Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
28. nov 2011

@mysiak001 veru sibalka je slabe slovo 😉 to dieta ma taky nevidany temperament, ze sa to ani pomenovat neda. je to s nou poriadne narocne, ale je to nas poklad najmilovanejsi 🙂 🙂 🙂 a je s nou strasna sranda 🙂 samozrejme - aj starosti primerane tomu 😉

kanhwa
28. nov 2011

@karkana dakujem 🙂 je najkrajsie na svete 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mata71
28. nov 2011

@kanhwa no kde spinka s čapičkou a dudlikom je na zjedenie, 😀 ,,,,,,krasna dcera mamina 😵 😵

marti35
29. nov 2011

@kanhwa Krásne dievčatko 🙂 🙂 🙂

vandijan
29. nov 2011

@kanhwa malá je nádherná, máš prekrásne fotky, dúfam, že aj ja sa budem mať časom možnosť tiež sa takto popýšiť tou mojou slečnou 🙂

lubka1709
29. nov 2011

@kanhwa pekna slečna nech Vám rastie do krásy

magamamka
29. nov 2011

ahojte maminy. ja by som mala takú asi dosť zvláštnu otázku a budem priama. s mužom by sme radi vzali dietatko z domova a strašne by sme chceli potešiť niekoho už na vianoce. neviete mi poradit či je daka taka možnosť? samozrejme že vianoce by boli iba začiatok 🙂

kanhwa
29. nov 2011

Este raz Vam vsetkym velmi pekne dakujem za pochvaly nasej "slečinky" 🙂 🙂 🙂

@magamamka nie je to take jednoduche a rychle, najprv treba podat ziadost s pozadovanymi dokladmi, potom uspesne absolvovat pripravu v trvani 26 hodin a az potom vas zapisu do zoznamu ziadatelov o osvojenie alebo pestunsku starostlivost. Potom budete bud cakat na telefonat alebo sa mozete ist na urad pozriet do zoznamov deticiek, ktore ponukaju mimo poradovnika. Takze ak nemate este pripravu, tak to do Vianoc asi nestihnete 😉

tortelinka
29. nov 2011

@magamamka do vianoc urcite nie, trva to dlhsie, zalezi aj podla kraja

mata71
29. nov 2011

hmm,hmm,,len čakam ako to dopadne v Ružovej zahrade či sa tak lahko dostanu k adoptovanemu dievčatku,,,,,,ked to realne vobec neni,,,,,

@magamamka priprava,čakanie je to na viac mesiacov,niektore čakaju až roky,,,,zaleži podla kraja,,, 😵

lusterka
29. nov 2011

@mata71 aj ja to sledujem a tiez sa mi to nezda...ale ako sa hovori, ked mas znamosti a podobne, tak sa da vsetko

sisa.01
30. nov 2011

Ahojte,

prepacte, ze Vam vstupujem do diskusie.
chcela som Vas poprosit o vyplnenie dotaznika k mojej diplomovej praci.
Dotaznik je anonymny a bude pouzity len pre vypracovanie diplomovej prace s temou: Starostlivost o dieta v pestunskej starostlivosti a v osvojeni.
Ak Vam prekaza moj prispevok, dopredu sa ospravedlnujem, mojim cielom nie je rozculit Vas.

www.iankety.sk/dotaznik/252421695/

Dakujem za ochotu.

Silvia

matax
30. nov 2011

@sisa.01 jééj , to sa takto dá, super, ja ked som robila dotazník, mala som problem zohnat ludi do poctu :D

matax
30. nov 2011

@lusterka ja som prepinala program a zapocula adopcia....no teda, tam to riaaadne skresluju:C

sisa.01
30. nov 2011

@matax ja som tiez nevedela, poradila mi kamoska, ktora chodi este na taketo fora, ze sa tam objavuju ziadosti, tak som skusila.
ja uz roky na diskusie nechodim, nestiham :(
jedine, ak by som sa flakala v robtoe ako teraz 😀 , len to by som nas neuzivila ☹

matax
30. nov 2011

:D držím palce s diplomkou:D

mata71
30. nov 2011

@sisa.01 mile rada ale nemaš tam o tom že čakatelia na adopciu,,,,tak nič,,,,,držim palce k diplomovke 😵

mysiak001
1. dec 2011

@sisa.01

chcel som pomoc ale my sme len cakatelia tak som zastalna 3-tej otazke ale drzim palce

dia6
1. dec 2011

AHOJTE VŠETCI 😀
Strááááááááááááááášne moc sa tešíme. Včera som dostala CERTIFIKÁT... ako dôkaz ukončenia trojmesačného kurzu pre pestúnsku starostlivosť. Teraz už len čakať kedy príde rozhodnutie.

😀 🙂 😝 😅 😉

vandijan
1. dec 2011

@dia6 gratulujem k úspechu, veľa šťastia ďalej 🙂

dia6
1. dec 2011

@vandijan ďakujeeem 🙂 Nevieme sa dočkať.

vandijan
1. dec 2011

@dia6 to ti verím, aj ja sa už teším...., je jedno ako dlho , čas je relatívny, a čakanie na niečo pekné je príjemné, či nie? 😎 😎 😎

dia6
1. dec 2011

@vandijan Je, ale nekonečné... ale je to fajn pocit. 😉

moma80
1. dec 2011

Ahojte 🙂
S manželom sme mali podanú žiadosť o adopciu,nechceli sme inú formu opatrovníctva o dieťa po ukončení prípravy sme čakali asi 8 mesiacov, a nakoniec máme 2chlapcov v pestúnskej starostlivosti a straaaašne sa z nich tešíme 🙂...ale to čakanie bolo nekonečnééééé.

lenka_21
1. dec 2011

@kanhwa Tiez sa pripajam ... mala je nadherna 🙂 😉 🙂

Babyyyy, netusite ci sa nieco pohlo v NR kraji ... nas naposledy kontaktovali v septembri a odvtedy nic ... uz sme si obnovili pripravu a v poradovniku sme od decembra 2009 😕 😨 😕

raza
1. dec 2011

@lenka_21 fúúúha, tak to sa mám na čo tešiť 😒 my sme ešte ani neabsolvovali prípravu... ☹

lenka_21
1. dec 2011

@raza No ved prave ... netusim co sa deje ☹ 😒 My sme si uz pripravu obnovovali ...

raza
1. dec 2011

@lenka_21 ani som nevedela, že sa to má po nejakom čase obnovovať....

raza
1. dec 2011

@lenka_21 to ste vlastne v poradovníku 2 roky... uff..

lenka_21
1. dec 2011

@raza Ano, priprava plati 2 roky a pred vyprsanim ju treba obnovit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre