Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cherry1981
17. jún 2011

@tortelinka Áno v rámci prípravy. Predtým ako začneme prípravu nám chybalo este zo sociálky potvrdenie o bývani. A vôbec sa mi neohlásili. Proste mi spravili prepadovku. Dokonca to ani nemohli nájsť kde bývame, tak som im povedala, že mohli zavolať, a povedali mi, že načo, že oni si to nájdu 😕 . No čo už asi sme im boli na začiatku predsa len podozrivý????? 😕 Ale vravím tety boli veľmi milé.

tortelinka
17. jún 2011

@cherry1981 to je fakt divne, my sme este navstevu nemali, ale mame ju ohlasenu na buduci tyzden, pripravu uz mame takmer skoncenu

rikuska21
18. jún 2011

ahojte chcem sa vam nieco opytat,
nepoznate niekoho, kto mal dohodnute dietatko vopred?? proste si nasiel maminu o ktorej vedel ze chce da dieta na adopciu alebo anonymny porod ??? da sa to nejako pravne vyriesit???
my uz sme v poradovniku

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
18. jún 2011

@rikuska21 pocula som o tom, ze oficialne sa to da, ale v navrate mi povedali, ze prakticky sa to nerobi vobec

rikuska21
18. jún 2011

to ma tesi ze by sa to dalo oficialne, skusim sa nakontaktovat a spytat, my sme v navrate robili pripravu, nevies nahodou o tom trosku viac???velmi ti budem povdacna

tortelinka
18. jún 2011

@rikuska21 len sa na priprave na to niekto pytal, ale v podstate ho zrusili, ze realne to nikto na sk nespravi

cicimotinka
18. jún 2011

@rikuska21 asi by som to nerobila, pokiaľ sa bio a ado rodičia poznajú, je pravdepodobnosť neskorších konfliktov...

suezana
18. jún 2011

ja poznám prípad, že bolo sprostredkované dieťatko tak, že pár si až v čase, keď bolo v nemocnici narýchlo robil prípravu - viem, že dotyčná pani chcela dať dieťatko na adopciu niekomu....dôveryhodnému a jej kamarátka im "dohodila" tento pár - viem, že oni matku dieťatka nepoznajú osobne, ale vedia dôvody vzdania sa dieťatka, a ešte nejaké veci okolo - dnes je to dieťa 6 ročné.

tortelinka
19. jún 2011

@cicimotinka tiez by som sa toho asi bala..clovek nikdy nevie co sa moze stat

cicimotinka
19. jún 2011

@rikuska21 @tortelinka nám na príprave spomínali (keď sme sa bavili o tom, prečo sa bio a ado rodičia nestretajú a všetko je anonymné), že raz sa bio rodičia, ktorí sa dieťaťa vzdali, dozvedeli, kto ho adoptoval... (vraj zo súdu omylom poslali rozhodnutie nielen ado ale aj bio rodičom)... bio rodičia si po čase vyhľadali ado a pýtali peniaze, tí prvý raz dali, potom už nechceli, tak sa im chodila vyhrážať celá bio rodina, došlo to strašne ďaleko, súdili sa, nakoniec si ado museli úplne zmeniť meno a presťahovať sa... to znamenalo vzdať sa rodiny, priateľov, domova a začať znova... a stále tu bola možnosť, že ich niekto prezradí a začne sa to znovu...
Aj toto je dôvod, prečo by som ja do toho nešla... deti rastú, začnú viac vnímať a nechcem, aby mu niekto pred školou tlačil do hlavičky kaleráby akože ja som tvoja mama, dala som ťa hentým, ale teraz sa chcem s tebou stretávať a pod.... ☹ a ja som taká povaha, že ja by som prudko premýšľala, aj keby moja sestra (alebo niekto z rodiny) dieťa nechcela a ponúkala by mi ho... lebo jedna vec je vychovať si dieťa (aj keď ado), druhá vec je, keď to má možnosť matka dieťaťa pozorovať a komentovať... to by som nezvládla a rovno ju niekam poslala... a keby nedajbože prišla po 10-tich rokoch, že chce dieťa k sebe, lebo sa jej zmenili doma podmienky a už to zvládne... to by som jej aj pleskla...
@suezana hej, pokiaľ sa nepoznajú, ešte by to mohlo vyjsť...

mata25
19. jún 2011

@suezana
len by ma zaujimalo ako obisli zakon, lebo pokial viem nas zakon priamu adopciu neumoznuje. je jeden legalny sposob a to ked zena ktora dieta porodi napise ako otca muza ktory chce dieta adoptovat a tym padom ide dieta k tomu otcovi co je napisany v rodnom liste a jeho manzelka si dieta moze neskor adoptovat. inak neviem akoby sa to dalo a celkom by ma to zaujimalo ci je aj ina cesta. 🙂

suezana
20. jún 2011

@mata25 no, to sa jej musím opýtať a dám ti potom vedieť.

najjulinka
20. jún 2011

@mata25 ešte sa da aj inak.... matka da do NOSky dieťa svojim známim.... a neskor sa ho vzdá a NOSkári si ho adoptuju......
Ja som z profi podobne odovzdala dieťa do NOSky..... ale trošku iný pripad... a nemyslim si, že je na škodu malemu, že sa bude stretavať s biorodinou (nie priamo s rodičmi, ale s ostatnou biorodinou).......
je to pripad od pripadu......... nedá sa to paušalizovať........
😉

najjulinka
20. jún 2011

a ešte sa to da podobne ako mata25 napisala...... je tu jeden tatik na modrom konovi.. jeho sa treba spýtať, či jeho dcera ma v rodnom liste napisanu matku...... lebo v podstate da sa potom aj tak,že matka sa vzda a ten otec sa napiše..... ide o to, že ked sa napiše tá matka a nejaký otec, tak aby nevznikli ťahanice... a nakoniec ocinko ešte výživné bude platiť......... a nič z dieťatka........... 🤐 🤐 🤐 🤐 ale da sa aj tak............

maznacik007
20. jún 2011

u nas sa nerobi priama adopcia teda osvojenie... bud sa to robi NOS / kde nie je nutna priprava/ alebo potom ako pise juli ale to je velmi rizikove...

ivka1603
20. jún 2011

@najjulinka Ahoj, ten tatik sa volá boddez, môžete sa jeho spýtať 🙂

tortelinka
20. jún 2011

@mata25 da sa to uz robit uplne legalne, ale uradnici s tym maju ostaru, preto sa to prakticky nerobi, ale zakon to nezakazuje

tortelinka
20. jún 2011

@mata25 inak, aj toto je zaujimavy sposob, ale neviem si celkom dobre predstavit ako by to v reali vyzeralo

karkana
22. jún 2011

prave mi volali zo sociálky,že zajtra prídu,ale obaja sme v práci,tak že stačí,ked bude starká doma,že sa jej popýtajú,tak fajn

tortelinka
22. jún 2011

@karkana my mame navstevu v piatok, beriem si dovcu, dnes nam poslali spravu, schvalili nas ako rodicov, tesime sa 🙂

reklamka
23. jún 2011

@tortelinka tesim sa s tebou. 😉

kanhwa
23. jún 2011

Ahojte babulky
ja len kratucko, lebo nic nestiham. Mame uz skoro za sebou prvy tyzden s nasou dcerkou, je uzasna a sme strasne stastni 🙂 🙂 🙂 Samozrejme nezaobide sa to bez komplikacii - nas 18rocny aj ked je z nej namakko, nereaguje ako sme si predstavovali, lebo cely denny rezim aj nas spolocny program, ktory sme mali predtym, sa musi samozrejme prisposobovat malej. takze vcera sme tu mali riadne dusno so synom, ale prenho je to tiez zasadna zmena, tak snad si postupne na to zvykne a bude to brat ako normalnu vec...Je to riadny zaberak, lebo mala cez den toho moc nenaspi,za to vsak v noci spavala 6 hodin v kuse a dnes dokonca 8 hodin 🙂 Inak, dnes ma prave 11 tyzdnov 🙂 cez den ja fajn, nie je zlostna, ale od pondelka sme mali hrozne vetry, tak vtedy preplakala cely den od rana do vecera, ale dalsie dni to uz bolo lepsie, aj ked celkom sme to este neporiesili.Inak je to velky smejko, spolocenska a komunikativna 🙂
Vsetkym Vam moc prajem, aby ste uz boli so svojimi detickami. Ahojte a obcas sa ozvem, ked budem mat chvilku.

suezana
23. jún 2011

@kanhwa ahoj, to je krásne 😵 😵 😵 už sa teším na fotečky 😉 aspoň do albumu pre priateľov pridaj, veď máš len 1 😉 😀

karkana
23. jún 2011

tak boli dnes u nas,ja som nebola doma,a nestihla som v spalni upratať ,boože a že chodila po všetkých izbach,teraz mi pošlú nejaké vyjadrenie?akurát bola u nas krsna a ta nevedela čo vybavujeme,a tvrdili sme soc. že vedia všetci,do frasa teraz si pomyslí o nás,lebo na ňu je dom ,kde byvame,dufam,že nebude z toho nejaky problém

dadenka1
23. jún 2011

@karkana neboj sa nebude problém.. ide o to, aby ste nebývali ako nejakí bezďáci humusáci.. pracovný poriadok je v pohode...

dadenka1
23. jún 2011

@kanhwa teším sa s tebou.. vemi veľmi.. držkajte sa mojkajte stískajte a riadne si jeden druhého vychutnajte.. My to tu bez teba nejako vydržkáme ale nezabudni na nás a pochváľ sa nám s fotkami, keď už budeš môcť...

cherry1981
23. jún 2011

@karkana Z toho upratania si nic nerob. Ja ked mi urobili nemile prekvapenie tak som tiez nemala nejako upratane. A hned som sa im zato aj ospravedlnovala 😀 Mne NASTASTIE nebehali po izbach. Iba sadli do kuchyne a to bolo vsetko. No keby nabehli detom do izieb tak asi ani neprejdeme 😀

tortelinka
24. jún 2011

tak, sprava podpisana, cakame na zaradenie do zoznamu 🙂

dadenka1
24. jún 2011

@tortelinka super.. budeme mávať spoločné výročia počatia našich deťuchov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre