Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
25. jan 2013

mám otazku ked si SZČO/ založili sme s.r.o/ /adoptuje dieta platí si len minimum do zdravotky má nárok na jeaké peniaze ?rodičak? rodinné? či nič ďakujem...

dioliana1
25. jan 2013

@mata71 na všetko, podla mna aj na matersku ak má odrobených 270 dní pred nástupom na matersku... 😉

sisab
25. jan 2013

ahojte, nejake nove spravy z NR kraja? 🙂 😅

matax
25. jan 2013

@mata71 na matersku len ak si platis aj odvody na nemocenske do soc. poistovne a min 270 dni, lebo materska je nemocenska davka...

ak nemate narok na matersku, tak potom na rodicák RP, co je necelých 200 eur a to po dobu 3 roky od zverenia ale max do 6 rokov veku dietata,
na pridavok na dieta
a danovy bonus, alebo ak nie je narok na danovy bonus, tak je daky prispevok polovicny..
drzim palce

mata71
25. jan 2013

@matax dakujem no lebo to teraz študujem a študujem a už som z toho zmagorená,a iné je čitat ako sa poradit v praxi od dievčat...

matax
26. jan 2013

@mata71 ak platis aj odvody na socialne poistenie-nemocenske a je to min 270 dni ku dnu zverenia, potom je materska 65% z platu (z akeho boli tie odvody) a je vyplacana za dni, 28 týzdnov od prevzatia dietata (musi byt uz právoplatne rozhodnutie sudu o predosvojitelskej alebo vykonatelne predbezne opatrenie na zverenia) ... max. sa vyplaca do 3.rokov veku dietata

rodicovsky prispevok (RP) pri zverenom dietati sa vyplaca za cely mesiac, od právoplatneho rozsudku a to dobu 3 roky, max. do veku 6 r
cize napr.
1 rocne dieta - 28 tyzdnov materska a do 4 rokov veku rodicák
2 roky a 7 mesiacov- 3 mesiace materska a potom do 5rokov 7 mesiacov veku rodicák (obmedzenie vekom 3 roky)
3 a viac rocne deti,napr.4 rocne dieta- len RP do 6 rokov

kto nema narok na matersku, lebo nemal odvedene odvody, alebo prevezme dieta starsie ako 3 roky - tak hned rodicák, tam je to jednoduche- 3 roky RP, napr.
1 rocne dieta- do 4 r. RP
3 a viac rocne deti, napr. 3. r dieta- do6 rokov RP
4 rocne dieta -do 6 r RP (obmedzenie vekom do 6 rokov)

mata71
26. jan 2013

@matax super napisané už mám aj uložené v založkach vdaka..
od 2006 do 31.7.2011 som bola zamestnaná ,,,potom podpora do 31.1.2012 pracovala som na dohodu a od 16.5.2012 som si zž mužom založila s.r.o.....on robí z drevom a ja mám malý bufet....preto som mala zmatok,,tak si to triedim v hlave,,, 28.7.2013 budu 2 r čo sme v zozname... a 31.7,2011 som dostala výpoved.../že ked chcem decko nemáme sa o čom bavit/,,,,,,,,bola som veduc smeny a zastupkyna v Tescu,,,,

klimt
26. jan 2013

Baby, poradte mi, s manzelom nemozeme mat deti, on nemoze, ja nechcem do umeleho oplodnenia, necitim sa na to zdravotne, no manzel nie je uplne za adopciu, ma dni svetlejsie, ked by aj bol nalomeny, aj dni ked to rezolutne odmieta, nechape preco ja nechcem mat vlastne dieta, ked by som mohla teoreticky po umelom oplodneni, co aj tak nie je stopercent, citim ze sme sa odcudzili, neviem co dalej, nechcem ho nejak presviedcat, nechcem na neho tlacit, uz spomenul aj rozvod, co s ty? dakujem

moischaaa
26. jan 2013

@klimt Ahoj my sme otazku adopcie riesili od zaciatku nasho vztahu, ak by sa nam nedaarilo mat vlastne,ja mam za sebou IUI aj IVF neuspesne,popritom dalsie problemy ktore mi brania ostat tehu,manzel sa k adopcii stavial tak ze nieje problem ,ale... viem ze mu nebolo vsetko jedno... preto som ho do nicoho netlacila, az po case sme zase otvorili temu adopciu s tym ze ideme do toho,sme uplne na zaciatku,nevieme co nas caka,ale myslim ze mm mal byt v tomto pripade tvojou oporou, preto by som riesila s nim aku ma predstavu do buducnosti ,aby si vedela co dalej, komunikacia vas urcite posunie dalej,silno drzim palce 😉

mata71
26. jan 2013

@klimt ahoj ,,je je to tažke aj moj manžel ma zdravotné problemy aj sme mali umele aj prirodzené tehu,ked som v decembri 2010 naposledy potratila tak ho to zlomilo,,,bol somnou na sone a videl v 8tt srdiečka 😵 no potom už bol koniec 😔 neprehovarala som ho tu mi dievčata dali rady
- priniesla som si brožury z Uradu prace o adopcii,
-často som mala na Pc otvorené stranky o adopcii,nechal zapnute a akože odbehla aby mal možnost nakuknút 😵
bola som zamyslená a čital som ,,mama a ja,
a začal sa sám o to zaujímat,čítal zistoval januar 2011 a na Valentína 14.2.2011 prišiel s kyticou a povedal podme si po papiere na Up a budeme rodičia,,,, 😵 a teraz čakáme,,,🙂

klimt
26. jan 2013

moischaa, dakujem, my sme presli pripravou pred manzelstvom a tam bola tema adopcia, kde sme obaja uviedli, ze by sme si dieta adoptovali, nedavno som to vytiahla a ukazala mu to, aby si spomenul, ale teraz to uz nie je to iste ako vtedy, ked sa o tom len teoreticky hovori🙂

nam odporucali ISCI v centre, IUI nam nepomoze, ale necitim to vnutorne, aby som to urobila..snad este pockam, kym to v nom dozrie, lebo ho nechcem do toho natlacit, ale obcas je cloveku tazko, aj sa pohada, ved to asi poznas..dakujem za odpoved.🙂
a drzim palce pri cakani na babo🙂

klimt
26. jan 2013

@mata71 stranky o adopcii mavam otvorene aj ja, minule prisiel za mnou, ze na radiu Lumen davaju temu o adopcii, aj sme 2 hodiny pocuvali a bavili sa o tom, no nie je s tym tak vnutorne szity tak uvidime, skusim pockat a nezufat si, mozno aj ja na Valentina dostanem pohladnicu, so slovami: podme si podat ziadost🙂

mata71
26. jan 2013

@klimt ja som vdaka tejto stranke a dievčatám dostala kopu informácii a aj mm odo mna, 😵 😵 a dozvedela sa ovela viac ako len teoreticky,,,neboj zvladnete to len treba trošku íst tak žensky na neho,,,ved hlavou rodiny je chlap ale hlava je na krku /ŽENA/ a tá hýbe celým telom aj svetom 😵

najjulinka
26. jan 2013

@klimt lubiš Gustava Klimta? Ja jeho obraz Bozk veeeelmi moooožem...... 😀

klimt
26. jan 2013

@mata71 🙂) citala som tu uz kadejake infosky, da sa tu velmi vela dozvediet a clovek zisti, ze nie je sam, ale ze takych ako je on, je to vela a to je fajn pocit🙂 ked si podame ziadost dam vediet🙂 Mati, vy uz kolko cakate na babo? Kde ste absolvovali pripravu ak sa mozem opytat?🙂

klimt
26. jan 2013

@najjulinka Mam rada Klimta, jeho Bozk mi visi nad hlavou prave, samozrejme original to nie je, xixi, ale mam rada umenie, Klimta a impresionistov🙂

mexx
26. jan 2013

Gustav Klimt je velky pan. 😎 😀 Preco mate radi prave Bozk? 😕 Teda, niezeby sa mi nepacil, to len vyzvedam. 😀
Mne sa celkove pacia jeho zeny (podaktore). 😀 A moooozem Strom zivota. 😉

mata71
26. jan 2013

@klimt no ako pišem vo februari 2011 podaná žiadost zaradení v zozname 28.7.2011 a čakame doteraz s manželom sme 8,5r .........robili sme cez urad prace v Novych Zamkoch a celkom v pohode, 😵

najjulinka
26. jan 2013

@klimt ja som si raz na zvyšok čierneho papiera temperkami urobila vlastnu kopiu.... taku malu zmenšenu... 😀 kdesi by mala byť založená.. u našich som ju mala pichnutu na nastenke korkovej 😀

@mexx akože od Klimta je tam toho viac čo obdivovať.. a neviem racionalne vysvetliť prečo prave Bozk..... ešte zamladi sa mi zapačil...... a nejak mi ostal v oblubenosti... 😀

kata7070
28. jan 2013

lenkove dakujem, aj za radu

lenkove
29. jan 2013

@klimt možno by tvojmu manželovi pomohli stretnutia s inými rodinkami, keď by videl tie krásne detiská a šťastím vyšťavených rodičov, pochopil by, že k rodičovstvu nemusíš prísť len pôrodom, ale aj cestou srdiečka 😵
Ak ty adopciu chceš, tak pokračuj ako doteraz... Skús tú tému načínať, či sa mu o nej nebude chcieť rozprávať, skús zistiť čoho sa bojí a tak... Držím palce!!

mata71
29. jan 2013

dobré ránko
Dievčence v Šuranoch ide jedna maminka na materskú su prví/ NR/ a už aj kontaktovany od 1.2.2013............no ja teší aj za ňu.. 🙂

sisab
29. jan 2013

@mata71 supeeer, kolko cakali? lebo ja som tiez zachytila cez znamu jednych zo Surian, co dostali babo tusim pred vianocami a vraj cakali 2 a tristvrte roka, ale neviem to uplne presne.

mata71
29. jan 2013

@sisab od roku 2010 a mali aj menší odklad,,pre zdravotny problem v rodine,,,

mata71
29. jan 2013

@sisab no to je možne lebo pred vianocami boli druhy a v januari prví,,,a myslim že už z roku 2010 tam je len jeden pár na biele babo....

sisab
29. jan 2013

@mata71 takze cakame dalej 🙂 ja neviem, kedy to mam povedat v robote... 😒 nemam taku pracu, ze dnes som tam a zajtra nie...

belaanabela
30. jan 2013

@mata71 takže s roku 2010 na biele bábo ten jeden pár sme už teda ozaj len zrejme My 🙂 🙂 🙂

mata71
30. jan 2013

@belaanabela ja sa teškám velmi,, 😵

mexx
30. jan 2013

Prave nam volala teta z uradu (TT kraj), ponukla nam malicke romske dievcatko do pestunstva. Kedze u nas je teraz trosku ina situacia, tak sme s nou riesili odklad aspon na par mesiacov, takze nic z toho momentalne. Ale povedala nam, ze sme jedini (!!!) ziadatelia na pestu v nasom kraji.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre