Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
21. mar 2012

@zuzkanka117 osvojiteľnosť sa dieťaťu určuje najskôr ako dvojmesačnému... (aj ked sa matka zriekne dieťaťa)

zuzkanka117
21. mar 2012

@dioliana1 keď jej po písmenách diktujem slová, dokáže na klávesnici napísať celú vetu ... aká je šikovná, taká je nepraktická 😀 na trojkolke má vpredu taký košík, a cez tie dierky jej jasné že padajú kamienky, ale bude tisíckrát dupať, skákať a hnevať sa, že jej to vypadáva 😀 😀 😀 alebo v jednej ruke si nesie hrnček, druhú ruku vo vrecku - "mami, otvor mi dvere" .. "veri, vyber si ruku z vrecka a otvor si sama" .. "potom mi spadnú gate, ja si ich držím" 😀 😀

akim
21. mar 2012

@lubka1709 , my sme synceka brali ako 3-rocneho.co by si chcela vediet?

bodka70
21. mar 2012

@zuzkanka117 , krásne a šikovné dievčatko. Pamätám, "veselá" diskusia to bola 😉 😀 😀 🤐

zuzkanka117
21. mar 2012

@bodka70 😀 😀 😀 😀 yo yo, ale to bolo aj o inom a toho tu už bolo dosť 😀

dm1
21. mar 2012

@lubka1709 to co pise @dioliana1 je len z casti pravda. Dnes uz CF nemusi znamenat hned kratky zivot. CF ma nespocetne mnozstvo roznych mutacii a kazda sa prejavuje inak. Ide o geneticke ochorenie ktore ked sa podchyti vcasne neda sa sice vyliecit ale da sa zivot pacienta s CF "ulahcit" cviceniami, stravou, liekmi.... Manzel ma 32 rokov, CF ma diagnostikovanu od 3 rokov a nema poslednych 15 rokov ziadne problemy okrem zvysenych potnych testov. Kuk do temy tu na MK baby ti isto poradia https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/cysticka-fibroza-u-dietatka/

dia6
22. mar 2012

@magimary to predbežko sme nepodávali, a to som ho už mala napísané.

dia6
22. mar 2012

@morisa Jeee 😀 To je super. Prvýkrát u vás doma? 😀 😀

dia6
22. mar 2012

@matax Ďakujem. Je to zázrak... a možno som si to tak strašne priala, že proste ten papier prišiel. 😀

dia6
22. mar 2012

@zuzkanka117 Zlaté. Ja verím, že keď sa mu budeme venovať, tak bude na tom rovnako ako iné deti.
Ja poznám aj mamičky, ktoré majú svoje bio deti a počas tehotenstva si sem-tam aj vypili a aj fajčili.

@natia Jeho matka nemala napísane v spise, že je alkoholička. To mi prezradila osoba, ktorá sa s ňou stretla, že si určite vypije nejaké to čučo. Asi nie nič tvrdé, ale určite si dala aj v tehotenstve.

maznacik007
22. mar 2012

dievcata to ze nase bio mamy popijaju pocas tehotenstva je vysoko pravdepodobne.... toto nie su vytuzene tehotenstva kde mamy si robia tehu testy po jednom dni meskania... a na svk je alkohol pomerne tolerovany aj u tehotnych zien v celej spolocnosti... v tomto smere si iluzie robit netreba

mna by skor trapila ta bio mamina psych. porucha ze aka je ta diagnoza... skus si to zistit aj neoficialne ak sa da... lebo to mozu byt aj veci dedicne...
ja co mam pestu sestru tak tam jej bio mama ma tiez psychiatricku diagnozu a u sestry sa zatial nerozvinula aj ked mala specificke problemy prav. aj kvoli tomu...
ako aby nedoslo k omylu ja neodhovaram ale treba si taketo veci ozrejmit dopredu ... a aspon to brat v uvahu ze tam moze byt takyto zaklad... potencionalnych problemov aj na tejto baze...

ono inak ja som sa uz stretla pomerne casto s tym ze dieta ked si ho beries je ok .. pripadne v pasme sirsej normy ... a potom ked je uz v pestu ci v osvojeni tak sa zisti ze ma .................................................................... take a take diagnozy.... od hluchoty cez vrodene vady srdca az po autizmus a ine

dia6
22. mar 2012

@maznacik007 Ja myslím, že taká možnosť je tam vždy... že sa niečo nájde. A hlavne pri osvojení, keď si berú rodičia novorodenca.
Predsa je všeličo čo môže prísť. Ale zase to isté je aj u bio detičiek. Veď predsa deti dnes majú najrôznjšie alergie a choroby. Je to strašné, no možno je to dobou. Ale zase, ľudia určujú dobu.

Ale skúsim si ešte pozisťovať.
Aj tak verím, že to nebude nič strašné. 😉

yukki
22. mar 2012

@maznacik007 bohužiaľ súhlas.

morisa
22. mar 2012

@dia6 ano, prvy raz u nas doma 🙂 juchuuu. prave u nas bola socialna z DED pozriet ako byvame a vsetko v pohodke dopadlo 🙂 zajtra ideme na urad, aby nam pomohli spisat navrh na sud... som zvedava ako to bude,
lebo mala este nie je osvojitelna, ale povedali nam, ze si budeme moct podat predbezko... dufam, ze to nie su nejake zavadzajuce info, lebo v tom vzore predbezka, co sem daval niekto link je jasne, ze ziadatelia uz mali podany navrh na zverenie dietata do predosvojitelskej a to my este nemame...

myslim toto:
"Nakoľko počas častých interakcií s dieťaťom sa náš vzájomný vzťah prehlboval, a väzby sa stávali pevnými a plnými lásky a náklonnosti, požiadali sme o zverenie dieťaťa do predosvojiteľskej starostlivosti. Návrh na zverenie do predosvojiteľskej starostlivosti bol prijatý dňa ____ na Okresom súde v ______."

Nemate niekto k tomu nejake info? Mozme si poziadat predbezko aj ked este nemame ziadost o predosvojitelsku starostlivost?

Vopred dakujem krasne vsetkym za info 🙂

karkana
22. mar 2012

@dia6 to je ináč hrozná profi mama,ked sa nato dala,tak by sa mala starať o dieťa,asi to robí len preto,že jej každý mesiac cinkne niečo na účte,určite s tým chod sťažovať sa ,ked si predstavím,že zas nejaké dieťa dostane a zanedbá,lebo sa jaj nechce,hrozné 😒

raza
22. mar 2012

@zuzkanka117 tak to je teda šikulka!! pozrela som si tvoje fotky, malá je náádherná 🙂

raza
22. mar 2012

@mysiak001 no, podľa mňa je to len jej lenivosť 🙄 pred nami je ešte more čakania na náš zázrak, preto ma rozčuluje, že sa to takto zdržuje ☹ my sme s mužom boli nadšení, že sme konečne skončili prípravu (ono nás to totiž moc nenadchlo) , no už by sme konečne chceli byť v poradovníku...

majda27
22. mar 2012

@raza a ako prebieha ta priprava? mozem aj do ip a aj sem...Mna to zaujima, že na čo sa mám nachystat.Dakujem

mysiak001
22. mar 2012

@majda27 priprava ako kde 🙂 a je to dost specificke najme pri skupinovej nikdy nevies aka partia sa stretne 🙂

lusterka
22. mar 2012

@zuzkanka117 suuuuhlas...vasa mala je fakt nadherna...

martinjasen
22. mar 2012
matax
22. mar 2012

@morisa ja si myslim, ze nemusis davat aj iný návrh na sud, len predbezko .... dopíš do predbezka, ze hned, ako bude malická osvojitelná, podáte návrh na predosvoj. star.. My sme to iste, ze malá nebola este osvojitelna, riesili podanim návrhu na pestunsku starostlivost naraz s predbezkom -povodne sme chceli len adoptovat.

morisa
23. mar 2012

@matax vdaka za info, to je dobra sprava 🙂 manzel isiel prave na urad, aby nam pomohli spisat ten navrh, tak som zvedava co mu povedia

misula4660
23. mar 2012

@morisa náš drobec tiež nebol právne voľný, ale my sme dávali predbežko spolu s predosvojiteľskou a schválili nám predbežko a predosvojiteľskú až takmer po pol roku, lebo toľko sa vliekla tá právna voľnosť....ale zase dobrá správa je, že konanie o osvojiteľnosti nám vytýčili po 9 mesiacoch od predbežka a nie od predosvojiteľskej...

marti35
23. mar 2012

@misula4660 Miška vy ste mali ktorý súd ?keď dali predbežko

vandijan
23. mar 2012

@raza aj ja som čakala mesiac ako mysiak, dá sa to vyrdžať, je to len malý zlomok z čakania, ktoré nasleduje potom 🙂

misula4660
23. mar 2012

@marti35 my sme mali Galantu...ale na to všetko ako sa nám vliekla tá právna voľnosť, tak sme teraz mali osvojenie veeeľmi rýchlo...presne na deň, po 9 mesačnej lehote od predbežka.... 😉 pani sudkyňa bola k nám veeeeľmi milá....

morisa
24. mar 2012

@misula4660 nam prave vcera povedali, ze predbezko nema zmysel podavat, lebo to by nas vraj z registra osvojitelov museli preniest do registra pestunov a to je vraj strasna tortura, ze to ovela skor bude mala osvojitelna, lebo vraj mame uplne najlepsiu a najrychlejsiu sudkynu a ona vraj slubila, ze vsetko prebehne velmi rychlo 🙂 takze budeme cakat, kym bude mala osvojitelna a hned na druhy den podavame nas navrh na osvojenie 🙂

karkana
24. mar 2012

@morisa takže malá zatial nemôže ísť ku vám,ja som myslela,že vždy musím byť najprv predbežko,a tak žiadať o osvojenie,a mala by bola už u vás,zakaždým je to asi iné,pomaly mám z toho hokej 😉

matax
24. mar 2012

@morisa hm, no my sme mali taku pripravu na náhradne rodicovstvo, naraz aj na osvojenie aj pestunstvo, uz tu bola kedysi o tom debata, my sme mali v správe o priprave napisane, ze chceme osvojenie prednostne pred pestunstvom.. Záleží asi, co más v tej správe napísane, len sa mi to nezdá, lebo prípravy su len dve a to na náhradne rodicovstvo v rozsahu 26 hod. a na profesionálne rodičovstvo.
No a predbežko mozeš podať aj pred predosvojitelským návrhom, alebo naraz predbezko+ návrh na predosvojiteľsku.
A predbežko sa nemusi podať, len može na urýchlenie, len niekedy ho neschvália 😠 . ( @karkana )
Ale ak máte sudkynu, co dáva termíny pojednávaní rýchlo, tak to hádam aj u vás tak bude. Ja som si tým prešla so synom , aj s dcerou, u oboch nám na urade povedali, ze už za chviločku budu osvojitelni a syna sud nakoniec osvojitelným neuzanal, z upsvar nám dali tri varianty na výber: pestu, pockat, ine dieta, uff.. vybrali sme pestunstvo.. Pri dcerke sa zas sudy tak natiahli, ze aj ked sme pestu nechceli, zas sme tak skoncili....
Tak prajem , nech je rýchlo osvojiteľná a nech hned po správoplatneni osvojitelnosti daju termín na predosvojitelský sud. Myslím, že až ak bude na sude vynesený rozsudok, ze je osvojitelná, musi sa este dorucit rozsudok ded, biorodicom a uradu, az ked sa neodvolaju, tak to bude právoplatne. Už si to nepamatám, mozno rodicom sa uz nedorucuje, neviem. Niekto ti este poradi 🙂 No hádam budete mat už bezproblemový priebeh, držím vám palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre