Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
10. mar 2016

@dasah socialka moc na kontrolu nechodiva... može... kontroluju k zapisaniu do zoznamu žiadatelov a k sudu.... ale može..... však ani k pestunom nechodia ako na klavir.... ale možu.....

k profi sa chodi ako na klavir, ale to nechodia z UPSVaRu....

najjulinka
10. mar 2016

a teda po odovzdani dieťaťa do rodiny zvyknu prisť kuknuť aj z domova... ako sa dieťaťu vodí....

nie je to žiadna kontrola vašej domacnosti.....

skor pozru dieťatko a povypytuju sa.... vy sa možte tiež povypytovať, ked ešte čosi chcete vedieť...

hora_lka
10. mar 2016

@dasah
@kikuska_wedge u nas boli na kontrole zo socialky 2 x.prvy krat ked sme si podali ziadost, prisli, sadli si do obyvacky, pytali sa na veci co sme uz vyplnili v dotazniku, ostatne v byte vobec nepozerali ani detsku izbu vidiet nechceli, tu sme v tom case ani nemali zariadenu ako detsku, bola to skor taka odkladacia izba.nevedeli sme ake dieta pride, izbu sme zariadili a v podstate preorganizovali cely byt tyzden predtym ako prisiel maly k nam. Mesiac pred jeho 3 narodeninami. Pred prvym sudom prisli tie iste socialne, ohlasili sa rano na 8, zastavili sa u nas cestou niekam.a presne ked chce clovek aby bolo vsetko ok, tak to je uplne inak.prisli skor, maly ranajkoval prave, ja som vysla zo sprchy s mokrou hlavou. Ospravedlnovali sa oni, polozili par otazok, ked sa maly najedol, spytali sa ho kde spinka, chytil jednu za ruku a odviedol do izby. poukazoval hracky.dali nam podpisat co popisali a isli.su to take iste zeny ako my, tiez maju rodiny, deti, mali by mat pochopenie a nie za kazdu cenu poskodit.vzdy na to doplati dieta.uz sme podali navrh na konecny sud, tak ocakavam dalsiu navstevu, ale vobec si uz z toho nic nerobim. Maly bol s nami aj na sude, strazila ho babka, ale na vyhlasenie rozsudku uz nechcel byt vonku, sudkyna sa s nim potom rozpravala, bolo to cele velmi v pohode.

hora_lka
10. mar 2016

A z DeD sme ziadnu navstevu nemali, maleho videli asi po 2 mesiacoch u nas ked sme isli odniest papiere zo sudu a papierovo si ho prebrat z DeD, dovtedy bol u nas na hostovskom pobyte.

najjulinka
10. mar 2016

@hora_lka z DeD kedysi nechodili, teraz možu..

hora_lka
10. mar 2016

@najjulinka no ved nech pridu ked chcu 🙂 Privitame ich.. Ale maly uz k nim nepatri, takze uz nemaju dovod

najjulinka
10. mar 2016

@hora_lka oni ked pridu z domova , tak tesne po odovzdaní dieťaťa do rodiny.... 😉 a nie je to taká "kontrola"... skor kuknu drobca ako sa má... spýtaju sa, daju možnosť sa pýtať.. predsa len niekedy napadnu ine otazky ked už dieťa doma mame ako ked sme len do spisov pozerali.... 😅 😅 😅

beka22
10. mar 2016

Pri prvej návšteve chceli vidieť kde malý spinká a kde má veci a pri ďalšej už ich zaujímal len malý ako sa má či neni chorý atď. Inak ich nič viac nezaujímalo

kikuska_wedge
11. mar 2016

@nikadomi @sincerity @tlucka @beka22 @hora_lka dievčatá ďakujem za podporu. Máme asi len smolu. Verím, že to dobre dopadne. Musí. Veď ak by prišlo negatívne rozhodnutie z tohto dôvodu z kraja, určite budeme mať možnosť podať odvolanie a žiadať o opakované prešetrenie. Ale sú to pre nás zbytočné nervy a komplikácie. V každom prípade to rozhodne nevzdám a budem sa riadiť ako vždy pravidlami, že "čo ťa nezabije, to ťa posilní" a "trpezlivosť ruže (bábätko) prináša".

beka22
11. mar 2016

@kikuska_wedge myslím.si že to bude dobré žiadne schody to nezmenia veď kým bude drobec doma schody budú🙂🙂

vlasatica
12. mar 2016

Ahojte nemate skusenost s hypertonickym syndromom u deti? Bol nam ponuknuty chlapec,trosku tmavsi odo mna 🙂 , bude mat 5 mesiacov. Ale ma tento syndrom.dost som o tom uz citala a trosku mam z toho obavy. A este ma intoleranciu na mliecko. Mate niekto skusenost?

lalus
12. mar 2016

@vlasatica intolerancia na laktózu nie je v dnešnej dobe absolútne žiadny problém. Bezlaktózové sa už dnes dá kúpiť úplne všetko ...počnúc umelým mliečkom pre bábätká. + variť bez mlieka je tiež len vec zvyku 😉
hypertonický syndróm - predpokladám, že v domove je zdravotník, ktorý by vám mal povedať o tom viac, resp. sa pýtajte neurológa a pod... ako na tom dieťa je, veľa sa dá odcvičiť Vojtovkou a rehabilitáciami.

Držím palce 😵

vlasatica
12. mar 2016

@lalus ahoj. Pri stretnuti s dietatom bola soc pracovnicka a dve psychologycky a profi mama. Vyjadrili sa len ze je hyperaktivny,ze to nicneni. Vsetko ostatne studujem z netu. Vraj je zdravy. U neuroliga bol po zisteni a viac nie.profi s nim stale cvici cviky.takze info o zdravotnom stave vieme iba z ust profi mami a socialnych pracovnicok

nikadomi
12. mar 2016

@vlasatica ahoj a zdravotnu dokumentaciu si nevidela ziadnu? Skus si vyziadat, mali by Ti dat k nahliadnutiu.. My tiez teraz riesime maleho trojmesacneho a veru vsetky spravy z doterajsich vysetreni sme videli.. Kazdopadne velmi drzim palceky 🙂 a ozaj s tymito "diagnozami" sa iste da pekne pracovat 🙂

mana85
12. mar 2016

@vlasatica My sme boli oboznámení o zdravotnom stave a to fakt do podrobna od obvodnej lekárky našej maličkej , vybavil nám domov stretnutie hneď po druhom kontakte ... Tak keď to ide v jednom tak určite aj v druhom domove sa kľudne spýtajte mali by Vám to umožniť ...

vlasatica
12. mar 2016

@mana85
@nikadomi veru ukazali nam len papier co sa tykalo kedy sa narodil a dokumentaciu o zdravotnom stave kde bola napisana intolerancia na mlieko a ten hypertonicky syndrom. Nic ine nam nedali k nahliadnutiu. Ani aky ma vyvin,ani od pediatra ani od nikoho ☹ myslite ze ked si to vyziadam nam to daju k nahliadnutiu?

nikadomi
12. mar 2016

@vlasatica ono je skor otazne co vsetko maju k dispozicii, ci Ti ozaj ukazali vsetky papiere, ktore maju, pripadne len cast z nich. Samozrejme ak existuju dalsie spravy, tak je urcite nefer, pokial ich nemas k dispozicii. Skus sa ich na to tak opatrne opytat. A samozrejme iste ste uz babatko videli, tak daj aj na svoj instinkt. Ja si neviem predstavit, ze by mali dovod nieco zatlkat aj ked stat sa moze ozaj cokolvek 😒 je to o ludoch.. My sme hned vraveli ze akonahle nam maleho daju, pojdeme s nim skrz vsetky mozne odborne vysetrenia. Pre pokoj v dusi, pre jeho dobro.. Hoc sa javi byt vsetko ok. Predsa len je to specificka skupina babatiek, tak nech nic nepodcenime a vieme na com sme. A v domove nam to kvituju a dokonca ze nam to aj odporucaju tak urobit.

mana85
12. mar 2016

@vlasatica Podla mňa môžte trvať na návšteve lekárky a nie len nahliadnuť do správ ktoré nemusia byť vôbec všetky proste neviete nič o spomenutých diagnózach a chcete vedieť čo najviac aby ste vedeli čomu sa vyhnúť a ako reagovať v prípade ochorenia a hotovo . Myslím že keby nám dajú len ! nahliadnuť do správ moc by sme tomu nerozumeli takto nám doktorka povedala čo treba a ako treba atď .

vlasatica
12. mar 2016

@mana85 dakujem, skusim im zavolat a opytam sa.ak nieco maju nech si prichystaju ked prideme 🙂

siska25
12. mar 2016

@vlasatica Ahoj, ja mám obe deti narodené predčasne s hypertonickým syndrómom. Aj bio dcéru aj adoptívneho syna, s oboma sme cvičili vojtovku. Ak by ťa niečo konkrétne zaujímalo, tak kľudne cez súkromnú poštu. Samozrejme ono u každého dieťatka je to iné. Dcéra je úplne v poriadku, má 3,5 roka. Syn má 1,5 a je momentálne neurologicky tiež úplne v poriadku, aj keď je mimoriadne aktívne dieťa a dáva nám veľmi zabrať, uvidíme, či z toho vyrastie.

katkuz
12. mar 2016

ahojte, sledujem tuto diskusiu, nasi znami cakaju na dietatko, tak aby som bola trochu v obraze ako to chodi 🙂
@vlasatica nasa najstarsia ma intoleranciu na laktozu. Ma 6,5 roka. Pije bezlaktozove mlieko a z neho aj varim. jogurty a zakysane vyrobky tieto deti mozu. niektore netoleruju laktozu napr v masle, my ano 🙂
otazne je ako intoleranciu zistili takemu malemu babu. Testy z krvi byvaju casto falosne negativne ale i falosne pozitivne. Nam robili zatazovy test (vypila taky roztok a v intervaloch jej brali z prsta krv ako telo spracovava laktozu. robi sa to nalacno a prave toto si neviem predstavit, zeby babätku robili, neviem, mozno su aj ine metody). Kazdopadne sa s tym da v pohode zit, na trhu su bezlaktozove vyrobky, nie je to velke obmedzenie 🙂

bbbarunka
12. mar 2016

@vlasatica Ahoj, nas adoptovany drobec bol tiez hypertonicky, do roka sa to spravilo. Ale stale chodime na rehabilitacie, tentoraz kvoli oslabenym brusnym svalom. Co sa tyka vyvoja, opozdeny urcite nie je (porovnavam so starsim synom a aj sledujem tabulky).
A co sa tyka tej intolerancie mlieka, je rozdiel intolerancia laktozy a intolerancia bielkoviny. Moj syn mal to druhe a to zvacsa prejde najneskor do 3 rokov. Cca od 9 do 17 mesiacov bol na bezmliecnej strave a nemali sme s tym ziadny problem. Teraz je uz taka siroka ponuka, ze sa cela rodina dokazala prisposobit. Od roka som aj kolace piekla z ryzoveho mlieka🙂 Predpokladam, ze pri intolerancii laktozy je to s ponukou potravin podobne.

lalus
13. mar 2016

@katkuz takto sa robia testy aj malým... nášmu takto robili, keď mal necelých 8 mesiacov.

solyka
15. mar 2016

sme v zozname, sme v zozname..... od 08.03.2016. 😀 😀 😀 ale nemáme tam poradové cislo..... preco, kedy sa to dozvieme? 😕

marcelarefat
15. mar 2016

@solyka Treba zavolat a opytat sa na poradie - povedia ti 🙂 😉

liwka
15. mar 2016

@solyka držím palce, aby ste v tom zozname neboli dlho 😉

solyka
15. mar 2016

marcelarefat , dakujem! zavolám. 😀

liwka , dakujem. nie ze nám nevadi, ak budeme cakat, len zacnem pracovat, a budem chodit do skoly. odidu nám tie roky. 🙂

solyka
15. mar 2016

nitriansky kraj: poradové cislo máme 95.

mana85
15. mar 2016

Čaute , neviete či už pri predbežnom opatrení máme nárok na materskú / rodičovskú dovolenku ??? Pri malom sme mali hneď na predbežku nárok no ak ide o 2 ročné dieťa tak aj v takom prípade ? alebo treba čakať na predosvojitelskú starostlivosť ? kto ma novšiu skúsenosť ? díík

liwka
15. mar 2016

@mana85 a slečnu už máte doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre