Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123fricka
27. júl 2011

je tu este niedko s trnavy okolie tt kraj 😉 co vie poradit ,citam zbieram info ,ked sa da informujem sa!
počula som, ze je tam zz zhruba 110ludi tak okolo.80percent toho chce aj romske aj poloromske a ostatny su cakatelia na biele zdrave novorodenitako🙂 kolko to moze trvat? kto caka?alebo vie poradit budem rada ..dakujem 😵 😵

123fricka
27. júl 2011

nikdo nevie poradit 😖 😖 😖 😖 ???

mexx
27. júl 2011

@123fricka Tak ako som ti hovorila - aj ked sa to to mozno zda velmi dlho - na biele, zdrave, co najmensie si v TT kraji pockate cca 1,5 az 2 roky, keby pribudlo naraz vela babatiek alebo viac cakatelov pred vami vypadne, tak mozno rok. 😉

erikadodo
27. júl 2011

@123fricka a bola si sa pýtať aj na úrade? Ty si ešte nie si zaradená do poradovníka , alebo sa mýlim? Ale ešte sa asi poriadne načakáme ja rátam asi jeden rok podľa toho čo tu čítam.

erikadodo
27. júl 2011

Včera sme sa s manželom rozprávali, že keby sme si chceli zabrať dieťatko do pestúnskej starostlivosti tak by sme ho asi dostali skôr....ale nevieme presne čo je pestúnska - znamená to že by sme mali doma dieťa biologický rodičia by ho mohli navštevovať a mohlo by sa stať že by nám ho napr po dvoch rokoch zobrali. Prosím vás ak viete tak mi to vysvetlite. Na sosialke sme sa ešte neinformovali napadlo nám to len včera

123fricka
27. júl 2011

😝 😝 @mexx erikadodo no kazdy píše inak ale velmi chapem,ze to zaleží podla toho ako sa rodia deticky a co ludia prijmu 🙂 niedko povedal rok my tu myslime ze 1-1,5.. tetusky na urade ,ze 3roky kazdy inak ale to je ich ulohou aby povedali ludom pripradne viac ,aby sa riadili podla toho co maju rozkazane..
dufam,ze nam to erikadodo ubehne hend 🙂 nie este len zaciname s pripravou ,ale ubehne hend neboj 😝 tie dni a mesiace letia. co by som dala zato aby som za rok mala doma babenko uz ci to bude chlap ček ci divčatko to mi je suma fuk 😝 len nech mame to šťastie domaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

erikadodo
27. júl 2011

@123fricka ja ked som začínala s prípravou tak som si myslela že ako to bude dlho trvať a odrazu mi psychologička povedala, že máme posledné sedenie. Ono tá príprava ubehla naozaj rýchlo čomu sa tešíme, Známy mi hovoria že do vianoc budeme určite traja - dobre sa to počúva ale bohužial realita je iná , ale ved musia byť aj optimisti a ja medzi nich určite patrím. Už si mala aj sedenie?

123fricka
27. júl 2011

@erikadodo nie este iba teraz ideme na prvééé 😖 ,ale to neva kazdy raz zacal aj skonicl nie ?
no ty si nr ja viem ze lahkosa radi druhemu a sebe nic 🙂 ale myslim si ze nie do vianoc nebudete traja nie ze by som to myslela v zlom ale vy ste este neni zadareni ,a to nestihnete nr sa zasekla nejako:(
kolko ziadatelov je v nr vies? ak ano napis mi, a este mi povedz tvoju poziadavku na babo?
a este k tomu ale na tie dalsie uz budete urcite 3ja 🙂))))))))))))))

erikadodo
27. júl 2011

@123fricka ked sme začali chodiť na úrad tak mi povedala že je tam asi 50 žiadateľov ale podľa toho čo sa tu písalo ich bude asi viacej. Ked sme si v january podávali žiadosť na adopciu tak mi povedali že od zaradenia sa čaká cca 10 mesiacov, ale ako to bude teraz presne neviem, dúfam že to na tých 10 aj zostane. my chceme biele dievčatko od 0-2 rokov, včera sme sa rozprávali či si nedáme aj chlapca ale asi to necháme len na dievča, ešte máme dva týždne na rozmyslenie tak uvidím, viem že keby sme čakali vlastné tak si tiež nevyberieme ale toto je trochu iné....

123fricka
27. júl 2011

@erikadodo no ano tie baby teda moc niesu na tie sacaka toto bude nase prve tak sme si dali na pohl nezaležžííí!!!
no 50? hm 🙂))) to by som brala tak to mate do roka 🙂) urcite no my zevraj 120🙂

erikadodo
27. júl 2011

@123fricka ved ani ja presne neviem ten počet, ale povedali nám že presne to budú vedieť až v januáry ked sa bude updatovať zoznam žiadateľov. My chceme dievča preto, lebo ak bude mať súrodencov tak by sme si ich zobrali takže dievčatko by bolo isté a potom to bude jedno..

123fricka
27. júl 2011

@erikadodo v januari sa robi poriadok v zz🙂))?a to aky ?

marti35
27. júl 2011

@natia dakujem, 🙂 dúfam aj ja že to ubehne aj ked sa nenudím a som štastná Bohu veľmi vdačná že mám deti vždy som túžila mat velkú rodinu je to tak ked na niečo čakáš čas sa vlečie a všetci už netrpezlivo čakáme na nášho dropčeka deti ešte viac ako ja s manželom, to sú neustále otázky kedy už budeme mat to bábetko 🙂 🙂 🙂

erikadodo
27. júl 2011

@123fricka ak som to dobre pochopila tak detičky dávaju žiadateľom podľa poradovníka (to je jasné) ale vraj sa raz ročne tento zoznam aktualizuje, lebo počas roka si to niekto môže rozmyslieť alebo sa im narodí vlastné bábo, preto od adopcie odstúpia tých možností je viacej

123fricka
27. júl 2011

@erikadodo aha fajn , no dobre teda som rada ,že sme popisali idem ahoj zajtra

lucy125
29. júl 2011

Ahojte baby, som tu nová a potrebujem poradiť.Neviete akým štýlom sa píše žiadosť o adopciu dieťaťa? Mám už niečo napísané, ale neviem, či to má mať nejaký špeciálny vzor. ďakujem 🙂

cherry1981
29. júl 2011

@lucy125 Specialny vzor? Musis ist na UPSVaR a tam ti daju papiere - dotaznik a to si vypises. 😉

najjulinka
29. júl 2011

@lucy125 nepiše sa žiadosť o adopciu,a le žiadosť o zaradenia do zoznamu žiadatelov...

lucy125
29. júl 2011

Jasné, bola som stránke ÚPSVaR a tam píšu, že treba doniesť žiadosť o zaradenie do zoznamu a taktiež dotazník, ktorý mi dajú tam+ešte nejaké tie majetkové pomery zistiť, odpis z registra,atď. Len som nevedela, aká forma žiadosti to má byť, tak tam skúsim zaniesť to čo mám už napísané. Ale inak ďakujem 🙂
Máte už niektorá aj úspešne adoptované? My ešte len začíname, mám za sebou neúspešné 2x IUI,1x IVF,1x KET, teraz čakáme na genetické testy či sa k sebe s manželom po genet. stránke hodíme. Už sme zúfalí, mne tvrdia, že som v poriadku ale embryjká sa nechcú uhniezdiť. Máte niektorá s tým nejaké skúsenosti? ☹

erikadodo
29. júl 2011

@lucy125 tak ja mám za sebou toho viacej. 3xIVF a 4xKEt a neuspešne, preto aj mi máme žiadosť na adopciu. Teda prípravu už končime takže budeme čakať na papiere o zaradení do zoznamu čakateľov. Ale je mi dosť divné prečo vám až teraz robia genetické testy ked už máte za sebou aj IVF. Mne sa tiež nechceli uhniezdiť a genetické testy boli OK ale prečo to tak je mi nikto presne nepovedal

natia
29. júl 2011

@lucy125 žiadnu žiadosť nosiť nemusíš, ani nič písať... vypíšeš iba dotazník, ktorý ti oni dajú, potom absolvujete psychologickú prípravu v rozsahu 26 hodín a potom vám dá psychologička záverečnú správu a tú donesiete na ÚPSVaR a na základe toho vás zaradia do zoznamu žiadateľov...

mata71
29. júl 2011

@lucy125 Ahoj .nam žiadost napisali na UPSVAR, v Novych Zamkoch,,,aj psychologičke sme chodili cez UP,všetko prebehlo v pohode,vela veci nam ulachčili 🙂 🙂 opis z registra,aj posudky z mesta vyžiadali,nam len povedali že ich maju,,,,velmi mile a ustretove osoby 🙂 🙂 🙂 možem len odporučit, 🙂

123fricka
30. júl 2011

@lucy125 ahoj ja mam za sebou 2ivf...iui a tak .. no nic kam si chodila? ja do iscare a este raz skusime a potom sa nato uz len mozem .. to ako s hladiska financnej tak isto aj na nervy akurat to vsetko je ...
tiez uz mame podane na adopciu no a cakame 🙂 nic ine nam neostava ak sa mozem opytat aki si kraj ?

123fricka
30. júl 2011

@lucy125 a este ak ti mozem poradit zacni priklad
Manželia Kissoví ziadaju o zapisanie do zoznamu ziadatelov

martin kiss narodeny ...
rod cislo-58524636163

katarina kissova
vsetky udaje

a napis preco chccete babo a ake a tak vies vsetko cota napadne 100ludi 100chuti kazdy inak 🙂))))

najjulinka
30. júl 2011

TOTO SOM NAPISALA JA (vy si to len vymente miesto pestunstva osvojenie a hotovo):

Vec: Žiadosť

Žiadam o zapísanie do zoznamu žiadateľov, ktorí majú záujem stať sa pestúnom podľa Zákona č. 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele.
Prípravu na pestúnsku starostlivosť som sa rozhodla absolvovať v NO MIESTO POD SLNKOM – u pani Litavskej.



V Košiciach, 14.04.2008

najjulinka
30. júl 2011

ALebo toto som pisala minulý rok:

"Vec:
Žiadost o zapísanie do zoznamu žiadateľov, ktorí majú záujem stať sa pestúnmi.

Týmto Vám predkladám žiadost o zapísanie do zoznamu žiadateľov o pestúnsku starostlivosť.
Udaje o mne:
nar. XX.XX.XXXX v Košiciach,
r.č.:000000/XXXX,
rodné priezvisko: L*****ová
č.OP: XXXXXXXX
trvalý pobyt (a zároveň aj obvyklý pobyt): Slovenská 125, 040 01 Košice - Sever
štátna príslušnosť: SR
národnosť: slovenská
Otec – Vladimír XXXXXX, nar. 00.00.XXXX
Matka – Eva XXXXXXX (rod.XXXXXXX), nar. 00.00.XXXX

Mám záujem prijať do pestunskej starostlivosti 1-2 deti, vekovo mladšie ako naša pestunska dcéra, ktorá je nar. v máji 2007, na pohlaví a farbe pleti nezáleží, bez ťažkeho mentálneho postihnutia, menšie zdrav. problemy nie su prekažkou.

Prípravu na náhradnú rodinnú starostlivosť by som mala záujem absolvovať v NO MIESTO POD SLNKOM, Hlavná 68, Košice.

S pozdravom ..."

123fricka
30. júl 2011

@najjulinka a ja som to mala take dlhe ze tety len pozerali ,ze ci som nepisala litaniee🙂))))))))))
lebo nam pani na urade povedala aby sme rozpisali ale myslim si , 🙂 ze to c sme napisali bolo aj v dotazniku takze vedia ake dieta chceme ! 😉

najjulinka
30. júl 2011

@123fricka ake dieta to tam je nepodstatne.. len ked sa to zda byť kratke, tak sa tým trošku pridá....
u nas jeden krat kceli aby v žiadosti boli tieto udaje čo je v tej dlhej verzii koli odpisu z registra trestov.. ale ono maju na to už aj ine tlačiva myslim...... ale raz to po mne kceli , aby som to dala do žiadosti, že to bude pokope... ale to mi nadiktovali čo tam všetko kcu, ked mi davali dotazniky domov... 😉

123fricka
30. júl 2011

@najjulinka ti tomu rozumies ja som zaciatocnik mozem povedat 🙂
ja len ziadam aby mi dali cim skor a neviem sa dockat keby aspon viem jako sa to pohyna ,ale tak to je raz rychlo raz to stoji 😖

karkana
30. júl 2011

@lucy125 ano máme,mne 12krát vložili embriá,celkovo som ich mala 23vložených,v iscar v Blave, zdrava som len sa nechceli uhniezdiť,a psychika v prdeli,neodporučam tak dlho skúšať ,osem rokov som cestovala do Blavy,už som bola na dne ,ale toto ma tak povzbudilo ,teraz tak ľutujem,že som zbytočne strácala čas,už sme mohli mať za tie roky davno babo adoptované,tek nestracaj čas a daj si žiadosť roky utekaju,ak by si aj chcela ešte skušať môžeš popri tom,len nech máš žiadosť ,ja som z BB a ty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre