Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
26. máj 2016

@liwka ja som bola v Úsmev ako dar a len som tam zavolala, že som v poradovníku a že by sme sa z manželom cheli pozrieť do zoznamu detičiek.
V pohode sme tam boli aj dvakrát po sebe.
UPSVaRu nič nemusíš hovoriť... a ani radšej nehovor, lebo niektorým úradníčkam sa nepáči, keď ich takto "predbiehate". Pritom na to máte právo.
No UPSVaR, ak si v zoznamoch nič nevyberiete, tak Vás bude kontaktovať normálne ak bude pre vás mať dieťatko... ale ak si vyberiete v zozname v neziskovke (Úsmev alebo Návrat), tak oni kontaktujú UPSVaR, že ste si vybrali. Opýtajú sa či je dieťatko stále voľné a potom už riešite s neziskovkou kedy prídete na dieťatko pozrieť (ak je teda voľné).

dia6
26. máj 2016

@niky1975 jasné pýtaj sa. 🙂

liwka
26. máj 2016

@dia6 jooooj, ďakujeeeem 😉

kikuska_wedge
26. máj 2016

@dia6 ďakujem. Bojíme sa toho trošku, predsa len si také maličké miminko lepšie privykne ako staršie deti. Ale veríme, že smoly sme mali už dosť a usmeje sa na náš šťastie. Ja budem vďačná za každé dieťa, či má 1 mesiac alebo 6 rokov. Teraz býva u nás synovec, ten má 3,5 a je to čertisko. Keby sme takého mali, boli by sme najšťastnejší rodičia.

dia6
27. máj 2016

@kikuska_wedge Jasné, že staršie dieťa si dlhšie zvyká.
Náš malý mal len rok aj dva mesiace a prvé cca 2 mesiace boli ťažké. Uspávali sme ho na rukách a on pri tom strašne plakal (až kričal) a kopal. Striedali sme sa z manželom, jeden večer on, druhý zase ja, a ruky samá modrina.
Po cca 2 mesiacoch akoby uťalo, zrazu bol OK, dokonca manželovi povedal aj „tati“. 

Každé dieťa je iné. Moja kamoška si zobrala do pestúnstva 11 ročné dievčatko a to jej bolo dokonca vďačné.

Neboj, zvládnete to, len treba trpezlivosť a lásku.

tarrra
27. máj 2016

@kikuska_wedge Ahoj, my sme mali podobné požiadavky ako ty, a teraz si zvykáme na seba , máme dvoch súrodencov chlapček má 6 a dievčatko bude mať 4 .
Prvé dni boli náročnejšie, ale už máme akýtaký režim vytvorený, dokonca malá nám krásne hovorí maminka a tatinko.
S tým starším to ide trošku pomalšie - kým sa mu to uloží v tej hlavičke.
Ale inak je to fajn, takže myslím, že sa nemáš čoho obávať 🙂

dia6
27. máj 2016

@kikuska_wedge A k tomu čertíkovi. Náš malý je tiež taký živý. Ale zase šikovný vo všetkých športoch. No v školke má občas problém, že je všade kde sa niečo deje, aj tam kde by nemusel byť. A vždy niečo vymyslí. No ale čo.... lepšie ako keby sedel v kúte. 😀 😀 😀

dia6
27. máj 2016

@tarrra Aj keď to je ťažké obdobie, no aj tak to rýchlo ubehne. Dokonca niekedy by som bola rada, keby sa to vrátilo spať. To keď sme malého a malú prvýkrát videli. To keď u nás prvýkrát večerali.
Keď malý prišiel do svojej novej izbičky....a to keď nám prvýkrát povedal "tati" a "mami".
😉

tarrra
27. máj 2016

@dia6 my sme ešte len na samom začiatku, tak to neviem tak posúdiť,ale je to super.
Dosť sa učím pri nich aj ja - odvykať si od sterilnej čistoty, permanentného poriadku, ničnerobenia 😀 atď

dia6
27. máj 2016

@tarrra Ja som sa pri našich dvoch tiež mnohému naučila. A hlavne sa mi zmenili úplne hodnoty v živote. 🙂

bosorkabb
27. máj 2016

My sme včera boli na úrade v BA a v poradovníku je 250 párov, veľmi ma to zaskočilo. Na dieťa vraj budeme čakať minimálne 3 roky.

liwka
27. máj 2016

@bosorkabb a nevyužiješ možnosť, čo tu písala Dia o kúsok vyššie? ísť do úsmevu al. návratu a pozrieť zoznam?

dia6
27. máj 2016

@liwka
@bosorkabb Baby, ale do neziskovky sice odporúčam ísť pozrieť, ale ako som písala, treba trpezlivosť. Lebo do neziskoviek idú len detičky, ktoré si hneď (do určitých dní) po zaradení do zoznamu nenašli rodičov. Teda najskor idú na úrad a potom z úradu ich posúvajú do neziskoviek.
Sice to neznamená, že nemožete nájsť dieťatko aj tam, no sú tam zvačša detičky choručké, polorómske, alebo deti od matiek narkomaniek... aj keď detičky možu byť zdravé.
Ale !!! nájde su tam aj detičky, ktoré nechcú len pre to, že ... ??? nikto nevie prečo vlastne, lebo detičkám nič nie je. No novorodeniatok je tam minimum, skor detičky od nejakého tretieho mesiaca a vyššie.

To vás nechcem odradiť, to len aby ste vedeli s čím rátať a že treba poriadne prezerať spisy a mať trpezlivosť.

bosorkabb
27. máj 2016

@liwka určite využijem, len my z manželom práve absolvujeme prípravu.

bosorkabb
27. máj 2016

@dia6 Tak my máme požiadavky : zdravé dieťa do 2 rokov, nebránime sa polorómskemu.

dia6
27. máj 2016

@bosorkabb Tak to tam určite choďte a možno aj do roka máte dieťatko doma.

bosorkabb
28. máj 2016

@dia6 Absolvujeme prípravu v Návrate, po skončený určite pôjdeme pozrieť zoznam.

sherny
28. máj 2016

Ahojte kocky, je tu prosím niekto, kto začal riešiť adopciu a je z Trenčína? Ďakujem

karkana
28. máj 2016

@sherny napíš marcelarefat 😉

marcelarefat
28. máj 2016

@karkana uz sme spolu pisali

jajuskajana
28. máj 2016

@sherny ahoj, ja som kúsok od trenčína a od 13.5 sme zapísaný v zozname.

continental
30. máj 2016

Ahojte kočky,neviete náhodou niektorá,či sa niečo nezmenilo v ZA kraji,čo sa týka poradovnika?Teraz to nejak zas stálo na mieste a nie a nie sa to pohnuť. Pekny deň

continental
30. máj 2016

Ahojte kočky,neviete náhodou niektorá,či sa niečo nezmenilo v ZA kraji,čo sa týka poradovnika?Teraz to nejak zas stálo na mieste a nie a nie sa to pohnuť. Ďakujem za info.Pekny deň

jajuskajana
30. máj 2016

Ahojte dievčatá, máte prosím niektorá skúsenosť s adopciou dieťatka so syfilisom alebo hepatitídou C?

lilienkalilina
31. máj 2016

baby z tt kraja mam pre vas spravy.je pred nami 28 ludí,sme zapísaní od august2015

dundula
31. máj 2016

Ahojte dievčatá. Máte niektorá prosím vás zaziadane aj O dvojičky, či surodenecku dvojicu? Neviete ako je to v poradovníku, či ako to v tomto prípade funguje? TRNAVA.

lalus
31. máj 2016

@jajuskajana syfilis sa zvyčajne u novorodencov prelieči ATB hneď po narodení - zvyčajne ho dostanú od matky, ktorá touto chorobou počas tehotenstva trpela. Takže už by chorobu ako takú mať nemali, len nejaké protilátky v krvi. V tom prípade sa chodí pravidelne na odbery krvi k lekárovi, ktorý protilátky sleduje - mali by mať klesajúcu tendenciu a ak to tak je a dieťa je v poriadku, tak ho v 2 rokoch vyradia zo sledovania a považuje sa za zdravé.

jajuskajana
31. máj 2016

@lalus ďakujem ti za odpoveď

tatiana6
1. jún 2016

Ahojte, tak ideme aj my do adopcie. Chceme byt rodina ..... Caka nas prvy pohovor v Navrate a potom asi par rokov cakania. Prosim vas je tu niekto, kto ma skusenosti s Navratom v Žiline? Dakujem

tortelinka
1. jún 2016

@tatiana6 držím palce, nech ste čoskoro rodina

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre