Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
23. júl 2011

@suezana Nepozerala si v Usmeve z medzikrajov?

suezana
23. júl 2011

@dioliana1 len raz som volala do úsmevu v NR, a TN a tí mi poveali, že spisy sú rovnaké.....vtedy na mňa nemali čas a mm mal dovolenku, no a potom som už nebola.

erikadodo
23. júl 2011

@suezana my sme si dali dievčatko od 0-14mes a biele, ale do záverečnej si to asi zmeníme. Ešte máme jedno sedenie..Nám povedali, že detičky nestihnú ani dorásť do jedneho roka lebo idú na adopciu tak asi budete mať malinké bábo. Presne poradie nevieme, povedali že v januári sa aktualizuje zoznam tak to budeme vedieť až potom

suezana
23. júl 2011

@erikadodo a u koho robíte sedenia? my sme chodili drgoňovej

erikadodo
23. júl 2011

aj my. Ako dlho ste čakali na záverečnú správu?A potom ti hneď povedali aj predbežné poradie?

najjulinka
23. júl 2011

@erikadodo no ak sa rodičia vzdaju, tak to ide rýchlo, ale ak len nechaju v porodnici, tak to trvá dlhšie kým je v ponuke...... Naša mala cez rok kým nam ju ponukli 😉 a aj Lucinka myslim mala cez rok, ked mala osvojitelnosť..... čiže klude sa može stať, že dostanete také ročné... ked to nebudu klasicke vzdania sa...... alebo tesne cez rok...... u našich to bolo rok aj 3-4 týždne od narodenia, kým mali papiere... 😉

erikadodo
23. júl 2011

@najjulinka ty máš s adopciou asi veľa skúseností alebo si ako profesionálna rodina?

najjulinka
23. júl 2011

@erikadodo ja som profi a pestu a žiadatel o pestu momentálne 😉

suezana
23. júl 2011

@erikadodo ja si už nepamätám..... len viem, že sme sa lúčili niekedy marec/apríl a povedali nám, že do októbra ani nemáme volať, že na jeseň si máme zavolať na koľkom sme mieste....

erikadodo
23. júl 2011

@suezana treba len veriť a tieto vianoce budete mať v rodine prírastok. ja som si to povedala v januári keď sme si podali žiadosť na adopciu ale asi to bude trvať nejaký ten mesiac dlhšie ,ale nevadí..

erikadodo
23. júl 2011

@najjulinka tak to ťa obdivujem - veľmi

suezana
23. júl 2011

@erikadodo čo nám je súdené, to bude 😉 niekedy by som chcela hneď, teraz som skôr na neutrále....uvidíme, čo prinesie budúcnosť.....

beba1902
24. júl 2011

@nalada ahoj na kraj tam ti povedia vsetko v okrese nic ☹

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo ahoj ja som NR

erikadodo
24. júl 2011

@beba1902 ahoj, tak aj vy ste sa dali na dlhú cestu? Ako ste na tom..

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo no my sme momentalne prvy od januara vtedy sme dievcatko vratila zo zd ☹ a cakame od 09.2009 a mame dievcatko od 0 do 2 rpkpv biele alebo polo 😉

erikadodo
24. júl 2011

@beba1902 mam tomu rozumieť že od januára ste na prvom mieste a ešte sa vám neozvali? Inak aj my sme si dali dievčatko od 0-14 mes

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo ano presne tak Miska bola za nami druha ,ale ona mala aj chlapceka tak ona uz je stastna mamina 🙂 a mi cakame 😉

erikadodo
24. júl 2011

@beba1902 no to ma podrž, a nechcete si dať aj chlapca, ked sa na dievčatko tak dlho čaká? Teraz začínam uvažovať že do záverečnej správy si dáme D/CH. Skúšala si pozerať detičky aj inde?

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo vies ja mam chlapca svojo a ona chce len sestricku tak preto takto 😉 ano pozeratali sme v usme ,ale take co sa mam pacilii tak mali surodencov 😒

erikadodo
24. júl 2011

@beba1902 tak to ti prajem veľa šťastia, aby k vám čo najskôr prišla sestrička. My si tiež nejaký ten mesiac počkáme...

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo citala som , ze lne teraz zacinate cakat 😉 urcite sa to rozbehne musime verit 🙂

123fricka
24. júl 2011

@erikadodo no na to dievcatko si dobre pockas ako sledujem tuto baby tak tych dievcat je naozaj malo a nr sa nacisto zastavila neviem co to je ... dobre je natom celkom trnava a blava ale onosa to u pohne hadam po prazdninach

erikadodo
24. júl 2011

@beba1902 presne tak my sme vlastne ,,začiatočníci,, ešte máme pred sobou dlhú cestu, ale a to bude krajší cieľ. A chlapec má koľko rokov?

beba1902
24. júl 2011

@erikadodo ma 9 😉 urcite mas pravu ciel bude stat za to 🙂

erikadodo
24. júl 2011

@123fricka to som aj ja povedala, že leto a prázdniny prinesú pre,,nás,, pozitívne správy a bude sa rodiť viacej detičiek, alebo aj v NR viacej žiadateľov ako v trnave

123fricka
24. júl 2011

@erikadodo no pokial mam dobre spravy tak nr je 100 ak dobre citam . a trnava tam je 120, ale baby tu pisu ze nr stoji 7mes a nic jedine sa dal chlapcek jednej babe ...

a k trnave ze o rok sa posunuli o 120 miest zhruba neni to presne lebo neviem presne cisla 🙂) ale ked si trvas na dievcatku tak si ostan na nom ved si pockas a bude to stat za to 🙂

erikadodo
24. júl 2011

@123fricka z úradu mi povedali aby sme si napísali CH/D ale že uprednostňujeme dievča, ale toto sa bojím dať do správy aby ma nevolali len na chlapcov a náhodou by sme odmietli - a potom aby nás nevyradili s evidencie. Ale aj voči tým detičkám je to nespravodlivé ked ich odmietnem len preto že je to chlapec, tak asi zostaneme len pri tom dievčatku a zvýšime vekovú hranicu na dva alebo tri roky, ale určite si dám poradiť lebo ako čítam je tu veľa skúsených čakateľov

123fricka
24. júl 2011

@erikadodo no ved ano a ked ti nevadi a chceli by ste aj do 3 rokov urcite to neije taka cakacka ako na novorodenca 🙂
ked tuzite po dievcatku mate nato pravo a uz ste zaradeni ?
my zaciname s pripravou

erikadodo
24. júl 2011

no my máme v stredu posledné sedenie a potom záverečná správa a zaradenie. S prípravou sme začali niekedy v marci a ubehlo to veľmi rýchlo, tak dúfam že aj to čakanie pôjde rýchlejšie. Ty si s NR?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre