Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
25. júl 2013

@fontana ahoj tak ako, boli ste pozreť bábo? 😉

fontana
25. júl 2013

ahojte baby,tak dnes sme boli v KE,videli sme malého zatial iba na fotke a videu,je strašne zlatý,poriet ho pojdeme až buduci týžden.
@vikad poradie sa trocha zmenilo,na chlapceka sme 6 a dieč.20,čiže klesli sme o 5 a8 mist.celkom to ide.a prajem ti peknu dovolenku. 😀

cgabika
28. júl 2013

Zdravim,som tu nová a mala bysom na Vas otazku.Smanželom máme jedno bio dieta vek 8.Ja aj manžel sme zamestnani a teraz by knám mal pribudnut 3.5 ročný chlapček do nahradnej starostlivosti.Otázka znie mãm v takomto prípade nárok na rodičovsku dovolenku a do akeho veku dietata?Lebosi neviem predstavit že každu chvilu knám pride a ja bysom musela ist do prace?Prosim za každu radu aky je postup a na comam narok na uradoch Vam toho moc nevedia poradit.Voprad dakujem

cairka
28. júl 2013

@cgabika , máš nárok nastúpiť na RD do 6 rokov veku dieťaťa 🙂

cgabika
28. júl 2013

Dakujem toto som potrebovala vediet.jinak som z Vrutok a ked uz bude po vybavovackach tak Vas pridem pozriet do klubu.

cairka
28. júl 2013

@cgabika , super, tak sa tam možno stretneme 😉

vikad
29. júl 2013

@fontana Jej, to je celkom super. A kedy ste sa informovali naposledy? Za aký čas ste klesli o tolko miest?

karkana
29. júl 2013

😉 babenky, zas nám volali, zajtra ideme pozrieť s mm na urad fotky a video chlapčeka ,a zajtra asi do nemocnice pozrieť, uvidíme 😲 ,,, srdce mi bije ako zvon, čo som netrpezlivá a zároveň mám zmiešané pocity,booože, ako zistím, že malé chcem, dúfam,že sa rozhodneme s mm správne,po 14rokoch, žeby sme boli konečne rodičia?

opicka2
29. júl 2013

@karkana srdce ti povie 🙂))))

vikad
30. júl 2013

@karkana Ako veľmi Ti držím palčeky. Keď som čítala Tvoj príspevok, prebehli cezomna také zimomriavky. Drž sa moja, určite sa rozhodnete správne, neboj. Maminka vie, ktoré dieťatko je jej ...aj ty to budeš vedieť, uvidíš 🙂

mata71
30. júl 2013

@karkana proste to budeš vedieť..

zwalsh
30. júl 2013

@karkana Tak to je bomba 🙂 Teším sa na odozvu, či sa interakcia podarila. Napíš skoro.

maartinkaa
30. júl 2013

ahojte nitrancanky, neviete ci augustinova nema nahodou dovolenku? nikto tam nedviha telefon 😝

aidilka
30. júl 2013

Ahojte dievcence, aktualne info z BA kraju zo vcera - teraz vybavuju januar 2012 🙂

karkana
30. júl 2013

😉 no,krááásny chlapček,dali mi ho do náručia, a hned som ho vybozkávala, a tak, a hned som vedela, ,že ho chcem,zajtra predbežko, a potom trpnuť, či nám ho nevezmú, 😔 lebo,je to trochu komplikované,ale riskneme to,jej rodičia nevedia, že majú vnúča a ak sa dozvedia, môžu ho chcieť...,to nám aj na úrade povedali,,ale už sa neda ináč 🙂 🙂 a kto je z BB? zas je tam o pár dní dalšie bábo na adopciu, tešte sa

opicka2
30. júl 2013

@karkana veľmi sa teším s vami 🙂), nech to dobre dopadne. Aj aj by som to riskla 🙂) Lebo môžete veľa získať. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

papajka76
30. júl 2013

@karkana jeeeej to je super 🙂 tak ti želám aby všetko dobre dopadlo a ako starý je chlapček?

nana39
30. júl 2013

@karkana Prajem vám, aby to všetko dopadlo čo najlepšie. Pre vás aj malinkého 🙂 . Užívaj si každú chvíľu strávenú s drobcom, je to na nezaplatenie. Určite to dopadne dobre 🙂 🙂 🙂 .

mata71
30. júl 2013

@karkana teškám sa 😵 😵 mamina...

zwalsh
30. júl 2013

@karkana tak to je krásne. Pojdeš k nemu do porodnice? Alebo je už v domove?

karkana
30. júl 2013

@zwalsh ano na novorodeneckom sme boli, aj zajtra aj pozajtra...ideme mu aj niečo kúpiť mliečko , plienky a tak, 😉 ,pýtali sme sa, tak že budú radi,je nám blbé chodiť tam len tak bez ničoho ,,, nechceme ,aby išiel do DD, ideme predbežko zajtra vybaviť a dúfam, že čoskoro ho budeme mať doma

vesticka
30. júl 2013

@karkana velmi sa tesim s vami 🙂. Nech vas nikdy a nikto nerozdeli 😵 😵 😵.

mana85
30. júl 2013

@karkana teším sa 😵 držím päste nech všetko dobre dopadne ... 😉

pelikan8
31. júl 2013

@karkana joj to je super!!Veľmi sa tesím!!!

vikad
31. júl 2013

@karkana Ja som to vedela, mamina, že to budeš vedieť 😀. Držím palčkey, aby to dopadlo všetko čo najlepšie a aby úrady pracovali rýchlo a presne 😀 a hlavne vo váš prospech ...

peja
31. júl 2013

@karkana velmi sa tesim s Vami a drzim palce, nech mate drobatko co najskor doma 😵

A dobre ranko a prijemny dnik vsetkym 😉 😎

larati
31. júl 2013

@karkana drzim vsetky palce 🙂, nech mate babatenko co najskor doma

zwalsh
31. júl 2013

@karkana Ale myslím či ty tam s ním nechceš ostať už ako mamina, alebo to bez predbežka nejde? Opýtaj sa

zwalsh
31. júl 2013

@karkana Tak o týždeň už budete doma 🙂 spolu to je krása. Máš môj obdiv, drž sa.

karkana
31. júl 2013

práve sme prišli od malého, taký je zlatý, a musím pochváliť aj sestričky a všetkých, všetci sú veľmi ochotní a milí, 🙂 ,náš malý je vraj rozmaznaný, sestričky ho majú často pri sebe,lebo nikoho tam nemá, aj ked kávu pijú, a on ich počúva sleduje očkami, a ked sme my tam pri ňom, vôbec nespí, hovoria, že si nás užíva, lebo ináč by spinkal a na rozlúčku sa vždy krasne usmeje, fúúúú to je pocit,ja som kedysi sa starala o sestrine detičky, a teraz som ho prebalovala,tak sa mi aj ruky triasli, zajtra ho budem aj kúpať 😉 a chcem sa opýtať, bio má nám platiť okolo 27eur na našu adresu, výživné, nechceli sme, ale že musí, určite nemá a nám je to blbé, potom jej ich vrátime, ale nechcem ,aby vedela,kde bývame, to aj Vám platila? 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre