Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
7. apr 2011

@kanhwa to by bolo dobre,ale my sa ešte načakáme.Ja som chcela zavolať do NR,že sa spýtam na ktorom mieste sme,a nikto mi nedvíhal telefón,a to už po druhýkrát,lebo som volala asi pred dvoma týždňami a aj dnes som skúšala,a celý deň nič. 😠 No čo už,budem skúšať,raz mi to už musia zdvihnúť 🙂

lussy666
7. apr 2011

ahojte...pisem sem prvy krat, uuplne cisto laicku otazku, na ktoru dufam uz dopredu poznam odpoved, len sa chcem uistit....poviem to veelmi zlahcene - nemusim splnat nejaku podmienku, ze nemozem mat vlastne dieta? mozeme si dietatko adoptovat "len tak"? dufam, ze chapete, co sa pytam, aj ked sa vyjadrujem jak motovidlo🙂)
my nad tym uvazujeme - zatial len cisto teoreticky, preto takato otazka🙂) dakujem za odpoved, a drzim palce, nech vam to vsetkym vyjde....

goralenka
7. apr 2011

@lussy666 samozrejme, ze mozete 🙂 staci vase presvedcenie, budu sa vas sice pytat na dovod ale nie je podstatny, je krasne ak chcete dat domov opustenemu dietatku aj ked mozete mat svoje 🙂

brulka
7. apr 2011

@janucucka neda mi nezareagovat, janucucka neboj sa uzivis aj z menej sa da uzivit a dokonca viac ako jedno dieta 😵 😵 😵 mam takych prikladov mojom okoli niekolko 😉
@goralenka tak ak 1400 € je priemer to sme na tom dobre SLOVENSKO !!! 😀 ale ja poznam malo takych ludi co tolko zarabaju a to som z BA. ked zajdes kusok dalej a si porovnam kolko zarabaju ludia na kopaniciach alebo na orave, ci na vchode ti su asi radi ze maju vobec pracu a o takych prijmoch na osobu sa im ani nesniva !!!!! to sa tetuska na urade asi sekla 😠
@yukki a yukki ma samozrejme pravdu, nas na urade ubezpecovali ze ani maly byt ani nizky prijem nie je ziaden problem. zaujima ich iba to ci budete mat kde vychovavat dietatko ci mate miesto na postielku v byte ale hlavne ich zaujima ci uprimne chcete prijat k sebe dietatko. ona cesta za adoptivnym dietatkom je niekedy ako prekazkovy beh, vam polena pod nohy hadzu ale kto vydrzi vydrzi a vo finale caka na vas vela stastia a radosti 😵 😵 😵

lussy666
7. apr 2011

@goralenka super...v podstate som si to aj myslela, ale ved za opytanie nic nedam🙂 vdaka...mam taky vnutorny pocit, ze coskoro zavitam do tejto temy aj s normalnymi otazkami🙂)
aa hned jednu - kolko sa v priemere caka? vidim, ze tu spominate stale poradovniky....urcite to zalezi od podmienok, ake si date..

maznacik007
7. apr 2011

nie je nikde dany ziaden minimalny prijem a ani to nemoze byt ako nejake kriterium nezaradenia uchadzaca do zoznamu samozrejme sa posudzuje ci je dotycny schopny uzivit rodinu ale to neni o tom ze treba mat tolko a tolko.. a potom ked ste doma s dietatom tak mate narok na materske rodicovsky atd...
rovnako nie je potrebne ani vlastnit byt, staci aj prenajom a pod.
a potom platy v sttnej sprave na uradoch UPSVAR a u tych tetusiek sa pohybuju v hraniciach okolo 500 EUR a to sa bavime aj o BA... takze nemyslim si ze by ich vyska tohto platu mala nejako sokovat v negativnom zmysle slova..
akurat si ja osobne myslim ze v pripade matiek samoziviteliek je vhodne zvazit moznost pestunstva ktore je statom podporovane .. a nie je potom az taky tlak na zabezpecenie rodiny atd...

@lussy666 nie je problem ak chcete prijat dieta aj ked mate svoje biologicke dieta je nas tu vela takych ktory mame aj biolog. deti. Jedine co vam doporucia je aby prijate dieta bolo mladsie ako biologicke ... a caka sa podla poziadaviek

carmenuska
7. apr 2011

@goralenka - no my mame za sebou uz nejake hodiny pripravy, aj psychotesty. Teraz mame ist na ich vyhodnotenie, my sme ziadost podali 30.12. cize sme kusok pred vami. Uz by sme mozno aj mali po priprave, ale ja som uz 4. tyzden PN tak sme vsetky terminy museli zrusit...A manzel robi na smeny, takze niekedy sa ani vhodny termin enajde, ja to komplikovane, ale hadam do leta sme v zozname...vy chcete ake dieta? Mate uz nejake? A ak sa mozem opytat , tak vlastne nemozete mat? Ak nechces neodpovedaj....My mame nevysvetlitelnu neplodnost, cize v podstate mozeme,a le 4 roky nemame....

lussy666
7. apr 2011

@maznacik007 dakujem🙂

goralenka
7. apr 2011

@carmenuska 2 umele oplodnenia a nic z toho + par nejakych dalsich vkladani.. lekari nechapu, vraj sme statisticky zazrak, neovulujem, ale nechapu preco sa vo mne ani jedno z tych drobcov nedokaze udrzat..a po poslednom hyperstimulaku a pobyte v nemocnici som to vzdala..
my chceme co najmensie, zdrave (jemne komplikacie nevadia), na pohlavi nezalezi a malo by byt biele... ziadne ine poziadavky nemame...

dioliana1
7. apr 2011

@janucucka ja som zatial iba profimama a čakatelka na pestunstvo... 😉

dadenka1
7. apr 2011

@janucucka koľko otázok.... my sme v poradovníku od júna 2009, momentálne sme na asi tak 30tom mieste... ja tam nevolávam často, momentálne ani volať nebudem... Teraz v júni bude 2 roky od zaradenia do zoznamu žiadateľov, takže aj tak budeme musieť ísť na UPSVaR na aktualizáciu prípravy (po 2 rokoch je to povinné - ak dovtedy dieťatko nedostanete), tam sa popýtam, koľkí momentálne sme... V každom kraji sa čaká inak dlho.... Niekde rok, niekde 3 roky... my chceme biele 0-6 mesiacov a zdravé... a na ostatné otázky ti odpovedať neviem... Ja som to nikdy takto do detailov neriešila... nechcem sa zbytočne stresovať... proste sme sa rozhodli pre adopciu a čo nás to bude potom stáť nám tety na úrade povedia a nasmerujú nás... Asi je to veľmi individuálne, no s najväčšou pravdepodobnosťou, ak by ste mali novorodenca a k tomu aj rovno osvojiteľného, tak je na furt váš a súdy sú len formalita... Ja to takto dopodrobnosti neriešim, aj tak to bude nakoniec možno úplne inak, lebo je to asi naozaj len vysoko individuálne... čo dieťa, to iný prípad... na to ti asi lepšie odpovedia maminy, čo tu už detičky majú...
a k tomu rande... my si takto s manželom utvrzujeme vzťah.. predsa len po 11 rokoch manželstva je to taká rutina a aby sme si nezovšedneli, tak raz týždenne si "povyrazíme", venujeme sa len jeden druhému spoločne trávime čas... Obaja sme veľmi pracovne vyťažení, takže takto sa donútime byť spolu....
tak sa držte a nech vám to čakanie rýchlo ubehne...Máte pred sebou svadbu a medové týždne, tak si ich užite a vychutnajte si jeden druhého v ozajstnej a úprimnej láske...

dadenka1
7. apr 2011

@kanhwa tak ty si to teda silno cítila.. akurát musím predýchať ten skok obrovský... trochu som ti ho aj závidela... z 50tky na 5ku... wow... užasné a moc sa z toho teším... tak to bude cobydub... a ja ťa tu oblbujem s krutou realitou 😀 😀 ale aspoň o to väčšia radosť... no nič idem kuknúť do schránky či aj my nemáme .......................................
..................................................................................................................................................................................................................
hmmm.. nemáme.. nevadí možno zajtra... 😀 nič to... a ty plánuj a chystaj... o chvíľku si mamuľka

goralenka
7. apr 2011

@dadenka1 aktualizacia pripravy znamena presne co? celu tu pripravu zopakovat znova alebo spapierovat znova? to akoze po dvoch rokoch treba znovu zopakovat tych 26 hodin? celkom ma to zaujima 🙂

dadenka1
7. apr 2011

@goralenka no vidíš... ani to neviem presne.. prepáč, ale na toto ti presne neviem odpovedať... ako je to s papiermi, to neviem, iba viem, že to nie je presne 26 hodím ale o čosi menej... veď nám povedia.. ja som taký typ, že budem riešiť, keď to bude aktuálne... iné dievčence budú vedieť presnejšie... @maznacik007 to bude vedieť...

kanhwa
7. apr 2011

@goralenka tiez nechapem ten posun 😕 snad mali v tych poradovnikoch nejaky bordel a teraz upratovali...ja si to fakt neviem vysvetlit. aj mi napadlo, ze ci sa nepomylili 😒
inak oznamenie je datovne uz 30. marca , ale odoslali ho az vcera. takze medzitym sme sa mozno este viac posunuli 😎 budem vas samozrejme priebezne informovat 🙂

@dadenka1 tak vidis, ake prekvapenia su mozne v ba kraji 🙂 🙂 🙂

maznacik007
7. apr 2011

@goralenka to je v podstate len cca 3 hodinove stretnutie / ta aktualizacia/.. kde sa aktualizuje rodinna situacia ci neprislo k nejakej zmene a tak... napr. sa to robi ked si uz v poradovniku 2 roky alebo ked si beriete dalsie dietatko tak sa vlastne aktualizuje ta zaverecna sprava vzhladom na to ze uz mate v rodine dalsie dietatko.. standartne sa to robi tam kde bola prva priprava... ak by sa to presvihlo tak vlastne musis ist vsetko odznova... papierovat nanovo budes aj tak pred sudom v zmysle potvrdeni od lekara, prijem atd.

dadenka1
7. apr 2011

@kanhwa inak keď si si dala trochu becherovky a rafaello pri vedomí, že si nejaká 50ta.. dosť by ma zaujímalo, ako si reagovala pri vedomí, že si v prvej 5ke... uf.. to musí byť riadny záťah...

janucucka
7. apr 2011

@brulka ano dakujem 🙂 ze si si zastala 🙂 presne mas pravdu ... malo kto ma taki plat ako oni 🙂))

janucucka
7. apr 2011

@dioliana1 aha no dobre 🙂 a ake su deturence?

janucucka
7. apr 2011

@dadenka1 dakujem 🙂 no vela si mi pisala fuuuuuuuuuuuuuu 😀
no tak este nerozumieim tomuto :kže aj tak budeme musieť ísť na UPSVaR na aktualizáciu prípravy (po 2 rokoch je to povinné - ak dovtedy dieťatko nedostanete), ?? NECHAPEM .--

A S MANZELOM RANDE? 🙂) JAJJJJJJJJJJJJJ ja som citala ze chodite pozerat deti a s nimi rande 🙂 soryy zle som pozerala 🙂

eva1979
7. apr 2011

@dadenka1 možno také prekvapenie spraví aj TN kraj 😉
takže to stretko je v nedeľu, cca 16.30? budem sa snažiť prísť. a možem doniesť aj žiadosti? pomôžete mi s tým? 🙄

tortelinka
7. apr 2011

ste tu toho popisali kocky, nestiham citat...fiha, tie postupy rychle..parada, aj ja chcem

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka nepochopila som celkom tie zurive reakcie, nie sme tu na to zvyknute a ak sa ti nepaci odpoved niekoho,tak reaguj normalne, alebo sa nepytaj dakujem

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka co sa tyka aktualizacie pripravy, ak si nevyberies dieta do dvoch rokov, robi sa jedno stretnutie, kde sa znova preberu informacie a pripadne zmeny

natia
7. apr 2011

@eva1979 áno, určite dones žiadosti, vyplníme 🙂 hlavne dones aj deti, nech má kubko partiu 🙂

goralenka
7. apr 2011

ja som vam hovorila ked tie poradovniky stali, ze sa to na jar rozbehne,tak nebudete stihat otvarat naruce a srdiecka a brat do bich babatka 😵

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka jaj, mne to pride tak daleko, este sme sa neprehrabali ani cez pripravu

goralenka
7. apr 2011

@tortelinka ja na tu pripravu cakam, kym sa tete psychologicke uraci zavolat.. prosili nas, ci pockame tyzden aby sme mohli zacat a v pondelok uz to budu tri! pockam este tyzden a asi narobim krik, hlavne ze ma ubezpecovali, ze sa to nebude tahat pol roka a mam pocit ze pol roka prejde len kym tu pripravu zacneme.

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka aj nam hovorili o 3 mesiacoch, nakoniec z toho bude pol roka minimalne, kde robite pripravu?

janucucka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre