Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
13. jan 2009

mtsl ja píšem, že som tu výšku flákala... ja mám len maturu... a titul o šikovnosti nič nevraví... švagriná má výšku a je nezamestnaná... tak trošku jej šéfujem 😝 😀 😀 😀 resp. šéfovlaa som... 😀 😝

ale inak ja nič proti titulovaným... mne neprekážajú... mna sa tiež psychoška na príprave pýtala, že prečo som nešla na výšku, tak som jej povedala, že som išla, ale nechala som to tak, že utierať pokakané zadky možem aj bez titulu 😝 😀 Trošku vypleštila oči...

Mne ked niekto vysvetlí, že je čosi potrebné, tak v pohode sa naučím... Však netvrdím, že som všetko učivo odmietala... Niečo je potrebné, niečo zaujimavé a zábavné a ostatné je len aby sme neprepadli...
A by ma zaujimalo s takou pubertou, že ako ju prinutiť učiť.. .Ked sa ťa spýta na čo jej to bude a nie je žiaden rozumný dovod, tak ako sa to nuti? Ja sosobne neznášam zbytočnú robotu ani dnes.
Ja mam gympel a s vysvedčkom som na výšku musela robiť príjmačky. Moju naj kamošku prijali bez príjmačiek a jedna profka nas stretla na chodbe a mi vraví "no vidíš, keby si sa lepšie učila, tak si bez prijmačiek" a ja jej na to "čo je lepšie učiť sa 4 roky alebo 2 týždne pred prijmačkami?"... Noooo... Tiež jej skoro oči vypadli,a le tiež mi nepodala žiaden argument za tie 4 roky učenia...

Inak mám svoju vysnívanú prácu. Prešla som konkurzom. A len dúfam, že raz dostanem prac. zmluvu na dobu neurčitú a že budem to môcť robiť dlho dlho dlho...

Mexx a tiež mam skusenosť, že keby som bola len vyučená, tak sa práca lahšie zoženie (len nie tá moja vysnívaná, ale ak by mi nezležalo na tom čo robím, tak výučný list jednoznačne vedie k zohnaniu si práce)

lenkove
13. jan 2009

mtsl,
neboj, ani ja som sa nechcela ucit (na strednej) chodila som poza skolu (do kniznice) a poza Zus-ku (za kamaratom 😀 ) a vs mam ukoncenu a nie jednu 😉

podla seba sudim, ze podiel vychovy, resp. rodiny je vo vacsej miere aj vo vyssom veku dietata.. teraz sa zacinaju prejavovat boliestky a velke zranenia. Ja neviem co chce dokazat sama sebe a vam tvoja dcera a vlastne ani neviem, co som chcela tym vsetkym dosiahnut ja ;) ale viem, ze ked som nasla vlastnu hodnotu, tak to vsetko ustalo akoby utal 🙂
a puberta musi prist, aby si to zlate dietatko chcela vobec pustit z domu 😀

ale kazdopadne obdivujem tvoju cielavedomost pre buducnost a vzdelanie malej.. my obaja s manzelom sme VS, zivime sa vedou a budem rada ak moje adoptovane dieta bude mat peknu pracu. nechcem aby bolo zlodej, alebo prostitutka. nebola by som rada, keby bol chlapec este kuklac.. to je tak vsetko.. dufam, ze ho naucim ze zivit sa pracou ruk nie je hanba, ze praca je pekna cestna vec a ze to bude dobry, statocny clovek, ktory si pracu bude vazit..

mixka
13. jan 2009

lenkove, kuklac zlodej ci kuklac ostrelovac ??? lebo kamos je kuklac ostrelovac a zarabal pred 3 rokomi 80tisic mesacne 🙂

lenkove
13. jan 2009

mixka,
kuklac zlodej vobec nie 😒 kuklac ostrelovac by som ako mamicka tiez nebola rada, je to nebezpecna praca, by som sa furt bala.. mam kamarata co to robi a nerobi mi to dobre na hlavu... 😀 😀 aj jemu 😝

lenkove
13. jan 2009

inak, zistujem, ze aj ked mam v poziadavke "nezalezi na pohlavi" akosi ratam s chlapcom 😉

bambusko
13. jan 2009

snazilky o adopciu, tu sa rozoberaju /aj vase/ pohnutky k rozhodnutiu adoptovat dieta

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

aksuram
14. jan 2009

Akosi mam potrebu sa aj ja vyjadrit k vzdelaniu, vychove a ocakavaniu od zivota takeho aky je. Kedze sme tiez ziadatelia o adopciu- tak snad sem aj trochu patrim,
Najprv cosi o mne- mam super matenatcky gympel s ktorym si mozem akurat tak viete co, potom som sla na VS ktoru som dorobila len preto aby som mala aspon daky papier pre ktory ma bude niekto ochotny zamestnat takze som skoncila ako BC. Musim sa priznat ze zatial som pracu na staly uvazok este nemala, ale asi nastastnejsia a najuzitocnejsia som sa citila ked som pracovala v jednej restauracii ako umyvacka riadu- bude to asi tym, ze tam sa ku mne chovali ako k cloveku ktory im pomaha vytvarat vysledok spolocneho usilia- spokojny zakaznik. A nie len ako k umyvacke ... toto je podla mna trocha crta SK, ze hodnotny je len ten kto robi nieco vedecke a vobec nieje zaujimave ci to je aj uzitocne.
Moj manzel ma ing,PhD. a este milion dalsich dovzdelavavani a vysledok je taky, ze mi minule povedal, ze to jeho vzdelavanie bol v podstate zle a hlupo investovany cas lebo z toho v tomto svete nic neziska- jedine ak dobry pocit so seba. Ze keby sa mal este raz rozhodnut tak by mozno skoncil na dakej ucnovke, alebo priemyslovke a pravdepodobne by bol teraz stastnejsi a robil by nieco v style umeleckeho kovaca- fuj to je co? Hrozna manualna praca, kazdy den spinavy a smradlavy ... toto si jeho rodicia prenho urcite nepredstavovali- obidvaja ucitelia, mamka na strednej a otec vysokoskolsky profesor. Takze ma aj moj manzel poriadne vzdelanie- napriek straaaasnej puberte, kedy sa odstahoval z domu a vystrajal podobne hluposti este pocas strednej - vlastne vraj velmi vystrajal od kedy sa zacala prejavovat puberta - dovtedy bol idealne dieta. Potom bol prenho poriadok neznamy pojem, posluchnut rodicov- absolutne nepripustne, ucit sa zbytocne a tak dalej ....
a teraz z toho strasneho pubertaka vyrastol muz, ktory sa dokaze uzasne postarat o svoju rodinu, chce v buducnosti adoptovat tolko deti kolko dokazeme uzivit a uz daaaavno na zaciatku sme si ujasnili jedno, ze zo vsetkych nasich deti chceme vychovat ludi ktory budu vediet zit samostatne, bez toho aby ublizovali okoliu alebo sebe. Ci z nich budu obycajny robotnici alebo spickovy vedci nas netrapi- chceme len aby mali sancu na slusny zivot.

lenuska74
14. jan 2009

aksuram toto sa mi páčilo a súhlasim že aj ja to tak vnímam, ja mám síce iba strednú školu a vyšku by som si robila iba v príprade že by to bolo nevyhnutné a niečo by mi to prinieslo do mojej profesie a robiť si výšku iba preto aby som mala titul sa mi vidí smiešne a malomeštianské no bohužiaľ v dnešnej dobe spejeme k tomu že asi ta vysoká škola bude nevyhnutnosť.

mata2
14. jan 2009

aksuram,super prispevok 😉

aksuram
14. jan 2009

Lenuska, mata- dakujem 😵

tulenka
14. jan 2009

trosku sa to tu zvrhava na prestrelku vzdelanie , ci nie a ide to uplne od temy. Urcite to nie o tom , ci VS pre papier alebo nie. Bohuzial ja si skor mzslim, ze hodnota vzdelania na Slovensku je skor devalvovana tym, ze VS je uz v kazdej hornej-dolnej a moze si ju "kupit" kazdy. To fakt nema vyznam. Ale ak ma byt clovek v zivote stastny a spokojny, aml by robit to , co ho aspon trochu bavi a naplna ( s ledva dokoncenym zakl. vzdelanim to casto nie je mozne) a vtedy cloveka bavi aj vyelavat sa . Nemyslim spravit si VS.Ale taky umelecky kovac , ak ma byt fakt umelecky, tak vie a ma aj nstudovane zo svojho odboru viac ako papierovy Ing. Mgr.
Juli aj mnohe tvoje kolegyne si popri detoch dorabaju kadejake kurzy a VS, lebo nebude to vzdy len o utierani zadkov. Aj ty hladas na nete pravne info a pod. a si mnohokrat viac informovana ako pani na urade.
Proste podla mna vzdelanie nerovna sa diplom, najma nie na Slovensku.

Pre mtls: dik za uprimnoist aj ked tvoje prospevky na mna zaposobili dost neprijemne, ale mozno som to blbo pochopila . Lebo ak nad svojim pubertiakom prevracia ocami biol. rodic, taksa to berie ako normalka a na adpoptivneho sa uz poyera cez prsty, ze nezvladol to. Ale ocenujem kazdeho adoptivnemu rodicovi aj za to , ze ma odvahu verejne vyslovit nejake svoje sklamanie, lebo to urcite vyvola negativnu rekciu. Neviem, ci si to : to su tie geny myslela zo srandy, ci vazne. To fakt geny nie su, geny by boli, keby nan to nemal odzaciatku. Mozno je to normalny pubertalny protest a mozno este nieco navyse - prostest proti nejakym vasim ocakavaniam a ambiciam , mozno utoci na to , co je pre vas "svate" 😉 a tak si to odniesla prave ta skola.
Zelam ti vela trpezlivosti, aby ste zbytocne nezahodila to, co ste odmalicka budovali

tulenka
14. jan 2009

ja mam aj moznost porovnat biologicke a adoptovane dita. Nemam sajnu kam to dotiahnu a ako sa budu ich osudy uberat, kedze su este malicke. Ale taka moja intuicia mi hovori, ze ta adoptovana-mensia to mozno dotiahne dalej v tom zmysle , ze bude stastnejsia. Iq maju asi podobne alebo Terezka (bio) trochu vyssie. Ale sa mi zda Beki ma supoer EQ / je proste taka pohodacka a dokaze sa uzasne prisposobit a preto posobi velmi stastne.
Pritom , ked sme sa spoznali, vobec to tak nevyzeralo. V dvoch rokoch nepovedala ani slovo. Vraj len velmi tazko si niekoho k sebe pustila a vzdor a hadzanie sa o zem bolo priam ukazkove. Dnes , ked vidim DVD z tych cias, je mi do placu,aky to bol iny clovek.
Proste, aj ked nas uz v tom DD poznali , tak na nu mi rovno povedali, ze to bude tazky oriesok, aby si zvykla. Ale velmi rychlo pochopila, ze sme "jej ludia" a zmenila sa doslova pred ocami.
Vcera mi ju riaditelka v skolke vychvalila do nebies aka je sikulka , do skolky chodi s usmevom a so spevom 🙂

A akm to dotiahne so vzdelanim. Uvidime. Hlavne , aby bola dobry clovek a stastna. to iste zelam , samozrejme aj Terezke

lenkove
14. jan 2009

Tulenka
paci sa mi co pises a ako pises 😵 😵 a ked vidim vas s Bebe, aki ste stastni, tak zacinam dumat ci moje poziadavky (0-1) roka nezmenit na 0-2 roky.. tak ako mi radili tety z uradu... 😎

najjulinka
14. jan 2009

tulenka vsak som aj pisala, že dačo sa učí človek, lebo to potrebuje, dačo, že ho to baví a je to zaujímavé a ostatné sú veci len také akože... A ja nechcem na výšku už lebo, mňa tie okolo veci nebavia a nezaujímajú... a nechápem prečo moja mozgová kapacita má byť zahltená nepotrebnými vecami... 😉 😀 😀 😀

Inak dodám, že svokrovci su bez titulu a ich deti maju všetky vysokoškolské vzdelanie... A moji rodičia obaja titulovaní a do tejto jesene nemali jedno titulované dieťa... Segra sa na jesen dopracovala k mgr. 😀 Ale naši to prežili v pohode.. .Za to svokre sa nepáčilo, že manžel má len Bc.... 😒 ☹ A manžel robí prácu, na ktorú mu netreba výšku, jedine maturu ma ich firma na východe podmienku, na západe ani to nie (lebo na východe majú z čoho vyberať, kedže je vysoká nezamestnanosť, tak majú vyššie nároky).

aksuram to proste zhrnula celkom pekne 😉 Podstatné v živote... Inak moj manžel tiež vystrájal v puberte a my sme boli pohoďáci... Moja mamka tvrdí, že jej deti nemali pubertu až na mojho brata, ktorý ju mal od druhej triedy ZŠ a má ju dodnes 😀 😀 😀

dioliana1
14. jan 2009

kedy sa vlastne končí puberta??? 😀 😀 😀

lenkove
14. jan 2009

Dioliana,
ako u koho 😀 ja mam pocit, ze u mna v 23-ke 😀 . Moj otec ju ma uspesne este aj v 57-cke 😝 😀

tulenka
14. jan 2009

Lenkove, vsak si kludne dajte do 2 rokov. Aj ked ja by som vsetkym, co nemaju ziadne dieta dopriala aspon jedno babo. Ale nemusi byt prve 😉
My sme mali napisane 0-2.5. ale tak v kuitiku duse som sa ovavala starsie ako 1.5, lebo o tomto veku som citala , ze je taky hranicny pre vyvoj mozgu a teda aj emocii. Ale potom, ked som aj spoznala viac domovackych deti aj vdaka tym nasim problemom cas bezal a uz by bol velky vekovy vekovy rozdiel medzi Terezkou a babaom, tak ja som cim dalej viac chcela uz vacsie.

tulenka
14. jan 2009

pisem ako hotentot / malo byt obavala strasieho ako 1.5 roka

lenkove
14. jan 2009

aha,
tak si to mozno zmenime 😎 mas pravdu, to druhe bude vzdy mladsie ako to prve 😎 ak si teda vyberiem mladsie 🙂

ja mam ale strach, ze vobec neviem ako to prve zvladnem.. aka budem matka.. ako to vyzera, ked mas dieta doma a k tomu dietatko z domova.. preto sa mi zda, ze mensie by bolo vhodnejsie, lebo je mensie.. neviem ci sa nemocem prislis 😀 a to druhe by som si uz vedela predstavit aj starsie ci inak znevyhodnene, ked uz budem mat "prax".. ja neviem, uvazujem v realnych medziach, alebo som mimo? 😕

tulenka
14. jan 2009

No pre "zaciatocnikov", cim mensie, tym lepsie. Ja som uz predsa skusenost mala, takze je to lahsie. Mne by teraz bolo tiez tayko zacinat s nejakym vbacsimn od Terezky/ trebars 10/rocnym.
Ale 2-rocne je este v pohode babo. Ale vela si od toho veku neslubuj/ na urychcelnie vek az tak nepomoze skor to etnikum.

najjulinka
14. jan 2009

dobre uvažuješ lenkove.. .je to na Vás na čo si trúfnete a čo chcete 😉

tulenka
14. jan 2009

A urcite mas aspon trosku skusenosti s nejakymi neterkami alebo tak... 🙂

dioliana1
14. jan 2009

lenkove: chlapi ju maju asi celý život 😀 😀 😀

bebe73
14. jan 2009

baby - aj mna presla puberta asi az tak okolo 25ky 😅 Ked sa nad tym spatne zamyslam, tak mat takeho pubertaka ako som bola ja, asi ho zabijem - moja mama musela mat velmi pevne nervy so mnou - ach jo

lenkove
14. jan 2009

😀 sa mi paci to double v temach 😀
dakujem ze ste mi povedali, ze zatial rozmyslam dobre 😀 takze najskor mladsie a svetlejsie, nech sa zaucim, potom hadam aj starsie a tmavsie nech sa priucim 😉 a skusenosti s neterkami a synovcekmi 😎 napisala som aj do dotaznika, ze "adekvatne tomu, ze som bezdetna teta na hranie". nemam pocit, zeby to, ze sa s nimi raz za mesiac jedno popoludnia hram, viem im dat papat ci prebalit zo mna robilo skusenu matku 😎 .ale ich o to viac lubim /ako teta samozrejme, nie v zmysle ze mi netreba vlastne, lebo lubim bratove 😝/ 😵 😵

najjulinka
14. jan 2009

svetlé-tmavé nemá vplyv na zaučanie sa... oba druhy serú rovnako 😀 😀 😀

lenkove
14. jan 2009

svetle - tmave ma vplyv na stiplave poznamky od vzdialenejsej ci blizsej rodiny 😠 nech mamicku pri zaucani neseru, pocka si 😉 zaucena mamicka = hotovy lev 😀

najjulinka
14. jan 2009

lenkove kolegyna ma 2 deti z domova priblizne v rovnakom veku... Jedno biele, jedno ciganske a nosi ich v dvojcatovom kociku a sa jej pýtali na ulici, či ich vie rozoznať 😀 😀 😀 fakt sú to dokonalé dvojčatá...

lenkove
14. jan 2009

Juli 😀 😀 to nie je mozne! 😀 😀
ja mam v ziadosti poloromske 😉 aby nebolo ani po mojom, ani po manzelovom 😀 a dufam, ze nakoniec bude aj po mojom, aj po jeho, rozumies 😀 ze na jednej strane si najdeme dietatko, ktore by mozno islo tazsie do rodiny a na druhej strane hadam nebude take tmave, aby z toho okolie a rodina saleli 😀 😀
hlavne je problem ten, ze nasi z vychodu su zvyknuti aj na "slusnych" (my ich volame biely 😀 ) ciganov. Ale manzelovi Kysucania videli v zivote asi len neprisposobivych romov a dostavaju infarkt 😎 ked si pomyslia, ze my {ja} by sme aj take brali 😕 😅
ale nakoniec vsetko dobre dopadne, uz tomu dva tyzdne verim 😀 😀 😀

najjulinka
14. jan 2009

vsak jasne... také ako cairka má čokoládkové už sú aritou aj medzi čistokrvnými cigánčatami... 😀 Nebudem písať kto tu má také svetlé poloromske, že nevidno, že dačo z romov maju... uplne svetlulinké...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre