Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

meghan
18. aug 2011

a nemas strach, ze si to matka rozmysli? Kolko uz mas malicku doma?

kacena4
18. aug 2011

@lenkove mne sa zasa nepaci tvoje vyjadrenie "Aby sme vsetko nezvalovali na profikov", to akoze mam chapat tak, ze profi sa nabaluju na detoch? 😲 ja nemam ten pocit, viem ze sa vedie zoznam majektu, a ten nepusti! tak preco to osocovanie profi?

lenkove
18. aug 2011

@kacena4 myslim, ze si velmi vztahovacna... Precitaj si prispevok, na ktory som reagovala. Prispievatelka heln pise, ze nie je profi ako profi. Ja som jej na to odpovedala, nie je decak ako decak, aby sme vsetko nezvalovali na profikov! Citis v tom osobny utok na teba alebo ineho profesionalneho rodica? Ak ano, tak vidis veci tam, kde nie su. Opakujem, nie je decak ako decak, nezvalujme vsetko na profikov. Takze ak niekde dostanu deticky skoro celu vybavu a inde par kuskov oblecenia na pamiatku, tak to nepripisujem za chybu profesionalnemu rodicovi, ale skor detskemu domu, ktory ma taku politku. A zamestnanec ju plni. Nie som si vedoma ziadneho osobneho utoku. Vyslovila som len svoj nazor. Tvoja invektiva ma vnutorne naramne poburila.

lenkove
18. aug 2011

A prosim ta, ak sa chces nadalej natahovat o tvojich pocitoch a domnienkach z niecoho, co som nevhodne napisala, kontaktuj ma internou postou. Myslim, ze ostatne prispievatelky na taketo dialogy nie su vobec zvedave.

cicimotinka
18. aug 2011

@heln akože nedá mi nenapísať... ale aj my sme si doniesli veci pre dieťa, lebo nám bolo povedané, že si ho musíme prezliecť, žiaľ, doniesli sme malé, takže som potom posielala v balíku späť profirodine oblečko, keď sme došli domov... a musím povedať, že ma prístup DeD tak nahneval, že som tam chcela pribaliť aj pokakanú plienku...keď všetko, tak všetko... mm ma odhovoril, nech už nevyrábam problémy... 😀 😀 😀

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka to iste bolo povedane aj nam. A nedavam to za vinu profikovi ( 😠 😠 ). Dostal taky prikaz od zamestnavatela. A u nas sa stala modifikacia v ruzovom, chcela som malu prezliect, ale bola taka nervozna, ze profi povedala, nechajme ju v tom, v com je. Vrchne oblecenie som jej potom vratila, spodne som si nechala a vymenila jej za nove. Opat na pamiatku pre malu.

cicimotinka
18. aug 2011

@lenkove hi hi, že na pamiatku...my máme na pamiatku Šaniho... 😀 😀 😀

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka myslim, ze si mohla... Ked vsetko, tak vsetko, to je jasne 😕 😕 ( 😀 )

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka Moji zlati.. Taky krasny suvenir ste si doniesli 😀 😀 😀 Tak nastastie, ja som spomienkovu krabicu drobciatku celkom naplnila 😕

cicimotinka
18. aug 2011

@lenkove tak mňa nenapadlo nechať niečo na pamiatku a vymeniť...ja nie som romantický typ... keď sa naserkám, hovorím, aj plienka bola pôvodne v balíku...nerozmýšľala som... nevadí... 😉 čo tam po veciach, hlavne, že je Šani... 😎

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka Presne, hlavne ze je Sani. A mate k nemu aj opicu! 😀

cicimotinka
18. aug 2011

@lenkove ale musím povedať, že mám kopec fotiek, profimama mi potom poslala dvd s fotkami, čo bol Šani u nich... takže pamiatku na to, kde a s kým bol máme... 😎
On je opica...ale zohnali sme podobnú...

magimary
18. aug 2011

@luttka ty máš malého z BA-Stud.? 😕 😉

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka tak veru... Fotky mame aj my, par 😕 Teraz ked si pozeram tie fotky, pani moji.. Najma tie zo zaciatku. Uz mi je jasne, preco Skoricka nikdy nevyzerala ako babatko... 😔 Lebo ma ten pohlad a vyzarovanie ake maju vyzite zeny 😔 unavena a sklamana zo zivota... Po case to uz bolo uuuplne ine 😵 Ale prve fotky a fotky v spise 🤐 😔

heln
18. aug 2011

@lenkove @cicimotinka nechcela som tu narobiť nejaké rozbroje.... 😒 😔

lenkove
18. aug 2011

@heln To myslim nechce a nechcel nikto... 😉

tortelinka
18. aug 2011

@lenkove ale, obcas chcel 😖 , pamatate sa na jednu velku hviezdu? 🙂

lenkove
18. aug 2011

@tortelinka ani nespominaj! 🤐 🤐 🤐 🤐 !!!!

tortelinka
18. aug 2011

@lenkove neboj, ona obcas zmeni nick a zasa sa objavi.. 😀

luttka
18. aug 2011

@meghan ahoj, mam strach ze si to rozmysli, ale nakoniec je to jej pravo, ak by sa o nu starala tak v poriadku, skor by mi bolo luto keby ju o rok-dva vratila do domova. Podpisala sice suhlas na adopciu ale aj tak je to vsetko neiste. Ja to beriem tak osudovo, boli sme na rade, ponukli nam ju, tak berieme 🙂

luttka
18. aug 2011

@magimary ahoj, z Ucitelskej, ale malu budeme mat zo Stavbarskej a tam to tiez nenatahuju.

magimary
18. aug 2011

@luttka dík za odpoveď...
pýtala som sa, lebo tam majú podobné "limity", ako v petržalke 😉
od koho (od akých PR) berieš z Pohody?

cicimotinka
18. aug 2011

@heln ale nie rozbroje, len mi nedalo napísať, že sme boli v presne takej situácii, ako tí rodičia, čo si spomínala... tak som chcela, aby si vedela, že niekde je to asi bežná prax... inak súhlasím s @lenkove , že to je záležitosť DeD a profirodičia len poslúchajú príkazy... dnes je to všade, neposlúchaš, môžeš ísť...prídu ďalší... mňa osobne ( a to si nepotrpím na nejaké ceremónie s červeným kobercom ) dosť mrzelo, že za 5 mesiacov, čo trvalo, kým nám malého dali, sme komunikovali so všetkými inými cez nejaké odkazy a riaditeľka DeD sa ani neozvala... ja na jej mieste by som sa chcela zoznámiť s ľuďmi, čo si berú dieťatko domov... 😒

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka presne tak to vnimam aj ja... 😔 Najma z krajov, kde je nezamestnanost vyssia veru nejednaju s profikmi v rukavickach. 😔
A riaditelka DeD mala isto ine, neodkladne povinnosti! (taky emotikon tu ani nie je...)

luttka
18. aug 2011

@magimary ahoj z Harmony, profi mama byva za Trnavou a fakt neviem ako sa vola, boli sme len 2x spolu a teraz uz iba chystame papiere na sud. Som prekvapena ze nie vsade to ide tak rychlo, myslela som si ze je to normalne ze sa snazia dostat detido rodim co najrychlejsie.

magimary
18. aug 2011

@luttka dík za odpoveď 😉

cicimotinka
18. aug 2011

@lenkove ja som nad tým tak trochu uvažovala, keď nám povedali, že majú totálne neschopnú profimamu, ale nemôžu nič robiť, len jej dať dieťa, lebo nemajú ľudí... ono sú kraje, kde za "totality" sa zaľudňovali hladové doliny tým, že ľudia dostávali všelijaké dotácie a úľavy a neviem čo ešte... potom sa tam nastavali obrovské rodinné domy, v ktorých teraz po xy rokoch ostali ľudia, ktorí to nedokážu oplácať (dražoba je všade, nie len tam)... a to je ideálne riešenie stať sa profirodičom... veľký dom v peknom prostredí... pár detí... z toho dajaká korunka (takže nie je potrebné platiť drahé cestovné pri dochádzaní do práce)... je to jedna z možností zárobku, hlavne tam, kde ani dnes nie je práca... aby ma niekto nepochopil špatne, ja nehovorím, že na tom niekto bohatne, ani že toto je zle... toto je dobré aj vlk napapkaný, aj ovečka v kuse... je to len o tom, že že niekedy tieto ideálne vonkajšie podmienky nemusia korešpondovať s ideálnymi vnútornými podmienkami v srdiečku profimamy... a to je potom problém, keď DeD uprednostní to, že niekto na to materiálne má, ako to, že možno stačí panelák 1+1 ale "vila s bazénom" v srdiečku profimamy... ja som tiež nechápala veľa vecí, prečo Šaňkova profimama toto robila takto a toto zase takto... keď sa teraz stretávam a rozprávam s inými mamičkami, tak vidím, že to nerobila zle, len to robila inak... každá máme nejaké vlastné skúsenosti z detstva, nejaké naštudované, nejaký pohľad na výchovu... preto aj profimamy môžu byť rôzne a môžu byť všetky v konečnom hodnotení výborné... jaj, ale som sa rozpísala, vidno, že Šani spí... 😀 😀 😀

lenkove
18. aug 2011

@cicimotinka Aj Ivka.. Uz som dala druhu pracku prat, kupelnu a vecko vypucovala a ona stale spi... 😕
Chapem, co chces povedat o tom malom byte a velkom srdiecku 🙂 Aj ked ten zvysok mi trosku unika.. Asi mas na mysli nieco konkretne a nechces to do eteru 🤐 Ja by som si tiez priala aby u Ivanky niektore veci prebehli inak, ale zial. Bolo to tak ako bolo. Aj ked si myslim, ze moje vyhrady k prikrmom, chodaku, otuzovaniu atd. su vskutku malichernostami, hlavne ze bola lubena 😵 Alebo ty mas ten pocit, ze Sanko nedostal tolko citu kolko sa ziadalo? 🤐 Ak to nie je velmi na telo otazka....

cicimotinka
18. aug 2011

@lenkove viac-menej to bolo tak, že nám vlastne chceli povedať (aspoň ja som mala z toho taký pocit a neskôr doma aj mm sa tak vyjadril), že sme mali vlastne šťastie, že mal tú profimamu ako mal... ale ako píšeš, určité veci nemôžem "hádzať" na ňu, lebo len poslúcha príkazy, ako zamestnanec... a určité veci... no nebudem verejne večer ti pošlem IP... akože neboli to nejaké vážne veci, ktoré sú proti nejakým pravidlám, zásadám a čo ja viem čo ešte, ale je fakt, že stačia iné priority a iný spôsob výchovy a je to problém... ale ukľudňujem sa tým, že bol ľúbený a bol maličký, takže si nebude konkrétne pamätať... inak s profimamou sme ostali, je to milé žieňa a tiež to v DeD nemá ľahké... a viem, že pokiaľ chce robiť túto prácu, musí veľa vecí prehltnúť od nadriadených... 😖

maznacik007
19. aug 2011

@heln ako ja sa necudujem ze si doniesli vsetko.. aj my sme si museli... nasmu este aj erarnu plienku dali dolu a vsetko komplet svoje sme mu dali... jedine co som si vyboxovala boli jeho topanocky... prve co mal.. / ked sme ho v roku brali tak on este vobec nechodil len sedel.. a som povedala riaditelke ze sme zabudli a ze hadam ho neposle bez topanok tak navela navela dostal topanocky... to je jeho jedina pamiatka... ak neratam jednu ozuzlanu roztrhanu hracka z takeho mecha co vytiahli.. ked sme odchadzali .. a reklamnu knizku pampers.. to bol ako jeho majetok.. /predtym mal narodeniny a profi mama mu pokupila krasne velke hracky... aj ma s nimi fotky album od profi maminky sme dostali sukromne... my sme stale v kontakte.../ tie hracky sa niekde stratili.. zahadne v domove
u nas to bola jednoznacne chyba domova... a viem o vela vela pripadoch... kedy idu deti domov hole.. a to aj vacsie deti... a tak je uz problem lebo taky 4-5 rocny chclapec si pamata co dostal na vianoce narodeniny a tak.. a preco si to nemoze zobrat so sebou...

mne osobne o to neslo oblecka a hraciek mam aj pre pat deti... ale skor o spomienky o tie jemne spojiva s minulostou s jeho korenmi...
ja jednoznacne odporucam ... nakontaktovat sa na profi rodica .. a ak chce rodic mat nejake taketo spomienkove veci tak sa s nimi dohodnut ... a rovnako aj profi ak chce aby dietatko malo nieco od neho na pamiatku dat to cez rodica priamo mimo domov.. lebo ak sa to da do domova tak v drvivej vacsine to ten rodic neuvidi... ako tam nejde o nejaku hodnotu a tak ale skor naozaj o tie spomienky..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre