Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata2
14. feb 2012

tebe sa zda ze profi natahuju prichod dietata,a ked ti niekto napise opacnu skusenost,tak reagujes jak 5-rocna...

zuzik242
14. feb 2012

@jaron nikoho neurazam len viem porovnavat a skus chodit 300 km za dietatom len vtedy ked si profi najde cas. Ja som statny zamestnamec a tiez mam svoje povinnosti ale vies si predstavit, ze nieco natahujem niaky plan.statistiku co mi urobia, nic ine nepisem len nech rodicia co cakaju na dieta a pride im z profi nech si nenechaju od nich hovorit co sa ma robit staci na upsvar zavolat ze chcete kontakt bez profi a oni su povinny vam dieta doniest v stanovenom termine,aj nam profi najskor odkazala ze nemoze ale existuju aj ich nadriadeni co im to prikazu.uz sem nepojdem som si myslela ze tu radia ako zvladnut osvojenie, ako rychlo preskakat sud,IA a tak ani ako cim najdlhsie nechat dieta v profi

jaron
14. feb 2012

@zuzik242 Zuzka, som rád, že si tu. Len príliš si zovšeobecnila a pustila sa do všetkých profi rodičov, ktorí aj sem chodia, chápeš?

najjulinka
14. feb 2012

@zuzik242 teraz neviem. .sa tu motaju 2 veci...
1.)odchod do stálej rodiny - to profi vie ovplyviť nanajvyš o par dni - si vymysli, že nemože v pondelok, lebo ide s dieťaťom ku lekarovi, tak povedia, že v utorok...... asi tak.....

2.) potom su tu IA, po nutných IA, že ako sa dohodnete... to ak profi fakt odmieta, tak može ich ktosi nariadiť ,a le to vidim na ešte komplikovanejšie - kedže pri týchto IA potom musi byť dakto iný a treba to dieťa aj vydvihnuť u profi, čiže to už vuidim fakt len na prac. dnoch... kedže pri tom profi nemá byť, tak je tam pschologička a ta pracuje fakt v prac. čase.... akože da sa, ale je to ešte nerealnejšie a komplikovanejšie sa dohodnuť.... u nas oficiálne prve IA len cez prac. dni... a ak profi je ochotná cez vikendy sa individuálne dohodnuť, tak može, ak nie, tak asi nariadia,a le nie cez vikend.... lebo cez vikend je v domove minimalne personalu, takže nikto volný tam na take veci nezvykne byť... .podla mna.....

tortelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik242
14. feb 2012

ale mi to nada este jedna veta a off mam dieta aj
z domova a rychlost sudu maximalna, ak je dieta v profi je to pomale hlavne IA ja tu neurazam profi ani neosocujem som sa len pytala a niaka profi si tu urobila so mna nevrlu zenu . Viem porovnat dieta z ded a od profi vsetko bolo velmi pomale ale netvrdim ze su vsetky take urcite nie,ak som urazila zamestnanca Ded tak ma to mrzi nepochopil.

tortelinka
14. feb 2012

@zuzik242 kym si tu nezacala ty, naozaj sa tu riesilo, ako prejst IA, sud a pod...

cairka
14. feb 2012

@zuzik242 , aj ja viem porovnať dieťa z domova - ktoré tam strávilo celý čas a dieťa od profi a je to neporovnateľné...v prospech toho dieťaťa, čo bolo v profi. U nás bol problém, že sa profi až moc zaláskovala a robila potom prieky, a voči tomu mám výhrady u nej, ale čo sa týka starostlivosti, tak je to proste vidno, že to dieťa bolo ľúbené

zuzik242
14. feb 2012

@cairka no ja uplne opacne, chceme 4 deticky a po poslednej skusenosti ma to mna aj manzela odradilo sa profi chovala ako keby ona porodila viem pochopit

zuzik242
14. feb 2012

@tortelinka ja som nic nezacala@ len som sa pytala tak si to poriadne precitaj ak mas skusenosti krajsie ako ja podel sa a mozeme sa tesit ze mal niekto stastie na ludi

cicimotinka
14. feb 2012

No nedá mi to - hold, štátny zamestnanec sa nezaprie... a len kukám... sánka dolu, šéfe... keby len spolovice urobila pre deti to, čo tunajšie profimamy robia, ani tak by nemala právo urážať... ☹ ☹ ☹

cairka
14. feb 2012

@zuzik242 , veď si s ňou ani nebola v kontakte, či 😅 a keďže zo zákona všetky deti do 6 rokov majú byť v profi, tak buď sa budete musieť zmieriť s tým, že bude z profi rodiny

martinjasen
14. feb 2012

Prosim nereagujte na urazlive prispevky. Dakujem.

tortelinka
14. feb 2012

@zuzik242 ja mam dobre skusenosti 😉

marketka1
14. feb 2012

Ajajaj zase ste sa nechali baby a chlap vyprovokovať 😉

A len tak pomimo pokiaľ viem tak pracovný oficiálny čas je pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 vtedy môžeš žiadať IA v DD povinné su 3x takže ak chceš chodiť za dieťaťom navyše je to len na tvoje triko ako sa dohodneš 😉 inač si nepichneš. A ďalšia vec ak už si matka tak určite vieš ako to chodí v našom zdravotníctve, ak je raz termín na ktorý čakáš 3 mesiace akurat vtedy ak ty chceš IA , tak sorry ale taký čas kašlem na IA a idem s dieťaťom k DR. profi rodič je totiž za zdravotný stav dieťaťa zodpovedný. No a neviem ako je možné aby profi ovplyvnila termín súdneho pojednávania 😝

a som sa nechala aj ja vyprovokovať 😀

zuzik242
14. feb 2012

@cairka jasne viem ale predstav si svet je maly a blava najmensia a jeden kamos mi pri kocikovani hovoril jej to je ten chlapec co ho mala moja znama v profi jej sa pytala v akej rodine je , no hroza .inak ak to cudo hore mysli ze urazam nech ma zrusi

zuzik242
14. feb 2012

@marketka1 si vyberate len to co vam vyhovuje z toho co tu napisem pekne od vas som si nemyslela ze tooolko profi sleduje aka bola vasa cesta k dietatu, my co si osvojujeme deticky sa na to pozerame z inej strany stola ja nikoho neurazam to ze so niekde hore napisla otazku ci maju profi maminky plat podla poctu deti co je na tom? To bola otazka? Ved nebola vulgarna jednoduchu odp.som cakala maju-nemaju

zuzik242
14. feb 2012

@cicimotinka moje dieta od profi maminky nevedelo ani jest ani spat tak som sklamana ze ani ty to nechapes, a ja nehadzem vsetky na jednu kopu a co sa do mna navazate ja nikoho neurazam

marketka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkove
14. feb 2012

Myslim, ze sa tu zbytocne vyjadrim, ze moje dieta prislo vylubene z profi, s interakciami u profikov doma (okrem povinnych s psychologickou, tie boli v DD a cestovali na ne 160 km vzdy, ked psychologicka nariadila) , aj ma nachovali, spat u nich nechali... Zdvihli mi telefon vzdy ked som volala a referovali co nove zvlada moje dietatko.. Od interakcie k sudu boli predlhe tri tyzdne...
Co mne lezi na srdci je skor spravanie sa DD 😝 aj ked mala bola v jednom z tych lepsich domovov, co deticky aj bez nariadenia zakona davali do profi... Ale ze je na stranke domova fotka mojej malej, ze som nedostala ani jednu fotku ci oblecenie, to je nie skrze profi, to je politika DD. 😎 Ale je mi to sum a fuk ja som STASTNA, ze existuju profirodicia a veru som aj na priprave na druhu adopciu povedala, ze ANO, druha adopcia je ina. Lebo sa o to dieta uz tak nebojim. Nebojim sa, ze bude deprivovane, ze bude samo v zamrezovanej postielke... Viem, ze pride z rodiny. Lebo rodina je miesto kde maju zit deti 😎 A nie budova DD.

marketka1
14. feb 2012

@zuzik242 17:57 príspevok od maznacik tam si to mala napísané treba len čítať 😉

cicimotinka
14. feb 2012

@zuzik242 my sme brali 10-mesačné od profi... malo nasadené ťažké sedatíva (v podstate pre nič), bolo na úrovni 6-7 mesačného... nevedel jesť, loziť, len sedel nakrivo...nič nechytil do ruky, z pohladkania mal hysák... mne nemusíš hovoriť, ja to viem pochopiť... ale nie vždy je to v profimame... boli sme u nej, videla som prístup, bola super, naozaj sa snažila... proste len malému dlhšie trvalo, kým prekonal traumu z odloženia a pod., kým pochopil, že možno začiatok života nebol ok, ale už sa to rozbehlo a bude dobre... preto je nefér hádzať všetko na profimamy, najmä ak ich osobne nepoznáš (a reaguješ, že si počula...)... keď dieťa nechce, nedonútiš... Ja naozaj chápem, čo cítiš, ja som tiež veľa vecí ťažko prekúsavala (či už prieťahy, alebo správanie malého), ale aj s tým ide človek do adopcie, že to nebude jednoduché a dieťa môže reagovať všelijako... to, že je v profi, neznamená, že bude všetko správne a dokonalé...

zuzik242
14. feb 2012

@marketka1 citala som jasne, len ta profi co mna urazala to nepochopila

raza
14. feb 2012

@lenkove tie posledné vety boli krásne 😵

zuzik242
14. feb 2012

ako to ma byt? Moja cesta za stastim velka rodina zacala krasne hned po zapisni do zoznamu k nam prisiel chlapcek, po dvoch rokoch dievcatko a tym to malo zacat velky sen o velkej rodine ktora nam nebola osudom dopriana, mame velky dom tak sme chceli 4 deticky len som smutna ze zla skusenost nas odradila v nasom sne.ale sme osudu vdacni za nas zazrak a nasu princeznu,prajem vam mile maminky buduce aby vasa cesta za dietkom bola krajsia a hlavne pre dietatko kratsia

kanhwa
14. feb 2012

@zuzik242 nikto ta tu neurazal 😒

a ja sa tiez dam vyprovokovat a zhrniem to len takto: vsetko zavisi od toho, aky DeD, aka/ aki profirodicia, aky sudca, ake dieta...takze v podstate celu tu debatu ci je dobre ze profi alebo nie pokladam za zbytocnu.
a myslim ze je kazdemu uplne jasne, ze pre dietatko /a tym aj pre jeho bud. rodicov/ je uplne zasadne, aby malo moznost vyrastat v laskyplnom prostredi rodiny (aj ked len docasnej), naucit sa vytvarat citove vazby, naucit sa tu lasku prijimat...ale znova opakujem, vsetko zavisi od konkretneho cloveka. som si ista, ze vacsina nas matiek je profirodicom od ktorych prisli nase deti nesmierne vdacna. a ked ma niekto negativnu skusenost, je to smutne, ale aj to patri k zivotu.

vesticka
14. feb 2012

@lilih Juj tak to sa velmi tesim. Ja som to vedela, ze budete uz niekde blizko. 🙂 Normalne budem teraz v " ocakavani" ako sa vam to bude pohynat. 😅 A povedala vam to ta vasa teta, ale ste boli za tou, co som ti odporucila?

123sabrina
14. feb 2012

hm a zase tu mame rusny den 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zuzik242 tak ako si isla pomne ides aj po inych aspon vidis ake je to ked niekto nieco povie...vzdy nemas pravdu len ty ! kazda zena je ina

najjulinka
14. feb 2012

No nič.. o chvilu budeme pravoplatní a budem mať Niku v pestu. .asi nakydam na profi, že je furt na flaši aj ked ma skoro dva roky....... asi to bude to naj....... však si to zlizne ten moj profimuž 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a inak ano je plat zavislý na počte deti.. jedno dieťa je polovičný uvazoka dve deti je plný... dieťa je kus ako kus.... čiže zdrave, chore, DMO, velke, male................... tretie je gratis samozrejme.. to je taká akcia, že 2+1 zadara 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre