Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marketka1
14. feb 2012

@najjulinka Ťa trošku poopravím podľa nového by malo byť jedno dieťa s postihom brané ako celý úväzok a dve zdravé deti plný. 1/2 úväzky majú padnúť 😉 a som zabudla že tie dve zdravé deti sú niekedy chorľavejšie jak to jedno postihnuté.

lilih
14. feb 2012

@vesticka Nie , boli sme za našou tetou sa informovať .. boli sme na prvej strane tak to mala spočítané za minutku ... teraz už budeme telefonovať , ked sme tak blízko tak to by už nemal byť problém spočítať ... ale hrozne sa tešíme 🙂 povedala,že do jesene by sme už mali mať ...

najjulinka
14. feb 2012

@marketka1 ono ZŤP tak nejak je.... akože davno..
ale kým dieťa nemá zťp, tak je postih vlastne nepostih.. či ako to nazvať.. .a je to uplne rozne decák od decáku.......
však vieš aké deti mame doma. Ja mam 2 ukažkove a muž ma 2 neukažkove 🤐 😀 😉 🙂 😵 a plat máme rovnaky... 😉

karkana
14. feb 2012

@zuzik242 no najlepšie je asi dostať dieťatko pár dňové rovno z nemocnice 😉 ,aby išlo rovno k nám,tiež poznám jednu,čo nemala dobré skúsenosti v profi,no ale vydržíme všetko len nech máme drobca

tinika
14. feb 2012

@najjulinka moj mal 2 roky v novembri a furt pije z flase kasu a mlieko ale nastastie uz asi mesiac vodu z pohara konečne a sa neolieva bo on furt naraz chcel pit a mal to hned na sebe :D

marketka1
14. feb 2012

@najjulinka viem čo máš doma, 😉 ale viem aj o jednotnej koncepcií pre všetky DD v SR a budú zmeny ( neviem síce ako to bude rýchlo ale prídu) 😉

najjulinka
14. feb 2012

@marketka1 prídu .. len my viac postihnutých nemožme..... ma sa integroať postihnute medzi zdrave a nie naopak.... a hrozí nam presne ten opak ☹ 🤐 aj koli zmenám..... 🤐 🤐 🤐 od stola sa zmeny robia.... 😒 ☹ takže uvidime.... časom sa to snad vykryštalizuje..........

aksuram
14. feb 2012

@zuzik242 ja ti skusim odpovedat na tvoju otazku- ja som profi aj pestunka a niesom platena podla poctu deti ... takze?!??????
A ak je tvoj postoj taky ze profi je len zamestnanec a neaka zenska sa nebude na teba pri IA pozerat, tak to sveci o tvojej empatii k tym drobatkam, ktorych casto jedinou, aj ked chabou istotou, je prave ta zenska co je len zamestnanec ded.
A moja skusenost ... mam pocit ze som jedina koho trapi ci sa mojim pr detom najde nahradna rodina a keby som aspon trochu mohla tak im ju aktivne hladam, lebo mi je jasne ze cim skor budu v definitivnej rodine tym lepsie pre ne. Ale toto nieje v mojej kompetencii....

aksuram
14. feb 2012

@marketka1 a dve ztp budu dva plne uvazky? 😀

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
14. feb 2012

dievcence moje neda mi nezareagovat na "dnesnu" temu
zacinam mat strach, ze ked budem odovzdavat babatko (a modlim sa, aby to bolo cim skor - myslim tym dni, tyzdne a nie mesiace), ze ma nova mamina a tatino nezvozia za to, ze to ich babatko nie je podla ich predstav. no nemozem za to, ze bolo viac ako 2 mesiace opustene v nemocnici a kym sa vybavili papierovacky tak dalsi mesiac v ded zaklietkovane v kovovej postielke a preto je vo vyvoji trosku pozadu. ale mozem s hrejivym pocitom v srdci povedat, ze kazdym dnom v nasej rodine je stastnejsie a vyvoj sa upravuje do normy. lebo je milovane bezpodmienecnou laskou, nie 8 hodinovym pracovnym casoms tatneho zamestnanca ded, ktory zarobi tolko ako zadovy zamestnanec v tescu 😉
A SOM NA TO HRDA ZE SOM PROFI, hoci tym odhalujem intimitu nasej rodiny verejnosti

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
14. feb 2012

@alica11864 a vies ze nad tym uz asi 2 tyzdne uvazujem, ale neda mi to, nedokazem zahodit za seba ten pocit, ze chcem pomoct detom naucit sa milovat, aby to potom novy rodicia ocenovali cely zivot, ze to ich dieta je "normalne" a vie sa naviazat, hoci v najdolezitejsom obdobi svojho zivota ho najblizsi zradili a tak sa boji a nedokaze niekomu verit. preto som tu, aby vam to "vase" dieta verilo, ze ho lubite a nezradite ho ako jeho bio - ale to ovlada kazdy, kto pozna pojem "vztahova vazba", lebo bez nej by vase dieta bolo vzdy len a len cudzincom vo vasom dome ☹ ☹
a v tescu som uz vykladala hoci aj s VS a nenaplnalo ma to tak ako profi, a nevadi mi, ze do mna obcas niekto kopne, mne ide o dieta nie o nahradneho rodica, ten je druhorady pre mna

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
14. feb 2012

"zakomplexovana veriaca zena" dakuje za "paci sa mi to" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
14. feb 2012

@zuzik242 , @alica11864 , a že ani jedna nepoužívate čiarky? 😒 😕

mexx
14. feb 2012

@cairka Keby len ciarky. 😀

najjulinka
14. feb 2012

@mexx ideeeeš.. .dobréééé.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
14. feb 2012

a aký úrad je na Vazovovej? pre nás neznalých nášho hlavného mesta 😕

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
14. feb 2012

@cairka UPSVaR

najjulinka
14. feb 2012

@zuzik242 maš prehlad.... tu nie su len tie čo adoptovali,a le aj tie čo uvažuju nad adopciou 😉

cairka
14. feb 2012

@zuzik242 , 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pri páse čiarky netreba, to je fakt. Ináč v úradnom liste by to vyzeralo bez čiarok divne, ty vyťažená 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tortelinka
14. feb 2012

😀

cairka
14. feb 2012

@najjulinka , tak že mi práve ty odpovieš, som nečakala 😀 (akože o Bratislave) Ale dobre vedieť, aj som si myslela, len som si nebola istá

zuzik242
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
14. feb 2012

@cairka na nete je také, že google 😉 😀 😀 😀 a ten je velmi rýchly 😀 s ním som takmer vševediaca 😀 😀 😀 😀 😀

mexx
14. feb 2012

@najjulinka Ale ty si aka domyselna! 😎 😀 😀 😀

najjulinka
14. feb 2012

@mexx ja som naj 😎 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre