Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beba1902
2. feb 2011

@mmacca no ja som teraz mala babo z porodnice mama sa ho vzdala a na romyslenie ma 6 tyzdnov a do tyzdna sme malu mali doma ako nahle sud nam dal predbezne opatrovnictvo 😉

mmacca
2. feb 2011

Takže koľko to trvalo odkedy Vám ju "ponúkli" na úrade? My by sme mali ísť pozrieť spis. Tak ak by sme sa rozhodli pre bábo, koľko by sme mali času, lebo pre také mimi nemám doma v podstate nič. Oni ich asi chcú dať rovno do rodiny?

mmacca
2. feb 2011

Ešte ako je to potom s materskou po predbežku? Lebo s našou prvou drahou sme mali niečo iné.

beba1902
2. feb 2011

@mmacca my sme boli vo stvrtok pozriet prvi krat v nemocke v stredu sme mali rozhodnutie sudu a vo stvrtok sme si ju brali domov

beba1902
2. feb 2011

@mmacca to presne neviem , 🙂 ale ved na urade ti povedia

beba1902
2. feb 2011

@mmacca a mozem vediet ze v akom si okrese??

mariana78
2. feb 2011

@tortelinka v ZA to ide hrozne pomaly. My sme v poradovníku od septembra 09 a práve sme len na 6 mieste. Pozerám, že si tiež z okresu Námestovo tak ako ja. Na ktorom mieste ste???

dadenka1
2. feb 2011

@mariana78 to sa mi nezdá také pomalé.. Vaď my sme v ZŽ od júla 2009 a sme 39...

mmacca
2. feb 2011
mariana78
2. feb 2011

@dedenka1 Máš pravdu od septembra 08 ani neviem ako ten čas letí 🙂))

dadenka1
2. feb 2011

@mariana78 sa mi to nezdalo.. Viem že ZA je pomalá, ale pomalšia ako TN to mi nešlo do hlavy... Ale 6 miesto je už nádherné...Snáď do leta...

tortelinka
2. feb 2011

mariana78 my este nie sme v poradovniku, este sme len doriesili papiere, takze cakate viac ako 2 roky? mozes mi do IP napisat ake ste mali poziadavky?

mmacca
2. feb 2011

Nám sa pri druhom ozvali cca. po roku, ale nebolo z toho nič. Teraz nám ponúkli ďalšie, tak uvidím na úrade.

tortelinka
2. feb 2011

z akeho si kraja?

mmacca
2. feb 2011

NR

tortelinka
2. feb 2011

tam to vraj ide rychlo

akim
2. feb 2011

@mmacca , matersku mas od datumu pravoplatnosti predbezneho rozhodnutia.

mmacca
2. feb 2011

@akim Ďakujem za odpoveď.

xxveronikaxx
2. feb 2011

Ahojte mohla by som sa spýtať ako to beriete keď si adoptujete dieťa aký je to vzťah doma ďakujem

akim
2. feb 2011

@mmacca , nzc 🙂
my sme brali dieta z nemocnice, rodicia dali suhlas na osvojeneie a boli sme upozorneni, ze mozu svoj suhlas odvolat az do pravoplatnosti rozsudku o predosvojitel.starostlivosti.

mmacca
2. feb 2011

@akim Možno len zbytočne panikárim, ale zvažujem všetky možnosti. Lebo toto je už druhé mimi z nemocnoce, čo nám ponúkli, tak neviem, či staršie nie sú voľné alebo čo.

akim
2. feb 2011

@mmacca , nepanikaris, cloveka to vzdy napadne, hoci sa to asi casto nestava... ale ked chceme dietatko, musime do toho rizika ist... my sme tiez chceli od 0-3 rokov a mame babatko... 😵

tortelinka
2. feb 2011

je to blbost ze si to este mozu rodicia rozmysliet, nie?

mmacca
2. feb 2011

@tortelinka Tak blbosť to asi nie je, ale zákon by mal myslieť aj na náhradných rodičov a nejak inak to urobiť.

xxveronikaxx
2. feb 2011

@tortelinka tak keď dieťa nemajú radi tak už ho nebudu určite chcieť ale niektoré mamičky aj po istom čase si rozmyslia že urobili chybu a chceju dieťa naspäť

tortelinka
2. feb 2011

neviem, ale predstava ze by mi ho zobrali...to ako keby mi dieta zomrelo...

xxveronikaxx
2. feb 2011

ja si myslím aj to že rodičia maju právo stale na svoje dieťa keď ho žena porodí tak je to jej dieťa hoci si druhý rodičia dieťa adoptuju videla som otom skutočný príbeh dieťa už bolo veľké a adoptívny rodičia museli vrátiť dieťa skutočným rodičom no je to ťažké ale ak niekto chce dieťa a nemôže mať tak ma pravo nato aby urobil iné dieťa štastným a dal mu domov

xxveronikaxx
2. feb 2011

hociakú lásku môžu dieťaťu dať ale pravých rodičov nenahradia

suezana
2. feb 2011

@xxveronikaxx ja som už počula o tom, že dieťa (už dávno dospelé) povedalo, toto je môj skutočný otec a biologický ma nezaujíma, veď sa na mňa vykašľal, dokonca neskôr sa aj vlastná mama vykašľala a nevlastný otec ostal doteraz....

suezana
2. feb 2011

tak kto je v tomto prípade PRAVý RODIč? Ide o moju sesternicu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre