Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ereska
22. okt 2015

Chcem sa spytat co vsetko ste preberali na tej priprave na co je dobre sa popytat ???

dasah
23. okt 2015

čavte baby dnes som volala som TN kraj január 2014 sme boli na 88 mieste a teraz sme postupili na 33miesto aj ked dlho ale teším sa gratulujem všetkým čo sa dočkali a držím palce všetkím čo čakáme RAZ TO PRíDE KU VšETKíM.

mana85
24. okt 2015

@dasah Tak to je celkom slušný posun , my stále čakáme na prípravu už pred mesiacom sme do TN na kraj zaniesli žiadosť a teraz čakáme a furt sa nik neozýva ... 😝

ereska
24. okt 2015

@mana85 my uz chodime na pripravu zalezi kde ste si dali robit pripravu ci na urade alebo usmev ako dar my sme tiez davali v maji a v oktobri sme zacali pripravu.

mana85
24. okt 2015

@ereska ideme cez upsvar na prípravu , máme si robiť len aktualizáciu akože pár hodín by mala obsahovať lebo sme ju absolvovali v roku 2012 a vyzerá to tak že aj tak to bude trvať rovnako dlho ako prvý krát 😖

marcelarefat
25. okt 2015

@mana85 a nerobi sa aktualizacia po 2 rokoch?

ereska
25. okt 2015

@mana85 a kolky ste v poradovniku ???

siska25
25. okt 2015

@dasah Ahoj, tak to sa vcelku dobre posúva momentálne, možno sa už čoskoro dočkáte, k nám malý prišiel, keď sme boli v poradí 26 a už predtým nám raz volali, ale to sme odmietli....🙂 Ale tak mali sme obrovské šťastie....

19041978
27. okt 2015

ahojte,viacmenej som tu nova medzi vami ..rada bysom sa opytala ,ze ked pochadzame s okr.Roznava.tak budeme patrit pod Kosicky kraj? a ked ano ako dlho asi sa caka? dakujem

yukki
27. okt 2015

@19041978 áno, pod Košický, čaká sa podľa Vašich požiadaviek na dieťa...kratšie sa čaká na dieťa staršie, s menším zdr.problémom, na súrodeneckú skupinu /dvojicu, na dieťa rómske či polorómske....dlhšie sa čaká na bieleho zdravého novorodenca, pokiaľ máte ešte nároky na pohlavie či matku dieťaťa (abstinentka, vzdelanie, zdravá, atď) tak zrejme ešte dlhšie.

19041978
27. okt 2015

@yukki dakujem ti velmi pekne...

mana85
28. okt 2015

@marcelarefat
@ereska
My sme ešte neni v poradovníku , čakáme na aktualizáciu prípravy lebo už jednu celú prípravu ( r. 2012 ) a osvojenie máme za sebou ... 😉

ereska
28. okt 2015

@mana85 tak od roku 2012 by ste mali byt v poradovniku nie ? Po prvej priprave vas zaradili vi ??,?

najjulinka
28. okt 2015

@ereska ked nepožiadali o nevyradenie, tak ich vyradili, ked ich požiadavka bola splnená = mali pravoplatne rozhodnutie sudu o adopcii...

mana85
28. okt 2015

@najjulinka to som ani nevedela že sa dá požiadať o nevyradenie zo zoznamu 😅

mana85
28. okt 2015

@ereska No ano , po príprave nás normalne zaradili a po poslednom súde o osvojení nás vyradili zo zoznamu ...

najjulinka
28. okt 2015

@mana85 ale to by si robila aktualizaciu každe dva roky od vtedy 😉

karkana
28. okt 2015

@mana85 aj my sme tak mali, stihli sme aktualizáciu po poslednom súde o osvojení a nevyradili nás zo zoznamu,,,,len sme to museli stihnúť, kým nebol rozsudok právoplatný,,,,ak by sa to nestihlo, vyradili by nás a prípravu by sme museli znova absolvovať

mana85
29. okt 2015

@najjulinka
@karkana
Aháá tak v tom je fígeľ , no nabudúce už budeme vedieť 😝

najjulinka
29. okt 2015

Ja som sa nechala tak držať v zozname, že keby niečo.. .tak priprava plati dva roky, tak reku prečo to nevyužiť.. keby pribudol biosurodenec, tak by sme zvážili... 😅 😀 😀 😀 a oni sa nejak pomýlili o rok avyradili ma po troch rokoch a nie po dvoch... ja som bola už vtom, že som rok mimo zoznamu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mata71
29. okt 2015

škoda že sme aj mi o tej možnosti nevyradenia nevedeli...hmm

mata71
31. okt 2015

Je čas ,trošku sa zamyslieť,pospomínať na na tých čo máme v nebíčku zamyslieť sa nad samotným bytím ,samého života vážiť si chvíle s tými čo sú stále medzi nami. v pokoji zapáliť sviečku,dať modlitbičku ..........mh

yasminne
2. nov 2015

Ahojte maminy poprosim vas ako je to so ziadostou o osvojenie? Kedy sa podava? Raz mi bolo povedane ze o 9mesiacov od predbezneho opatrenia a druhy krat mi zase povedali, ze o 9 mesiacov od zverenia do predosvojitelskej starostlivosti. Ci to zalezi od kraja, kde ake maju postupy? Nemalo by to byt rovnake vsade?

yukki
2. nov 2015

@yasminne mne bolo povedané minimálne 5 mesiacov od právoplatného zverenia dieťaťa do predosvojiteľskej starostlivosti

mata71
2. nov 2015

@yasminne 9 mesiacov od predosvojitelskej,,,skusili sme ist na UP a podat návrh skorej ale v Nz nám neprešlo,,a sudkyna pri predosvojitelskom súde tiež povedala že až po uplynutí 9 mesiacov 😵 😵 zamozrejme právoplatného rozsudku...

yukki
2. nov 2015

@yasminne teda 9......nie 5, čítam teraz po sebe čo som napísala....za blud

mata71
2. nov 2015

@yukki to sa stane 🙂

ela90041
2. nov 2015
continental
3. nov 2015

Ahojte,včera som volala do Žiliny,ako sa hýbe poradovník,no bolo mi povedané,že tento rok bola len jedna adopcia-detičky nie su......my sme už boli po 4 rokoch na aktualizaci a počítam,že o 2 roky projdeme znovu a to už budem mať 46 rokov a manžel po 50,takže až teraz chápem,prečo tolký ludia si to jednoducho po tolkých rokoch čakania rozmyslia a radčej ostanu sami,čo bude asi aj náš pripad.Tak len pre info......

erio
3. nov 2015

@continental Je to hrozné, nikto neberie do úvahy v akom psychickom stave sú čakatelia + maloletým deťom nie je vôbec umožnené právo na rodinu. Treba hlavne živiť všetku tú mašinériu počnúc od upratovačiek až úradníkoch na spomínaných úradoch až po profi rodičoch resp. DD. To je realita. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre