Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka my sme v stadiu pripravy, bio nemame, hovorim ti o tom preto, ze nam hovorili ze sme este dost mladi na ado..mam 28 a mm 32, preto si myslim ze 22 je malo, tety budu mozno mat poznamky k tomu

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka no tak nam nic nepowedali zatial no maldi alebo nemladi co chcu???? a co mam byt babka ked si budem brat dieta ved som malda molzu byt radi.... to uz by sa im pacilo soryy nech sa nidko neurazi , ze by si nejaka 45tka brala babo? pomali co by mohal byt babka .... nic v zlom ..
som mlada musia to chapat a brat do uvahy ,ze lepsie od mlada ako vobec .-... nie?? a ake mas poziadavky a s akeho kraju si ?

janucucka
9. apr 2011

este razsa opyatam ,lebo mi to neda pokoj myslite ze by mi neuznali adopciu kvoli veku obidvaja mame 22rokou, teta na urade nam nic nepowedala ak som powedala ,ze nam to nidky prirodzenou cestou nepojde ze sme neplodny a mam opakovane pokusy umleho oplodnenia????????????? vas nazor prosim !

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka no dovol 😉 😉 😉 ja som uz tiez mala 40 a teda na babku sa necitim ani nahodou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
co sa tyka vas, tak tam si myslim ze zavazi psychologicky posudok - neposudzuje sa ani tak velmi vek (vynimajuc extremy samozrejme), ale vasa pripravenost / zrelost z toho hladiska, ci ste schopni a pripraveni vychovavat dietatko, pripadne ci ste si vedomi specifik vo vychove alebo potrebach opusteneho dietatka, ci je vase rozhodnutie pevne, vasa motivacia atd. Tiez sa robia psychologicke testy - ale nie inteligencne, ale osobnostne. Velmi zavazi aj to, aky mate vztah s partnerom, nakolko je stabilny atd.

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa ale tak no ja to tak nemyslim to bolo obrazne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no tak ten psycholog ,ze a povedz mi este jednu vec ti tiez cakas devcatko ale priridzene ,ze_? lebo mas syna uz 17rocneho si mi pisala---
a tie testy su take tazke? a co este take zaujimave by sa nas mal pytat? 😖

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa pevne jeeee rozhodnutie a nezavazuje mi ic mu poviem ,ze babo chceme uz dlho ... vztah mame dokonaly ..
co este chce testy? juj no sak mu tam nieco nakrelime alebo co to 🙂
ale vazne mi sme zrely nato musi to vidiet 🙂)

marti35
9. apr 2011

@janucucka Ja si myslím že to je super že chcete babo a vôbec si nemyslim že 22 je skoro na prve dieta 😉 počula som od psychologičky že prave vtedy je problem ked si starší manželsky par chce adoptovat novorodenca ... 🙂

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka ano, cakame na dievcatko 🙂 🙂 🙂
tie testy nie su nijako tazke - nie je ziadna spravna ani nespravna odpoved, to je o vasej osobnosti. je to take srandovne, ze musis k nejakym slovam ine slova priradovat. napr. mas nejakych mozno 10 slov ako dom, strom, mesiac, den atd. a potom tam mas pojmy ako napr. laska, manzelstvo, alkohol, domov a k tymto pojmom mas z tych 10 slov ku kazdemu priradit 4, co sa ti najviac hodia. alebo len jednoducho odpovedas na otazky a mas tam trebars 4 moznosti z ktorych zakruzkujes.
Moj muz tam stale hladal logiku a skoro sa s psychologickou pohadal, ze aky blbec robil tie testy. A nakoniec tie vysledky sa na nas hodili skoro na 100 % 😉
Potom vam tam vyjdu, ktore stranky vasej osobnosti su napr. dominantne, ake mate v zivote hodnoty, coho sa obavate a pod. Potom idete kazdy sam, psychol. vam povie tie vysledky a kazdy sam s nou o tom diskutujete. No a zvysok pripravy vam kladie otazky alebo vy jej, moze to byt len volny rozhovor. takto je to na urade, ale v Navrate alebo Usmeve ako dar (si na jjdi na webe) je aj skupinova priprava, kde si mozete trenovat situacie alebo diskutovat.

janucucka
9. apr 2011

@marti35 no tak to si prva ktora si ma potesila a aj ty cakas na dietatko

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa no boze 🙂 zlozite jako si to napisala az mam strach 🙂
no a ty cakas prirodzenou cestou aj dievcatko ze ?

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka vobec to nie je zlozite a nicoho sa nemusis obavat, urcite nie 🙂 🙂 🙂
no ak myslis prirodzenu cestu adopciu, tak ano 🙂 pre nas je uz po vsetkych pokusoch tato cesta uplne prirodzena 😉
sak tu uz tri dni v kuse vypisujem, ze sme v prvej patke v poradovniku, predvcerom nam prisiel list z uradu 😉

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa no ano ale som myslela ze ked si pisala ze mas syna priridzene ze aj malu tak uz vam to asi nejde prirodzene? ze? no super v prvej patke .. to uz budes mat malu zachvilku doma co ? a kolko sicakala presne ?

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka ide nam to veeeeeelmi dobre, to by si sa cudovala 🙂 🙂 🙂 akurat ze tehotna nie som, xi-xi
a tiez by si sa cudovala, ze moje kamosky si veselo rodia a prirodzene. no nehovorim, ze kazda druha, ale dost ich je. my sme mali ukazkove embrya na ivfkach a davali nam vysoke sance...ale asi to malo byt takto.
my sme teraz rok v poradovniku. ci to bude za chvilocku, to veru neviem, ale snad to uz nebude moc dlho....

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa aha no vidis skusim aj ja ivko a ked nie budem ta nasledovat .... ja yb som chcela vediet ako je natom trnavsky poradovnik.. ato vsetci idu doradu financne aj vekovo aj vseto ide podla toho ako voli zaradeni do poradovnika? alebo kto ma vacsi plat alebo ze je neplodny je uprednostneni?

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka nikto nie je uprednostneny, len podla poradia kedy ich zaradia.

cairka
9. apr 2011

@janucucka , uprednostnení sú všetci, ktorý vezmú aj znevýhodnené dieťa 😉

pelikan8
9. apr 2011

@janucucka Ahoj!Aj ja som z TT kraja.Mi sme v zozname od 10.02.2011.Mám 30 rokov mm 38.Nám povedali že čakacia doba je 2-2,5 roka.Mi chceme dievčatko 0-6mesiacov.

janucucka
9. apr 2011

@pelikan8 ahoj no konecne niedko sa tesimmmmmmmmm..mne ked som tam volala kolkosa caka powedala do 2rokov ... tuto si pisem s jednou zenou a powedala , ze ona je ani nie rok a uz je na 13 mieste.... neviete kolko je cakatelou? a na kolkom mieste ste vy?

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa aha dakujem

janucucka
9. apr 2011

@cairka to mi je jasne ,,,,, 😉

janucucka
9. apr 2011

@pelikan8 aj mychceme zdrave biele 0-6mesiacou na pohl nezalezi ....

pelikan8
9. apr 2011

@janucucka Mi sme tam ešte nevolali.Inak aj ja som zvedavá že na koľkom mieste sme ale nemala som odvahu aby som tam zavolala.Veď sme v zozname len od februára.Čo by povedali že čo chceme tak skoro?

janucucka
9. apr 2011

@pelikan8 no a ved to je pohode ..... to ich nemusi trapit , no ja som tiez zvedava pondelok tam nezavolas a ptoom by si mi powedalla? pis ip propsim ok

suezana
9. apr 2011

@tortelinka ja presne viem, čo si tým chcela povedať....že je ešte mladá.... Ja som sa vydávala z veľkej lásky v 19.rokoch a veľmi sme túžili po dieťatku....od svadby sme na tom veselo pracovali a nič....preplakala som každý menzes - však to poznáte 😔 nakoniec sa mi malá narodila v 25rokoch, medzitým som sa zamestnala, užívali sme si - hlavne jeden druhého, voľnosť, výlety, peniažky.....keď sa malá narodila a začalo sa všetko točiť okolo nej a hypotéky, bytu (nám sa podarilo oboje naraz - dieťa a do mesiaca vlastný byt 😵 😵 ) tak spätne sa na to pozerám - že malo zmysel to čakanie - ja si veľmi uvedomujem ten rozdiel v 20.tke a teraz 😉 Ale vtedy som vnímala len to utrpenie z nenaplnenej túžby.... 😔

cicimotinka
9. apr 2011

@natia @dadenka1 @eva1979 tak ako??? kedy a kde? ako si mám zajtra naplánovať maľovanie chodby??? 😀 😀 😀 😝

dadenka1
9. apr 2011

@natia
@cicimotinka
@eva1979
tak teda čo babuľky? Akosi sa neozývate... Možnosť č. 1: stretnime sa teda niekde na kávičke... Kľudne aj u Neposedka.. my sme tam boli naposledy 4 dospelí a jedno dieťa... a nevyhnali nás... A možnosť č.2: keď máte chorôbky a ani akramgad nemôže, počkajme na lepšie počko, lepší termín a dáme na ostrove ten futbal... Stále platí ponuka, že budem v bráne.. 😀 😀 Len sa prosím vyjadrite...

dadenka1
9. apr 2011

@cicimotinka zajtr nemaľuj... je nedeľa

dadenka1
9. apr 2011

@natia
@cicimotinka
@eva1979 no nič, žabky... idem bumbať, ráno kuknem na PC ako sme sa dohodli... Inak ja osobne sa prispôsobím... obe možnosti... je to na vás...dobrú nôcku

cicimotinka
9. apr 2011

@dadenka1 musíme to dokončiť, pri malom už sama nedorobím nič... 😠 veď len paneláková minichodba...brnkačka... 😎 ...

cicimotinka
9. apr 2011

@dadenka1 bumbať pôjdeme možno zajtra, teraz choď búvať, nech si oddýchnutá na mejdan... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre