Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

continental
3. jan 2015

@shalila ano,pomohlo mi to určite 😵 ďakujem, no ty už si blizučko😉 😉 .vela šťastia.

mexico_16
4. jan 2015

Ahojte kočky 😃 všetkým Vam chcem povedať, aké ste úžasne zeny ❤️❤️ Zelam Vam mnoho šťastných chvíľ s vašimi drobcekmi 👶👶 chcem sa opýtať, ci je šanca rýchlejšieho adoptovania starších deti, ci záleží aj na pohlaví poprípade dvojičky a černoščatá ? Dakujem

magimary
4. jan 2015

@mexico_16 záleží, čo myslíš pod tým staršie deti 😉
a dvojičky a černoškovia sú minimálne zastúpené v DD, takže tam sa čaká rovnako dlho (ak nie dlhšie) ako pri bielych zdravých novošíkoch.

mexico_16
4. jan 2015

@magimary deti od 6+ som myslela...

magimary
4. jan 2015

@mexico_16 také deti sú v domovoch, takže teoretická šanca na rýchlejšiu adopciu je,
avšak...
zväčša sú tam tie deti pre "niečo"-buď sú (pre niekoho) príliš tmavé, alebo majú viac súrodencov, alebo nejaký (pre niekoho) závažnejší handicap...
čiže, ak má niekto voľnejšie "podmienky", tak adopcia môže byť celkom rýchla (a to aj pri menších deťoch), ak má niekto celkom jasné a presné predstavy (čo nie je na závadu), tak rýchlosť adopcie nie je ani v tomto veku výraznejšia ako v tom nižšom.

mexico_16
4. jan 2015

@magimary si velmi mila, ze mne laikovi takto vysvetľuješ 😃 cize predpokladám, ze rómske deti su žiadané menej ako biele. Nerozumiem tomu, ze maju viac súrodencov...😞

magimary
4. jan 2015

@mexico_16 hej, sú žiadané menej
a s tými súrodencami-
niektoré deti sú skrátka dlho v domovoch preto, že sú z väčšej súrodeneckej skupiny (3 a viac detí), ktorá sa u nás nezvykne deliť-najmä, ak sú medzi deťmi citové väzby.

bodka70
5. jan 2015

@yukki , pozerám, že máš doma "mediálne hviezdy" - hneď som si dievčatá všimla pri čítaní rannej tlače a kávičke 😉 😉 😉

yukki
5. jan 2015

@bodka70 kde kde kde

bodka70
5. jan 2015

@yukki , tuším v Novom čase sú kočky. Sfotené na svahu, ako prvé lyžiarky v Slovenskom raji 😉 .

yukki
5. jan 2015

@bodka70 hehe....díki! ta to idem kúpiť, no, nech majú...na pamiatku.

dzordzina
5. jan 2015

ahojky nemate niektora skusenosti jedna pani caka babo ale nechce ho dava ho na adopciu a vie ze my na babo cakame len nie sme prvy v poradi volala som aj tej pani co nas ma na starosti tak nie sme prvy tak sa neda ona ta pani by co caka aby my sme babo dostali do adopcie

cairka
5. jan 2015

@dzordzina , skúsila by som zistiť možnosť NOS - náhradnej osobnej starostlivosti...len si dobre rozmysli, aký máte vzťah s tou pani, čo bude biologická mama, pretože prídeš o akúkoľvek anonymitu... Pokiaľ by vám to vyšlo, tak po 9 mesiacoch NOS môžeš požiadať o osvojenie, ale tak už bude vedieť, kde to dieťa je aj tak...

Tu máš pár písmenok o NOS http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/soc...

bbbarunka
5. jan 2015

@vinuslava fuha, tak to je pecka. A tie peniaze ti nepreplatia spatne?

vinuslava
7. jan 2015

@bbbarunka Nie nepreplatia spatne, vraj som sa mala odvolat, ked mi bolo dorucene rozhodnutie o priznani naroku na materske. Ale ako som sa mala odvolavat, ked by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu, ved ta pani by to bola poprela. Ja som vtedy pisala aj na ustredie sociálnej poistovne, ale odpoved bola rovnaka, teda, ze som sa mala odvolat, pripadne stazovat. Ale na Slovensku plati, ze ak nema clovek nieco na papieri, tak nema pravdu. Slovakom totiž vladnu byrokrati. Takze som to nechala tak. Detičky su už naše, a to je hlavne. Pri dcere som bola permanentne v kontakte s koliznym opatrovnikom a pri nej som nastupila na matersku dnom vykonatelnosti rozhodnutia, teda v den, ked bolo pojednavanie o predbezku, na ktore si nas pani sudkyna pozvala, chcela totiž vidiet, kam pojde. Proste je vo svojej praci pedantna a bola k nam velmi mila a ustretova.

bbbarunka
7. jan 2015

@vinuslava hm, tak to s materskou je smutne. ja som sa prave vcera dozvedela, ze niekto urobil na sude chybu, takze rozhodnutie, ktore mi bolo dorucenie, nie je ani vykonatelne, nieto este pravoplatne. tak sa "tesim", ako to cele dopadne

vinuslava
7. jan 2015

@bbbarunka Akoze nie je vykonatelne? Ved uznesenie o predbezku je vykonatelne v ten den, ked bolo pojednavanie. Vykonatelnost si musite ist dat vyznacit na prislusnom sude, tam vam na prvu stranu daju peciatku s datumom vykonatelnosti a ked uplynie doba na odvolanie, tak tam pojdete este raz dat vyznacit pravoplatnost. Bud tieto rozhodnutia budete davat vyznacovat osobne, alebo po poste, len vtedy to trva dlhsie, takze asi lepsie je ist osobne. A aspon vam vysvetlili, aka chyba sa stala? Ak to nemate na sud daleko, tak tam chodte osobne, najlepsie za tym , kto to zapisoval. Ale otravujte ich a dozadujte sa svojho, ved ide o dieta. V tomto state musi byt clovek otravny ako prepytujem vred na zadnej casti tela, aby dosiahol svoje.

bbbarunka
7. jan 2015

@vinuslava praveze nie je sud v nasom meste. Inak by som tam bola kazdy den. Momentalne je na sude len informatorka, musim.cakat:\

vinuslava
8. jan 2015

@bbbarunka Tak vam drzim palce, nech sa to cim skor podari, aby ste uz mali dietatko doma. Je nadherne mat doma malickych spuntov. Tie papierove opletacky su velmi zatazujuce, ale stoji to zato. Drzte sa. 😎

fiona1234
8. jan 2015

ahojte, chcem sa s vami skusenymi adoptivnymi rodicmi poradit. chceme si s muzom adoptovat dietatko, uz to riesime na upsvare, ale posledne mi povedali, ze tym, ze cakame vlastne, tak i tak nam skor ako o 3r dieta nedaju, aby bol dodrzany ten "prirodzeny" odstup medzi surodencami. aku mate skusenost? dakujem.

bbbarunka
8. jan 2015

@vinuslava prave dnes mi volali zo sudu. uznesenie je v poriadku, nebola tam ziadna chyba. zajtra si to idem dat potvrdit a dnom vykonatelnosti som na materskej. takze snad bude vsetko v poriadku🙂 neviem sice datum vykonatelnosti, ale to by malo byt datumom vyhlasenia, ak sa nemylim.

luttka
8. jan 2015

Ahojte baby, trosku zmením tému, potrebujem poradiť ohľadom nástupu do školy, náš maly mal teraz v januári 6 rokov a chcem ho zapísať do školy. Aké máte skúsenosti, potrebuju prijaté deti odklad? Pripadne co si mám všímať na ňom či je zrelý do školy, učiteľky v škôlke nie sú veľmi komunikatívne, povedali len že je v pohode a žiadne podrobnosti. Vďaka

cairka
8. jan 2015

@luttka , choďte na testy školskej zrelosti, ty si všímaj hlavne ako je na tom sociálne, či si vie nájsť kamarátov, vie sa s nimi rovnocenne hrať, berie p. učiteľku ako autoritu, má záujem o čísla a písmená, chce sa učiť... Všeobecne sa odklad radí deťom v NRS, ale moja (je aprílová, teraz už tretiačka) išla bez odkladu a myslím, že nič výrazné by sa za ten rok nezmenilo. Druhá je októbrová, takže aj tak bude mať už takmer 7 v čase predpokladaného nástupu do školy, ale odklad je v hre stále... (ešte máme čas). Takže by som povedala, ako u iných detí, je to kus od kusu 😉

yukki
8. jan 2015

@luttka moja prvá-teraz je druháčka, nastupovala po odklade, u nej bolo očividné, že na školu ešte nemá. Druhá mala teraz 6 a pôjde bez odkladu, tam niet čo odkladať. To čo píše @cairka , to si treba všímať plus...iste cítiš aj Ty sama, či už mu bude dobre v škole, či prežije v kolektíve prvákov, či sa chytí na učivo....at´d

mery1409
8. jan 2015

Ahojte chcem sa opýtať ja mám 32, manžel 46, chceli by sme si adoptovať bábätko. Bude vek manžela problém pri adopcii?

dioliana1
8. jan 2015

@mery1409 podla mna nie, ja mala 42 a manžel 46 a brali sme do pestúnstva 4m. bábätko

mery1409
8. jan 2015

@dioliana1 ďakujem 🙂

jafnka
8. jan 2015

Ahojte. Mám na vás jednu otázočku. V auguste sme podávali žiadosť o osvojenie a odvtedy si nás sudcovia prehadzujú medzi sebou. Myslíte, že budeme musieť doniesť nové potvrdenia o zdravotnom stave a nový výpis z registra trestov keďže je to už pomaly 5 mesiacov? Teda keď už to konečne ostane u nejakého sudcu.

lalus
8. jan 2015

@luttka ak by si rada nejaký názor z tretej strany, objednaj sa do CPPP na vyšetrenie školskej zrelosti. tam s malým porobia nejaké vzorové úlohy - z každého rožka troška, porozprávajú sa s ním a dajú ti nejaké odporúčanie. Rozhodnutie je potom samozrejme na teba, ale možno ťa usmernia, na čom by sa ešte zišlo popracovať, alebo ťa upokoja, že je skutočne pripravený 😉

bahary
8. jan 2015

Ahojte. Ak všetko pôjde ako má, tak cca budúci týždeň nás zapíšu do zoznamu Čakateľov na osvojenie v BA. Chceli by sme dieťatko ( skôr dievčatko) staršie ako 1 rok, na etniku nezáleží. Riešime to cez Úsmev ako Dar. Radi by sme sa pozreli do tzv Databázy detí v celoslovenskom kole - vraj viacerí rodičia našli takto svoje deti -(prezývajú to zrýchlený proces). Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za odpovede ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre