Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
larinka133
8. feb 2012

@maznacik007 dakujem za odpoved, velmi dobre si to napisala, hned mam trosku jasnejsie 🙂 tak to teda skusime, len si este musime zvazit este raz tie nase poziadavky ...

larinka133
8. feb 2012

@alica11864 ale dieta ked je uz v profi rodine, stale vlastne patri pod detsky domov, ci?

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
8. feb 2012

@alica11864 aj z profi sa dava na predbežko... je to na sudcovi.. ten čo da predbežko dá a ten čo nedá predbežko, tak nedá....... ja som davala na predbežko nejedno dieťa...

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzik242
8. feb 2012

@larinka133 jasne patrí stale pod DeD

najjulinka
8. feb 2012

@alica11864 u nas v domove možme dať deti do decaku na dovolenku , ale ja s manželom sme to ešte nikdy nevyužili... bereme si dovolenku, ked nejake dieťa odíde a pod.
Ale dakde nutia vziať dovolenku a dieťa dať do domova....

kanhwa
8. feb 2012

Nieco usmevne na margo vcerajsej rozohnenej debaty - na znak toho, ake vtakoviny sa tu popisali 🙂 a pevne verim, ze to nikoho neurazi 😎
nech mi to kludne aj zmazu, ale najprv sa zasmejte 🙂

yukki
8. feb 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiak001
8. feb 2012

@123sabrina @lilih Kocky kocky ze pan :D. A teraz nezaspim inak som Miso 🙂

mysiak001
8. feb 2012

@kanhwa :D :D :D :D :D :D :D

cicimotinka
8. feb 2012

@kanhwa 😀 dnes som to kukala na FB... ale nenapadlo ma to v takejto súvislosti... si trafila... 😀 😀 😀

vesticka
8. feb 2012

@lilih ahoj, tak ja som z KE, cize asi sme tu teraz s Misom traja 🙂 . No my sme boli osobne minuly tyzden a v zozname sme od 6.10.2011. Chceme dievčatko do pol roka a na dievčatko sme 16ty a keby sme chceli chlapčeka tak 8my. Takze mi logicky z toho vyplyva, ze ked si uz v zozname 9 mesiacov tak to uz musis byt niekde tesne pri ciely 🙂 . Vy ake chcete bambino?
No my sa zrejme tohto roku nedockame (tak povedala pani), ale Miso sa urcite docka, ked chcu aj chlapceka 🙂. Inak vraj kosicky kraj ide najrychlejsie. Tak uvidime. Mame sa ozvat znovu az v septembri ☹. No hold, ale na dobre sa dlho caka a potom sa budeme uz dufam len tesit 🙂. A inak vobec nechapem, ze vam teta nechce povedat na akom ste mieste. Dozaduj sa toho, ved mas na to pravo! Drzim palce a urcite daj vediet 🙂

123sabrina
8. feb 2012

mysiak001 caw ja som misa🙂 ale vazne teraz 🙂)))))))))

mysiak001
8. feb 2012

@123sabrina ahoj misa
@vesticka
kosicky ide najrychlejsie ale len na male aspon tak nam povedala teta 🙂 na vacsie sa zevraj dlhsie caka co sa mi zda divne ale nehadam sa. Jaj ja teraz musim riesit pracu bo som nejako nezamestanny :( a este nam konci auto. Ale vsetko bude fajn.

lilih
8. feb 2012

@vesticka Ďakujem ... véééélmi si ma potešila ... ja som sa bála či nebudeme čakať ešte 2 roky to by som sa čakaním asi utrápila .... My chceme dievčatko do 6 mes . tak ako Vy .... dúfam ,že to bude už čoskoro 🙂
Viež čo kolkokrát som sa vypytovala ale stále to isté ,že ona mi to nemože povedať, lebo že robia nejaký program a všetky spisy ukladajú do pc a že to bude trvať cca 2 mes. Ked prešli 2 mesiace tak sme išli osobne ale nikdy nám nepovedala stále niečo hovorila len nie to ktorý sme v poradí ...a tak to sa ťahá doteraz ... to je na dlhé rozprávanie .... ale teším sa dúfam ,že to bude už tohto roku ... 🙂

mysiak001
8. feb 2012

@lilih No nam povedala ze mame prist az po novom roku sme prisli a vypocitavala to rucne pred nami z papierov robila ciarky. Uz aby im program spravili, v tomto storoci taku podstatnu vec a rucne ratat ☹

lilih
8. feb 2012

@mysiak001 to vážne a stale sa mi ohradzovala s programom ,že ešte nieje dokončený atd.
Išla by som tam hned zajtra ,ale to sú nestr. dni tak až v pondelok a už neodídem pokial mi nepovie ktorý sme v poradí ...

mysiak001
9. feb 2012

@lilih No mozno mala dobru naladu v januari neviem 😉

yukki
9. feb 2012

Ja som na úrade v košiciach nemala nikdy žiadny problém, vždy boli ústretové a milé...viem, že teda sú tu aj iné skúsenosti, ale ja som mala vždy dobrý pocit z krajského...a z tiet... 🙂

dia6
9. feb 2012

@lenkove prepáč, zle som sa vyjadrila. Nemyslela som právne voľné... ale voľné, akože nenakontaktované. V Úsmeve sme totiž zistili, že tam majú veľmi veľa detičiek, ktoré už sú v procese interakcií, len im nedal nikto vedieť, tak ich tam majú.

dia6
9. feb 2012

Baby, mám takú dôležitú otázku. 😕 ˇ
Keď ste boli na prvej interakcii a zbadali ste "svoje" dieťa (píšem svoje v úvodzovkách, lebo vlastne ešte nebolo vaše vtedy 🙂 ) Čo vás napadlo? Niečo ako: "jeeej" ? Alebo skôr: "nie som si istá" ? Alebo niečo úplne iné?

Teda ide mi o to, že či to bolo taká láska na prvý pohľad, alebo ste si neboli ešte vtedy na 100% isté/í?
Uvažovali ste nad tým, či ste sa rozhodli správne? Alebo proste ste nemali ani nad čím rozmýšľať? Je niečo podľa čoho by sa mal človek riadiť?
Či proste je to úplne individuálne a nedá sa nikomu v tomto radiť???
😒

lenkove
9. feb 2012

@dia6 To posledne 😉 Myslim, ze neexistuje univerzalna odpoved..
Treba si vsetko zvazit a rozhodnut sa... Niekto sa rozhodne pred prvou interakciou, niekto po nej... Na to tie interakcie su 😉 Lebo potom uz nie je cas a ani miesto na ziadne otazky 😉 To si len uzivas slasti materstva 😀

cicimotinka
9. feb 2012

@dia6 hi hi...náš mal pol roka a v kuse vrešťal... tak ma napadlo, že hádam to do 15-tich prestane... 😀 😀 😀 ale ak máš na mysli nejaké to "iskrenie", o ktorom sa hovorí, tak u mňa to nebolo, ja som si náš vzťah "poctivo odmakala"... 😉 ale som spokojná

dia6
9. feb 2012

@lenkove Ďakujem 🙂

dia6
9. feb 2012

@cicimotinka Presno... to "iskrenie" o ktorom sa často hovorí. Tak to som rada, že to tak vlastne nemusí byť. Normálne si ma potešila. ďakujem. 🙂
Ale teraz si rada, že si sa rozhola, ako si sa rozhola, či nie?

lilih
9. feb 2012

@yukki nenapísala som ,že pani čo robi na urade sa k nám správa zle alebo niečo podobné ... práve naopak ... Sú naozaj velmi milé a dobrosrdečné ,len stále nevieme ktorí sme v poradí ... dúfam ,že ked tam pojdeme v pondelok tak nám to už prezradí ... myslela som ,že to je ich taktika že to nehovoria ani ostatným ale ako vidím tak som sa mýlila ... Bola som u jednej kamošky čo si už adoptovala 2 deti a ani pri jednom jej tiež nepovedali poradie ... tak potom som to už tak nechala a trpezlivo som čakala ... ale ,teraz nie musím to vedieť ... bola by som štastná keby sme boli v prvej 10 ke... 🙂 Už sa nevieme dočkať na našu bambuľku 🙂

lenkove
9. feb 2012

Cicimotinka si kazde rano hlavu bucha o stenu, podla mna 😀 😀 😀 😀 (pardooon, no co sa da na taku otazku napisat?? 😀 😀)

cairka
9. feb 2012

@dia6 , asi je to individuálne 😉 ja som bola rozhodnutá už keď som išla pozerať spis, ešte keby mi ponúkli mimozemšťana, tak možno trocha zvažujem 😝 A neľutujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre