Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
10. okt 2011

@cicimotinka zdieľam tvoj názor.. Adopčiatko doma nemám, zatiaľ len v srdiečku sa naň teším...Fakt, že je dieťa adoptované je jeho neoddeliteľnou súčasťou a ja by som veľmi chcela, aby sme to nevnímali ako nevýhioodu ale ako výhodu.. Neplánujeme nič veľkolepé, len my traja a malá tortička... Ako keď s mm oslavujeme výročie sobáša.. Ale je to vec každého ako to spraví, resp. nespraví..

cicimotinka
10. okt 2011

@dadenka1 Ja som si aj vypýtala fotky z tých 10 mesiacov, čo bol v profi a mám ich v albume aj s profimamou na nich... chcem, aby raz vedel, že bol aj niekto iný, kto k nemu v noci vstával a ľúbil ho... bolo to jeho 10 mesiacov života... neviem, ako by som mu povedala v 15-tich, tu máš svoj album s fotkami, ale prvých 10 mes. tam nie je, obliali sme ich kávou, tak nemáš fotky... alebo ako?... fakt si to neviem predstaviť... takto bude vedieť, kto je, odkiaľ prišiel... 😎

cairka
10. okt 2011

@cicimotinka , čo v 15...u Vanesky teraz v škôlke riešia rodinu, nosili deti fotky , bavia čo robili ked boli bábätká, o bábätkách v brušku...takže klamať by si musela začať už v škôlke... v podstate prvá otázka, či bola u mňa v brušku bola už niekedy okolo 3 rokov, neviem či aj skôr nie (kamarátka vtedy čakala bábo) ...takže to by bolo klamstvom poprepletané celé detstvo...a potom jej ešte budem nadávať, že mi klame do očí 😒

cicimotinka
10. okt 2011

@cairka veď hej...ja sa tieto veci snažím mať tiež poriešené, aby Šaňko vedel, ako to bolo a nemal pocit, že sme ho klamali a pod.

lenkove
10. okt 2011

Baby, my mame aj knihu, ale Ivka ju vobec nechce. Obcas jej poviem "rozpravku" ako sme ju hladali a nasli, ale o Cervenej ciapocke ju bavi pocuvat viac. V albume ma aj foto od profi /zial, my mame az od 5. mesiaca 😖 / a ked ich pozerame /co ju tiez nebavi/ tak hovorime kto je kto, profi mamu vzdy aj sama pomenuje krstnym menom. Inak to neriesim, myslim, ze ked je otvorena atmosfera tak to dietatko tak otvorene a samozrejme prijme. A ked vidi tehotnu hovori,. ze ma babo v brusku, hra sa ze rodi ci ze babo koji, ale tie moje "kecy" okolo ju akosi nebavia...
A na prve srdieckove bola torta a darceky a rodina 😉 dalsie si budeme pripominat uz asi len my traja, resp. styria, piati atd 😀 😀

cicimotinka
10. okt 2011

@lenkove akože nad týmto sa netráp, keď príde čas, bude to Ivku zaujímať... ani Šaňko nerieši tieto veci, dokonca sme s tým ani nezačali, lebo tiež nejaví záujem... večer mu rozprávam, kto všetko ho ľúbi... 🙂 🙂 🙂 postupne prídu otázky a budú odpovede... teraz ho akurát zaujíma "kde je kamionko?" 😀 ... ono to tu tak padlo do reči kvôli tej knižke Prečo mám dvoje narodeniny... a len si myslím, že adoptované deti by nemali vyrastať v klamstve, že sú bio... všetko tomu prispôsobovať, mlžiť a pod.... potom je to o to väčší šok pre dieťa a jeho následné chovanie sa pre rodinu... čo na tom, že je ado.... veď to nie je hanba ... 😝

lenkove
10. okt 2011

@cicimotinka ved ja sa nad tym netrapim, ja len hovorim ako to je u nas.. A Ivanku teraz najviac zaujima rozdiel medzi dievcatami a chlapcami. A kazdeho chlapa, co stretne sa pyta "Mas cikaca?" 😀 😎

natia
10. okt 2011

@cicimotinka
@lenkove ja som tiež mala pokusy Jakubovi rozprávať rozprávku o tom, ako prišiel, ale totálne ho to nezaujíma, vždy ma preruší, že rozprávka sa číta a že mám dať Macka Pu 😀 Inak ale mu teda hovorievam, že predtým býval u Dady (profi mama) a že až potom prišiel k maminke, toto sa akože tvári, že vie...aj keď ideme k profi na návštevu, tak mu vždy hovorím, že tu býval, keď bol maličký... no ale ktovie...

mysiak001
10. okt 2011

Ahoj 🙂

Dnes sme volali v piatok mame prist po zaverecnu spravu z pripravy.

mysiak001
10. okt 2011

@cicimotinka

My urcite budeme oslavovat srdieckoviny. A urcite povieme pravdu klamat sa nema. A uz sa tesim ako maly/lapovie niekomu kto jej povie ze je adoptovany/na ze Jeho/ju si rodicia vybrali lebo bol/a naj 🙂 a dotycneho museli prijat takeho ako je .

tortelinka
10. okt 2011

@cicimotinka ano, treba o tom hovorit..mimochodom, ja nemam ziadne foto do roka a to nie som adoptovana 😒

lenkove
10. okt 2011

@tortelinka ja mam prve z 1. narodenin... ALe to bola ina doba 😉

cicimotinka
10. okt 2011

@157misicka to je super, že návšteva dopadla dobre, ste si navzájom s rodičmi sympatickí... neboj, všetko sa to utrasie a nájdete si nejaký harmonogram stretávania... 😉 teraz je to nové, ale postupne to bude mať dajaké tie koľaje, tak aby všetci boli spokojní...

tortelinka
10. okt 2011

@lenkove rovnako....

157misicka
10. okt 2011

@cicimotinka
to ano a uz boli aj oni na navsteve u nas..maly nas chcel velmi vidiet a aj my
jeho..som velmi stastna ze si tkato vsetci rozumieme....a volame a piseme si kazdy den..

karkana
12. okt 2011

tak aj my sme od dnes zaradení ako čakatelia 😉 už len čakať ,kedy sa ozvú 😉

kanhwa
12. okt 2011

@karkana gratulujem a drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

natia
12. okt 2011

@cicimotinka @dadenka1 z toho stretka zase zišlo, či ste ma z toho vynechali? 😎

dadenka1
13. okt 2011

@natia stretko zatiaľ nebolo.. a my máme od pondelka tri týždne doma 3 firmy äprerábame domček), tak tak skoro stretko ani nepredpokladám, že bude...

sentoza
13. okt 2011

ahojte, ste tu väčšinou skusenejšie v procese adopcie. Mam jeden problem. Ked som prvý krát videla malú, mala 6 týždňov - zajtra ma 4mesiace a ja ju stale nemam doma. Bio matka dala po pôrode generalny suhlas s adopciou...je toto fakt normálne, že celý proces trvá nekonečne dlho???

dioliana1
13. okt 2011

@sentoza Predbežné opatrenie si neskúšala?

lenkove
13. okt 2011

@sentoza Ahoj,
normalne to isto nie je, ale bezne zial ano ☹ . Dali ste si navrh na sud a este nemate urcene pojednavanie? Alebo presuvaju vas spis? Alebo neviem co sa deje, kedze si nenapisala... Myslim, ze sud je povinny pri zvereni do vychovy konat do troch mesiacov, alebo sa strasne mylim a je to pol roka az?

Neviem ci by stalo za to skusit podat navrh na predbezne opatrenie na zverenie do vychovy
Alebo ziadat v DD, ci by ste dietatko nemohli dostat na hostvosky
Alebo bombardovat malej kuratorky, ze co sa deje
Alebo napisat na sud list, v ktorom upozornis na prietahy
Alebo napisat ministerke, aj ked ta ma teraz asi ine problemy

Su tu babenky, ktore su zbehlesie a skusenejsie, @macocha @maznacik007 @cicimotinka ... Skus aj IP, isto rady poradia... Drzim palce a neklesaj na duchu!

maznacik007
13. okt 2011

@sentoza dali ste uz ziadost na sud? bola dietatu uz vyslovena osvojitelnost sudom... dnes uz sudy pozaduju naprv vyslovenie osvojitelnosti ale da sa to aj spojit do jedneho konania...

musis napisat viac ale v skratke
ak ste si uz dali navrh na sud... na zverenie do opatery tak sa uz neda dodatocne dat ziadost o predbezne opatrenie.... treba potom s tou spisovou znackou bombardovat sud... /resp. sudneho pracovnika vase pridelenej sudkyne alebo sudcu/ ze kedy bude vytycene pojdenavanie.... sucasne treba bombardovat aj kuratorku na socialke pod ktoru mala patri ...

v reali mozu byt viacere priciny ze sa to takto spomali...
bud nekonaju sudy ako maju ... /treba ich nahanat ak nereaguje sudkyna obratit sa na predsedu prislusneho sudu/
bud nekona socialka a teda kuratorka... / nedodanie podkladov k osvojitelnosti, PN atd...ide to medzi krajmi nevedia sa dohodnut/
alebo sa tam vyskytlo nieco nepredvidane ... napr. sa objavil otec a pod... ci iny pribuzny...

v prvom rade sa pytaj socialky pod ktoru mala patri... ze co je vo veci ...
ak uz mate podany navrh na sud... tak podla spisovej znacky denne bombardovat sud... kedy uz bude vytycene pojednavanie do troch mesiavcov od podania by malo byt... pokial ide napr. tu o ba tak sa snazia a je to fakt rychlo...
dalsou otazkou je prislusnost sudu prosto moze tam byt vela veci.... musis napisat viac...

zatial mas moznost poziadat detsky domov aby ti umoznil nastevy v profirodine... pripadne hostovsky pobyt co niektore domovy nechcu velmi....

ale nie je to normalne ze to tak dlho trva u takehoto babenka.... niekde je tam zadrhel.. resp. nekonanie...

najjulinka
13. okt 2011

@maznacik007 predbežko sa da žiadať kedykolvek.. nemusia sa oba navrhy podavať naraz - na normalne konanie a na predbežné opatrenie........

luttka
13. okt 2011

@sentoza ahoj, skus sa naozaj skontaktovat na socialke s kuratorkou malej, ona by ti mala pomoct . U nas v prvom pripade pri synovi to zastalo na sude, musela som ich tam otravovat stale, ze kedy konecne urcia termin pojednavania, vyhovarali sa na to ze nemaju vsetky podklady, ale ked som sa pytala co im chyba tak nakoniec zistili ze vlastne nic a pohlo sa to a teraz v druhom pripade nam pomohla kuratorka malej a samozrejme riaditelka domova tym ze nam ju dala hned na hostovsky pobyt. Sud mame az buduci tyzden ale uz je u nas 6 tyzdnov.

sentoza
13. okt 2011

Ja som v kontakte so socialkou aj kuratorkou, detským domovom.....stale sa čaka len na formality ohladne vyslovenia osvojiteľnosti - teraz momentalne na spravoplatnenie rozhodnutia sudu už tretí tyždeň!!!...pride mi toto jednanie "obludné"

maznacik007
13. okt 2011

@najjulinka no neviem mozno u vas u nas sa neda dodatocne poziadat o predbezne opatrenie pri zvereni dietata ak si uz podal riadny navrh...

@sentoza moze byt problem v tom ze matka neprebera postu resp. sa nezdrziava v mieste trvaleho pobytu a preto to tolko trva... caka sa potom 18 dni odo dna prveho dorucenia a potom sa caka este 15 dni po navrate dorucenky z posty na sud... a az potom je pravoplatne....

tortelinka
13. okt 2011

konecne som sa dovolala na urad, od leta sa pohli iba o jedno dieta...ach jaj, sa nacakame ☹

najjulinka
13. okt 2011

@maznacik007 no ja nevravim o našom sude.. ja som ani nepodavala.. ja som to len kde komu poradila... niekde to predbežko schvalili........ nie je na to paragraf, ktorý by to zakazoval...

dadenka1
13. okt 2011

@tortelinka moja to ma mrzí... a zoznamy ste nekukali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre