Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
8. apr 2011

@lussy666 lenze mna palia ti ebradavky akoby zvnutra. A v zivote som nemala taky vytok z prsnikov po stlaceni.. asi budem musiet k lekarovi a to som sa tesila, ze sa mu nadlho vyhnem ☹

carmenuska
8. apr 2011

@goralenka - a ten test si si robila? podla mna je to tehu....

goralenka
8. apr 2011

@carmenuska na test je podla toho, kedy som mohl aotehotniet prilis skoro..
ja si nemyslim, ze to je tehu, ja uz som mala ine priznaky, tusim vsetky a nikdy to tehu nebolo, tomu neverim..
volala som lekrovi, mam par dni pockat, spravit si test a az potom prist, bez ohladu na to, aky bude...
pred tromi dnami, na 27 DC som mala spinenie, potom bolesti co uz presli a teraz toto.. dam sa odstrelit...
a ja budem dovtedy kym pojdem k lekarovi stresovat...

janucucka
8. apr 2011

@goralenka 4,6 tusim ahm neviem ja tomu nerozumieim len doktor powedal ze mi nedorastaju vajicka vela hormonou ale teda inaksa mi s toho nic nemoze stat ze? neni som lekar nechapem tomu mocc

janucucka
8. apr 2011

@meghan ja si podavam za par mesiacou tiez tt nevies kolko ludi je poradovniku a kde byvas az smieim vediet?

janucucka
8. apr 2011

@goralenka a co si pisala ti mas inzulinovu ---, to znamena ze si pichas inzulin alebo tak:
kolko cakas na babatko?a s timi bradavkami to mam aj ja len nemam vytok palia to byva timi hormonami osprchuj sa ale nie so samponom ok... cista voda bud bez podprsenky a natri si ich nejakim aloe vera ale telove mlieko a uvidis ze to prejde

cairka
8. apr 2011

@lussy666 , ja by som povedala, že ten vekový rozdiel medzi deťmi je na vás, ako sa rozhodnete. Iste je lepšie aspoň o niečo mladšie dieťa prijať, aby bolo "maličké" a trebalo sa mu viac venovať . ťažko vysvetlíš svojmu napríklad v tej dobe 2r. synovi, že sa musíš viac venovať čerstvo prijatej 3r. sestričke, keď uvidí, že je väčšia ako on, v niektorých veciach možno aj šikovnejšia (hlavne za predpokladu, že bola v profirodine) atď. Takže isto dieťa mladšie, ale o koľko, je na vás, ako si to predstavujete. Ja mám medzi babami 3apol roka a síce to je na jednej strane jednoduchšie, lebo staršia je už samoobslužná, na druhej strane by som povedala, že keby bol menší vekový rozdiel, že by boli väčšie parťáčky. Takto už aj staršia berie malú ako malú a zrejme sa to nezmení, ani keď podrastú. Už mi tam chýba ten rovnocenný súrodenecký vzťah, aj napriek tomu, že sa jej snažím vysvetliť, že na výchovu som tu ja 😝 Tak nejak sama sa pasovala do pozície "veľkej sestry", ja som to asi nikdy nepovedala, od iných to občas počuje. Otázka je, či by to bolo iné, keby bol rozdiel 2roky, alebo čo ja viem 7, možno je to dané povahou a bolo by to rovnaké furt, to už nezistím 😝 Ked k nám malá prišla ako čerstvo 10m. mala staršia necelého 4 a pol roka.
a ináč k tomu čakaniu, na staršiu som čakala 5 týždňov (v tej dobe 8m. mala), na mladšiu som nečakala, v deň, ked som sa bola vzdať odvolania mi bola ponúknutá na úrade, v tej dobe mala 8m,, prišla domov posledný deň 9. mesiaca

maznacik007
8. apr 2011

@cairka z mojich skusenosti najma este z mladi / moaj mama roky opatruje deti a aj dost nas doma bolo/ tak je to aj o povahe.. a cim budu starsie tym sa ten vekovy rozdiel bude stierat... ale dost je to o povahe a temperamente a tak..

ja napr. na nasom uplne vidim ze on ma prosto tuzi mat aspon isty cas sam pre seba... prosto byt taky jedinacik maznacik.. aspon cast dna...

valova
8. apr 2011

@mata25 ozvi sa mi macka,máš tam odomna niečo

janucucka
8. apr 2011

@meghan halo ozvy saaa

janucucka
8. apr 2011

este ked tak citam niektore prispevky ,tak uvazujem aopytamsa to radcej vas tu .akosa niekde sprostit..
ked mame zaujem o novorodenca a boli by sme uz na rade a mohli by sme si ho zobrat hend s nemocnice_?

alebo to by sem najprv ,useli za nim chodit? ako to vlastne je?citala som rozne prispevky ejdna pisala ze s porodnice druha ze asi brala 5mesacne a to uz musela navstevovta ako to dakujem .,. budem rada ked si niedko o tom popise -

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka to podla toho, ze ci dietatko bude mat osvojitelnost. ak to bude napr. z anonymneho porodu alebo otec neznamy, tak aj z porodnice. ak este nebude jasne veci, tak dietatko pojde najprv do profesionalnej rodiny a v takomto pripade chodia bud. rodicia na tzv. interakcie ho navstevovat k profirodicom. vsetko zavisi od okolnosti.
nikto nevie, ake dietatko bude volne akurat vtedy, ked pridete na rad. vy vsak nemusite prijat hned prve dietatko, ktore vam ponuknu. musite si vopred dobre rozmysliet, na co sa citite resp. tieto veci sa riesia a vyjasnuju na priprave.

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa aha tak z nemocnice mozem len ked bude anonymny porod a neznamy rodic? a ked akuratbudem mat take na rade ze ho matka nechce najprvby som ho musela chodit navstevovat? a aki cas po akom case si ho mozem odniest ?

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka to som uviedla len ako priklad, kazdy pripad je specificky, na takuto otazku by ti len vestica vedela odpovedat 😉 😉 😉

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa ano ale nejako extra dlhosa necaka ze_? ani to nevies_?len tak preistotu?a vyplnujem dotaznika tam co treba napsiat ked nemam vlastny byt ale byvam s mamou a manzelom u straych rodicov .ono je to take komplikovane mame v jednom dvore 2domy..... jedna strana mali dom tam je mama... to je pisane na nu . a oproti dedkovci moji 🙂) a tam sme si s manzelom rperobili a tam sme tak co teda porad ak vies diky :
😀

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka napis pravdu. skutocne sa to neposudzuje podla nejakych jasne stanovenych pravidiel. ale niekde do tej ziadosti do casti co je volna tvorba by som urcite zakomponovala, ze aj ked nemate vlastny byt, tak mate vytvorene vsetky materialne a priestorove podmienky na zivot a vychovu dietatka. ze aj v ramci sirsej rodiny co byvate fungujete ak osamostatna jednotka,take daco...aby to vyznelo ze sice nebyvate samostatne, ale je to vlastne vyhoda, lebo je to v kruhu harmonickej rodiny, ktora sa tiez bude tesit na dietatko a bude pomahat.

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka no a este som ti chcela, ze v ramci tej psychol. pripravy sa hlavne posudzuje vasa sposobilost ako paru na vychovu dietata, ci je funkcny a harmonicky vztah, ci ste na dieta pripraveni a ci je vam vsetko jasne, co vlastne chcete. a druha stranka je potom, aby vas pripravili na najcastejsie situacie ktore suvisia s adopciou, ako riesit - napr. ako povedat dietatku, aky postoj zaujat voci okoliu a pod.
to sa potom musite pytat vsetko co vam napadne.

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa no sak to je jsne aj tak by som od nich nesla 🙂 a pytala somsa ta ti mas vlastne ci adoptovane?

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa ako ti vies ja este nie lebo som tym nepresla , akoze okolie? to ma netrapi o babatkosa postarat vieme ci uz tak alebo financne,,,a velmi po nom tuzime coake otazky sa kladu najcastejsie? a to ked uzna psycholog tak uz sme zaradeni uz nemoze nidko nas odfrngnut ci ano? no sam ozrejme ked splname podmienky....

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka ja som porodila syna uz takmer pred 18 rokmi 🙂 vtedy este ziadne ivfka neboli a otehotnela som na prvy sup.
okolie myslim to, ze keby kladli otazky o adopcii alebo pod. ze ako na to zareagovat. odporuca sa to nezatajovat a prezentovat ako uplne normalnu vec, potom to ani pre okolie nebude zaujimava tema. nielen psycholog posudzuje vasu sposobilost - budete musiet dat cisty trestny register, potvrdenie od lekara, potvrdenie o prijme /to sme ti pisali, ze sa posudzuje volnejsie/, vyziadaju si z miestneho uradu spravu o vasom partnerskom spoluziti - asi ci sa na vas niekto nestazuje, ze sa obhadzujete taniermi 🙂 no a tiez vas pride navstivit pracovnicka alebo pracovnicky Upsvaru domov sa popozerat a povypytovat. az potom je psychologicka priprava a po nej zaverecna sprava. ak je tato priazniva, do dvoch tyzdnov by vas mali zaradit do zoznamu ziadatelov. mate akoze 15 dni na odvolanie - po tych 15 dnoch je automaticky rozhodnutie pravoplatne. ak pridete hned podpisat, ze sa vzdavate odvolania, tak vas hned zaradia a nestratite tie dva tyzdne z poradia.

suezana
8. apr 2011

@janucucka okolie - verím, že ťa netrápi, ty si ho ubrániš 😀 😀 😀 😀 pred celým svetom - si taká zlatá...
Keď už budete zapísaní v zozname žiadateľov, už vás nikto odtiaľ nevyhodí 😉 asi len pokiaľ neurobíte nejakú trestnú činnosť 😅

@kanhwa perfektne si to celé vysvetlila - veľmi sa mi to páči.

kanhwa
8. apr 2011

@suezana dakujem za pochvalu. sa tesim, ze sa sama po case v tom zacinam orientovat 😉 😉 😉
a tesiiiiiiim sa na nasu maluuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa to vsetko je ok aj prijem register aj vsetko.......
len jedno co keby som poradovniku a cakam svoje adopciu odmietnem cosa asi nestane lebo mame 0lovu sancu na otehotnenie ... len tak preistotu 🙂

janucucka
8. apr 2011

@suezana dakujem ti ze som zlata tesiim sa ,ze si to o men myslis 😀 😀 😀
sak kto ma zaujima ? ludia na dedine ohovarat budu aj ked budes edet doma a tak to je najmenej len uz nech to je 🙂 ja yb som velmi chcela vediet aki je zaujem u nas trnava kraj 🙂
aby som vedela na com budeme . a ty mas adoptovanu malinku ?

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka mnohe baby zazrakom otehotneli prave v procese osvojenia. ak by sa tak stalo, poziadas si o odklad - to zn. ze nestratite svoje poradie ktore aktualne mate a ostanete v poradovniku. len neviem, na ako dlho sa da ten odklad, lebo nemam s tym skusenost.
a myslim ze suezany si sa uz pytala - ona si porodila svoju dcerku sama 😉

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa ok teda ,,,,, poradie nestratime a keby ho my chceme prerusit ze uz nechceme adopciu dasa???

kanhwa
8. apr 2011

@janucucka samozrejme - ved nikto vas nemoze donutit si adoptovat dietatko. ked si to rozmyslite, tak im to jednoducho oznamite.

Krasavice moje, ja uz vypinam, som unavena po praci. A doma robime velke upratovanie - zajtra idema malovat spalnu aby bola pre malicku prichystana - dobru nocku 🙂

suezana
8. apr 2011

@kanhwa dobrú noc 🙂 to je neuveriteľné, že sa už chystáš 😕 my sme spolu začínali,nie? tento mesiac sme presne rok v poradovníku 😒 tak pekne vymaľujte, nech máte novo - voňavo 😵 a hoď foto 😵
@janucucka no, tak kanhwa ti už odpovedala 😉 nám sa podarilo - dokonca všetky tri pokusy, len 2. a 3.x som potratila 😔

eva1979
8. apr 2011

@natia
@dadenka1
platí tá nedeľa? a kde plánujete zraz? 🙂

janucucka
8. apr 2011

@kanhwa tak paaaaa potom popiseme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre