Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marcelarefat
20. aug 2015

@dasah dakujem za info 🙂

viaven
21. aug 2015

Ahojte 🙂 Odporucili ma k vam do temy 🙂 dnes sme volali na urad a povedali ze na poloromske dietatko sme 2 v poradi... Nevedel by mi niekto povedat ako dlho to moze rvat? Kedy ste nakupovali vybavicku? chceli by sme novorodenca najlepsie a sme ZA... Asi je to blba otazka ale neviete mi povedat ako vyzera poloromske novorodeniatko? Nie som rasista a ani nic podobne... Len nechcem ostat zaskocena... Je to na dietatku vidno na prvy pohlad? Ma speficke crty tvare? Ja mam tmave vlasy, takze sa apsom budeme podobat 🙂 Ale podla coho vlastne urcuju ci je biele, polo alebo romske? V pripade ze to matka neuvedie?

cairka
21. aug 2015

@viaven , to máš ťažko, moja staršia bola núkaná ako polorómka , kukni v albume. Po mame je rómka, otec neuvedený 😉 A poznám polorómske deti, ktoré sú úplne svetlé...a pred pár rokmi na inom fóre bola mamina, ktorá mala polorómske dvojičky a jedno bolo tmavé a druhé svetlé 🙂 a ešte pri tých svetlých je pomerne bežné, že v pubere "stmavnú". Takže ak chceš mať istotu, že dietko je, aj bude svetlé, tak polorómsk dieťa nebude istota.

mana85
22. aug 2015

viaven - náš je podla sestričiek v pôrodnici čo " ju " poznali polociganča inak biotata neuvedený ... Keď sme si ho brali ako pár dňového bol úplne , ale úplne tmavý ako rastie zdá sa byť svetlejší 😀 až na leto kedy je jak černoško 😅 no súhlasím s cairkou niekedy je polo- tmavšie jak " komplet " a zas aj naopak a tiež poznám zmiešané manželstvo kde s 3 súrodencov je jedno úplne biele jedno tmavé a tretie mix fakt ťažko povedať .... čo viem tak v našom kraji uvádzajú rovno že otec neuvedený aspoň keď mi volala teta z kraja tak mi hneď tak povedala ...
Obávam sa že farba vlasov nestačí na prijatie dieťaťa s tmavou -tmavšou pleťou ono to príde až keď ho prvý krát uvidíte či ho budete vidieť srdcom či očami 😉 ♥ držím palčeky ♥

lenkove
22. aug 2015

@viaven tak ako písali baby! Inak, gratulujem k peknému miestu v poradovníku 😉

erio
22. aug 2015

@viaven No dozvedieť sa ako dlho to môže trvať je v ZA asi nemožné. Neviem čo sa to v tej ZA deje, my sme sa informovali, či pre nás nejaké dieťatko nie je pred 2 mesiacmi a dostali sme odpoveď, že na dvojičky sme síce prvý ale dostal ich pár prvý v poradí, musia ich ponúkať prvým aj keď ich nemali v požiadavkách. Máme dosť voľné požiadavky už som to tu na koníkovi písala. A teraz sa podrž - na rómske alebo polorómske sme podľa nich tiež prvý ale neponúknu nám ich lebo máme vysoké poradové číslo a to sme sa ešte 2krát pýtali či pred nami nikto nechce rómske a tá pani nám povedala že nie. Mne to pripadá, že už potrebujú zvýšiť počet adopcií, pretože od novembra doteraz tam prebehla iba jedna adopcia dvojičiek. No som zhrozená, čo sa to tam deje asi každému povedia čo im momentálne na odbitie "stránky" vyhovuje. Napriek všetkému úprimne gratulujem a presne ako písala mana85 vyberaj srdcom. Držím palce.

dasah
22. aug 2015

AHOJ papillon76 ak si z TNkraja tak si urcite hned za nami .pretoze v poradovniku sme presne od 29.1.2014 no a neviem veru ake ziadosti vybavuju.Ja sa vzdy spytam na poradie ako sa posuvame a podla toho asi odhadujem
kedy sa konečne dočkáme.

ralanka
22. aug 2015

Ahojte no my sme od konca juna prví v poradí v ZA kraji ale sme čakatelia na dievcatko kedze certika mame uz doma a mozno niekomu zoberiem iluzie ale uz je to 5 rok co cakame na druhe babatko 😒

ralanka
22. aug 2015

Viaven ak sa mozem spytat vy kolko cakate?

viaven
23. aug 2015

@mana85 maly je uplne nadherny... Sibalstvo mu ide doslova z oci :D takeho krasne ho chlapceky by som brala vsetkymi desiatimi... skutocne je nadherny 🙂

viaven
23. aug 2015

@erio Tak to sme asi za vami :/ lebo sme vraj druhy... Kolkaty ste inak v poradi? My 99 na biele :/ ale to skor zostarneme :D AK som tvoj prispevok pochopila spravne, tak oni s kazdym dietatom obvolaju 99 ludi a mne az ked ho ostatny odmietnu brdz ohladu na to, ze zvysok chce len biele? to potom tu detsku izbu fatk ešte zariadzovat nemusim :/ teraz som ostala zaskocena.. myslela som si ze to funguje tak, ze teda vy ste prvy, vam ponuknu hned a ked vy odmietnete, budu volat nam ako 2 v poradi na polo :/

viaven
23. aug 2015

@ralanka My sme zapisawny od januara... ale na biele sme 99, na polo 2... len teraz som trochu zaskocena fungovanim :D ale zial clvoek s tym asi nic nespravi... :(

cairka
23. aug 2015

Baby, ale ak by ste prijali aj tmavšie dieťa, tak sa neviažte na úrad, ale skúste osloviť Návrat, alebo Úsmev ako dar, či by vám umožnili nahliadnúť do spisov detí na osvojenie. Novorodencov nemajú, ale pár mesačné občas áno 🙂
@erio
@viaven

beka22
23. aug 2015

@viaven no neviem či volajú každému v poradí lebo sme 2v poradí na biele ale zatiaľ nám nik nevolal ani o jedno dieťatko ale to čakanie je už na nervy ☹

bajciatko
23. aug 2015

Ahojte baby, zvažujeme adopciu dieťatka,ak by sme si mohli určiť, tak najradšej by sme boli za 5-6 ročné dievčatko. Doma máme 6 r. dcéru a po dvoch nezdarenych tehu som veľmi intenzívne začala uvažovať o adopcii vekovo blízkeho didievčatka k našej dcerke. Máte niekto skúsenosti s adopciou staršieho dieťatka a jeho adaptáciou sa u vás doma? Ďakujem za vaše postrehy, rady a názory.

mana85
24. aug 2015

@viaven ďakujeme 😵 ...

silvik1
24. aug 2015

Dievčatá z BA-kraja. možno to tu už bolo napísané, ale diskusia má veľa strán - kam volať na upsvar a informovať sa na ktorom mieste v zozname sa nachádzame, v rámci bydliska (svojho obvodu), ale na "centrálu" ? ďakujem.

hora_lka
24. aug 2015

@silvik1 treba volat na centralu, to je Vazovova. oni vedu zoznam .. treba sa vypytovat, aspon moja skusenost je taka, co sa nespytas nevies ..

kochanka
24. aug 2015

Už sa nám to krati a naša láska pôjde prvýkrat do škôlky už teraz mi je do plaču pretože od kedy sme si ju doniesli domov som sa od nej nepohla na dlhšie ako dve hodiny ach jaj

kochanka
24. aug 2015
silvik1
25. aug 2015

@hora_lka ďakujem veľmi pekne 😉

bajciatko
25. aug 2015

@kochanka je nádherná

kochanka
25. aug 2015

@bajciatko dakujeeeembkazdy vravi že celý tato

peja
26. aug 2015

Ahojte dievčatá, prosím, nemáte skúsenosť, ako ovplyvní čakanie na bábätko prípadné sťahovanie do iného kraja? Budeme stále v poradovníku tam, kde sme žiadali, alebo by nás prehodili? Zatiaľ je to len teoreticky, keby k tomu prišlo, určite budem volať aj na ÚPSVaR, ale skúšam aj tu u Vás, či neviete, ako to chodí .... 😉
Ďakujem a príjemný dník prajem 😉

jafnka
26. aug 2015

@kochanka aj o našej Nelke každý hovorí, že je celý tato 😀 a veru tiež si neviem predstaviť ako zvládneme škôlku - teraz od septembra nás to už čaká

papillon76
26. aug 2015

@dasah som z BA a uz sa mi nechce volat, urcite este do jari 2016 cakame.

nikadomi
26. aug 2015

@papillon76 ahoj a odkedy ste v zozname ak smiem vediet? Nejako dlho sa mi to vidí.. Či už aj BA zastala?? Nech Ti to rýchlo odsýpa 🙂

papillon76
26. aug 2015

@nikadomi zapísaní sme 28.2.2014

nikadomi
26. aug 2015

@papillon76 aha tak už aj tu je to nad dva roky ... Čo už, ostáva len čakať ... Ale svetielko na konci tunela svietiiii 🙂

jafnka
28. aug 2015

Ahojte. Neviete či sa nebude teraz niekedy robiť kurz pre profi maminy v Návrate v BB?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre