Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
6. feb 2016

@maartinkaa Krásne dievčatko oplatilo sa čakať 🙂 🙂 🙂

dominika81
6. feb 2016

@maartinkaa nádhernááááá bambulka 🙂

mary17
6. feb 2016

@maartinkaa krásne dievčatko 🙂 my by sme tiež radšej dievčatko 🙂

mary17
6. feb 2016

Ahojte, je tu niekto kto teraz skončil prípravu v Banskobystrickom kraji a už je zaradený do poradovníka? My budeme končiť prípravu v marci, alebo apríli.

mata71
6. feb 2016

@maartinkaa gratulujem kráááásna kočica 😵

erikadodo
6. feb 2016

@maartinkaa krásne a šťastné dievčatko.. 🙂

sofinkalv
7. feb 2016

Ahojte. Mám na vás otázočku.. Adoptovali ste si, alebo adoptovali by ste si 2 deti naraz v rôznom veku? Presnejšie... súrodencov, 1,5 ročné dieťatko s 2m súrodencom... Je to asi ťažké adoptovať deti v rôznom veku naraz, že.... Vďaka za názore 🙂

yukki
7. feb 2016

@sofinkalv ja som chcela, ale z úradu nepovolili, lebo som to nemala uvedené v papieroch že "aj viac detí, aj súrodenecký pár", to len tak že som na tvári miesta náhodou zistila, že sú voľné. Ale našťastie oni už aj šli do adopcie, ešte skôr napokon než ja som mala. Treba mať uvedené už v žiadosti že sa nebrániš viacerým

sofinkalv
7. feb 2016

@yukki my to mame uvedene od začiatku, to hej.. Len že ako sa to zvláda.. dve detičky naraz rôzneho veku..

iivviikk
7. feb 2016

Prosim o radu adoptoval si niekto dietatko od drogovo zavislej matky.

tofik
7. feb 2016

@sofinkalv my máme súrodencov. Rozdiel rok aj dva mesiace. Ale brali sme ich neskor ako 3 a 4 ročných. V mnohom to bolo dobré, vždy sme chceli dve deti nemuseli sme to obsolvovať 2x , sú súrodenci v mnohom sú si podobní, do teraz som to brala ako výhodu prehrali sa, potiahli sa, v novom prostredí boli vždy spolu a pod. Ale občas som cítila, že by bolo dobré sa venovať jednému viac a až tak dobre to pri dvoch nešlo. Teraz je malá v puberte a tie ich vzťahy sa zhoršili, dúfam že dočasne. Ale celkovo som rada že sú dvaja, mali to v mnohom ľahšie aj my s mužom. A tiež musǐm povedať, že na jedno dieťa a menšie by sme čakali dlhšie. Takto sme sa našli hneď na 1x . Zvačša sa súrodencov zľaknú. Ja by som sa toho nebála. Bude to zpočiatku náročné, predsa len odrazu dve maličké deti, ale nájdete systém.

solyka
7. feb 2016

@sofinkalv aj mi sme sa o tom rozprávali doma s manzelom. a rozhodli sme sa, ze na raz nie.... nevieme, ako by sme sa to zvládli... to iny vek, iné potreby, aj to fyzické a hlavne psichycké potreby si myslim.
Ked sa citite, ze by Vám to islo, tak to urobte, pocuvajte hlas svojho srdca.

liwka
7. feb 2016

@sofinkalv ahoj, s tvojou otázkou ti poradiť neviem, ale skús napísať profimamke @matkaasebko, ona síce nemá adoptované- ale v profi dve dievčatká a prišli k nej v podobnom veku ako tieto "tvoje"- ona by ti vedela najlepšie povedať o úskaliach, poradiť... držím palce
z môjho pohľadu- súhlasím s tu napísanými názormi, že aspoň to celé nemusíte absolvovať 2x, detičky sa potiahnu vzájomne 😉

5katarina7
8. feb 2016

Už som dávno nedala foto mojej princeznej,takto už vyrástla 🙂

marcelarefat
8. feb 2016

@5katarina7 Krásne dievčatko, si hrdá mamina 🙂

5katarina7
8. feb 2016

@marcelarefat ďakujem,veru som hrdá na moju lásku,je to veľká šikuľka 🙂

11simca16
8. feb 2016

Ahoj, je tu niekto kto bol teraz zapísaný a patrí pod Trnavu?vďaka

mata71
8. feb 2016

@5katarina7 krááásna je kočka šikovná,som rada že si sa ozvala 🙂

5katarina7
8. feb 2016

@mata71 ďakujem 🙂

maccca
8. feb 2016

Ahojte niekto nitriansky kraj budu dva roky co sme zaradeni do zoznamu ziadatelov a cakame a cakame dalej 🙂

sheenka
9. feb 2016

@maccca budem vediet po 16tom,vtedy by sme mali byt zaradeni. Vraveli nam,ze teraz sa caka 3 roky,tak neviem. Drzim ti palce,aby si to mala uz iba " za par". 🙂

tarrra
9. feb 2016

Ahojte, prispejem aj ja: som zo žilinského kraja. Sme zaradení od 08/2015. Dali sme si podmienky - aj súrodencov, aj polorómske, a vek môže byť do 3 rokov...
No a sme v poradovníku na biele dieťa 114. a na polorómske 4., pričom minulý rok sa umiestnili dve!!! biele detičky a žiadne polorómske....
Takže toľko k nášmu kraju...
Ja som z toho dosť smutná a sklamaná, a nemám veľkú vieru, že sa dočkáme...
Teraz, ženy keď nechcú dieťa idú na potrat, a nie že by ho donosili a dali na adopciu.
Takže sa rodí menej detí podľa mňa....
Ak by sa každý rok umiestnili 2 detičky, tak si počkáme "iba" 58 rokov 🙄 😀

lenkove
9. feb 2016

@5katarina7 no aká nádherka!!!!

lenkove
9. feb 2016

@maartinkaa to vááážne??? Vy už máte dievčatko doma??? A to takto potajomky??? GRATULUJEM!!! Veľa zdravíčka a radosti zo seba! 😀 A čo chalani na sestru vravia? A ty sa ako máš? a aká je malinká, okrem toho, že je úúúúúplne dokonalá 😀 ?

maartinkaa
9. feb 2016

@lenkove dakujem, a ano mame ju rovno z porodnice, brali sme ju ako dvojtyzdnovu 😵,je krasna, sikovna a velmi, velmi ju lubime,,,,,chalani ju cmulaju stale,,,,este vzdy si myslim, ze je to len sen, nikdy by som necakala takuto dokonalost 😵 😵 😵

dasah
9. feb 2016

ahojte,aktualizacia po dvoch rokoch uspešne za nami a ideme čakat Teraz sme na 31 mieste tak nech nám to všetkým utečie ako voda. 🙂 🙂 🙂

dellfi
9. feb 2016

@tarrra nebud!!! Drzim silno pästicky a mzslim na teba! Je to tažke ale neprepadaj zúfalstvu! 😉

bodka4
9. feb 2016

@tarrra ako vies ze ste na poloromske 4??? Vzdy ked tam volam (2xdo roka) tak hovoria mi len celkove poradie. A sme zaradeni od marca 2013

marcelarefat
9. feb 2016

@dasah Ahoj, mozem sa ta opytat z ktoreho si kraja? A kolko hodin trvala aktualizacia?

dasah
9. feb 2016

@marcelarefat som z TN kraja aktualizacia trvala dohromady 12 hodín. Zaradeni sme od január 2014

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre