Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
22. feb 2012

@kanhwa praveze sme boli zac. februara zaradeny tak sme chceli vediet nacom sme kolko ludi caka pred nami no zavolam si v lete a uz budem trvat na tom na akom mieste sme !to nejde takto ,ze nepovedia ... 😖

kanhwa
22. feb 2012

@123sabrina no jasne, pockaj si tak do jula, nema vyznam skor volat, musite vydrzat. to volanie to nijako neovplyvni a hlavne ked vies, ze ta informacia nema az taku vahu. kazdy by chcel samozrejme vediet, ako sa posuva, ale s odstupom casu to uz vidis inak. fakt pockaj a klidek 😉

123sabrina
22. feb 2012

@kanhwa no ja si pockam a dufam ,ze aj sa mi to aj vyplati ,ze uz sa posunieme a nebude to take strasne 😵

123sabrina
23. feb 2012

halo neni tu niektora s vas co by mi odpovedala na tu moju otazku ? 🤐
ked uz dostaneme dieta s poradovinika-zoznamu, tak budeme zapisany v poradovinku dokym neprebehne sud?alebo nas uz hned viradia ? jako to je

dioliana1
23. feb 2012

@123sabrina až po sude vyradia, medzitým si možete aj dalšie najsť 😀 😀 😀 😀

123sabrina
23. feb 2012

@dioliana1 diky 🙂 takze ked mi povie pani ,ze je tam cca 80ludi tak s toho moze byt uz 15 nakontaktovanych ano?dobre som pochopila?

dioliana1
23. feb 2012

ano može byť @123sabrina

123sabrina
23. feb 2012

@dioliana1 a ti nakontaktovany su este v zozname ?!🙂 dakujem pekneeee 🙂

dioliana1
23. feb 2012

@123sabrina ano do sudu

giorgiogrados
24. feb 2012

@123sabrina Akurát vera som čítal, že to, čo žena rodička je počas tehotenstva, bude s vysokou pravdepodobnosťou chutiť aj dieťaťu rovnako, ako jej strava počas kojenia, či prvá strava. Ide vraj o vône, ktoré sú alebo nie sú dieťaťu príjemné. A tak pri alkohole vieš možno aj skôr ovládnuť to dieťa a ak vy sami nepijete, správne ho výchovou viesť a podoprieť, ak spadne. No ak má nejaké drogové prejavy už v detstve, môže to byť pre teba ťažšie.

123sabrina
24. feb 2012

@giorgiogrados vzdy je tu riziko som zistila, ze nadarmo sa je pytat ked bude mat chut da si aj alkohol aj drogu . moze byt dve deti alkoholicky jedna si da a druha nie ,jedno dieta bude zavisle druhe nie ...to je asi jedno .. su vselijake clanky na internete co som prestudovala...,ale uz radcej nato nemyslim a nezaoberam sa tym ,lebo sa stat moze vselico ale dakujem 🙂

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morisa
26. feb 2012

dva dni som chcela napisat 🙂

giorgiogrados
26. feb 2012

@123sabrina Najdolezitejsia je tvoja laska k tomu dietatku. To mi ver.

mmacca
26. feb 2012

@morisa To je pre mňa novinka.

mexx
26. feb 2012

@morisa Ja som o tom uz pocula, niektore decaky to robia. Aj u nas to (vraj) tak byvalo, neviem ako teraz. 🙂 Zvykne sa to robit aj pri medzinarodnych adopciach, ked su ziadatelia zo zahranicia...alebo ked byvaju jednoducho daleko od decaku, aby to mali cez IA lahsie. 🙂

maznacik007
26. feb 2012

@morisa robi sa to aj v inych domovoch... nie je to ojedinele

matax
26. feb 2012

@morisa to je super, ta moznost byt tam s malou 🙂

lenka_21
27. feb 2012

Babyyy z NR kraja tak ako???

My stale cakame a od septembra nas nikto nekontaktoval. Obnovili sme pripravu a je ticho. Minule som volala do NR a pytala som sa co sa deje ... tetus mi potvrdila, ze sme v zozname na prvom mieste, ale vraj nie su deti 😕 😕 😕 a tak som sa prisla opytat ci aj vy mate taketo skusenosti z NR kraja ...

afrika
27. feb 2012

ahojte, my patríme pod žilinský kraj. zapísaní budeme v apríli dva roky. dnes som volala do ZA a pani mi povedala, že vybavujú žiadosti z marca 2009. nás zapisovali v apríli 2010. presné poradie mi povedia len osobne

barbareta
27. feb 2012

@lenka_21 tak je mne povedali to iste 😖 ked som tam volala koncom januara po aktualizácií . . .

@afrika ZA kraj vybavuju marec09? tak potom my s NR. sa oazj nemame čo sťažovať kedže už uspokojili 09...

i ked kdo vie ako to v skutočnosti je stým poradím, kedže každej povedia inak 😎

afrika
27. feb 2012

@barbareta po akej dobe ste robili aktualizáciu? u nás sa robí po dvoch rokoch

barbareta
27. feb 2012

@afrika My sme ešte nerobili aktualizáciu, i u nas sa robi po 2r. ale na Upsvar roili aktualizaciu poradovnika 😉
No ale ako vidím týmto tempom sa veru Aktualizácií nevyhneme,,,

lenka_21
27. feb 2012

@barbareta My sme v zozname od decembra 2009, takze ani v NR nemaju este vybaveny rok 2009 ... Aktualizaciu uz mame za sebou, ale to bolo najmenej 🙂

barbareta
27. feb 2012

@lenka_21 hmm no vidíš a mne pred mesiacom povedali ked som tam volala že ukončuju rok 2009 😠 😒 😒 že prave začinaju s 2010 a my tu pisala jedna kočka že jej kamoška je s marca 2010 a už jej davnejšie volali ohladne jedneho mimča....
Trošku ma to hneva že sme dezinformovane,,,,pretože ja ozaj to nemienim hovoriť v robote čo ja viem polroka dopredu že sme si Ado. ale tiež si nemôžem dovoliť isť na MD so dňa na deň 😕

lusterka
27. feb 2012

@barbareta ahoj..my sme z ineho kraja, ale nam to tak vysvetlili, ze je aj rozdiel, ci chce niekto pestunstvo a ci chce niekto adpociu, lebo ti co chcu adopciu predbiehaju pestunstvo...zalezi od osvojitelnosti dietatka samozrejme

lenka_21
27. feb 2012

@barbareta V NR je to vzdy problem ... takto zavadzali uz predtym. Tuto na fore som stretla kocky co boli pred nami (takze som vedela ako to ide) a minuly tyzden som volala do NZ a pani co nam vybavovala ziadaost potvrdila, ze sme na 1 mieste (to my povedali aj v NR), ale vraj nemali ziadne deti ... 😕 😕 😕

afrika
28. feb 2012

to sa prečo v NR kraji takto správajú? nerozumiem tomu...

lenkove
28. feb 2012

@dia6 tak ako je to s vami? Ako pokracuju IA? 🙂

lusterka
28. feb 2012

tak sme konecne uz aj my v zozname...a ideme cakat s vami

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre