Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
19. aug 2011

@maznacik007 profimama -to je zdr.sestra v detskom domove ,ktora sa stara o detičky? alebo prof.rodič?trochu nechápem ,a žasnem,že všetko všetko chcú naspäť,ked si prídete pre dieťatko,

heln
19. aug 2011

@maznacik007 pravdupovediac, ani som nečakala takéto reakcie, v našom decáku nás nejak neusmerňovali čo deťom dať a nedať, bolo to viac menej na nás, preto mi to bolo smiešne a blbé, že by som dala holé dieťa, veď dostávam na neho peniaze na výdavky a tie veci morálne by mali patriť tomu dieťaťu, ale zase viem, že niekde dávali dieťaťu komplet všetko, čo mu profirodičia kúpili za celý jeho čas.... preto som aj z tých reakcií trochu v rozpakoch a ako vravím, tieto reakcie som preto nečakala.
od nás keď odchádzali deti, tie staršie, od troch rokov, tak som im nabalila viac menej všetko čo im patrilo a čo považovali za svoje, tí ľudia to mnohokrát ani nechceli, ale povedala som, že je to ich...
a čo si brali bábätká, tak tým sme dali oblečené dieťa a nejakú obľúbenú hračku, ale väčšina týchto ľudí ani naše veci nechceli, chceli si kúpiť svoje, nie mať domovácke...
veci čo mi zostali som si nechala pre ďalšie domovácke deti.
chápem keď dávajú dieťa priamo z domova, nie z profi, že dajú "holé" dieťa, domovy majú tak vysoké náklady na budovy, zamestnancov a prevádzku, že naozaj nezostávajú prostriedky na nákup nového oblečenia pre deti, ale prečo profirodičia nemôžu dať deťom pár ich vecí, to nechápem....
@karkana profi mama sa rovná profi rodič.

maznacik007
19. aug 2011

@heln my vsetci sme brali deti z profirodiny.... len to bolo tak ze profi doniesla dieta do domova tam ho komplet vyzliekli donaha a dali nam ho ... a ver mi ze takychto skusenosti je vacsina...

ako za seba mozem povedat ze nam rodicom nejde o nejake vybavy a tak to si clovek nakupi sam a rad.. ale skor o tie spomienky a v podstate aj o taky normalny pristup...

domovy maju dostatok oblecenia aj hraciek pre deti a nic by sa nestalo keby kazde taketo dieta dostalo pri odchode do nahradnej rodiny jednu sadu oblecenia na seba a topanky a plus jednu dve oblubene hracky... viem o tom cosi a veru nic by im z tych skladov neubudlo ...

@karkana profi rodic je zamestnanec detskeho domova ktory sa stara o deti, ktore su zverene do ustavnej starostlivosti vo svojom domacom prostredi... cize ide o klasicky zamestnanecky pomer za ktory ma narok na mzdu zodpovednost za dieta pred statom ... atd atd.. ma riaditel detskeho domova... a ten ma samozrejme zodpovednost aj za svojich zamestnancov profesionalnych rodicov

dioliana1
19. aug 2011

@karkana profesionálny rodič, profimama je zamestnec dd, ktorý vykonáva prácu vo svojom byte/dome 😉

lenkove
19. aug 2011

@karkana Ja uz co sa tyka jednania mocnych so slabymi, nezasnem nad nicim...

heln
19. aug 2011

@maznacik007 tak na základe tohoto zisťujem, že je vo mne ešte stále viac naivity než som si myslela.....
mne osobne prišla predstava, že mám niekomu dať holé dieťa prinajmenšom trápna a stalo sa mi to len pri jednom z posledných detí, čo od nás odišlo a preto som z toho v rozpakoch, že sa to tak normálne deje.... ešte som sa vždy snažila dieťa pekne obliecť aby bolo ako v "darčekovom balení"...
no, tak odteraz aj my budeme dávať holé deti 😉 😀 😅

dioliana1
19. aug 2011

@heln aj my máme dávať holé deti... 😔

lenkove
19. aug 2011

@dioliana1 joj, Dio - trosku cierneho humoru. To ked bude tvojim terajsim koncit ustavka, to akoze ich mas hole poslat do zivota? 😀 Ten tvoj dd, to je ozaj... eh, skoda reci 😒

lucy125
19. aug 2011

@erikadodo Ahoj, no ja budem chodiť na prípravu do TO, ale papiere sme museli poslať do NR, lebo odtiaľ budú ešte zoháňať odpis z registra trestov a iné veci. Odtiaľ nám má prísť aj papier, kedy začíname s prípravou. 😉 😉

lucy125
19. aug 2011

Ahojte baby mám otázku, ak ste niektorá chodili do centra v BA, konkrétne do Gyn Fiv, brali ste tabletky Predison? Mne ich teraz dala Dr. pred ďalším KET, ktorý má byť 16.09. a keď som čítala tie nežiaduce účinky, bolo to hrozné.Mám zatiaľ najmenšiu dávku 5 mg, po vklade sa má znížiť na 2.5 mg. Nemáte s tým nejaké skúsenosti?

tortelinka
19. aug 2011

@lucy125 myslim ze nie si v dobrej teme

karkana
19. aug 2011

@lucy125 ja som užívala prednison 5mg,a úplne v pohode,nečítaj nežiaduce,niektorým babám pomohol,tak ho len pekne užívaj

erikadodo
20. aug 2011

@lucy125 určite ho ber ak si dobre pamätám tak je to liek na imunitu. Umožní embryu sa lepšie prichytiť v maternici, lebo pri vkladaní je to ,,cudzie teleso,, a zvýšením imunity sa zvýši úspešnosť na uchytenie. Nejako takto mi to vysvetlila Dr Stenová

erikadodo
20. aug 2011

dievčatá mám jednu otázku, v piatok nám prišlo rozhodnutie že sme zaradení do zoznamu žiadateľov len je tam písané niečo o 15 dňovom odvolaní. Mám to rozhodnutie zaniesť na úrad že sa nechcem odvolať a súhlasím zo zapísaním? ďakujem

tortelinka
20. aug 2011

@erikadodo pokial viem, da sa vzdat odvolania, my sme to nerobili, sli sme tesne po zaradeni na dovolenku

dioliana1
20. aug 2011

@erikadodo po 15 dnoch budeš automaticky v zozname, ak chceš skorej treba isť podpísať vzdanie sa odvolania...

karkana
21. aug 2011

že budeme mať skupinové sedenie s psychologičkou,viacere páry,neviete prečo?čo to má za význam

najjulinka
21. aug 2011

@karkana no význam to ma taký, že viac hlav po kope viac rozumu.. čiže vas napadnu každeho ine otazky a tak.. a pre nich to ma vyznam taký že za dve hodiny spravia 2 hodiny pripravy viacerým párom.. čiže ušetria si čas.... a vy budete mať tiež skor hotovú prípravu 😉 😀

tortelinka
21. aug 2011

@karkana neboj, da sa to prezit, ved vsetci su na to rovnako ako vy

natia
21. aug 2011

ahojte... uf, čítala som skoro hodinu 🙂 pozerám, že my máme na profi šťastie... neviem ako bola inštruovaná z DD, že čo dávať a čo nie, lebo sa vyjadrila, že jej to je jedno, že to sú jeho veci a hotovo... ale asi aj z DD to tak mali nakázané, lebo vlastne ešte potom volala, že aj kočík si môžeme zobrať, ak nemáme, že jej to povedali nadriadení... a dostali sme všetko oblečenie, čo mal, aj také, čo mu ešte bolo veľké a nosí ho až teraz a trojkolku, kozmetiku, všetky plienky, čo jej ostali... hračky myslím žiadne, on sa len s balónmi a s kolíkmi stále hral, ale inak nám dala úplne všetko... knižku, fotoalbum, dokonca mlieko, čaje... no všetko...

karkana
22. aug 2011

môžem sa opýtať,čo už máte adoptované detičky,aj vy ste si ,ked ste sa pri prvej návšteve pýtali na zdr.stav dieťatka aj na Apgarovu krivku??stále nás psych.upozornuje ,aby sme si to všimli,10/10by malo byť ,vtedy je dieťa úplne zdravé

luttka
22. aug 2011

@karkana ahoj, to mas hned pri spise v prepustacej sprave z porodnice, ale ci je dieta uplne zdrave to ti Apgar nezaruci a ani naopak ak nie je hned 10 to este nic neznamena. Nas maly mal pri narodeni 8, potom 9 a je uplne v pohode.

maznacik007
22. aug 2011

@karkana pri dietatkuz hniezda nemas apgar uvadzany, detto ak slo o domaci porod ale standartne je apgar uvedeny v spise.. nas mal myslim 10/10 tak ako dcera ... ale v podstate tusim do 7 sa ta hodnota berie ako v pohode... ale skus si tu pohlad diskusiu o tom tam je to presne vysvetlovane..
podsttnejsie je ale pozriet utz mozgu screening ktory sa robi novorodencom a anamnezu v zmysle toho ci je tam pritomny fetalny alkoholovy syndrom, pripadne nejake znamky drogovej zavislosti u matky pocas tehotnestva, hep. C, syfilis ...
atd...

najjulinka
22. aug 2011

známej dcera mala apgar 3..... proste pridusena už... a v pohode dieťa.... len proste ten porod bol na chlp.... ona rodila normalne a v poslednej sekunde, že rýchlo cisarak.... a bolo to o chlp..... ale inak malá v pohode.... ale tak už to bolo o chlp....

a zas viem o domovačikovi, ktorý mal apgar 10 a v roku a troch mesiacoch sa začinal stavať na štyri....... (bol pol roka u matky a pol roka v decaku) ..........

a myslim od 7/10 sa rata, že zdrave..... ale ono tie apgary sa robia tri myslim a neviem či hned prvý je ten podstatný......

apgar je fajn ukazovatel, len nie je 100%ný 😉

cicimotinka
23. aug 2011

@karkana @luttka @maznacik007 @najjulinka
my sme si vybrali 3-mes. dievčatko 10/10 a nakoniec sa ukázalo, že je ťažko postihnuté mentálne aj fyzicky a doktor nám povedal, že v najlepšom má pred sebou život vozíčkarky, ktorá sotva dokončí 5-ty ročník osobitnej školy a v najhoršom bude cca do 6-8 rokov "prístrojový ležiak" a koniec... je to zrejme nejako pre doktorov smerodatné, ale vraj do ukončeného 8. mesiaca sa nedá s istotou u žiadneho (ani bio) dieťaťa hovoriť o dajakom vyjadrení "zdravé" - ak sa mýlim, opravte ma, ale takto to vysvetlili nám... 😅

lenka_21
23. aug 2011

Caute baby, dobehla som z dovolenky a tak zistujem ci nemame nieco nove v poradovniku NR ... Beba, este stale tam hviezdis na prvej priecke 😀 😀 😀

Pozdravujem vsetky!

erikadodo
23. aug 2011

@lenka_21 Ahoj, nás zapísali 11.8.2O11 do zoznamu a sme na 64 mieste a vybavujú marec apríl 2010.

karkana
23. aug 2011

@cicimotinka tak sa neda nato spolahnúť,vy ste si ju dali vyšetriť ?ja by som si dala pre istotu znovu vyšetriť,ked chcu zdrave ,prečo ponukaju postihnuté

magimary
23. aug 2011

prepáčte, že vám vstúpim do tejto debatky, len ma napadá to, čo tu treba stále zdôrazňovať (!)
nech si vyberiete akokoľvek dokonalo zdravé dieťatko (hoci by malo aj päť desín v apgarskóre), stále je tu REÁLNA možnosť, že v budúcnosti to bude úúúúplne inak...
tak to skrátka je...aj u porodených detí...

my sme dostali úplne zdravého 5-mesačného chlapčeka... celý čas bol "ukážkový"...
až prišiel nejaký zlom (po druhom roku) a ...
je z neho autista...

a čo teraz? vrátime ho???
ako sa nás teraz mnohí pýtajú!
nie!, nie! nie!
veď to isté by sa mohlo stať aj našim biosynom.tých by sme kam "vrátili"???

veď aj TOTO ( a dokonca práve toto!) dieťa je pre nás Darom, je NAŠE!!!

prosím, neviažte sa na DOKONALOSŤ!!!

/ani my nie sme dokonalí, prečo by dieťatko, ktoré budeme milovať, také muselo byť?...
ak niekto ide do toho s očakávanim "totálky" (totálneho zdravia, totálne úžasných génov, totálnej dokonalosti), tak môže byť raz veľmi smutný...
a možno aj sklamaný.../

skúsme brať deti (porodené, nájdené, darovené) ako DAR...
prekvapenie, darček...
(ak má byť dar ozaj prekvapením, tak by sme nemali poznať jeho obsah do detailov)...

prepáčte mi túto filozofickú vsuvku 😔 😉

cicimotinka
23. aug 2011

@karkana pretože tety na úrade a ani my sme neboli múdri z lekárskej správy... až keď sme si na 1.IA nechali všetko vysvetliť lekárom, bolo to inak... tety na úrade nám povedali len toľko, že je trošku predčasne narodená, ale to je všetko, inak 10/10, takže ok... vyber si...

@magimary krásne si to napísala, musím súhlasiť, my sme nehľadali dokonalosť, mali sme v požiadavkách, že ľahké zdravotné problémy môžu byť, okuliare, alergie, načúvací prístroj a pod. je pre nás úplne bez problémov... ale "hadičkový ležiak" a pohreb v 8-mych...to nie... doktor síce povedal, že by sme ju mohli dať do ústavu, ale aké to má potom opodstatnenie vzhľadom na adopciu? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre