tak aj tak ho volali bio-menom prípadne aj mne sem tam hovorili priezviskom ktoré mal Kubko najviac to poteší v plnej čakárni 😖 alebo Vám pošlú domov pozvánku na poradňu z origoš. menom a priezviskom a celá dedina rieši komu to patrí 😒 No všetko je o ľuďoch a nie v každej nemocnici alebo na úrade sa musia chovať rovnako stretli sme sa aj s pochopením situácie ale toho bolo menej ako toho negatívneho aj ja by som bola zato keby " mamičkám " ktoré sa chcú vzdať dieťaťa ešte pred pôrodom poradia anonymný pôrod ako jednú z možnosti ....

Dlhšie ťahanie po súdoch ak sa ozve muž ktorý nebol uvedený ako otec a šlo o anonymný pôrod tak to môže znamenať že je tam aj väčšia šanca že dieťa ostane v rodine ???
určite to je horšie pre dieťa ak by sa to dlho ťahalo ... No ak by bola šanca že dieťa môžu nechať nám asi by som sa nevzdala je to sebecké viem 😔
A vlastne ak si berú napríklad dieťa z DD a to má 2 roky a tiež tata neuvedený tak tam už nemá nárok sa ozvať či sa môže počas tých 9 mesiacov pokiaľ nieje dieťa úplne osvojené ?
my sme to mali tak že bio.O. sa môže ozvať po dobu pokiaľ nieje dieťa úplne osvojené a bio.M. len do zbavenia jej práv to sme aj podpisovali že sme boli informovaný neviem od čoho záleží ako dlho má právo ozvať sa bio-otec 😕 @najjulinka

cairka
25. jan 2014

@mana85 , to máš jedno, my sme dostali aj anamnézu rodinnú a aj tak ako zisťujem minimálne niektoré fakty neboli pravdivé 😝 Neviem, či to sociálne píšu, čo im rodičia odpovedajú (a neoverujú) alebo naschvál prikrášľujú, aby malo dieťa "väčšiu šancu" na náhradku alebo majú jeden typ v počítači a to nejako kombinujú...neviem, ale teda asi sa jej nedá veriť, tak na 50% 😝

lenkove
25. jan 2014

@suezana sv. Gorad Zvonicky je michalovcan, basnik katolickej moderny. Teda okrem toho sv, to este asi nie je 😀 Podla toho asi nie. Skor podla sv. Gorazda, ziaka Metodovho, podla tradicie z Nitry 🙂

suezana
25. jan 2014

@lenkove asi áno teda 😀 😀 😀 😀

lenkove
25. jan 2014

@suezana to je jedno, ale teda Gorazda je hrozne meno 🤐 🤐 esteze to nepreslo

suezana
25. jan 2014

@mana85 ja mám anonymný pôrod a tiež mám kopu info o rodine 😒 😒 😒 nie je to až také anonymné

suezana
25. jan 2014

@lenkove ja som v mladosti poznala rehoľnú sestru Gorazdu, takže až taký šok to pre mňa nebol 😅 😅 až na to, že bábätku sa také meno nehodilo 😝 😝

najjulinka
25. jan 2014

@mana85 no otec asi sa može ozvať až kýmpravoplatne nieje dieťa niekoho ineho (myslim, že už ak je pravoplatne v predosvojitelkej, tak už ma smolu aj otec)...

najjulinka
25. jan 2014

a čo sa týka anamnezy, tak uradničky nemaju lek. vzdelanie a občas to poznať... lebo ponuknu dosť postihnute dieťa ako trošku chore ("má len...") a zas relativne zdrave ponukaju, že ma zdrav stav zlý ("ale to dieťa má...") .. .v podstate ide o male rozdiely v slovach, ale ak vám povedia "len", tak mate pocit, že ma čosi ako ekzem... a ked povedia "ale to dieťa ma..." , tak mate pocit, že je to važnejšia diagnoza... aj my a aj uradničky su len laici... navyše slovo "len" može sa brať, že mal len jednu diagnozu, ale može byť fest zlá... a zas ked povedia, že ma viac zdrav problemov, tak može isť o viac "banalit".... v tom momente výberu človek vybera podla toho čo počuje a číta a lekara pri sebe nemá....... cudzim slovam v lek. diagnozam nerozumieme a davame vacsiu vahu na to "len" a "tam je toho viac", lebo tomu rozumieme..... 😔 😅 a mnohe veci su v papieroch ale nerozumieme a sme v šoku ak nam to detska lekarka povie slovenským vyrazom, pripadne nastane komplikacia z toho neskor a už zistujeme , že čo.....
a ešte čo je pri spisoch zaujimave, tak píšu posledny datum, kedy dieťa prevzal profi rodič, že je v profi rodine..... tj. ak bol predtým v inej profi, tak to tam nie je... resp. ked napr. su manželia profi a nejakým sposobom si deti vystriedali (koli dovolenke a navzajom sa zastupovali), tak je posledny datum prevzatia dieťaťa.... čiže po poslednej doči 😝 😀 takže tiež v podstate nie uuuplne info...

akože by sa zišlo polopate keby okrem diagnozy bolo popisane aj čo to je.... tak ako mne lekarka popiše pri kontrole, že čo... do papierov da 4 riadky latinskeho textu,a le mne v skratke povie "to je dierka v srdci a..... pokial sa nič važne nestane može mať život ako zdravé dieťa, zdravý človek bez obmedzení, jediným obmedzením bude doživotne chodenie na kontroly" alebo povie "je to dierka v srdci a ... a bude treba neskor minimalne jednu operaciu, po operaci MOžNO život bez obmedzení..." a tak proste... lebo fakt tie 4 riadky latinky si nikto z nas vyznamen nevšimne v spise, ked uradnička povie "len"... a v podstate može mať pravdu, lebo ine diagnozy mať ani nemusí, má "len" tú jednu....

a to iste plati pre rod. anamnezu..... a mnohokrat ani nevedia... vedia len to čo matka udá... :-X

suezana
25. jan 2014

@najjulinka perfektné vysvetlenie ..... svätá pravda - hlavne v tom našom vnímaní ako nádejný rodič ....

vikad
27. jan 2014

@maria1989 Ahoj, áno, v poradovníku sme už rok a pol. Je veľa záujemcov o malé detičky a naše požiadavky sú také, že chceme do 1 roka biele zdravé dieťatko. Bolo tu veľa rozhovorov na takúto tému, že prečo len biele a zdravé ... preto, lebo sa necítim na iné etnikum a zdravé ... samozrejme, ani u vlastného s tým zdravým to nieje na 100%, ale pokial sa dá ... Tak preto čakáme. A dalšia vec je tá, že pred nami boli páry, ktoré mali pozastavené poradie a potom sa vrátili, tak išli pred nás, kedže boli pred nami už predtým ... Pohybovali sme sa ako JOJO, ale snád sa to momentálne ustálilo 🙂 Kludne sa pýtaj, ak budem vedieť, odpoviem 🙂

duratlicka
29. jan 2014

Ahojte,prisla som sa rozlucit.Uz som mala skoro hotovu pripravu na pestunstvo,ked som zistila,ze som tehotna.A kedze viac deti sa k nam nezmesti,musela som sa vzdat tejto myslienky☹Vsetkym prajem,aby sa Vam splnila Vasa tuzba po dietatku (akymkolvek legalnym sposobom😀) a nech ste zdrave a stastne🙂

natia
29. jan 2014

@duratlicka gratulujem 🙂 každého cesta je iná ... ktovie, či vám ešte budúcnosť prinesie ... prajem kľudné tehotenstvo a zdravé bábo 🙂

opicka2
29. jan 2014

@duratlicka jéj, aj ja sa teším s tebou 🙂 a gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hora_lka
29. jan 2014

@duratlicka gratulujem, to je super sprava ... ale nemus preto odchadzat 🙂

miriama888
29. jan 2014

Ahojte dievcata, som zo Ziliny a prave sme doviezli babo domov . Je tu nejaka babenka ktora ma babo narodene v inom kraj (miesto narodenia dietata )??? Zatial mame len rozhodnutie o zvereni babetka .Kedze sudne pojednavanie prebehlo v inom kraji tak cakame na sud o predosvojitelskej starostlivosti . Neviete ci to posunu na sud v Ziline alebo bude v meste narodenia dietata ???

cairka
29. jan 2014

@miriama888 , ja som sa odvolávala na Občiansky súdny poriadok, §88 , odst. 1 , písmeno c , ale u nás bola malá síce narodená v inom okrese, ale umiestnená u nás v DeD

"c) v obvode ktorého má maloletý na základe dohody rodičov alebo rozhodnutia súdu, prípadne iných rozhodujúcich skutočností svoje bydlisko, ak ide o vec starostlivosti o maloletých, konanie o osvojiteľnosti, o osvojenie alebo o povolenie uzavrieť manželstvo maloletému;"

lenkove
29. jan 2014

@miriama888 sud budu prenasat do Za, u nas to tak bolo... Ale do sudu to trvalo priserne dlho - pol roka..

duratlicka
30. jan 2014

@natia , @opicka2 , @hora_lka Dakujem🙂 Ja si vas sem tam precitam,ze ako sa mate,ako drobci rastu🙂

vikad
30. jan 2014

@duratlicka Gratulujem, to je úplne najkrajšie, čo si tu mohla napísať 🙂. Ja verím aj tak, že všetky máme nádej ... 🙂

beba1902
30. jan 2014

Tak a uz mame tri roky 🙂

miriama888
30. jan 2014

@lenkove Dakujem pekne za odpoved . Na cakanie som uz zvyknuta 🙂 ale aspon to bude blizsie 🙂

hencidlo
30. jan 2014

@beba1902 aka pekna princeznicka aj ja chcem takuuuuuuuuuuuuu .... 😀

beba1902
30. jan 2014

@hencidlo urcite pride aj ku vam 🙂

hencidlo
30. jan 2014

@beba1902 no ale kedy, ja chcem uz teraaaaaz :o))

hencidlo
30. jan 2014

@beba1902 a ak sa smiem spytat ako dlho ste cakali vy?

beba1902
30. jan 2014

@hencidlo aj nasa isla ku nam dva roky 🙂 ale oplatilo sa pockat aj pre nas to bolo nekonecne dlheee 😉

miriama888
30. jan 2014

No my sme cakali na babo skoro 4 roky bez dvoch mesiacov . To naozaj zalezi od toho kde byvam ???

nela007
30. jan 2014

Prec
@miriama888 prečo ste čakali tak dlho? A prečo je dieťatko z iného kraja?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre