Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
20. sep 2013

@kateri29 Toto sú hrozné veci, ale ako môže po 4 rokoch bio žiadať dieťa späť ... To sociálka vôbec niečo také bude akceptovať? Oni sa oháňajú záujmami dieťaťa, ale ved, ked chcu vôbec riešiť odtrhnutie 4-ročného dieťaťa od jediných rodičov, ktorých pozná, o čom to celé je? A nadruhej strane, vôbec sa nebudú zaujímať o dôvody, prečo sa tak dlho bio nestarali? ... Je to nejaké divné ...

cairka
20. sep 2013

@vikad , včera som správy nepozerala, tak možno to bude iný prípad. Ale myslím, že to bude pokračovanie toho prípadu zverejneného pred nejakým mesiacom, kde teda bolo povedané, že bio-rodičia sa ohlásili ešte počas tej 6-týždňovej lehoty, ale adoptívni rodičia sa do toho zahryzli a chlapček lieta 3, či 4 roky v systéme, lebo sa stále odvolávajú a naťahujú to....

magimary
20. sep 2013

@cairka to bola opäť spomínaná ta kauza cca z pred polroka-roka?
aj tu sa to vtedy rozoberalo

cairka
20. sep 2013

@magimary , ja neviem, ale tak mi z toho vyšlo, že hádam hej...ved po 4 rokoch po osvojení aj keby bio zistili, kde je, tak nemajú žiadne právo sa vôbec súdiť, keďže boli zbavení rodičovský práv... A to už je pol roka, čo o tom bolo? ja že menej 😅 😅 😅 nejak rýchlo ten čas letí 😝

peja
20. sep 2013

ahojte,
naše bábätko je ešte v nedohľadne, ale správy podobného typu ma úplne desia ☹ Ja by som sa asi zbláznila, keby mi po nekonečných rokoch čakania niekto chcel vytrhnúť z náruče bábo ... ☹ Ja viem, mala by som myslieť pozitívne, ale zvažujem aj tak, či som ochotná to riziko podstúpiť 😔

cairka
20. sep 2013

@magimary , http://tvnoviny.sk/video/videospravy/televizne-... , od 31:15 minúty , je to zrejme ten istý prípad...

magimary
20. sep 2013

@cairka hej, určite je

@peja , myslím, že sa nedá na to takto pozerať
ja by som totiž svoje deti tiež radšej nemusela porodiť, ak by som sa bála rizika, že mi raz ochorejú ťažkou chorobou a možno aj....
skrátka istá miera rizika je vždy, hoci v odlišných formách...
aj toto láska k dieťaťu skrátka obnáša...
bohužiaľ, aj riziko straty

peja
20. sep 2013

@magimary ja viem, máš pravdu .... čím som staršia, tým nad vecami viac rozmýšľam a asi by som toľko nemala, že ? 😀 Teda aspoň menej hlavou a viac srdiečkom, keď už .... 🙂

magimary
20. sep 2013

@peja aakože-jasne, že aj obavy k tomu patria, ale nemali by nás vzdialiť od vytúženého sna úplne 😉
/aj vo vzťahu k túžbe po miminku/ 🙂

kateri29
20. sep 2013

@cairka ano je to ten pripad,ja som to vtedy nesledovala,ale spominali,ze je to znamy pripad.vravim,neviem ako to bolo...ale ked sa teda rodicia ohlasili vcas,preco sa to taha 4 roky??to je tiez divne,chuda chlapec

belaanabela
20. sep 2013

Baby nemáte prosím Vás nieaký šikovný vzor na žiadosť na rodičovsku dovolenku ked mam malu v predosvojitelskej starostlivosti ?
Lebo veru pomaly mi MD končí a už som bola "upozornena " aby som nezabudla asi tak o mesiac nampísať že dalej pokračujem v rodič. dovolenke.

lenkove
20. sep 2013

@belaanabela je na to tlacivo na soc. Poist.. na stranke aj v pobockach, myslim, ze potrebujes 2 rozne tlaciva...

magimary
20. sep 2013

@lenkove leni, môžeš mi to linknúť?
a to je tlačivo, čo sa potom odovzdáva zamestnávateľovi, či ako?

suezana
20. sep 2013

@peja my máme malú doma vyše roka a zatiaľ to hodnotím ako najlepšie rozhodnutie môjho života 😵 😵 😵 nemenila by som za nič na svete 🙂 🙂
.... ja som tiež dlho váhala, dokonca som dávala odklad.... boli veľké obavy, čím to bolo bližšie, tým väčšie.... ale som šťastná, že ju máme, všetci sme šťastní, nevieme si predstaviť život bez nej, ja teda ani deň 😵 😵 😵 bola by škoda o niečo také nádherné prísť ..... každé dieťa potrebuje rodinu .... a lásku, domov....

lenkove
20. sep 2013
lenkove
20. sep 2013

Mi nepridalo link a teraz som len na mobile...

karkana
22. sep 2013

včera sme mali stretnutie po 25rokoch zo ZŠ,tak mi bolo dobre nasmiala som sa vytancovala som sa,ale doma vedla postele mám dve postielky,a ostatné veci tak..., no čo, bojujem, a muž hovorí, že cíti, že tento týždeň nám budú volať 😉 ,,,a ja tomu chcem veriť a idem asi oči nechať na mobile celé dni,kedy zazvoní,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,musíííí

suezana
22. sep 2013

@karkana zlatko, to je dobre, že si sa dokázala zabaviť - veľmi ti to prajem 🙂 a veľmi vám prajem, nech vám zavolajú 🙂 lebo ja verím tomu, že už je hore dané dieťatko, ktoré tu má byť pre vás a vy pre neho, hoc sa narodilo niekomu inému 🙂 ja verím, že aj moja Eli vedela, že raz bude naša - na nej to taaaaaaaaaaak vidno 😵 😵 😵 😵

raza
22. sep 2013

ahojte 🙂 dlho som sem neprispela, ale sem tam som vás čítala 🙂 my sme už na adopčiatko čakali tak dlho, že sme sa nevedeli dočkať a ten hore nám nakoniec poslal krásneho synčeka Martinka 😵 takže máme doma 2mesačného krásavca, ale samozrejme, Maťko bude potrebovať súrodenca a zázraky sa podla mňa 2x po sebe nestávajú, takže ostávame v poradovníku a tešíme sa na ďalšie zlatíčko 😵

@karkana je mi to velmi lúto, čo ste si prežili, musí to byť nesmierne ťažké, ale ako ti už písali, aj ja verím, že už čoskoro k vám príde VAŠE dieťatko a ty sem napíšeš, aké je krásne a aká si šťastná 😵

5katarina7
22. sep 2013

Už má naša Karolínka 1rôčik 😵

fontana
22. sep 2013

@5hkatarina7 no srdecne blahozelam,daj malej pusinu za mna.Hadam o mesiac aj mi budeme takto oslavovat prvy rocik 😀

pelikan8
23. sep 2013

@5katarina7 aká je krásná!Všetko naj naj naj prajeme!

5katarina7
23. sep 2013

@fontana
@pelikan8 ďakujeme 🙂

jomini
23. sep 2013

Baby, prosim absolvovali ste niekto pripravu cez navrat, kolko to trva a ako prebieha? Dakujem

matax
23. sep 2013

@jomini v zilinskom to bolo tak, ze10 hodin je individuálne,16 hodin je skupinova forma pocas soboty a nedele, odporucujem 🙂

jomini
23. sep 2013

@matax dakujem, prave som im pisala mail ohladne terminu a podmienok, zacinam sa tesit 🙂

matax
23. sep 2013

@jomini drzim palce 🙂

duratlicka
24. sep 2013

@jomini Ahoj,nemam dobru spravu.Skupinovu pripravu v Ziline si uz zmeskala,bola pred 2 tyzdnami,takze sa Ti to asi dost natiahne☹Ale niektori nemohli prist,tak mozno bude dalsia skor ako na jar.Individualne zvyknu natiahnut na 4-5 mesiacov,lebo to treba dobre zvazit🙂

hora_lka
24. sep 2013

ahojte, som tu nova, teda v tejto skupinke, mame podanu ziadost na urade, prave dnes som riesila kde absolvovat pripravu, v Navrate ani v Usmev ako dar to nepojde, maju uzavretu skupinu a novu otvoria az v januari, preto som si dohodla sedenia priamo u nas na urade prace .. problem je, ze manzel ma casovo narocnu pracu, je tu niekto kto to absolvoval vo vacsom casovom intervale? pani na urade bola velmi mila, je to v podstate na nas, ako dlho tam budeme chodit .. ako dlho ste cakali na dieta po zaradeni? pytala som v Ba a teraz riesia ziadosti z februara 2012 ..

jomini
24. sep 2013

@duratlicka my sme z BA - okolie, pisala som im mail ohladne terminov, no este sa mi neozvali, vy ste ako komunikovali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre