Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ralanka
12. sep 2013

@duratlicka no presne ako povedala lillik3 asi každá z nás by radšej grcala 9 mesiacov len aby zažila tie pocity ako to v tebe rastie ako si každá mamina hladká to bruško a ako cíti že sa hýbe a kope to musí byť neopísateľne krásny pocit ale nám čo to neni dopriate zas z veľkého srdca milujeme tie naše "srdiečkovské" detičky 😉

lulucertik
12. sep 2013

@lillik3 tak to sa teším s tebou a na ktorom ste už ?

123sabrina
12. sep 2013

no a uz ked mi vypadla kamoska .... je tu este nejaka v trnavskom kraji nejakom poprednejsom poradi ? 🙂 nech vieme nejake infosky?

lillik3
13. sep 2013

@vesticka na chalana 3 a na dievča 11 🙂

karkana
13. sep 2013

😔 😔 nášho zlatého Martinka už nemáme 😔 😔 😔 ,museli sme ho odovzdať bio matke, -právničke, majú totiž, boli sme v ich meste na urade ,skoro som sa tam zložila, aj tetušky si poplakali,,,,,,už nevládzeme plakať,teraz sme prišli a vidím jeho vecičky asi sa zbláznim,všetci palčú starká sestra svokrovci, v posledný deň sa odvolala, ja neviem, či sme ho mali nechať ísť do ústavu- ale to nam nedalo, ked vidím, že aj iným sa Vám pošťastilo, nám zas nie, asi ani adoptov. nám neni súdené, a taký kráááásny chlapček, ide nám srdce punkúť,

5katarina7
13. sep 2013

@karkana moja strašne mi je ľúto,celý deň som na vás mysela 😢 😢 😢 a dúfala som že to dobre dopadne,nie je to spravodlivé 😔 až mi slzy vyšli 😢

cairka
13. sep 2013

@karkana , je mi to ľúto, veľa síl celej rodinke posielam ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😔

mexx
13. sep 2013

@karkana Myslim na vas... 😔

peja
13. sep 2013

@karkana tak velmi mi to je luto 😢 ... Nech rychlo preboli 😔

beba1902
13. sep 2013

@karkana je mi to starsne ,ale strasne luto nenachadzam slova 😔 😢 😢

saskah7
13. sep 2013

@karkana prajem vela sil a nadeje, ze neostanete sami 😔 😢
malinkemu ste dali v jeho prvych dnoch zivota velky dar - LASKU, nech vam je aspon toto silou ist dalej v dalsich dnoch, ze nemusel byt niekde opusteny v decaku, ale niekto ho lubil a s laskou sa o neho staral 😵 viem, ze to v tejto bolesti moc nepomoze, ale aspon trosicku to skus brat takto... 😔

dorota23
13. sep 2013

@karkana ahoj, od rana som,asi ako vsetci tuto cakala, co napises a dufala, ze napises nieco ine. je mi to velmi, velmi luto, dali ste Martinkovi krasne tyzdne, ako tu uz niekto napisal. prajem ti z celeho srdca, aby ste tieto najtazsiie chvile nejako prezili a velmi verim, ze to nevzdate a ze - ked pride ten spravny cas, pride k vam vase dietatko, kt. je teraz mozno u niekoho v brusku, mozno je uz na svete. ale to chce iste este cas... vela, vela lasky ti prajeme za nasu rodinu a drzim vam palce...

daniela22285
13. sep 2013

@cairka potrebujem vediet ci by ste mi dali dieta na jede tyžden aby som sa starl oto dieta ale dietatko od 0 do 5 rokov

belaanabela
13. sep 2013

@karkana jeminemi ! tak to mi je Nesmierne lúto 😢 ako desss -nemám slov -

najjulinka
13. sep 2013

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale tak radšej vam to rovno mohli povedať včera do telefonu.............. vsak by ste sa s nim rozlučili aspon.. .trošku to spracovali a psychicky v ramci možnosti sa na to pripravili........ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ och... ťažka situácia a ešte spravena najťažšie ako sa dá.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

opicka2
13. sep 2013

@karkana aj mne je to ĺúto 😢

opicka2
13. sep 2013

@saskah7 veĺmi si to vystihla, presne moje slová

dioliana1
13. sep 2013

@karkana bolo to velmi kruté ... nemám slov... veľa síl

vesticka
13. sep 2013

@karkana ach je mi to tak hrozne luto! 😢 😢 😢 . Tak som na teba myslela a verila...Asi nenajdes odpoved, ze preco prave vy, ale bolo to vase poslanie. Dat Martinkovi lasku, ked sa ho vlastna matka vzdala a za to uz teraz mate velku zasluhu. Je to velmi tazke, ale vsetko je v zivote tak, ako ma byt. A veru niektori si nesu velmi tazky kriz na pleciach, ale vzdy je tu nadej, ze slniecko znova zasvieti. A urcite aj to vase znova vyjde a tentoraz uz nikdy nezapadne. Posielam ti objatie a zelam vela vela sil celej rodinke, aby ste znovu vedeli kracat dalej 😔.

vesticka
13. sep 2013

@lillik3 tak to sme na tom rovnako. Snad sa do Vianoc aspon jedna z nas docka...

karkana
13. sep 2013

@najjulinka takže u nás v BB pred 4rokmi niečo také,že museli vrátiť a tam v meste, kde sme boli odviezť malého, tam nevedeli čo robiť, ešte sa nestretli s tým, museli volať do BA,poradiť sa,a to sme doma sedeli oblečení pripravení a čakali na telefon, horor proste ,starka tej je zle ta už tabl, pod jazyk,,,,,,,teraz sedím pri postielke a plačem, vecičky odkladám pri každej mi slzy padajú ako hrach,takúto skúsenosť -to nemuselo byť, teraz musíme zas aktualizáciu robiť,a hned po Martinkovi sa narodili 3chlapci vraj v BB utajené pôrody, nám hovorili,bože, mohli sme byť v poradí nižšie, tak by nás toto obišlo,to akoby nám umrelo ,jrozný pocit, aj ked bolo 7týždňov u nás, ale už sme ho brali akoby bol dlhýýýý čas u nás, všetko okolo neho a zajtra ráno vstanem ,malý tam nebude 😔 a budem zas plakať, vlastne všetci, a som zvedava, ako zvládnem príchod do práce, ale musím počkať na papier zo súdu,,,,bože prečo???????????????????????? môj Martinko, ktovie ako sa má,,,,,,stále myslím, či už papal, či ho kúpali, bojím sa ako sa má

peja
13. sep 2013

@karkana strasne tazko sa to cita, ani si neviem predstavit, ako sa citis... Kto nezazil, nepochopi.... Viem, ze to je teraz tazke, ale - Martinko uz bude navzdy vo vasich srdieckach a ver, casom sa bolest otupi, pride k vam dalsie babenko, a budes na casy s Martinkom spominat s usmevom a rozpravat mu o nom. To co ste s nim prezili vam uz nikto nevezme a tak isto ste vy v nom zanechali vela z vas, hlavne nekonecnu lasku, ktoru by nemal, keby nie je tych par tyzdnov u vas. Aj vy ste navzdy v jeho srdiecku 🙂 A nedus v sebe bolest, bude mensia, ked sa o nu podelis, sme s Tebou 😔

lenyy
13. sep 2013

@karkana nazrela som do tejto temy len nahodou ale akurat ma uputal tvoj pribeh. dovol mi napisat ze je mi to velmi luto, prajem Tebe aj celej tvojej rodine aby sa k vam dostalo uy navzdy krasne male babatko ktoremu date domov a laska. moc ma mrzi co sa ti stalo a pevne dufam ze martinko sa bude mat dobre. pa

papajka76
13. sep 2013

@karkana je mi to ľúto ako to dopadlo 😔 😔 😢 normálne mi slzy tečú a posielam veľké objatie a želám aby k vám prišlo čím skôr malé babatko ktoré vám zahojí rany

suezana
13. sep 2013

@karkana aj ja som v šoku, je mi to ľúto 😔 😔 😔 😔 ale neskutočne 😔 😔 😔 😔 tiež mi tečú slzy...... musí to byť pre vás hrozné ...... neskutočne ťažké a bolestivé ..... 😔 😔 😔 prajem veľa síl 😔 😔 😔

suezana
13. sep 2013

@karkana aj vám povedali niečo konkrétne? kto sa bude oňho starať? matka? či príbuzní? ☹ ☹ ☹ ja si neviem ani predstaviť, akú bolesť musíš a beznádej musíš cítiť 😔 😔 😔

nana39
13. sep 2013

@karkana
Je mi veľmi ťažko a ľúto, že vám Martinka zobrali . Ani neviem nájsť vhodné slová na útechu. Dúfam a budem sa za to aj modliť, aby ste sa svojho šťastia konečne dočkali aj vy.

magimary
13. sep 2013

@karkana už to čítam odkedy si to dnes napísala a stále ma pri tom mrazí... 😔
ešte včera som si hovorila, že to určite nemôže byť tak zlé, že prinajhoršom sa bude chcieť nejaká babka malého s ním raz za čas stretnúť (už aj to by bolo dosť, ale iné som ani nepripúšťala 😢 ), ale toto som VOBEC ani najmenej nečakala!
je mi to nesmierne ľúto... 😔 😔 😔
budem na vás myslieť..

len mi pri tom napadá ešte viac vecí...
je to už úplne nezvratné? vy ste boli osobne s tou biomatkou? nemôže si to opäť rozmyslieť? žeby to napríklad nezvládala? bude vás potom niekto prípadne kontaktovať?
a druhá vec-tie detičky, čo sa narodili po Martinkovi sú už všetky "zadané"? fakt si musíte ešte teraz robiť aktualizáciu? nemohli vás automaticky posunúť na prvé priečky, nehovorili ste o tom s paniami z úradu? veď takéto situácie sa nedejú bežne..

ja tomu akosi stále nemôžem uveriť, že by to takto malo skončiť... 😔

každopádne, ako aj dievčatá písali- Maťko bude mať nezmazateľnú stopu vo svojom srdci...
stopu po vašej láske, prijatí, po tom kúsku života, ktorý ste mu dali...
dali ste mu to, čo by mu nikto iný nedal...
dali ste mu seba...
to sa NIKDY nestratí...

aktuálne je to malinká útecha pre vás, pretože o čo viac ste ho milovali, o to viac to teraz bolí,
ale preňho je to najväčšia devíza jeho doterajšieho života... 😔

suezana
13. sep 2013

@magimary super si to napísala, ja by som to takto nevedela, hoc by som chcela pohladiť, utešiť...... 😢 😢 😢 😢

lillik3
13. sep 2013

@karkana ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .... Je mi to strašne ľúto, ale vydrz to..tam hore len niekto skúša koľko vydrzis.... Držte sa!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre