Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

monika551991
30. aug 2012

Ahojte mamičky a buduce mamičky 🙂 moj osud je Turnnerov syndrom -genetická porucha žien ktorá len vo velmi malo pripadoch umožní mať dieťa prirodzeným sposobom ... v mojom pripade to je len velmi biedne skoro žiadne šance a preto sa chcem spýtať aké šance by som mala keby si chcem adoptovať dieťa ako slobodná bez partnera ak niekto o tom niečo viete budem rada ak zareagujete

cairka
30. aug 2012

@monika551991 , máš šance ako každý iný pár, ktorý požiada o adopciu 😉 🙂 V dnešnej dobe to už nie je prekážka 🙂

mysiak001
30. aug 2012

@dia6 Ono to je jedno ale predpoklad je chlapec 🙂 na neho sme 2 a na dievcatko cez 10 ale zas co ak sa narodi 10 a viac dievcat za sebou :D

yukki
30. aug 2012

@monika551991 bez problému. 😉

dia6
31. aug 2012

@mysiak001 😀 To je pravda, človek nikdy nevie. 😀

vikad
1. sep 2012

Ahojky. No, ako tak pozerám, tak sa to veľmi neposunulo 🙂. Je to inak na nervy, ked ste v poradí ako druhý, alebo prvý a niekto sa vráti z tej dvadsiatky ... to sa potom posúva zase do zadu ... Mysiak001, držím palce. Juj, nech už sme aj my konečne v poradovníku ...

dioliana1
1. sep 2012

@monika551991 držím prsty 😉

karkana
2. sep 2012

môžem poprosiť ,ako sa volalá tá kniha o adopcii ,čo ste minule spomínali, nechce sa mi všetko čítať spätne a zabudla som názov, 🙂 ďakujem

vikad
2. sep 2012

@karkana Ahojky. Tuším sa tu písalo o tejto knihe : http://aktualne.atlas.sk/moja-kniha-veza-z-koci.... My sme na príprave so psychologičkou boli upozornení na jednu super knižočku : Prečo mám dvoje narodeniny a veľmi ma zaujala. Hned som si ju kupila a som rozhodnutá ju použiť, kedy budem dieťatku rozprávať a pripravovať ho na to, aby pochopilo, že nieje naše biologické, ale naše vysnívané 🙂 Je to malá knižka a je pekná. My sme mali napísať aj vlastný príbeh, alebo rozprávku, ktorou by sem to dieťatku objasnili ...

123sabrina
6. sep 2012

cakatelia s trnavskehoooo kraja ??????????? tt ked su tak napiste ip

zujka2
7. sep 2012

ahojte, mám doma už tie papiere. povedali mi, že potrebujem potvrdenie o prijme. teraz neviem hrubom či čistom? poradíte mi?

raza
7. sep 2012

@zujka2 stačí doniesť výplatnú pásku 😉 aj my sme to tak riešili

vikad
7. sep 2012

@zujka2 V práci vedia na mzdovom, čo majú potvrdiť a aký papier dať 🙂

zujka2
7. sep 2012

@vikad no moja nevedela ☹

zujka2
7. sep 2012

@raza iba pásku. tak to by bolo v pohode 🙂

zujka2
7. sep 2012

a museli ste mať aj výpis z registra trestov?

5katarina7
7. sep 2012

@zujka2 výpis z registra si vyžiadali tety,takže vy nemusíte 😉

zujka2
7. sep 2012

@5katarina7 ďakujem 🙂 neviem ako sa postaviť k otázke: prijali by ste aj choré dieťa? nie je choroba ako choroba 😒

mmacca
7. sep 2012

@zujka2 Môžeš tam napísať, že záleží od vážnosti choroby. Teda, že s menšími zravotnými ťažkosťami. 😉

mmacca
7. sep 2012

@zujka2 Samozrejme, ak chceš...

5katarina7
7. sep 2012

@zujka2
@mmacca aj my sme dali,že menšie zdravotné ťažkosti môžu byť.

zujka2
7. sep 2012

@mmacca áno, chcem. ďakujem za radu. lebo človek musí veru rozmýšľať čo zvládne a čo nie

zujka2
7. sep 2012

@5katarina7 ďakujem za radu. dáme teda tak

zujka2
7. sep 2012

@mmacca a ty máš už adoptované dieťatko?

radina
9. sep 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ci neviete, ako je to s adopciou v BA kraji?
Co sa zohladnuje pri zaradeni do poradovnika? napr. ekonomicke hladisko, ci uz mame deti, alebo nie, vek atd.
,alebo kazdy par ide automaticky na koniec? Co ak su obaja napr. nezamestnani? daju im potom dieta, alebo v takomto pripade uprednostnia iny par? Dakujem .

vikad
10. sep 2012

@zujka2 Aha, tak to asi len po lopate vysvetliť 🙂

dioliana1
10. sep 2012

@radina Každý začína na konci, u nás aj nezamestnaným dajú deti, ak majú pravidelný príjem (dávky). Adopcia má prednosť pred pestúnstvom... Iné "prednosti" by nemali byť....

yukki
10. sep 2012

...takisto rozhodujú požiadavky na dieťa...môže byť v poradovníku aj 200 ľudí a 201. môže dostať dieťa skôr ako oni

cisielko
10. sep 2012

Ahojte

Vidím, že je strašne veľa rodín, ktoré sa rozhodli pre adopciu..u nás to vyzerá podobne, som bohužial po 2 neúspešnom IVF a tak rozmýšlame, že to skúsime asi adopciou, o bábo sa snažím okolo 7 rokov, môj problém je ani neviem kde, čaká ma kopa vyšetrení, ktoré si chcem dať urobiť pred 3 IVf..už ako malá som si chcela adoptovať dieťa ale chcela som mať najprv vlastné...preto sa vás chcem opýtať ak vás to nebude obťažovať čo nás vlastne čaká, čo musíme splňať, aký je postup, čakacia doba je asi veľmi dlhá apsoň čo som počula, že aj 3 roky? s priatelom nie sme zosobášený, akurát sme kúpili bytík a chceli by sme si adoptovať malé bábatko...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre