Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ikuska
7. nov 2012

Tak od dnes na 86. mieste, cakanie na malinky uzlicek v Trencianskom kraji 🙂 uvidime kolko to bude trvat ...

martinaxx
8. nov 2012

Ahojte,moja sestra si chcú vziať dievčatko do pestúnskej starostlivosti pol ročné-ročné,patria pod ZA a keď tam volali,aby sa dozvedeli,ktorí sú v poradí,tak im povedali,že tam nie je poradovník do pestúnskej starostlivosti-tak ako to vlastne je?Vraj treba len čakať a oni sa ozvú-ale to je dosť blbé,keď ani netušíš kedy to asi bude,aké máte s tým skúsenosti?

lenkove
8. nov 2012

@martinaxx Zvláštne... Možno je to tak, že nemajú veľa žiadostí o pestu a keď nejaké dieťatko vhodné pre nich príde, tak ich budú hneď kontaktovať. V tomto prípade ozaj nevedia dňa ani hodiny.. Inak, mám známych, ktorí čakali na pestúnstvo (dieťatko do roka) v tom istom kraji cca rok 😅 (necelý). Nekontaktovali ich ani raz, nakoniec si našli dieťatko v neziskovke... Ale všetko sa ozaj mení od prípadu k prípadu a nemožno generalizovať, že keď oni tak, tak aj tvoja sestra tak...

martinaxx
8. nov 2012

@lenkove ja sa v tom nejako nevyznám,ale čo znamená v neziskovke? 🙂

beba1902
8. nov 2012

Takže baby dnes je náš šťastný deň... od dneska sa naša Simonka ,ktorá sa nam vzrodila v srdiečku oficiálne volá Simonka Zubová 🙂 Prajeme jej, aby bola s nami sťastná a nikdy jej nič nechýbalo ľúbime ťa:-*

lenkove
8. nov 2012

@martinaxx nuž takto.. Každé dieťatko má svoj spis, tie spisy sú na krajskom úrade .. A keď žiadateľovi zavolajú, že majú dieťatko podľa jeho požiadaviek, tak mu ukážu tento spis. Niekedy sa stane ( ☹ ) že za určitý zákonom stanovený čas (myslím 2 týždne) nenájdu rodinu, ktorá by si pozrela jeho spis a súhlasila so stykom, tak posunú spis do ďalších krajov a iných štátom akreditovaných inštitúcií.... A tými sú na Slovensku Návrat (www.navrat.sk) a Úsmev ako Dar (www.usmev.sk) Takže dieťatko sa prioritne umiestňuje v kraji, ale niektoré detičky sa dostanú aj do neziskovky (a na iné kraje). Do neziskovky sa dá zavolať, dohodnúť si stretnutie, doniesť rozhodnutie o zapísaní do zoznamu žiadateľov a oni by žiadateľovi mali ukázať spisy tých detičiek.. To sa dá urobiť aj na krajskom úrade - ale - to dieťatko už nebude presne podľa požiadaviek, lebo ak by bolo, tak by žiadateľa kraj kontaktoval... Je dobré túto možnosť skúsiť pre ľudí, ktorí nemajú úplne vyhradenú predstavu o dieťatku...

martinaxx
8. nov 2012

@lenkove ďakujem teraz už tomu chápem 🙂 🙂 🙂

kanhwa
8. nov 2012

@beba1902 gratulujem Simonke aj Vam 🙂 🙂 🙂

beba1902
8. nov 2012

@kanhwa dakujem krasne 🙂

5katarina7
8. nov 2012

@beba1902 gratulujem a teším sa s vami 😵 😵 😵

maznacik007
8. nov 2012

@beba1902 gratulujem... 😵 😵 😵

raza
8. nov 2012

@beba1902 Gratulujem vám aj Simonke 😉 je to krásna slečna 😉

mata71
8. nov 2012

@beba1902 🙂 🙂 🙂 gratulujeme,,,,,,krásna je,a by som povedala že sa podobá na Teba 😉

vesticka
8. nov 2012

@beba1902 aj ja sa pripajam ku gratulacii a veruze sa na teba podoba, je rozkosna 😵

raza
8. nov 2012

inak to s tou podobou aj mňa hneď napadlo 🙂

dadenka1
8. nov 2012

@beba1902 teším sa s vami, moc jej to pristane.. krásna bábika..

mana85
8. nov 2012

@beba1902 Gratulujem 🙂 a fakt že Simonka je celá mamina ....

lilih
9. nov 2012

Dnes sme 1x navštívili maličkú .... vybavili sme si všetky veci ohladom adopcie a v pondelok by sme si ju mohli vziať domov .... takže sa Vám to posúva o dalšie miesto ... a my sme velmi štastný .... Všetkým Vám to prajem ... oplatí sa čakať 🙂 😵

5katarina7
9. nov 2012

@lilih gratulujem 🙂 a malá je z anonymného pôrodu?A koľko ste na ňu čakali? 😉

vesticka
9. nov 2012

@lilih hura hura veeelmi gratulujem 😵

lilih
9. nov 2012

@5katarina7 ... nie je z anonymného porodu .. 🙂 v januari sem začali vybavovať adopciu... a v poradovníku sme od 10.6. 2011 🙂 , ale ešte oficiálne nie je naša ... ešte nas čakajú sudy atd... ale tak nám vraveli ,že v pondelok si ju možeme vziať domov ...

mysiak001
10. nov 2012

@beba1902 Blahozelame 🙂

mysiak001
10. nov 2012

@lilih Super nech vsetko prejde tak rychlo ako nam 🙂. Teda aspon aby prisla k Vam tak rychlo ako Mato k nam.

karkana
10. nov 2012

@mysiak001 ako Vám to super vyšlo, aj ja dúúúúfam, že také malé budeme mať 😉 teším sa s Vami

lilih
11. nov 2012

@mysiak001 Vraveli ,že zajtra si po nu možeme prísť ... ale najprv odniesť papiere na sud a tak po maličkú Arianku 🙂 .. dúfam že všetko pojde hladko a nič sa neskomplikuje 🙂

kanhwa
11. nov 2012

@lilih tak dalsi novopeceni rodicia 🙂 gratulujem a vela stastia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maznacik007
11. nov 2012

@lilih gratulejem.... k babenku...

mysiak001
11. nov 2012

@lilih Gratulujem aj my sme takto isli prv papiere na sud tam to pridelili sudcovi a ten uz o 3 dni rozhodol ze ano v utorok to tetusky spisali a v stredu sme po Mata isli 🙂. Cele nam to trvalo od prveho pozretia spisu 10 dni 🙂 aj s troma navstevami v nemocnici. A viem ze nezabudnem ako mi ho dali 23.10.2012 o 14:20 po prvy krat na ruky.

lilih
11. nov 2012

@mysiak001 Čo až o 3 dni ? dúfam ,že my nebudeme čakať ... a daju nám už zajtra ... aspon tak vraveli v detskom domove aj p. Ďatelinková .. jaaaj tak teraz budem trpnúť ,že čo a ako ...

mysiak001
12. nov 2012

@lilih Pevne verim ze daju hned a nezabudni napisat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre