Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
19. sep 2014

@santeema ďakujem 🙂

5katarina7
19. sep 2014

@vikad my sme spravili aktualizáciu a do mesiaca nám volali 🙂 neboj už ste blízko 😉

lillik3
21. sep 2014

@vikad ... nebooooj... viem o com pises... my sme 7.2.2014 mali od zaradenia do databazy tiez dva roky aaaaa 26.2.2014 bol ten den D 😀 tak hlavu hore a mozno ste blizsie ako si myslis 🙂

vikad
22. sep 2014

@5katarina7 Juj, kiežby to bolo aj u nás tak ... ale nejako sa neposúvame ...

vikad
22. sep 2014

@lillik3 Jeeeeeeeeej, tak to neprešiel ani mesiac ... ale naše poradie ešte je dosť daleko od toho, aby za mesiac prišiel vytúžený telefonát ... vraj sa teraz dosť málo detičiek rodí ... ☹ fnuky

evadek
22. sep 2014

@lillik3 jeeeeeej...parada..to ako je mozne,ze tak rychlo?🙂..gratulujem..je rozkosne🙂

maartinkaa
22. sep 2014

@evadek myslim. ze u @lillik3 to bolo od aktualizacie ani nie mesiac 😉

evadek
22. sep 2014

@maartinkaa co to znamena aktualizacia?

janakjk
22. sep 2014

ahojte, neviete niekto, ako sa to hýbe v NR kraji? dakujem 🙂

nela007
22. sep 2014

Ahojte, chcem sa opytat na páry, ktoré majú "pozastavené". Z pohľadu čakajúcej v zozname, napr. som 10. v poradí a pred nami sa pár c. 4 pozastavi. Ked my budeme napr. na mieste c. 2 a páru, kt. mal pozastavené sa zmení situácia a znovu ich zaradia do zoznamu, kam ich zaradia? Na miesto c. 4 znovu? Alebo tam kde by mali byt, kedy nemali pozastavené? Pýtam sa preto, ci sa v zozname mozeme teoreticky posúvať aj smerom nadol.
Ďakujem.

tortelinka
22. sep 2014

@nela007 to veru netuším ako to robia 😕

5katarina7
22. sep 2014

@janakjk nám hovorili,že sa čaká dva a pol roka,vybavujú rok 2012 len neviem ktorý mesiac to som nezapočula,lebo my sme zaradení len teraz od augusta...

maartinkaa
22. sep 2014

@5katarina7 moze byt, lebo my sme na rade,,,,,jul 2012 😉

lillik3
22. sep 2014

@maartinkaa jjj..od aktualizície 😉

lillik3
22. sep 2014

@evadek aktualizíca sa robí každe dva roky od zaradenia do zoznamu čakateľom... to je v podstate to ako keby si si predlzovala certifikát 😀

lillik3
22. sep 2014

@vikad a ako ste na tom teraz, myslím aké číslo?

janakjk
22. sep 2014

@5katarina7 my sme januar 2013...

fiona123
22. sep 2014

@5katarina7 Vy ste si dali žiadosť na ďalšie? 🙂 🙂 😵

5katarina7
22. sep 2014

@fiona123 ano dali 🙂

sofinkalv
23. sep 2014

ahojte kočky. Prosila by som o radu. Zháňam nejaké knižky k adopci... presnejšie... chceme adoptovať babanko a na príprave sme nepreberali absolútne nič ako je napr. ako povedať dieťaťu že je adoptované, ako po príchode do nového domova máme spolu fungovať, aby malé našlo pocit istoty a domova atď. a chcela by som si to naštudovať, no akosi sa mi nedarí nájsť akékoľvek knížky na túto tému. Vedeli by ste mi poradiť? 🙂

mmacca
23. sep 2014

@sofinkalv Prečo mám dvoje narodeniny - to je špeciálne pre dieťa o tom, ako prišlo do rodiny. A určite kočky ešte napíšu iné knihy - názvy.

cairka
23. sep 2014

@sofinkalv , skús Adopcia-vzťah založený na sľube

A okrem toho vo chvíľach voľna odporúčam http://www.anr.sk/?page_id=27
prípadne si niečo vyber odtiaľto : http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=57efd95ef711d...

belaanabela
23. sep 2014

@5katarina7 Kati to fakt , máte žiadosť na mimi ? 🙂

vikad
23. sep 2014

@nela007 Ked má niekto pred tebou pozastavené poradie a vráti sa späť, tak sa automatiky všetci posúvate o jedno miesto dozadu ... my takto putujeme už dosť dlho, ako jojo, už som tu o tom písala a zdá sa mi to dosť choré !!!!!!!!!!!!!!!!

vikad
23. sep 2014

@lillik3 No, na chlapčeka sme na 6.mieste, na dievčatko na 10.mieste a na dvojičky na 1.mieste .... ale to je vraj minimálne %, že niekto dá na adopciu dvojičky ....

5katarina7
23. sep 2014

@belaanabela ano dali sme si,zapáčilo sa nám to 😀 ale hej chceme parťáka pre malú 😉

lenkove
23. sep 2014

@sofinkalv no, dosť záleží od toho aké veľké babuľko by ste chceli prijať. Ak bude z pôrodnice, prípadne pár mesačné, zabezpečíš mu pocit domova a dôvery inak ako keď si predstavujete prijať 3-2 ročné dieťatko 😉 Prečítaj si nejaké veci o adaptácii, kniha, čo ju spomína matax Adopcia vzťah založený na sľube je ozaj dobrá 🙂
Alebo toto
http://web.changenet.sk/aa/files/4221973d3c28b7...

a ak plánujete malinké bábätko, tak si prečítaj čo najviac o vzťahovej väzbe, plánuj nosenie, prípadne dojčenie adoptívne, pozri si detské masáže /prípadne absolvuj kurz už teraz/...
Ale ak prijmete aj staršie dieťatko, budeš potrebovať vedomosti aj o bábätkovaní, lebo ono si pravdepodobne vyžiada to bábätkovanie aj s vami 😉
Držím palce, krátke čakanie 😉

lenkove
23. sep 2014

@vikad neboj, čoskoro sa dočkáš 🙂 🙂

silvik1
23. sep 2014

jeej baby keď vidím ako postupujete ... my sme si len dneska priniesli papiere z úradu, takže sme úúúúplne na začiatku 😉

mana85
23. sep 2014

@vikad vieš moja teta napríklad ochorela dosť vážne a tiež si radšej na poprednej priečke pozastavila lebo sa bála čo bude 😔 keď sa zdravotne dala ako tak do kopy tak pokračovala v čakaní na mieste na ktorom ju pozastavili ... pokiaľ vieme od našej úradníčky tak poradie čakajúcich sa mení neustále a to že ste napr. "46 ." v poradí je len orientačne lebo v tom istom poradovníku sú rôzne požiadavky na deti ... a tiež majú len pozastavené v poradovníku aj čo už majú drobca doma a nie ešte osvojené lebo až po poslednom súde sa vyraďuje z poradovníka to znamená že ak sa stane že si dieťa neosvoja pokračujú v poradí na akom skončili ... Tá vaša úradníčka čo Vám vie presne povedať takéto čísla že aké miesto na dievčatko , chlapčeka atď má buď čarovnú guľu 😝 alebo oveľa prepracovanejší program ako v našom kraji nám len povedala podla PC že na akom sme mieste ale že toho sa vôbec nemusíme držať 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre