Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

nikadomi
21. sep 2017

@ckatka no my máme na súde Ba ll žiadosť na zverenie už od marca .. doteraz žiadna odozva.... žiadna.... držím palce nech to máte čo najskor ☺️😉 Ja tomu vobec nerozumiem ako to može byť tak dlho

ckatka
21. sep 2017

@joannita netusime, ale podla internych zdrojov to vraj sudkyna obcas robi lebo sa jej nechce :/

ckatka
21. sep 2017

@nikadomi no vyborne.... a to akoze co si doma na zaklade coho?? u nas mame problem ten ze nemozme vybavit matersku tym padom.... maly ma 9m, nemoze ist ani do skolky ani nic

nikadomi
21. sep 2017

@ckatka my čakáme už na trvalé zverenie.. ale aj na predosvojiteľskú sme čakali 7mesiacov a bola som doma nezamestnaná a riadne som sa musela hlásiť na UPSVaR a nosiť potvrdenia že hľadám robotu.. a malý u nás na hosťovskom.. akože čo viac dodať?? 🤔 A malého chcete dať do školky takto skoro?

nikadomi
21. sep 2017

@ckatka jaaj asi ho nechcete dať do školky, len zvažujete alternatívy, keď nemožeš s ním byť doma.. teda už som pochopila asi si to myslela takto..

bosorkabb
21. sep 2017

@nikadomi a nepoberas materskú? Ja mám malú na neodkladnom a som riadne na Materskej.

nikadomi
21. sep 2017

@bosorkabb jasné že poberám rodičák.. ale až od septembra 2016... malý je u nás od marca 2016- mali sme ho na hosťovskom medzitým. A to som nemala nárok.. teraz už čakáme na vytýčenie pojednávania na trvalé zverenie.. od februára máme návrh- ten nám z východu presunuli na BAll a odtiaľ od marca žiadne info 🤔

jenoveva
21. sep 2017

@joannita sudkiana na predosvojitelskom sude nam povedala ze nemusime cakat ale v podstate hned mozme podst dalsi navrh. Vypisovala to teta z uradu a my sme dokladali este nejake papiere. Neviem ako to kto ratal ale tak sme to vybavili. Do konca roka sme mali aj no y rodny list😀

bosorkabb
21. sep 2017

@nikadomi aha, nás tiež čaká presun spisu s BB do BA 3.

zanetaqwe
21. sep 2017

@mariana78 to je choré,veď už ćakáte 6 rokov.😥😲😖a stále nemáte bábo?

zanetaqwe
21. sep 2017

@joannita hľadali sme viacerý, koľko sa čaká v českej republike na adopciu,no nič také, ako si písala sme nenašli.Kutrali sestry,švagrové.....nič.A písala som si na Facebooku s tou,čo si v Ostrave adoptovala teraz malého drobčeka.Tak je úplne zdravý,začína chotiť a nie je róm.Tak asi tak,keby si ale náhodou našla tú stránku, prosim ťa,pošli nám link.Radi si to kukneme,aby sme boli v obraze a určite nie len ja😉.

jenoveva
21. sep 2017

@majka6425 ak ste rozhodnuty o osvojeni necakajte na nic. Cim skor si poriezte pripravu lebo este sap dost nacakateaj dva domy poztavite kym narad pridete.
My sme byvali v podnajme akurat sme zmlu u mali na neurcito s vypo ednou lehotou. Kym sme dostali babo byt sme kupili i prerobili.

ckatka
22. sep 2017

@nikadomi hej presne tak, zatial h omame na hsotovskom a jeden s nim je doma furt, len je to tazko takto a hrozi ze muz pride o pracu uplne ak si bud nevybavi rodicak alebo sa nevrati do prace (zatial je na dovolenke)

bosorkabb
22. sep 2017

@ckatka a neodkladne si prečo nepodate?

nikadomi
22. sep 2017

@ckatka presne toto sú hrozné situácie- žiaľ veľmi časté 😏

thera1
22. sep 2017

Malú máme od narodenia..teraz má 11 rokov a rozhodli sme sa do toho ísť znova...budeme zase absolvovat prípravu?

jenoveva
22. sep 2017

@thera1 pravdepodobne ano. 11rokov je dost dlha doba, odvtedy sa kadečo zmenilo. My mame 20 mesacneho suhajka tiez v podstate od narodenia a teraz riesime aktualizaciu lebo si podavame novy navrh. Tetacsocka spominala ze dieta musi vediet ze je osvojene, ze je to jedna s podmienok. Predpokladam ze to uz mate davno poriesene 😊. Tak to uz budes mat velku pomocnicku😌

thera1
22. sep 2017

@jenoveva jasne ....vie o tom od začiatku...volili sme taktiku koľko sa opýtala toľko informácií vždy dostala a osvedčilo sa nám to zatial...

zocharka
22. sep 2017

@nikadomi Ahoj, my máme malú od 11.7.2016 ešte stále zverenú len predbežným opatrením ale to stačilo soc.poisťovni na nástup ma materskú od toho dňa. V októbri máme konanie o predosvojiteľskej. Kpnečne! 😊

darca100
22. sep 2017

Ahojte kočky, keď máte malé bábo, máte nárok na tzv. kočíkovné ?? Malinká bude mať 2 mesiace. Vďaka za odpovede

avogiles
22. sep 2017

@darca100 myslim, ze ano. Dodatocne.

marcelarefat
22. sep 2017

@darca100 áno do 6 mesiacov veku dieťaťa máš narok požiadať o vyplatenie. Mne na základe neodkladneho nedali lebo som mala napísané , že sa mi odovzdáva dieťa, muselo byť napísané ,že zveruje. Predosvojitelsku som musela stihnúť do 6 mes. A na základe právoplatného rozsudku v ktorom už bolo ,že sa mi dieťa zveruje, mi ho dali. Je to suma 500€. K vyplnenemu tlačivu čo ti dajú na úrade dolozis fotokópiu rozsudku a fotokópiu rod. listu dieťaťa.

darca100
22. sep 2017

@marcelarefat dakujeeeem :*

gorcsova
23. sep 2017

@dia6 dakujem.Sme uz v poradi ale este nam nevolali.

thera1
23. sep 2017

@gorcsova to je super....v ktorom kraji ste?

maninka1974
23. sep 2017

@thera1 musíte znovu na prípravu keby ste chceli 2dieta už padla 3r lehota čo platla príprava v minulosti je to zrušené

gorcsova
23. sep 2017

@thera1 V Trnavskom uz cakame 2.5 roka dufam že sa uź doçkame

thera1
23. sep 2017

@gorcsova aj my TT....na našu prvú sme čakali asi 1,5 roka... 🙂

anettta
23. sep 2017

@thera1 a teraz cakate kolko?

thera1
23. sep 2017

@anettta ešte nie sme v poradovníku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre