Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tobopa
12. apr 2011

@cairka nie sme až tak strašne ďaleko od seba, ale väčšinou to vyjde tak 2 razy do týždňa

akramgad
12. apr 2011

prajem pekný večer všetkým 😉

cairka
12. apr 2011

@tobopa , no to čakanie už keď čakáš len na súd a s bábom sa vídaš len obmedzene je najhoršie zo všetkého 😔 ako vlastne môžu ponúknuť dieťa do osvojenia bez osvojiteľnosti? a potom sa to takto naťahuje všetko...

tobopa
12. apr 2011

@magimary určite, ja viem, ale keď je malý s nami, je fakt v pohode, je radostný a vždy keď prídeme za ním do domova, je fakt rád a stíska ja mňa aj môjho manžela... s rozlúčkou detí od ich rodičov mám isté skúsenosti, pracujem s deťmi už (alebo len?) 7 rokov, viem, že je to ťažké pre obe strany a samozrejme aj pre nás v našom zariadení, chvala Bohu nám netrvá dlho deti upokojiť

tobopa
12. apr 2011

@cairka pýtala som sa na to aj ja, povedali nám, že nám ho mohli ponúknuť, lebo ona dala súhlas na osvojenie...

5katarina7
12. apr 2011

aj ja len kukám,že sa tu zas objavila,to sa jej ako darí? 😕

cairka
12. apr 2011

@tobopa , on je na skupine v domove? nie v profi?

magimary
12. apr 2011

@tobopa aj títo naši, keď boli s malým tu u nás, malý bol v 100% pohode, nikdy neplakal, tešil sa, jašil sa s nimi, bol radostný a mal náladičku...
ale úplne inak to bolo pri tomto pendlovaní...

myslím si, že je to predsa len trochu iné, keď sa berie dieťatko zo zariadenia a keď sa berie z rodiny, kde bolo od narodenia... 😒

tobopa
12. apr 2011

@magimary no tak to s tebou súhlasím, ja som len chcela tým povedať, že malinkého keď sme si zobrali na krátku návštevu k nám domov, tak bol fakt v pohodičke, dokonca u nás aj spinkal a keď sa zobudil, bol naozaj ako doma...a preto ma to bolí, že ho nemôžeme mať doma už natrvalo, ja nebazírujem až tak na tých víkendoch, ale na trvalom pobyte u nás, to ma trápi, že sa to tak naťahuje...

magimary
12. apr 2011

@tobopa hej, v podstate ide o ten pobyt natrvalo-to by sa malo riešiť...nie víkendy...
keby ste si ho aj brávali na víkend počas dňa (na tých niekoľko hodín) a potom zase späť do ? (neviem decáku? 😨 ),
tak je to snáď trochu ľahšie pre to dieťatko...keď môže spať v noci tam, kde je zvyknuté... 😔

cairka
12. apr 2011

@tobopa , a dali vám aspoň nejaký termín, že kedy by mal byť ten súd, nech viete, kedy sa to môže pohnúť ďalej...

tobopa
12. apr 2011

@magimary vraciame ho do domova, on v profirodine nebol

tobopa
12. apr 2011

@cairka povedali nám len toľko, že do 3 mesiacov by to malo byť, len ma zaráže, že fakt tam neprebehla ešte tá právna voľnosť

magimary
12. apr 2011

@tobopa wow! 😲 😨 ☹
tak to potom môže byť celkom iné... 😔

tobopa
12. apr 2011

@magimary ako to myslíš?

yukki
12. apr 2011

@tobopa a aký je "starý" malý? Neprezradíš? z ktorého kraja ho beriete? Ja som brávala na víkendové pobyty malú...čosi cez rok mala....a nech mi to akokoľvek trhalo srdce musela som s tým prestať, aj keď to trvalo strašne...strašne dlho kým sa potom natrvalo dostala k nám, bolo to zúfalé čakanie....

tobopa
12. apr 2011

@yukki berieme ho z Trnavského kraja a malý má 15 mesiacov

lenkove
12. apr 2011

ahojte
tobopa, vela, vela sil... 😔

magimary
12. apr 2011

@yukki tobopa písala, že bude mať 15 mes.

tobopa
12. apr 2011

@yukki koľko Vám to trvalo?

tobopa
12. apr 2011

@lenkove mooooc ďakujeme

magimary
12. apr 2011

@tobopa ako som to myslela?
že zo zariadenia to môže byť úplne iné, nakoľko tam dieťatko nikdy nemá také emočne pevné väzby, ako v rodine...
preto aj odlúčenia môže vnímať inak, najmä, ak sú to prechody do lepšieho...
hoci potom tie návraty do horšieho... 😔 ☹
asi nie sú med lízať...

každopádne aj tu (asi) platí, že návštevné pobyty dieťatkom zamávajú... 😔

yukki
12. apr 2011

@magimary aha...aj mne dajako divne skáču príspevky..miešano...

@tobopa 9 mesiacov od prvého telefonátu že malú pre mňa majú...7 mesiacov od poslednej, tretej interakcie...ale toto sa už nikdy nesmie opakovať, nikdy, so žiadnym dieťaťom a žiadnou rodinou

tobopa
12. apr 2011

@magimary no tak to určite, keď som sa pýtala na sociálke, že či je fakt dobré, aby sme si ho brávali na víkendy domov, tak fakt boli za to, že určite ano, lebo presne ako si ty napísala, že v domove nemajú taký sociálny kontakt ako v profirodine a že je naozaj dobré mu ukázať, že existuje vrúcne objatie a iné dobré veci, ktoré tam nemôže až v takej miere zažívať, tak som z toho trocha zmätená ...

tobopa
12. apr 2011

@yukki to je strašnéééééé

magimary
12. apr 2011

@tobopa a maličký je v domove v NItre? 😕 😝
nepochopím, ako môže byť dieťatko v dnešnej dobe zavreté v kamennej budove decáku...
príde mi to až scifi... 😔 ☹

lenkove
12. apr 2011

@magimary detto... rozum mi zastava 😕 porusenie zakona 😕

tobopa
12. apr 2011

@magimary nie je v Nitre, a to keby si tam prišla, to by ťa teprva zrak prechádzal 😕

tobopa
12. apr 2011

@tobopa ale to fakt nechcem hodnotiť, viem že tie peniaze chýbajú všade, ale sestričky sú tam milé, vždy nám vyšli v ústrety 🙂

tobopa
12. apr 2011

@magimary omylom som poslala o sestričkách mne, patrilo to na tvoju adresu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre