Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

amienne
10. sep 2015

@jane107
Ahoj, myslim, ze zmiesane pocity sme tam mali viaceri :D. U mna keby bola ina moznost ako pripravu absolvovat, urcite by som ju vyuzila. Chceli sme ist povodne cez UP ale pre mna nie je mozne absolovavat sedenia v ramci pracovnej doby UP v BA. Ked som sa informovala na urade, ze ako by to u nich prebiehalo, tak mi pani neprijemne naznacila, ze ako si predstavujem do buducna byt matkou, ked mi je prvorada praca a mam problem chodit na pripravu o 10:00 alebo o 14:00. Marne som sa jej snazila vysvetlit, ze benevolencia u zamestnavatela ma iste hranice. Splechla mi do tvare, ze ako sa budem venovat dietatu potom, ked nemam cas teraz. Tak som je slusne odpovedala, ze ved predsa s nim budem na materskej ale i tak si neodpustila zopar dalsich poznamok. To ma len utvrdilo v tom, ze cez UP nie i ked skupinove sedenia nam nevyhovuju,

dadena1
10. sep 2015

Ahojte maminky aj buduce maminky.Celu tuto diskusiu som precitala a vratila sa tak pocitmi 25 rokov dozadu.Chcem vas vsetky podporit a velmi vam fandim.Tiez sme si pred 25 rokmi priniesli nase prve dieta a o 4 roky neskor druhe.Teraz su uz nase dve decka dospele a ja nelutujem ani milimeter,ze sme sa vtedy pre adopcie rozhodli.Pravdaze ze sme mali aj tazke chvile,najma v obdobi puberty deti,ale vzdy sa to nejak utriaslo a sli sme dalej.Ani okolie nam to neulahcovalo,ako prve sa od nas odvratili nasi rodicia z oboch stran,no nas to aj tak od adopcie neodradilo.Pravdu povediac sa stari rodicia nikdy nezmierili s tym,ze maju adoptivne vnucata.Takze co by sme chceli od okolia,od cudzich ludi,ze ake budu mat reakcie...Tak nejak sme sa obrnili od tych neprajnikov a uzivali sme si zivot s okolim,ktore nam prialo.Za tie roky z nasich deti vyrastli super mladi ludia,s ktorymi si naozaj rozumieme.Avsak s jednou vecou sme mali problem a to,ze sme sa drzali rady psychologa,ze mame od malicka detom hovorit,ze sa nam narodili zo srdiecka atd,atd...avsak neviem,ci to bolo spravne,pretoze najma starsie dieta bolo na nas velmi naviazane a fakt nam dalo dost namahy ubezpecovat ho,ze nikto pre neho nepride,ze ho nikomu nedame,ze ostane navzdy s nami,pretoze si to nejak nevedelo dat v tej svojej detskej hlavicke dokopy a balo sa,ze raz sa moze stat,ze si ho niekto pride zobrat,takze tu bolo treba vela,vela vysvetlovania.Viem,ze nie je spravne dietatu ani zatajovat,ze je adoptovane,lebo vzdy sa najde nejaka dobra dusa,ktora to dietatu s radostou oznami..Vsetkym vam velmi prajem,aby ste sa s tymi svojimi uzlickami stastia cim skor nasli.Fandim aj starym rodicom,ktori svoje deti v adopcii podporuju a nerobia rozdiely,ci je dietatko pokrvne,alebo adoptovane.Vsetky deti by mali mat pekne detstvo a hlavne svoju maminu a ocina. 😉

nikadomi
10. sep 2015

@amienne za mňa čo sa prípravy v skupine týka- vobec sa nás nepýtali na dovod adopcie.. Nerozoberalo sa prečo nemáme detičky, či sme sa pokúšali to riešiť medicínsky a podobne. Taktiež žiadne súkromné zraňujúce či intímne veci sa nepreberali... Naozaj všetko bolo veľmi veľmi diskrétne... Skor sme sa bavili, ako to oznámiť v bližšej či širšej rodine a pod... Čo to sme sa porozprávali iba s psychologičkou a aj to len keď boli u nás na návšteve.. Aj tam sme sa bavili len do takej hĺbky do akej sme ich my pustili. Myslím že budeš milo prekvapená napokon 🙂 teda verím v to a veľmi vám fandím 🙂 a neboj, na príprave sme boli napokon prekvapení ako aj muži pekne spolupracovali.. A určite platí, že nikto tam z vás žmýkať žiadne info nebude 🙂 pekný deň ešte prajem

lillik3
10. sep 2015

@dadena1 ... daaaaakujem za tvoj príspevok 🙂

jane107
10. sep 2015

@amienne Veľmi pekne Ti ďakujem za podrobné informácie, Ešte mám otázku ohľadom písania listov alebo iné úlohy, ste museli samy prezentovať alebo sa len zozbierali? Ja si neviem tiež predstaviť situáciu, že sa otváram pred cudzími ludmi

dioliana1
10. sep 2015

@jane107 u nás zozbierali....

amienne
11. sep 2015

@jane107 mna priprava este len caka, zatial bolo len informativne stretnutie ale verim, ze sa to prezentovat nebude ako pise dioliana1. Drzim nam aj dalsim podobne prezivajucim cakatelkam palce .. mozno sa na tych pripravach spolu stretneme :D

11simca16
11. sep 2015

ahoj, prosím vie mi niekto odpovedať sú nejaké vekové hranice rodiča ak si chce osvojiť dieťa?moc dakujem za odpoved.urcite tu mate skúsenosti.

cka
11. sep 2015

Ahojte, neviete ako je to s pripravou, teda kurzom v KE. Pisala som do Usmevu, ale moj email iba preposlali nejakej kolegynke a ta sa mi este neozvala. je tu niekto, kto chce robit pripravu v KE? Vdaka.

magimary
11. sep 2015

@11simca16 zákon to presne nedefinuje, uvádza iba zmienku: "aby bol medzi žiadateľmi a dieťaťom primeraný vekový rozdiel"...
ale vo všeobecnosti sa udáva, že je vhodné, aby to vekovo bolo podobné, akoby šlo o "biologické" rodičovstvo.

11simca16
11. sep 2015

vdaka

maccca
11. sep 2015

@dadena1 velmi sa mi pacil Vaspribeh a krasne pivzbujuce slova sme cakatelia uz 1.5 roka,velmi sa na ten maly zazrak tesime 😘😘😘😍

mischka1312
12. sep 2015

@maccca ahoj, mozes mi prosim povedat na akom mieste v poradi ste, ak cakate uz rok a pol? dakujem 🙂

dadena1
12. sep 2015

@maccca Dakujeeeem 😉 a drzim vam palce,nech uz mate cim skor svojho drobceka doma.

maccca
12. sep 2015

@mischka1312 pred tromi mesiacmi sme boli 40 teraz sa chystam telefonovat ci sme sa neposunuli

mischka1312
13. sep 2015
mischka1312
13. sep 2015

@maccca dakujem za odpoved 🙂

mata71
13. sep 2015

@dadena1 napísané životom... 😵

mariana78
14. sep 2015

V ZA to zase nič nepostupuje 11.06.2015 26 miesto a to isté dnes. To snáď nie je možné???? ☹ ☹ ☹

jane107
15. sep 2015

@amienne ja som si to práve včera zmenila na UP, tak verím, že to bude v pohode, aj s časmi, aj so samotnou prípravou

zwalsh
15. sep 2015

@peja keď sme sa sťahovali my tak sa zachovávalo poradie kde sme boli, tuším okolo 80 miesta a len dúfam že sa sťahujete do kraja kde to ide rýchlejšie

katkakovac
16. sep 2015

Mamičky ktoré ste si osvojili deti, ako často po osvojení chodí kontrolovať sociálka. Prídu ohlásene alebo zrazu zazvonia. Požiadali sme si o zverenie do náhradnej osobnej starostlivosti dieťatko z rodiny a zatiaľ nám takéto informácie chýbajú. Už u nás bola sociálka a preverila našu situáciu, tak čakáme ako to dopadne...

najjulinka
16. sep 2015

@katkakovac pri adopcii-osvojeni prestanu chodiť, ked už je dieťa adoptovane... a pri nahradke kedykolvek.... nemusia vooobec ... niekedy sudy žiadaju spravu tak 1-2x do roka od socialky... ale niekedy nežiada sud nič... takže je to indivindi 😀

katkakovac
16. sep 2015

@najjulinka a teraz sa z zoho vysomarit. Asi zostava len cakat ako to dopadne a ci nas teda pridu skontrolovat. Ja len ze obcas doma bordel, upratat nie vzdy stihnem, kedze muz je dlho v praci a predstava ze mi mali prist zrovna vtedy ma dost desi 😀

kikuska_wedge
16. sep 2015

@katkakovac úplne ťa chápem. My máme mať teraz záverečné stretnutie v príprave u nás doma. Celý barák je hore nohami, lebo prerábame podkrovie a ešte nám prídu schody robiť. Neviem si predstaviť, že by teraz ku nám niekto prišiel na návštevu, nie to sociálka. 🙂

katkakovac
16. sep 2015

@kikuska_wedge no nam prisli na ten pokec neohlasene, nikto nebol doma. Nechali papierik, ktory sme nasli na poslednu chvilu a ja som za 2 hodiny urobila z bordelu dokonalu domacnost z citujem "vysokym hygienickym standardom"😂

kikuska_wedge
16. sep 2015

@katkakovac tak to je sila. Ja naschvál naťahujem prípravu, aby sa mi toto nestalo. Keď boli u nás prvý krát, pekne sa ohlásili a dohodli si stretnutie vopred. U nás keby prišli neohlásene, tak nezastihnú nikoho doma, nakoľko sme obaja v robote a na tieto stretká si musíme brať dovolenku. Po tom, čo už ale budeme mať mimi doma, to bude iné. To budeme tiež v strehu. Tuším si namontujem kamerový systém, aby som videla kto zvoní. 😀 PS: prerábame preto, lebo pani sa nepáčilo, že nemáme detskú izbu. Teda aspoň ja som mala ten pocit. Takže bez toho aby sme to dokončili, určite záverečné stretko nepodstúpim. To radšej nech nás o mesiac neskôr zapíšu do zoznamu.

katkakovac
16. sep 2015

@kikuska_wedge my sme trochu iny pripad, my berieme dietatko do nahradnej osobnej starostlivosti, kedze v jeho rodine je komplikovana situacia. Ked sa vyriesi, dieta pojde pravdepodobne naspet. U nas chcu docasne umiestnit, u teba musia preverit asi viac, lebo dietatko tam bude natrvalo 😉 v tom pripade drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

marcelarefat
16. sep 2015

@kikuska_wedge no to je sila, ze nemate detsku izbu?????? Ved mimco nepojde hned do detskej ale budes ho mat pri sebe!!! A popri tom co bude male rast sa stihne aj detska urobit nie? A kolko je rodin, ze ziju v 2 izbovom byte jedna je z toho obyvacka a druha izba je spalna. Ved take dieta do 3 rokov urcite je spolu s rodicmi v izbe. No ja mam tiez 2 izbovy, sice velky, a mne nikto nic nepovedal.

lillik3
16. sep 2015

Dievcata, my sme tiez nemali detsku izbu mali sme 2i byt kde v spalni sa zmestila len manzelska postel...aaale ked sme mali kontrolu tak som im opisala ako prerobime obyvacku a kde bude mat babo svoj kutik... aaa aj ked sme mali maleho uz doma tak nemali ziadne vyhrady voci tomu ze dieta ma kutik v obyvacke... je pravda, ze teraz sme uz v 3i aaale nic by sa nemenilo ak by sme boli len v 2i... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre