Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
30. mar 2012

@morisa , v informačnej kancelárii ti nepovedia telefonicky výsledok ...ale dozvieš sa aspoň, či už rozhodli a potom osobne ti ukážu rozsudok...ale právoplatný tak či tak bude až po doručení, ale aspoň budeš vedieť, no...

karkana
30. mar 2012

@misula4660 no to by som nerada,aby sa bio dozvedeli o nás,to je vždy risk pri predbežku?ved to je anonymné 😒nam povedali,že sa nemaju ako dozvedieť, len ked je pravne voľné,je to OK,hm

matax
30. mar 2012

@moma80 oni si tam urobili kopiu z nasho orginalu..ale je to des, ze na uradoch nevedia, ako maju postupovat a na co maju právo.. este pochopim na pasovom, ale na soc .positovni som sa tiez s tým stretla pri vybavovani MD, ze pani na mna cumela, ze co chcem, ked som nerodila..

misula4660
30. mar 2012

@karkana no pokiaľ je právne voľné, tak asi nie, ale ja som písala, že náš drobec nebol právne voľný a aj preto sme podávali predbežko, aby sme ho mali čo najskôr doma, lebo právna voľnosť trvala skoro pol roka, takže my sem šli radšej aj do toho rizika, že sa o nás bio dozvedia, ale na 99% sme vedeli, že sa nedozvedia, lebo my máme bio otca neuvedeného a matka si žiadnu poštu nikdy neprevzala, lebo nežije na SVK...A tak to nakoniec aj bolo, neprevzala si nič, takže o nás nevie....

misula4660
30. mar 2012

@morisa my sme sa dozvedeli výsledok hneď a to tak, že nám sama volala malého kurátorka a informovala nás, že sme mali schválené predbežko a pokiaľ ho chceme mať čo najskôr, máme si ísť dať predbežko ihneď na súd potvrdiť vykonateľnosť....

dia6
31. mar 2012

@marketka1 No to máš asi pravdu, určite kontaky nebudem riešiť na sude, možno niekdy časom.... MOZNO.

dia6
31. mar 2012

@morisa No to ti verím. Je to ťažké. ☹
Držte sa... nech sa vám to podarí, nech ju máte čo najskôr doma nastálo. 😉

magimary
31. mar 2012

@dia6 ako dopadlo včerajšie USG mozgu? 😉
dnes ste nešli za malým? 😕

dia6
31. mar 2012

@magimary včera sme s ním boli... aj ked sme takmer celý deň behali po lekároch... ale bol strašne statočný.
Nič mu nenašli na mozgu. A neurologička nám povedla, že by mal byť v poriadku, no nikdo nevie pri žiadnom dieťati povedať všetko na 100 percent.
Ale nám stačí to, že nebude nijako vážne postihnutý. Tak me strašne radi. 🙂
No a dnes sme nemohli za malým ísť, lebo priateľ aj moja mama robí... sama by som si netrufla.
Vždy chodím s priateľom alebo mamou... a toto je prvý víkend čo sme s ním neni. ☹

magimary
31. mar 2012

@dia6 no vidíš!!! 😵
super!!!! vedela som!!! 😵 😵 😵
/jasne že 100% istota nie je ani pri najzdravšie vynosenom a porodenom dieťatku 😉/
tak sa teším!

no a to, že spolu nie ste... 😔
hm... tak mu zatiaľ chystaj vecičky a mysli na to, že už čoskoro máte po súde 😉 😵

dia6
31. mar 2012

@magimary No už čoskoro... Nervy mám. Ani jesť mi nechutí. Aj som schudla za posledný týždeň... čo ale nie je dobré, lebo som chudá aj bez toho 😒
Malému chystáme, dnes mu kreslím obrázky na niektoré vecičky.... mám aj v albume už niečo 🙂

magimary
31. mar 2012

@dia6 upokoj sa, bude dobre!
Malý potrebuje SILNÚ mamu 😉
idem omrknúť 😉

dia6
31. mar 2012

@magimary No ja som bola silná doteraz... dokonca aj moja mama sa divila, že som taká silná, že sa až čuduje, ale že je rada 🙂
To len tento týždeň ma chytili nejaké nervy.

karkana
31. mar 2012

@dia6 a to na navštevy môžem zobrať aj napr.svokru? 😉 už teraz sa teší ,že to nevydrží nevidieť bábo,a ja som jej hovorila,že len ja s mm môžme,ak ano tak sa poteší,a som rada že je malý v poriadku 🙂

dioliana1
31. mar 2012

@karkana na prvej len moje biodeti s manželom, na druhej aj mamku 😉

zuzkanka117
31. mar 2012

@karkana ja som na IA raz vzala aj kamoškinho muž, lebo Vernár desne zasnežený a potrebovala som niekoho, kto by ma poprípade vykopal zo záveja 😀 😀 😀 😀

moma80
2. apr 2012

@matax sociálna poisťovňa KATASTROFA-jeden z najhorších úradov 😖 😨

dia6
2. apr 2012

@karkana Jasné, kohokoľvek - tekmer 🙂 Ja som bola aj s mamou aj s otcom aj s priateľom a aj sestra chcela ísť, no nakoniec nešla, lebo je tehotná a je to dlhá cesta. No asi nie je dobré brať ich všetkých naraz. 😀

dia6
2. apr 2012

Baby... je to zlé. 😢 😢 😢

yukki
2. apr 2012

@dia6 čo sa deje

magimary
2. apr 2012

@dia6 čo sa deje?! 😨

mexx
2. apr 2012

@dia6 Čože? 😕 😨 😔

yukki
2. apr 2012

@dia6 nepíš tu ak nechceš, za chvíľu budeš v neverejnej

dia6
2. apr 2012

@yukki
@magimary
Dnes prišla za malým jeho bio mama a babka a vraj si ho chcú zobrať. Babka vraj zoberie dcéru (bio mamu) k nej bývať. A bio mama sľúbila, že sa polepší a vraj prestane piť a s tým jej priateľom si časom niečo nájdu na bývanie.
Tak teraz už neviem čo robiť.
☹ 😢 😔

magimary
2. apr 2012

aj ja by som rada vedela, čo sa deje 😔
len už niečo napíš...

ajajaj...
nádych, výdych...
každopádne súd bude... a uvidíš, čo bude po súde...
čo to vravia v decáku???

dia6
2. apr 2012

@yukki už som napísala... aká je neverejná?

123sabrina
2. apr 2012

@dia6 porad mi ide mraz po tele coze ? to az teraz sa spamatala ? dufam ,ze jej ho nedaju napis co je nove ..... 😠

cairka
2. apr 2012

@dia6 , uff uff 🤐 kedy máte mať ten súd?

dia6
2. apr 2012

@cairka tento štvrtok

afrika
2. apr 2012

moc vám držím pršteky. aj my patríme medzi čakateľov a preto si Vás moc rada čítam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre