Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marti35
19. jan 2012

@tortelinka čítala som že je dobré začať odsávač kou elektrickou a pri novorodencovi sú šance kojiť veľmi veľké 🙂

larinka133
19. jan 2012

ahojte 🙂 co sa tyka adoptivneho kojenia, poradkyne sa daju najst uz v kazdom kraji ... pozrite tento link:
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
aj ja sa o to budem chciet pokusit, verim, ze sa podari, aj ked to bude asi narocne...

vesticka
19. jan 2012

Aj ja by som to velmi rada skusila. Lekarka mi pri ultrazvuku vravela, ze mam dobre mliecne zlazy, ze bude mat vela mlieka. No tak to by bol hriech to neskusit 😵 ...Uz sa mi aj snivalo, ze sa mi zrazu zjavilo babo v naruci a ja som kojila. To bolo take krasne.....jaj kedy to uz bude? 😒

123sabrina
19. jan 2012

ako je to stym kojenim to vam nieco nasadia aby sa vam vytvorilo mlieko alebo ? vobec som to nepocula ..

erikadodo
19. jan 2012

@123sabrina klikni si na ten link http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... poslala ho larinka133 je tam všetko pekne popísané.....a zaujímavé ani ja som o tom nevedela

larinka133
19. jan 2012

ja si myslim, ze za pokus to stoji ... uspech nie je zaruceny, ale zase ked sa velmi chce, vtedy to vraj najviac ide ... vraj sa to neoplati len skusit, treba sa do toho vlozit cela 🙂 ... mne osobne toto zistenie, ze je to mozne velmi pomohlo a nadchlo ma to ... ten pocit, ze by sa to mohlo podarit, je uzasny ... treba sa na to pripravovat uz niekolko mesiacov pred predpokladanym prijatim dietatka do rodiny, takze to vyborne vyplni ten nekonecny cas cakania ... a ten sen sa akosi zrealnieva tym, ze clovek robi nieco konkretne a vlastne tak vyznamne pre to dietatko 🙂 aj pre vzajomny vztah mamy a babatka .... joj, neviem sa dockat, kedy sa do toho pustim 🙂

tortelinka
19. jan 2012

@larinka133 je to pekne, ale ako sa mas pripravit par mesiacov pred prijatim dietata? ved naozaj nemozes vediet kedy pride!

lenkove
19. jan 2012

@tortelinka No nevie, nevie.. Ja som vzdy hovorila ze do Vianoc to bude! 😎 😎

tortelinka
19. jan 2012

@lenkove po vojne je kazdy general mudry 😀

123sabrina
19. jan 2012

dakujem za link popozerala som to poprecitovala ,ale toto namna neni 🙂

najjulinka
19. jan 2012

Mna napr. dojčenie prijateho dieťaťa neláka... proste nemam tu potrebu 🤐 Ale chcem len povzbudiť, že poznám pani, ktoorej sa spustilo mliečko same od seba, ked si dieťa adoptovala... bolo to čisto o psychike.. stala sa matkou babätka a tak sa jej spustilo mlieko... samé..... 😉 takže ono to vooobec nemusi byť naročne.... niekedy to ide samo... 😉 😀

mata71
19. jan 2012

inšpirativny članok,,,,,ale nič pre mna. 😀 ...ostatnym držim palčeky 😵

lubka1709
19. jan 2012

Babenky chcem sa opitať v spise o miminku sa diagnozi pišu v latinčine alebo riadne po slovensky?

jerry23
19. jan 2012

@tortelinka a to ako neuspesne pokusy?

123sabrina
20. jan 2012

ani mna to nelaka ked som citala tie lieky alebo co preto treba robit , nie ze by som to neurobila no mam dost hormonou a este do seba pchat lieky ked nemusim , ja si ani nedam tabletku ked ma boli hlava skuisssm to vydrzat , nespolieham sa na lieky a tiez drzim palce ostatnym . myslim si osobne ze dietatu bude dobre po zivotnej strane aj na inom mlieku ci sunar ci potom aj kravske mlieko, minulosti neboli ziadne taketo moderne pokusy a ludia ziju a myslim ze ti starsi su asi aj zdravsi ako my mladsi ...

mata71
20. jan 2012

@123sabrina pekne si napisala suhlasim. 😵 dost sme pchali hormonou do seba ☹ .Manželova neter porodila dietatko v 7mesiaci nemala mliečko a mliečko jej nosi sanitka z mliečnej banky.Normalne materske mala ma 5mesiacou.Vtedy som sa popitala že ako to je ked si niekto adoptuje mesacne babatko...a povedal že v pohode nosia aj takym maminkam,Len sa niečo plati,ale nieje to katastrofa,,,,,,To by som brala 😵

123sabrina
20. jan 2012

mata71dakujemm no to nevedela ze nosia mliekoo ,neni to zle, pre niektore matky....

ale tiez by som si rozmyslela ci by som dala mlieko cudzej zeny ..ci by som to robila,ale tak mozno za pokus to stoji. a vy cakate mata na babetko v akom kraji _? ked nas tu je tolko vela ,ze ani neviem 🙂

mata71
20. jan 2012

@123sabrina to mliečko ide do nemocnice do stroja vyšetrenie až potom ho nosia.......od Jula 2011 v zozname v NR 😵

123sabrina
20. jan 2012

mata71 tak to je ina vec 🙂

dia6
20. jan 2012

baby, mňa tak napadlo, myslíte, že sa dá ak mám bábätko z ded a mám sestru, ktorá je tehotná, čoskoro bude rodiť a už pri prvom tehotenstve mala veľmi veľa mlieka a teraz to vyzerá, že bude mať opäť veľa, tak že by bolo v poriadku, keby odsávala aj pre naše dieťa?
Len tak rozmýšľam... napadlo ma to teraz keď som čítala vaše príspevky o mliečnej banke.
😒

magimary
20. jan 2012

@dia6 samozrejme, že dá!
niet nič lepšie 😉

maznacik007
20. jan 2012

baby ja som za kojenie dceru som kojila 18 mesiacov ale nedavajte si do seba hormony to uz potom radsej sa dohodnite bud so sestrou ci priatelkou alebo skuste kupit cez mliecnu banku materske mlieko...

ono tie hormony su hnusoby a mozu sposobit ze narastie to co nema a dietatko vas potrebuje a bude potrebovat..

dia6
20. jan 2012

@magimary Jéééj, ahoj. 🙂
ďakujem. Tak to som rada, ešte som sa jej na to nepýtala, ale myslím, že bude za.

Normálne, nebyť tejto témy, tak by ma to ani nenapadlo. 😉

maznacik007
20. jan 2012

@dia6 a inak ked budes mat sestrine mlieko tak potom mozes krmit z flase ale napr. tak ze na prsiach aby male citilo holu pokozku pri tom.. a tak simulovat dojcenie

dia6
20. jan 2012

@maznacik007 No, to by bolo fajn. To by sa dalo, a myslím, že by to mohlo drobcovi naozaj pomôcť. 🙂

magimary
20. jan 2012

@dia6 alebo môžeš takto kŕmiť mliekom (od sestry) z "Tvojho" prsníka, pomocou suplementora, ktorého hadičku si prilepíš pri svojej bradavke a tak dieťatko bude sať mliečko zo suplementora a súčasne stimulovať aj tvoju bradavku, ktorá následne bude stimulovať centrum v hypofýze a mlieko sa môže spustiť... 😉

tu je:
http://www.medela.cz/produkty/suplementor.php

dia6
20. jan 2012

@magimary To je fajn. To by som tiež mohla skúsiť. Takéto niečo ma ani nenapadl...teda ani som nevedela, že takáto možnosť je.
Normálne sa z toho teším. ďakujem za info. 🙂

magimary
20. jan 2012

@dia6 no, ja som mala ťažkosti s dojčením aj mojich vlastných detí...
tak sme skúšali čokoľvek 😉
aj suplementor 🙂

a pri tomto spôsobe možno nejde až tak o to fyzické dojčenie, ale o to "psychologické" 😉

inak, by som asi tiež nevedela 😉

dia6
20. jan 2012

@magimary 🙂 🙂 😀 ďakujem

vesticka
20. jan 2012

presne to ma dievčatá napadlo po prečítaní toho článku ako spustiť kojenie, že či je ozaj vhodné pchať do seba hormonálnu antikoncepciu. Ja ju neuznávam. Ale veľmi by som chcela kojiť. Myslíte, že by stačilo popíjať tie bylinkové čaje a zároveň začať odsávať elektrickou odsávačkou?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre