Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenka_21
2. dec 2011

@raza Ponukli nam jedno dietatko ... ked sme tam prisli tak maly este jedno, ale nebolo to podla nasich poziadaviek a tak sme ich museli odmietnut ... no skor si myslime, ze nam ponukli hocijake, lebo sa vzdy snazia ti aspon jedno dietatko do 2 rokoch od pripravy ponuknut 😕 😕 😕

@mmacca Zalezi ake mas poziadavky, my chceme dietatko do 1 roka a tak mozno preto cakame 😕 , ale planujem tam zavolat, lebo sa mi to zda uz naozaj dlho 😨 😨 😨

dadenka1
2. dec 2011

@mata71 tak to som rada.. a možno bude aj predčasný pôrod, tak sa chystaj.. nebude to už dlho... Ja predpokladám, že "počnem" niekedy v marci 😉

mata71
2. dec 2011

@lenka_21 presne tak ukazuju nerealne veci,,,alebo to ide podla znamosti,,,indikacie nato su,,,chceš? daš? maš!!!!...do noci sme sa z manželom bavili o tom,a všeličo nam napadlo,,,,,AJ mi už nechodime nikde skratka už nie,,ved aj nam sa podarilo prirodzene aj ked to nedopadlo dobre 😒 ,,,,,,,,,,,,nadej je vždy,,,,SI NAM PRIKLADOM TEHULKA 😵 😵
@dadenka1 veru čakanie,po včerajšku asi zajdem do NAVRATU v NR ,musim si zistit kde,čo ako,,,a ideme hladat našho syna,,,,nech je už prinas,, 😵 😵

moma80
2. dec 2011

@lenka_21 nám bolo povedané na u nás na sociálke, aby sme sa každé 3 mesiace telefonicky ,,pripomenuli"

marti35
2. dec 2011

@barbareta Ahoj mi sme 2010 začiatok septembra takže sme tesne za vami 🙂 😉 ja som volala v oktobri nám povedali že sme 20 my máme v požiadavkách novorodenca na pohlaví a na etniku nám nezáleži a teta na úrade povedala že možno aj do konca roka zavolajú ale myslím si že skôr na jar apríl máj aspom dúfam 🙂 ostatní pred nami chcú len biele dieťatko

vandijan
2. dec 2011

@moma80 pri prvom sme mali malého za 9 mesiacov od podania žiadosti, bolo to relatívne rýchlo ale to bolo v roku 2004, vraj sa vtedy rodilo veľa detí, teraz sa čaká ozaj doť dlho, ako tu čítam ☹

dia6
2. dec 2011

@vandijan Čaká sa dlho, vraj je teraz toľko ľúdí v poradovníku ako už dlho nie. Ale do dvoch rokov by to malo byť... tak nám bolo povedané.
Ide o to, že ľudia vraj zvyšujú nároky na detičky. Také nechcú, také tiež nie... Vraj dávajú také vysoké kritériá, že ich detičky jednoducho nesplnia.
A v BA kraji je to najhoršie... teda, akože tam sú najvyššie nároky na deti.

vandijan
2. dec 2011

@dia6 tak to sme mali vtedy šťastie a pritom sme zo ZA kraja

moma80
2. dec 2011

@vandijan
@vandijan my máme detičky od min.roka, ale keď sme si to počítali koľkí sme v poradovníku, hneď ako nás zaradili, tak sme boli 79, a to tam boli aj z roku 2005 ☹

lusterka
2. dec 2011

@mata71 tak to ti poviem..aj ja som sa vcera rozculovala, ale som si viac ako ista, ze to takto funguje aj tu..tí co maju peniaze a znamosti, maju adopciu hned za sebou..ukazu na dieta a maju ho....nam dodnes sa ani neozvali, a to sme pred vyse mesiacom posielali ziadosti a dotazniky a vsetko k tomu..ked som im posielala mail, tak napisali, ze cakaju este na odpis...divne....lebo ten trva max 10 dni, ale nevadi..xixi

vandijan
2. dec 2011

@moma80 my sme ani nevedeli, ako a mali sme bábo, teraz chceme od dvoch rokov, ale vidím že to nie je ružové 😒 , pekne Vám to vyšlo, hneď dvaja 🙂
@lusterka my teraz čakáme na aktualizáciu, neviem dokedy, povedali že sa ozvú v decembri, a to povedali minulý mesiac, ale tú pani poznám, lebo išla teraz na plánovanú operáciu, predtým mala s nami prípravu a bola veľmi milá, tak počkáme 😉

moma80
2. dec 2011

@vandijan to teda áno,a to sme chceli 1dieťa,ale 2sme sa tiež nebránili,nebanujeme je to super 🙂, len mám obavy, keď si ich budeme chcieť adoptovať...

vandijan
2. dec 2011

@moma80 nie sú právne voľné? a my si to musíme zopakovať celé znova 🙂

moma80
2. dec 2011

@vandijan Máme ich v pes.starostlivosti-ktorú sme tak nechceli 🙂 Biologická mama ich nekontaktuje, ale otec vie zavolať,na návštevy nechodí,dokonca mladšiemu nepriznal otcovstvo,aby nemusel platiť výživné,a neviem, či to bude možné... Bola by som rada, ak by sa mi niekto ozval, kto má s niečim takým podobnú skúsenosť. Držím palce, ale všetky tie ,,opletačky" potom stoja za to 😀

vandijan
2. dec 2011

@moma80 hm, trošku sa ti to skomplikovalo, v prvom rade by mala mať záujem sociálka, aby to bolo v poriadku, ale ak sa rodič prestane o dieťa zaujímať sociálka by mala dať podnet na uvoľnenie dieťaťa do osvojenia a to , o to skôr, ak už rodinu má. Myslím, že by to stálo za to trošku sa tam na to opýtať, aj keď ako vidím, čítam, už sú navždy tvoji 🙂 🙂 🙂 a ďakujem za tie palčeky 🙂

matax
2. dec 2011

@moma80 ahoj, piše sa ešte na sud 2 x rocne o dieťati v pestu? ak hej, napiš im o tom, ze máš o deti záujem na ado.. ale najskor musi niekto podat navrh na osvojitelnost deti.. a ked budu osvojitelni, mozes podat navrh na rovno na osvojenie, teda ak budu deti u vás viac ako 9 mes., Doba pestu sa rata ako predosvojitelska:DD Návrh na osvojitelnost asi upsvar...., drzim ti palce. a ked si z nášho kraja, prid na klub na rozkvet, teraz najblizsie bude 16,12 o 16,30, ak máš záujem, napišem ti viac:D normálne býva kazdý posledný piatok v mesiaci

dia6
2. dec 2011

@moma80 Vy máte dvoch v pestu?
Aj my si pôjdeme brať do pestu... a tiež dúfam, že to nakoniec celé dopadne, že bude dieťatko naše (v osvojení).
🙂 Ja sa tiež nebránim dvom detičkám, ale polovička si nie je istá.

123sabrina
2. dec 2011

ahojte sledujem vas casto a dufam ze sa tu objavi aj nejaka zena s nasho kraja trnavskeho.
my mame podane tiez na aadopciu chceme babatko na pohl nam nezalezi...
ste tu same ba.nr.za heh ...a tt nic nemam sa s kym poradit,nas maju decembri zaradit do zoznamu ziadatelou,mam info ze caka 100 cakatelov,ale neviem ci to je pravdiva cifra. vy ste boli ake cislo ked vas zaraili...kolko ste cakali na deticky,babatko.......dakujemmm

123sabrina
2. dec 2011

nkdo tu nnieje

raza
2. dec 2011

@magimary vyzerá to dobre 😉

magimary
2. dec 2011

@raza veru, vraj je to vymakaná kniha (že je tam veľa poučenia, človek si aj poplače, vraj aj muži 😅, ale je to všetko také prudkoreálne 😉, horšie ale je, že nikde na nete sa už nedá zohnať (teda to píše net, tak neviem 😕 )...
zháňam info, kde by sa to dalo zohnať...

raza
2. dec 2011

@magimary posnažím sa aj ja, keby dačo, isto dám vedieť 😉

cairka
2. dec 2011

@magimary , toto sú články tej autorky, na českej rodine píše pod nickom Maceška 🙂 knihu sa na slovensku nedala zohnať ani po vyjdení...

http://www.rodina.cz/rubrika/matka_cesta

raza
2. dec 2011

@magimary no, tak už som si prečítala, že sa dá zohnať jedine na nete (resp. nedá), ale aspoň som našla novú stránku , o ktorej som nevedela a fakt ma zaujala : www.postizenedeti.cz

papajka76
2. dec 2011

Ahojte neviete mi niekto poradiť aké doklady sú potrebné k žiadosti na osvojenie?

raza
2. dec 2011

@cairka tak som si práve prečítala článok: ,,bilancování" . naozaj pekne napísané.. 🙂

magimary
2. dec 2011

@cairka hej viem 😉 😎
a tu sú jej blogy:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dagmar-ze...

kacena4
2. dec 2011

@magimary http://www.detipatridomu.cz/doporucujeme/publik... tu pisu´,ze sa da objednat ta kniha

matax
2. dec 2011

@magimary dakujem za link, citam a je mi smutno z toho a aj sa tesim, ked citam, ako sa niektorým detom dari...ten blog Ako sa chodi s hnedou kozou na trh...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre