Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zujka2
10. sep 2012

@cisielko ahojky, ja mám akurát doma papiere.

zujka2
10. sep 2012

Tak som si kúpila knihu Vežu z kociek a požičala v knižnici knihu Prečo mám dvoje narodeniny 🙂

cisielko
10. sep 2012

@zujka2 ahoj a môžeš mi povedať viac, ako to prebieha a tak, kde treba začať?

lillik3
10. sep 2012

.... má tu už niekto nejakú dobrú správičku? či ešte stále čakáme a čakáme a .... 😀

matulikmamulik
11. sep 2012

My sme sa z manzelom rozhodli o adopciu 4-7 rocneho dietatka doma mame tri vlastne sme v ocakavani do zaradenia do poradovnika.Kazdy den len schranku kontrolujeme co nove 😵

dia6
12. sep 2012

@matulikmamulik ahoj. Z PK? aj ja 🙂
4-7 ročné? ojedinelé kritérium. Takých detičiek je v DeD síce dosť, ale aj dosť z nich je choručkých alebo rómskych. Ale určite sa nájde aj zdravé a biele.
už máte po príprave?

cairka
12. sep 2012

@matulikmamulik , držím palce 🙂 viete, že sa môžte vzdať odvolanie a ísť hned, ako príde list kuknúť spisy detí? po dohode teda samozrejme, aby vás nevypoklonkovali 🙂
V tom veku je už dosť veľký problém, aby bolo len jedno, bez súrodencov, ale skôr, alebo neskôr isto nájdete to svoje, čo vám zapasuje do rodiny 🙂

tortelinka
12. sep 2012

@matulikmamulik tak vela stastie, pri takom kriteriu by to nemal by problem

maznacik007
12. sep 2012

no ja si praveze myslim ze to nemusi byt prave take easy najst JEDNO samostatne ponukane dietatko v takomto veku... tam su to uz v drvivej vacsine surodenecke skupiny....
ved lenuska co sem chodila ako dlho cakali kolko rokov.... a tiez mali single vacsie dietatko... ale uvidite aj ake budu moznosti.... a tak... drzte sa.... vela stastia...

matulikmamulik
12. sep 2012

@dia6 Prave sa chystame dnes nam volali za par udajou mam pocit ze to este nahadzuju do systemu

matulikmamulik
12. sep 2012

@cairka nevedeli sme ale dakujem za radu urcite sa zide necakame ani zdrave dieta a bez surodenca? hadam nam stastie bude priat 😉

dia6
12. sep 2012

@matulikmamulik Aha a kam idete na prípravu? Do úsmevu alebo do návratu, či na úrad?

Veru tak je. Keďže máte takéto netipické kritériá, tak by ste mohli ísť hneď ako skončíte prípravu ísť pozrieť do Úsmevu / Návratu, a tam vám ukážu detičky v tejto vekovej kategórii. No keďže môže byť aj choručké, tak potom určite nájdete. Súrodencov je tam určite dosť, ak by ste aj do toho chceli ísť. A tý sú aj zdravučký.
No je to na zvážení. 🙂

matulikmamulik
12. sep 2012

Chore uvidime sme plny ocakavania moj 19 rocny syn ma LMD takze co to nam hovori chodil aj do specialnej skoly dnes je z neho dospely chlap.Škoda 🙂 vela si slubujem od terapii mame kona chodime plavat doma troch psou co deti maju radi chovame sliepky hadam nam to pomoze pri adaptacii v nasej rodine nasej novej princeznicke. Zostala som dost zaskocena ze vsetci chcu male babetka trocha mi tych velkych ostalo luto, ale chapem aj pary ktore nemoze splodit vlastne ze si to chcu odkrutit ja uz to mam za sebou asi preto

matulikmamulik
12. sep 2012

@dia6 chystame sa do Navratu

yukki
12. sep 2012

@matulikmamulik po skončení prípravy sa budú tie Vaše požiadavky ešte upravovať, prehodnocovať-vy si budete môcť ich upraviť ešte. Ak nadobudnete presvedčenie, že by ste dokázali naraz vziať aj viac detí-súrodencov, treba si to tam napísať, ako také zadné vrátka-trebárs v zmysle, že preferujete jedno dieťa ale nebránite sa ani prijatiu súr.dvojice...trojice....štvorice...sedmice... 😝 Vy si potom budete vyberať, nikto vám nič nemôže nanútiť.

dia6
12. sep 2012

@matulikmamulik Tak tak, ako píše @yukki. Každopádne vám prajem nech vám to dobre dopadne.
A užite si prípravu. Ja som síce bola v Úsmeve, no dalo mi to veeeeľmi vela do života. 🙂

radina
12. sep 2012

@dioliana1 Dakujem za odpoved. Hmm, len ci potom tych nezamestnanych aj preveria, ci to dietatko nie je pre nich tzv. zarobkova cinnost, ked na neho budu odstavat napr. matersku ci rodicovske.
Dalsia otazka je ,ze ked mame v sucasnosti korupciu vsade, tak ci aj tu to nahodou tak nefunguje ! 😖

yukki
12. sep 2012

@radina preverujú všetkých, i samého riaditeľa banky by preverovali tak ako nezamestnaných. Sem-tam im možno prekĺzne nejaká...osoba....nezrelá..., ale v podstate všetkých preverujú.

radina
12. sep 2012

@yukki Vdaka za info.
S manzelom rozmyslame, ze sa zapiseme do zoznamu, kedze sa nam nedari mat vlastne deti a ako citam, caka sa riadne dlho, takze cim skor ist do zoznamu ,tym lepsie. 🙂

maznacik007
12. sep 2012

@matulikmamulik a ked budete si davat ze prip. aj surodencov tak sa mozete dohodnut ze v zaverecnej sprave budete mat ze osvojenie prip. dlhodoba pestunska starostlivost a uvidite podla situacie...
koniky a zvieratka su super.... my sa tiez snazime na koniky chodit... celkom mu to pomaha...

mana85
12. sep 2012

@radina Zárobková činnosť ??? 😨 materská ? 😀 rodičovsky ? 😀 😀
pokial ja viem tak jeden z manželov musí byť zamestnaný mi sme boli obaja a aj tak sme museli dokladovať príjem ale , minimalna mzda je v pohode ...

radina
12. sep 2012

@mana85 Tak to ma len tak napadlo, ludia su vselijaky 😀 vid romskych spoluobcanov 😝
Ja sa zatial len informujem, ake su sance, a tak .... ale ako vidim, ideme do poradia radsej skor, hoci sa stale este snazime o svoje vlastne.

matax
12. sep 2012

@radina ludia su všelijaki? vid romskych spoluobcanov..... 😕 😕 Zeby iba romovia boli nezmestnaní? 😕 😝
Ved nezamestnaní nedostanu matersku! A rodicák je 194,70 eur -ako zárobková cinnost? 😕 Rodiny, ktore maju deti v predosvojitelskej starostlivosti, kontroluje upsvar aj po právoplatnosti rozsudku o predosvojitelskej starostlivosti, tak si myslim, ze by na zneuzivanie prisli, v zmysle, ze by tu mini sumu rodicáku neminali na dieta, ale na nieco ine.. Z vlastnej skusenosti viem, ze je to suma, kt. nevystaci ani na základne potreby dietata (deti v náhr. rodinách su minimálne dojcene náhradnými matkami, tak sa rýchlo minie na umele mlieko, plienky, drogeriu, prijate deti mozu byt chorlavejsie-lieky, no a ani kocik, postielka, oblecenie a ine nie je zadarmo......) Adoptívni rodicia nedostanu ziadny prispevok pri prijati dietata, ako je to napr. pri narodeni dietata, alebo o dost menej pri prevzati do pestunskej starotlivosti.. Pri prevzati do predosvojitelskej ani pri osvojeni nic. Takze, ake zneuzivanie? Je vysoká nezamestnanost a je aj vela deti v DeD, tak preco nedat sancu aj rodicom, z ktorých jeden je nezamestnaný? Nás preverovali, obaja sme boli a aj sme zamestaní.. Tiez som si myslela, ze byt zamestaný je podmienka pri osvojeni, ale preco by museli byt obaja zamestnani, ak dokázu dietatu dat, co potrebuje aj z jedneho platu a rodicáku.. Kazdý zodpovedný rodič sa bude snazit nájst si prácu po rodicáku, ak ju pred tým nemohol zohnat, aby mohol dieta, ako tak zabezpecit.. Nezodpovedni rodicia sa najdu aj romski aj neromski a samozrejme, plati to aj naopak: obetaví, starostliví rodicia sa najdu v kazdej komunite

cairka
13. sep 2012

@matax , 🙂 náhodou, ja sa už tak teším, kedy tie moje dve opice dorastú do veku, kedy konečne začnú poberať všetky tie tisíce eur len za to, že sú cigánky. To nám bude sveta žiť ! 😎 a jakú fajnú zárobkovú činnosť si z toho spravím !!! teda dúfam, že nezabudnú na svoju chudobnú bielu nevlastnú matku 😠 😅

zuzkanka117
13. sep 2012

@cairka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

yukki
13. sep 2012

@cairka a to sa ešte celé detstvo pokúšajú získať invalidný padaním do jarku, odrezávaním prstov, nechajú sa dokusať psami, padajú z bicyklov......

dia6
13. sep 2012

@yukki Auuu!!!

cairka
13. sep 2012

@yukki , to tie gény...

mexx
13. sep 2012

@cairka Prd geny. 😎
Sa priznajte, ze su zdrave jak ryby tie vase deti, to len vy ich furt po doktoroch vlacite a nove a nove neduhy udavate, v chamtivej snahe spravit z ubohych deti invalidov a zo seba obetave Matky Terezy, co sa staraju o neboracikov... 😲 😝
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
13. sep 2012

@mexx ty si ma odhalila.... presne tak to robim... 😀 😎 a cairka za nami nezaostava... 😎 a ze preco sme si vzali carne... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre