Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
3. aug 2012

hm, som to teraz čítala, a nedivila by som sa, keby sa ešte ozvala biorodina...chlapček cca. 3týždňový, čisto oblečený, zabalený... ktožvie, či len nejaká šestonedieľka nekonala v strese... a či si nikto nevšimne (v rodine myslím), že mala dieťa a zrazu nemá... 😕 AK nie, tak hádam sa skoro dostane do milujúcej rodiny 🙂

milenka74
3. aug 2012

@mata2 no ktovie aky mali dovod ☹

najjulinka
3. aug 2012

@tortelinka ano. datum urči sud na zaklade odhadu lekarka - lekarskej spravy.....

milenka74
3. aug 2012

akurat to davali v spravach o tom chlapcekovi a aj to ze ho rodicia chcu spat ☹

najjulinka
3. aug 2012

@milenka74 a mali dať aj to že dvojičky aj ked matka dostala, tak skončili neskor v decáku a potom v inej rodine........ do pestunstva myslim šli.... lebo tak to tam uzavreli, že sa dostali k matke a hotovo..........

milenka74
3. aug 2012

@najjulinka no ved to my neslo do hlavy ze som citala ze boli aj v decaku a ze isli do pestunstva a v tych spravach to bolo inak 😠
no ako si clovek skomplikuje zivot a hlavne ako ho skomplikuje dietatu. Bobak maly co si vsetko musi zazit 😢

najjulinka
3. aug 2012

@milenka74 to boli ešte v decaku... ja som to čitala už davno... oni ich tu ako surodenecku trojicu v KE nukali do nahradky.... také 2 roky dozadu asi. .alebo rok a pol dozadu....

milenka74
3. aug 2012

@najjulinka ved to mi je jasne
ako o ne bojovala a zasa sa ich nakoniec vzdala 😒 je to smutne ze mohli byt od mala v dobrej rodine. No comment 😖

mysiak001
5. aug 2012

Jaj akurat sme tam boli teda v FNLP v Kosiciach. Cely tyzden som tam behal so svokrom a v piatok sa rozhodli ho nechat lezat :(. Mohli sme chlapceka po ceste vziat ;) Uvidime co bude dalej.

lenkove
5. aug 2012

@mysiak001 Miso! A ja ked som precitala, ze ste boli v FNLP tak sa mi dych zatajil a srdce rozbuchalo.. A to z takeho, neveseleho dovodu.. Nech sa svokrovi polepsi a pri najblizsej navsteve, dufam, ze odides s uzlickom! 😵 😵

mysiak001
5. aug 2012

@lenkove Dik, zajtra ideme na navsevu.

milenka74
5. aug 2012

@mysiak001 drzime palce a ber to tak ze to mas nacvik,ked pojdete po babo do nemocnice 😉

anita26
7. aug 2012

Ahojte baby, chcela by som sa opýtať, či nemáte info, aké sú dlhé čakacie lehoty v prešovskom kraji, v prípade adopcie, biele bábo do 2 rokov? dík za akékoľvek info

vikad
8. aug 2012

Ahojte.
Som tu nová a rada by som sa s vami podelila o poznatky a pocity pri adopcii. Sme s manželom v prápravnej fáze na rodičovstvo, ktorú už pomaly končíme. V septembri by sme mali mať posledné stretnutie so psychologičkou a sociálnou a potom budeme už zaradení do poradovníka. Neviete ako dlho sa čaká v poradovníku v košickom kraji? Juj, ja už by som chcela mať doma bábo 🙂
Ďakujem vopred za všetky vaše odpovede, Vika 😉

dioliana1
8. aug 2012

@anita26 6 rokov

tortelinka
8. aug 2012

@vikad tak nech to ubieha, skus sa spytat misiaka, oni cakaju v KE myslim 😉

5katarina7
8. aug 2012

@vikad ahoj,to záleží aj od toho,aké máte požiadavky na bábo 🙂 😉

susumusu
8. aug 2012

ahojte mamicky, a cakatelky,.....zatial len surfujem po strankach o adopcii a zistujem si postupy a priebeh adopcie vytuzeneho dietatka (ziadost v poradovniku o adopciu ani nic este nemame zacate) a zaujala ma vasa konverzacia a napomocne rady. chcem sa spytat ako je to s poradovnikom, ci to ma kazde mesto (obec) svoj, alebo je to na okres alebo na cely kraj. aby som mala predstavu asi aky velky okruh uchadzacov (cakatelov) moze mat. pripadne ak ste tu niekto z dubnice, ....ake mate skusenosti s dlzkou cakania. chceli by sme si osvojit dietatko (nie romske) tak do 1 roka. dakujem za par slov ;)

mysiak001
8. aug 2012

@vikad my sme zaradeny od oktobra 2011 a momentalne sme 2 v poradi uz cca 2 mesiace :D ale september sa blizi.

mysiak001
8. aug 2012

@susumusu Kazdy kraj ma svoj poradovnik.

susumusu
8. aug 2012

@mysiak001 ...dakujem za odpoved....takze az na kraj to je ...no to je dost siroky okruh. ako to je ked si zamestnany a zrazu ti oznamia ze maju pre teba dieta,....ako sa to riesi v zamestnani? mozes odist z dna na den? (obrazne povedane),...alebo musis zamestnavatela na to upozornit, ze cakate na dieta aby s tym pocital?

anita26
8. aug 2012

@dioliana1 uf, tak to je teda fakt veľa... ďakujem za info...

dioliana1
8. aug 2012

@susumusu ak ideš na MD mesiac vopred treba informovať zamestnávateľa, čiže hned ako sa rozhodnete pre dané dieťa oznámiť, že v najbližšej dobe idete na MD...niekedy sa to tahá kým prebehne súd... my čakali 4 mesiace od kedy sme mali malú na hostovskom po právoplatnosť, aby som vôbec mohla ísť na MD....

mysiak001
8. aug 2012

@susumusu No ja riesim druhy extrem som momentalne bez prace takze zhanam robotu. Zamestnavatela by som ale pripravil na kazdu moznost u nas doma plati ten co ma nizsi prijem ide na rodicovsku :D cize zatial ja.

susumusu
8. aug 2012

@dioliana1 ..aha, dakujem, staci ustny oznam alebo pisomny? je vtedy cakatel v nejakej ochrannej dobe, ze ho napr.nemoze zamestnavatel prepustit? viem ze je to neeticke, ale v dnesnej dobe clovek nikdy nevie a u nas vo firme sa pachaju take psie kusky, ze by som sa ani nedivila, ak by s takym niecim vyrukovali.

susumusu
8. aug 2012

@mysiak001 takze sa tesis? nie? :D

mysiak001
8. aug 2012

@susumusu Jasne ze zamestnavatelia robia psie kusy ja by som len povedal a este tak neisto ze nevies ci rok dva alebo ako dlho budes cakat co je vlastne pravda. Aj ked v KE je to tak do roka, ale to zas nemusia vediet.
Jasne ze sa tesim ako blcha.

dioliana1
8. aug 2012

@susumusu písomný, no to neviem, tehotnú nemôžu prepustiť, ale nás náhradkárov no neviem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre