Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
8. jún 2011

@matax Táto?

matax
8. jún 2011

áno :DDD

dioliana1
8. jún 2011

tak to bude problem tam kde som našla tento obrazok je predaná 😝 , nič idem googliť, prípadne knižnica u ivky v škole, tam sa učia aj ruštinu

dioliana1
8. jún 2011

@matax no už som zohnala a objednala si

anakonda
8. jún 2011

halo je tu niekdo alebo som tu sama ?vzdy ked mam cas nikdo nepise a ked sa potom neskor prihlasim pozeram ze o par stranok zaplnene 😝

lenkove
8. jún 2011

ahojte
babam studentkam drzim palce 🙂 😀

karkana
8. jún 2011

dnes sme boli s manželom na úrade,zas sa nás pýtala nejaké otázky ,teraz máme čakať ,kedy zavolá a príde ku nám,a to som už chcela začať prípravu u psychologički, ale ešte musím čakať,ked som jej povedala ,že máme požiadavku od 0-6mesiacov,najviac že je ročných detí,že budeme dlho čakať,baby ked máme do 6mesiacov a budú mať dajme tomu 8mes.babo tak nás neoslovia?či to zmeniť,neviem

dioliana1
8. jún 2011

@karkana ja také chcem ale dala som požiadavku do roka

dadenka1
8. jún 2011

@cicimotinka tak budem na vás myslieť, aby súd dobre dopadol...
@dioliana1, @cicimotinka: od septembra držím palce, nech sa vám dobre študuje... Aj tak klobúk dolu... starať sa o deti a ešte aj študovať...

akim
8. jún 2011

@matax , konecne mate po sude. blahozelam 🙂 🙂 🙂 a chcete malicku casom aj osvojit, ak to bude mozne, ze? sa mi zda... daj fotku do albumu... 😉
@matax , @cicimotinka, u nas to bolo tiez tak s pripravou na druhe dieta (tiez TN kraj..). este nam platila prva priprava, ale museli sme spravit novu (sa mi zda, ze aktualizacia nestacila), lebo sa nam zmenili rod. pomery. a tiez nas vyradili zo zoznamu a po skonceni druhej pripravy zapisali na koniec. dost som pani na urade prehovarala, aby nas nechali v poradovniku, aj preto, lebo sme si vybrali dieta mimo poziadaviek. ale nechcela... aj som bola nahnevana... a cas ukazal, ze nakoniec bolo dobre, ze sme tak dlho cakali na druhe dieta...

cairka
8. jún 2011

ja neviem, či ma vyradili z poradovníka, ale aktualizácia bola prvé sedenie zo sockou asi 10 minút, 1 sedenie s návratom a posledné sedenie so sockou asi 5 minút 😎 a to všetko trvalo viac ako 3 mesiace, lebo pani z návratu dlhodobo ochorela 😝 ale zas potom som sa šla vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu a odchádzala som s povolením k vstupu do DeD 😵

lenkove
8. jún 2011

No my s aktualizaciou sme davali ziadost v januari a v pondelok hadam bude zaverecna sprava.. No pol roka akosi mi to furt vychadza 😀 ci urad, ci neziskovka 😀

anakonda
8. jún 2011

ahojte ja som dneska volala tetam na urad a powedala mi ze ona ma vacsninu romske zeny takze ma malo bielych deti..... ze sa caka dlho dost .. atuto mi pisala jedna baba trnava ze 126 jul 2010 a teraz je prva tak ako to vlastne je .... ja mam zaujem o biele zdrave od o-6mesiacov a na pohlavy nam nezalezi co myslite co ste tu dlhsie kolko assiii viem ze neviete presne ale ccaa.. budem rada ked date odpowed viaceree 🙂

anakonda
8. jún 2011

@karkana ja si myslim ze budu volat aj ked bude starsie ,a my chceme tak isto ako vy aki ste kraj

lenkove
8. jún 2011

ja si myslim, ze take 2-3 roky... V inom kraji ako je BA je to cakanie vzdy nad ten rok a pol mi to vychadza... A ked ti tetusa na urade povedala tak ako povedala, tak asi nemala dovod klamat, si myslim....

anakonda
8. jún 2011

@lenkove tak to je este pohode ale co ekd powedala ze ma romske a co ked nebudu biele?

lenkove
8. jún 2011

no tak to bud prijmes romske dietatko, alebo si pockas.... 3 roky, alebo 5 alebo 7... netusim ako dlho, ani ta pani na urade to netusi, ani nikto na tomto svete to nevie... To ako sa budu rodit deticky a hlavne, ako sa budu odkladat 😔 😔 kym pride rad az k tebe...

anakonda
8. jún 2011

@lenkove ved to a ty si aki kraj

natia
8. jún 2011

čaute, tak pokúsila som sa prelúskať posledných cca 12 strán a natrafila som na veľkú novinku, takže @kanhwa obrovská gratulácia... zo znechutenia si nič nerob, bez neho to hádam ani nejde v týchto sférach...

@napíšem ti IP ako prebehla u nás prepadovka zo sociálky? ty asi musíš vyžarovať nejakú extra pozitívnu energiu alebo čo...

Inak mňa táto téma vždy ohromne nabudí a hneď už riešim druhé dieťa a tretie a všetko naraz 😀 Ale všetko má svoj čas, ja viem, ja viem... tak čakám 😉

paula75
8. jún 2011

@cista_voda Ahojky som banskobystričanka. Prosila si o nejakú radu. Veľmi rada pomôžem ak budem vedieť! Budem ťa kontaktovať cez IP. 🙂

kanhwa
8. jún 2011

@natia dakujem 🙂

meghan
8. jún 2011

Ahojte. Chcem sa spytat, ci je tu zienka, ktora je cakatelka v trnavskom kraji a je na prvom mieste, ako napisala anakonda - v zozname od jula 2010? Zaujimala by ma jej poziadavka na dietatko, lebo ja som zapisana jun 2010 a som na 13 mieste... 😢

beba1902
8. jún 2011

@meghan ahoj ankakonda nie je este ani v zozname neber to vazne 🙂

meghan
8. jún 2011

@beba1902 no, ved som tu praveze nejako nenatrafila na babule z TT kraja v poprednych miestach... Alebo, zeby som si nevsimla? 😉

cista_voda
9. jún 2011

Ahojte, prosim vas, kedy ste zacali nakupovat a zbierat oblecenie pre dietatko? Clovek netusi, ci mu domov pride trojmesacny alebo rocny drobec, no zaroven nemoze vsetko nechat "na potom", ked uz bude vsetko jasne a bude malo casu... Alebo moze? Ako ste to riesili vy?

naduska
9. jún 2011

@anakonda nemyslela si nahodou mna _? ze som na 1 mieste ???? lebo do IP som ti pisala nieco ine .. 😠 .tak ak myslis na mna tak pls to naprav.. 😀
a ozaj kto je v TT na 1 mieste ????lebo som za nou v prvej 5 -ke ... 😀 zapisana august 2009 .... 😝

kanhwa
9. jún 2011

@naduska

@anakonda to ma trosku popletene, lebo sa pyta moc vela naraz a nesystematicky 😉
ale mozno si uz naozaj prva -ved nemozes v prvej 5ke trcat vecne 🙂

anakonda
9. jún 2011

@naduska
@naduska ano tebaaa 😀 sory no na druhom leboo maju odklad..a vsak to je podobne... 🙂 ja len pisem zbezne lebo som im volala tym tetam a powedali ze nemaju vela bielych a pokial viem vy mate biele nie?

anakonda
9. jún 2011

@meghan soryy tak naduska je na druhom mieste jaj ja zo vsetkymi pisema potom som naozaj dopletena este nie som tu tak vela zvinkuta aby som si vstekych pamatala ale baba je na prvom v nr to viem na sto percent 😀 😀 😀

anakonda
9. jún 2011

@beba1902 nieee nie som ved ja som ani nikomu nepisala ze som zaradena ,ja len ze sa cchem a pojdem ... ja som pisala ze naduskanje tt a uz je na rade no tak soryy az na druhom mieste .... no keby som ja tak mi je jedno prve ci druhe ale nech to je za sebou 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre