Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mysiak001
11. jan 2013

Jaj jak ja sa tesim na cestu domov konecne po tyzdni uvidim Mata a Matu naživo. Internat je dobra vec ale asi som sa silno naviazal posledne dni som mal dokonca depku.

vikad
11. jan 2013

@mysiak001 Neboj, bude dobre 😀

yukki
11. jan 2013

@mysiak001 no, veru špekulujte voľajako...aby ste mohli byť spolu.

mysiak001
12. jan 2013

@yukki Jaj vies ako spekulujeme ani sa to povedat neda. Ale zmluvu mam este na 9 mesiacov

yukki
12. jan 2013

@mysiak001 viem verím ti....vy dvojo dačo vymyslíte!

graceful9
13. jan 2013

dobrý deň, nechcem Vás obťažovať, len by som Vás chcela poprosiť o vyplnenie dotazníka na tému Názor spoločnosti na adopciu. vopred ďakujem

http://www.survio.com/survey/d/B1M7K1N9B9V9H5G4O

lillik3
13. jan 2013

....to čakanie nemá konca kraja.... ☹

mmacca
13. jan 2013

@lillik3 Kto čaká, tak sa dočká. 😉

karkana
13. jan 2013

@lillik3 už aby volali, že? 🙂 ja sa chcem ísť zas informovať,i ked mi je trapné otravovať stále, vždy mi povedia, že mi stačí zavolať, ale ja zas osobne

moischaaa
14. jan 2013

@lillik3 kolko uz cakate? Drzim palce

lillik3
14. jan 2013

@moischaaa .... V poradovníku rok....ale v skutočnosti už cca 7r. ☹

moischaaa
14. jan 2013

@lillik3 neboj ubehne to 😉 ani sa nenazdas a ste na rade 😵 drzim palce, nech vam to rychlo uteka , nieje to lahke 🙄 ale ten vysledok stoji zato 😵

mima122
14. jan 2013

dobrý večer, je tu niekto kto čaká na miminko do náhradnej rodinnej starostlivosti?Ďakujem potrebujem niečo súrne vedieť 🙂

mima122
14. jan 2013

, s manželom sme si začali vybavovať všetky potrebné veci, bola už u nás aj sociálna pracovníčka a ta nam povedala, že nám to nepustí kôli tomu že máme starší rodinný dom, drevené okná, staru strechu? nič netečie v poho sa dá bývať je niečo takéto možné? Chcela by som vedieť či poznáte aj takéto rodiny. Veď ja chcem dať tomu dieťatku lásku a domov a nemyslím si, že tieto faktory nejako môže ovplyvniť nová strecha alebo okná. Ja mám dve svoje detičky a tým nič nechýba . Ďakujem za odpoveď, radu

matax
14. jan 2013

@mima122 ahoj, skus si napisat aj tak ziadost a pripravu si neurob na upsvar, ale inde (usmev, navrat..), posudzuju sa podmienky na byvanie..vela zalezi od tych z upsvar a krajskeho upsvar, budem ti drzat palce

suezana
14. jan 2013

@mysiak001 aký bol víkend? malý narástol moc ?

mysiak001
15. jan 2013

@suezana Narastol skoro ma nezpoznal :( uz sa tesim na piatok. Zas bude spat so mnou posteli 🙂

krisbar
17. jan 2013

@mima122 - tak to som uplne prekvapena. ved su rodiny co ziju v horsich podmienkach a pokial su plne lasky a maju co jest, vzdelanie, maju cisto tak by nemalo zalezat na tom ci su stare okna a strecha.
my tiez raz chceme mat deti v opatere ale toto by som necakala ze kvoli takej "blbosti" vas dokazu neschvalit.

moischaaa
17. jan 2013

baby co vsetko kuratory pozeraju v byte/dome? 😕

cairka
17. jan 2013

@moischaaa , asi záleží od konkrétnej kurátorky...u nás pozreli len veľmi zbežne do detskej, štýlom "ukážeš mi, kde máš postieľku?" a to bolo všetko. A celkovo za tých 6 rokov vždy, keď prišli, tak sa len usadili , pokecali sme chvíľku a zas išli...žiadne kontroly skríň, či ľadničky.

fontana
17. jan 2013

baby z KE kraja mám črestvé novinky.Od 8.6.2012 sme v poradovníku a sme 11 na chlapčeka a 28 na dievčatko,tak sa to pomaličky posuva.

alllasp
17. jan 2013

ahojte. prosim chcela by som sa spýtať. mam už jedno dieťa (6rokov) a nemôžeme mať ďalšie. Moc, moc, moc chceme. ☹ uvažujeme o adopcii. Chcela by som sa spýtať. že ako to je keď by sme chceli dieťa 1-3 rokov stare. či sa daju adoptovať aj take a koľko sa čaka. a ako to je s adopciou v Trenčíne (poradovník). rozhodujeme sa s mužom či adoptovať, tak sa snažím zistiť čo najviac. ďakujem moc. 🙂

mima122
17. jan 2013

@krisbar mno veď aj my sme boli z toho veľmi sklamaní ale 🙂 dohodli sme sa so sociálnou pracovníčkou na stretnutí tak dúfam, že to dopadne dobre 🙂 ja sa len tak ľahko nevzdám. Veď my máme svoje dve detičky a nič im nechýba, veď keby sme u mali zlé podmienky alebo by sme sa o ne nestarali tak to chápem ale poriadok a všetko v normálnom stave. Je veľa ľudí, ktorí žijú ešte v horších podmienkach a viem, že dostali detičky. A aj kôli dobrým ľuďom, ktorý poradia tak sa nevzdávam 🙂 Ďakujem všetkým za rady

dioliana1
19. jan 2013

@alllasp určite su aj staršie, ale skôr romske, malé biele u hned preč

dioliana1
19. jan 2013

@mima122 aj my máme starý dom, strecha nám zatiaľ netečie a nemáme ani nejaké extra okná, to je dajaká špekulácia... ved do adopcie si berú aj nezamestnaní a ľudia v podnájme, tak nechápem taký prístup

evina258
19. jan 2013

ahojte, som z oravy, my sme len zacali s pripravou, mali sme zatial len 1 sedenie pred 2mi tyzdnami, testy a dotaznik som poslala a este sa nam neozvala :(
ak je tu niekto z oravy prosim ozvyte sa, dik

vikad
20. jan 2013

@fontana O kolko sa to posunulo oproti Vianociam, nevieš? My sme volali pred Vianocami a boli sme 16 na chlapčeka a 35 na dievčatko a 3 na dvojičky ... Kiežby to šlo rýchlo 😀

moischaaa
20. jan 2013

@vikad vy ste si dali ake poziadavky na dietatko ?

fontana
20. jan 2013

@vikad neviem,lebo mne sa podarilo dovolat sa len minulý týžden,lebo pani Datelinkova bola od pred vianoc na marodke.Ja dokonca ani neviem,kolkz sme boli v auguste,ked nas zaradili,lebo sme sa zabudli opýtat.Tak toto je pre mna prva sprava čo sa týka poradia.

123sabrina
20. jan 2013

To je super ze este aj viete cisla ,ze kolki ste na dievcatko a chlapceka a ja co mam robit aby som vedela kolkii sme po roku v zozname''''''' budem volat az vo februari ale uz ozaj neviem co povedat aby som uz aj ja vedela na com som

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre