Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
4. okt 2012

@iwusa nie nie ona je asi teraz september 2012 cerstvo zaradena

iwusa
4. okt 2012

@123sabrina ahááááááááá, no čo viem, tak teraz sa pohybuje zoznam čakateľov na 100 párov. treba sa tým prekúsať, veď my vieme 😉

vikad
5. okt 2012

@lenkove Ahojky. No, mne sa asi pred mesiacom snívalo, že nám zavolali, že majú pre nás chlapčeka a presne viem aj aké meno a priezvisko. tak som manželovi povedala, nech si to pamätá a som zvedavá, čo mi tým sen chcel naznačiť 🙂

lenkove
5. okt 2012

@vikad 😀 mená si pamätám aj ja, V Mikuláši to bol Jakubko a v NR Filipko 😀

123sabrina
5. okt 2012

@iwusa tak tak 🙂

vikad
5. okt 2012

@lenkove Pre nás mali Mikiho (Mikuláša) Voľanského. Nechápem, ako som dospela k tomu v sne ... A nebolo to mimo nášho mesta, všetko pekne v Košiciach ... Mal 8 mesiacov a bol to riadny "chlapisko", dobre živený 😀

Je tu niekto z Košíc ? Ako to asi vyzerá s poradovníkom v Košiciach ???

cairka
5. okt 2012

Tak to máte pekné sny 🙂 Mňa dnes ráno zobudil budík, akurát, keď mi sociálka odoberala deti...som večer čítala o tom Benjaminkovi a iných... a to ja si nezvyknem sny pamätať, ale toto si pamätám...

lenkove
5. okt 2012

@cairka hohoooooo, všetko najlepšie našej malej a krásnej kamarátke KLAUDII!!! Želáme jej do života hlavne ZDRAVIE a žiadne nové diagnózy ani podozrenia ani nič 😀 , veselú myseľ, radostné detstvo, dobrú ségru a chápajúcu maminku!!!! Teda to všetko po zdraví jej želáme,nech sa jej aj naďalej drží 😀 A chápajúca kamoška Ivanka dodáva "a poslúchaj mamičku" 😀 To sa naučila od babky, takto blahoželať 😀 božteky!!!!!

cairka
5. okt 2012

@lenkove , vďaka, za "tojo peknejo macinka" a som jej prečítala, že má poslúchať mamičku a reakcia : "jeeeeejiš 😨 😝 😀 " (aj s tými výrazmi tváre 😅 )

lenkove
5. okt 2012

@cairka moje krásne 😵 😵 ja by som také blahoželania, že poslúchaj zakázala 😕 ale čo keď Ivanka sama takto 😀 ale ešte sa ozveme s predstavením "Veja stastia zdavja" 😵

henika40
5. okt 2012

@iwusa dakujem za info. Tak cca/ za rok a 4 mes. ste v prvej desine. To nie je zle 🙂 Do roka a pol je to v pohode 🙂
Nuz, my sme cestvo zaradeni, tak si este trocha pockame, ale vobec nam to nevadi. Ano, poziadavky klasika, velmi tuzime po babatku.... vas uz pomaly zacnu aj oslovovat 😉 , urcite daj vediet ako pokracujete, budem rada (aj cez IP, ked sa Ti bude chciet), drzim palce!

vesticka
5. okt 2012

@vikad Ahoj ja som 🙂. Cakatelia na dievcatko sa vraj posunuli o 1 miesto. Takze konecne pozitivna sprava po tych zaseknutych mesiacoch 🙂 . Tak nech sa nam to konecne rozbehne...

vikad
5. okt 2012

@vesticka Jeeeeeej, tak to je super správička. My máme volať pred Vianocami, ako sa to posunulo. A kolkí ste v poradí? Ja ale nerátam tých cca 20 miest, čo majú pozastavené poradie ...

suezana
5. okt 2012

@lenkove moja malá takto gratulovala - všetko najlepšie, aby si poslúchala, veľa lásky 😵 😵 😵 😵 😵 a všetkým bez rozdielu veku, pohlavia .... 😅 😅 starí sa vždy pozastavili - a koho mám poslúchať 😕 😕 😀 😀

goralenka
5. okt 2012

kockyyyyyyy mam v tom gulas!
je tu niekto z ba kraja??
lebo pocuvam dookola same protichodne info...na jednej strane tvrdia, ze sa caka 18 mesiacov teraz a na druhej ze uz vybavuju jun minuleho roka, co je 15 mesiacov...
neviem ci si predlzit dobrovolne poistenie...ked totiz vybavuju jun,oplati sa mi to,kedze sme v poradovniku od zaciatku jula...
ale ked to bude o 3 mesiace, tak to preplatim zbytocne o skoro 600 eur ☹

vesticka
5. okt 2012

@vikad asi 10ty teraz, neviem presne. Kedze sa to od maja nepohlo, tak sme stali aj my. No este sa mozno niekto vratil pred nas. Budem volat koncom oktobra. Dufam, ze nas tie dievcatka nesklamu a troska prebiju chlapcov, lebo ti sa doposial hybali rychlejsie 🙂

lillik3
5. okt 2012

@vikad ....v ke to cez leto stslo,teda vybavili 3 co sa vratili spat do poradovniks ☹ takze za cele leto sme sa neposunuli....aaaaale za 3 tyz budem volat tetuske na UPSVAR taaaak snaaaaaad nas potesia, zatisl to slo slusne od 02/2012 kde sme boli 24 sme sa do konca 08/2012 posunuli na 11 🙂))))

tortelinka
5. okt 2012

@lenkove fiha, to je zaujimave....pamatas? Jakubko, Mikulas....aka zhoda nahod!

maznacik007
5. okt 2012

@cairka Klaudike vsetko najlepsie.... velku pusinku krasavici...

vikad
5. okt 2012

@vesticka Veeeeľmi držím palceeeeee !!!!!!!!

snehulienka_mrazova
5. okt 2012

Ahojte, s manželom rozmýšľame o adopcii dieťatka. Máme 18 mesačnú dcérku a stále rozmýšľam, kedy by na to bol najvhodnejší čas..či teraz alebo keď trošku podrastie a bojím sa toho ako dieťatko ona prijme..Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Taktiež sa obávam toho, že svojej dcérke budem dávať viac lásky ako adoptovanému dieťatku a ono to bude cítiť. Ja si myslím a verím, že by to tak nebolo,ale predsa..Mám trošku strach.

goralenka
6. okt 2012

@snehulienka_mrazova na babatko sa caka dost dlho.. a aj tak pred adopciou musite absolvovat povinnu pripravu - ta je dobra aj na to, aby ste si za ten cas ujasnili, ci to je to, co chcete, ci na to mate alebo to vzdate, ze toto nie je vasa cesta.. ja by som neotalala, podala by som ziadost, skompletizovala papiere, nastupila na pripravu..
rozhodnut sa totiz mozete aj v momente, ked vam zavolaju, ze maju pre vas dietatko...a to je este veeelmi dlha cesta... vo vasom pripade mozno aj tri roky do momentu, ked vam vlozia dietatko do naruce..minimalne pol roka priprava, Ba kraj, ktory ide najrychlejsie caka na babatko cca rok a pol od zaradenia do poradovnika..vy urcite dlhsie, kedze citam, ze si s popradu...
aspon si za ten cas cakania a priprav ujasnite v hlavach, ci to je naozaj to, co ste si mysleli...
drzim palce! 😉

suezana
6. okt 2012

@snehulienka_mrazova ja mám biologickú dcéru a teraz prijatú - keďže máme malinké bábätko ako z pôrodnice, musím povedať, že pocity sú úplne rovnaké ako pri biodcére 🙂 🙂 takisto som takto 😨 😨 😨 kukala, keď mi ukázali prvýkrát jednu aj druhú 😀 😀 😀 😀
mňa všetci vystríhali, že staršia bude žiarliť, ale zvláda to úžasne - ona dlhé roky túži po sestričke - takže sa splnil aj jej sen 😉 a inak ja som sa práve viac bála, že budem mať to prijaté dieťatko radšej (lebo človeku je to ľúto, že bolo nechcené, možno trápené alkoholom, cigaretami.....) ale musím povedať, že zdieľame s vaneskou šťastie, že ju máme - naozaj sa vytešujeme...... ešte tak viac zvládať jej plače 😅 😅 a bude to dokonalé 🙂 🙂

susanci
7. okt 2012

Ahojte žienky 🙂 som tu nová a tak by som potrebovala od vás skúsené žienky radu ...chceli by sme si s mm adoptovať tak cca ročné mimino...čo nás čaká a čo bude potrebovať sociálka?ako je to s tým poradovníkom berie sa to podľa krajov alebo ako?dakujem za info ženušky 🙂 a pekný nedeľní dník prajem 😝

vikad
7. okt 2012

@susanci Ahojky. No, ja som tu tiež viacmenej nováčik, ale už sme v poradovníku, tak Ti môžem podať info, čo sme my potrebovali. Išla som na sociálku po papiere, kde mi povedali, že musíme dokladovať : príjem oboch manželov, list vlastníctva bytu, vyjadrenie lekára, že sme zdraví a oni si vyžiadali tuším odpis z registra trestov a samozrejme dotazník a žiadosť o zaradenie do evidenice uchádzačov. Po tomto všetkom sme začali chodiť na prípravu ku psychologičke, ktorá trvá 26 hodín. A po ukončení prípravy nás zaradili do poradovníka. Medzitým bola u nás 2x sociálka, raz z miestneho úradu a raz neviem odkial ... Zdržali sa asi 2 hodiny a riadne nás prelustrovali, naše detstvo a rodinu a tak ... Všetko je ok a sme v poradovníku. Teraz už len čakať 🙂 Držkaj sa a kludne sa pýtaj 🙂

susanci
7. okt 2012

@vikad ako dlho trvalo to všetko zatial čím ste prešli?no len problém je v tom že bývame u svokrovcov teda máme prístavbu ale dom je svokrov nebude to problém?

vikad
7. okt 2012

@susanci Trvalo to asi pol roka. V poradovníku sme od 19.9.2012. Takže je to čerstvé 😀. Neviem Ti povedať, ako je to s bývaním u svokrovcov, ale asi s tým problém nebude. Ved prečo aj ... Ale to sa všetko popýtaj na sociálke. Držte sa :-*

dioliana1
7. okt 2012

@susanci s tým nie je vôbec problém, ja bývam u mojich biodetí a problém na UP vôbec nemali 😉

vesticka
7. okt 2012

@vikad dakujem aj ja Vam, nech sa uz vsetci coskoro dockame 🙂 🙂 🙂 ...

fontana
7. okt 2012

@vikad ja som tiež KE,no neviem kolkí sme v poradí.Zaradení sme boli len 6.8.2012,a pre istotu sme sa ani neopýtali,ktorí sme v poradí.Okolo vianoc budeme volat,ako sme na tom.Myslím,že skor sa to neoplatí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre