Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marti35
1. jún 2011

Lenku sme vtedy objavili v usmeve tak sme sa na nu pytali ale netrufli by sme si na nu ten porod bol tažky a dost komplikacii bolo stym spojenych .. je to inak krasne dievčatko 🙂 už to vyzera tak že už bude mat svoju mamku

beba1902
1. jún 2011

@marti35 velmi jej to prajem 🙂 ked sme to nedokazali mi ☹ tak nech je stastna cim skor a lubkana maminkou 🙂

amelia17
1. jún 2011

@kanhwa ahojky, no dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, znie to velmi pozitivne...inac prave dnes mi potvrdili, ze som tehotna po IVF, ale tesim sa, ze ak budem vladat, babenko si urcite aj adoptujeme z vdaky za tento dar, aj z presvedcenie, nech sa ti dari!

suezana
1. jún 2011

@amelia17 😵 😵 😵 gratulujem 😵 😵 😵 😵 skvelá správa, už si druhá, nedávno tu tiež bola jedna holka, už boli v procese prípravy a je tehuľka 😵 😵 😵 😵

amelia17
1. jún 2011

@suezana dakujem suezi, je to velmi mile od teba... u nas je to o to dojemnejsie, ze toto bola nasa prva a posledna sanca na vlastne... tak verim, ze to vyjde a prajem to vsetkym babam, co su tu

suezana
1. jún 2011

@amelia17 a vy ste s adopciou na tom ako? už ste aj rozbehli nejaké kroky?

amelia17
1. jún 2011

@suezana my sme adopcny kurz a vsetku pripravu absolvovali celeho pol roka a skoncili sme az tento marec... ked som parkrat zavahala (ked sa hovorilo o tom, ze deti nie su vacsinou zdrave, ze maju HIV, ze maju protilatky proti zltacke a pod, ze sa niekedy vyberu prec z domu a nevratia), rozhodla som sa dat sancu jedinemu pokusu IVF.... aby som si nevycitala, ze som to ani neskusila a teraz to vyzera, ze sme otehotneli... vska uvidime, je to len zaciatok, vselico sa moze stat

suezana
1. jún 2011

@amelia17 držím palce 🙂

amelia17
1. jún 2011

@suezana dikes moc

kanhwa
2. jún 2011

@amelia17 gratulujem a drzim palce 🙂

hucka
2. jún 2011

@kanhwa drzim palceky nech vsetko dobre dopadne... Ak sa bude dat, napis viac... Aj ked to asi nechces zatial zakriknut... Dufam, ze coskoro sa stane vas sen skutocnostou... 🙂

kanhwa
2. jún 2011

@hucka dakujem 🙂 urcite napisem viac, ale az trosku neskor 😉

anakonda
2. jún 2011

prosim vas niekdo s trnava krajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj????? potrebuejm nieco ssa spytat.. je tu niedko taky tttttttt 😀 😀 😀 😀

anakonda
2. jún 2011

alebooo to je jedno akii ste kraj, powedzte ked ste zacali na ktorom mieste ste boli kolko je od toho a kolki ste teraz............prosim vas a dakujem-

luttka
2. jún 2011

@suezana ahojte, no my cakame uz na druhe babo, jedneho 2,5 rocneho nezbednika mame uz doma (od troch mesiacov), vtedy to slo strasne rychlo, po pol roku cakania sme sa boli pytat na urade na poradie a ako dlho este budeme cakat a pani nam hned ponula 3 mesacneho zdraveho chlapceka. Bol sice z anonymeho porodu, takze otec neznamy a kedze bol trochu tmavsi tak bol ponukany mimo poradovnika, ale aj tak ked tu citam ze sa caka aj na romske a poloromske babatka tak nechapem ako to je s tymi poradovnikmi 😲 Zdravotny problem nemal, matka nebola ziadna narkomanka ani alkoholicka.

suezana
2. jún 2011

@luttka super, tak ty si už skúsená v tomto smere 🙂 a teraz chcete dievčatko?

anakonda
2. jún 2011

@suezana ahoj ti cakas na ado druheho babatka?

suezana
2. jún 2011

@anakonda áno 😉 a ty čo? už máte prípravu za sebou ?

megynka
3. jún 2011

Dobré ránko 😉
@anakonda no my sme z trenčianskeho kraja, v poradovníku sme boli zapísaní 9/2010 na približne 68 mieste (presne si to už nepamätám) a po pol roku sme boli na 53. mieste, teraz som zvedavá ako dlho vydržím nevolať, chcem vydržať aspoň do začiatku augusta 😀 😀 😀 a dúfam, že by to mohlo byť už trošku menšie a krajšie číselko 😀

beba1902
3. jún 2011

@suezana Zuzi ty mas aj dcerku adoptovanu? ja som myslela , ze ju mas bio 😉

suezana
3. jún 2011

@beba1902 jáj, jasné 😀 😀 😀

jafnka
3. jún 2011

pekný deň prajem 🙂 mám na vás otázočku. musíme spĺňať nejaké stanovené podmienky aby sme si mohli adoptovať bábo? to, že bývame v zamestnaneckom byte ste mi už písali, že by nemal byť problém. ešte by ma zaujímalo či je dané aký veľký musí byť byt, či musíme byť obaja zamestnaní, či je stanovená nejaká hranica čo sa týka príjmu, či nie je problém, že mám menšie zdravotné problémy (ktoré sa už liečia) a tak.

maznacik007
3. jún 2011

@jafnka to je vsetko v poriadku... kludne si chodte pre dotazniky... hranica prijmu dana nie je a zdravotne to je ok.. nemaj strach ...
a velkost bytu tak aby sa tam postielka zmestila.. v buducnosti a to isto sa zmesti no nie...

beba1902
3. jún 2011

@suezana tak to som prekvapena 😀 co som spala ked som to nevnimala? 😅

suezana
3. jún 2011

@beba1902 vaneska je moja vlastná 😀 😀 😀 jasné máš pravdu, tak som to myslela 😅

jafnka
3. jún 2011

@maznacik007 super, vďaka 🙂 tak postieľka sa zmestí aj sem, ale určite chceme väčší byt, dali sme žiadosť o 2i zamestnanecký a potom keď našetríme tak by sme chceli domček.

naduska
3. jún 2011

@anakonda ja som TT kraj 😉

anakonda
3. jún 2011

@naduska ano tak ak si tu prosim ta napsi kedy ste boli zaradeny do zz a na ktorom mieste .. a kolki ste etraz a ake mas poziadavky dakujem .... ta tt ma zaujima jakosa hybe 🙂 🙂 🙂

anakonda
3. jún 2011

@megynka aha no teda ti poviem ze nieje to zle ani najlepsie ..... no skoro 20 miest teda djme tomu ze tolko ked do septembra sa este par ludi posune bude too cca o 30 miest za rok... pohoidaa na druhy rok mas babo doma 😀

anakonda
3. jún 2011

@suezana nie my len zacneme 🙂 🙂 🙂 a ty ako si natom? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre